Tanie pożyczki pozabankowe

- w poszukiwaniu najtańszej gotówki

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

30 udostępnij na FB

Dzisiaj wybieram się w małą podróż, w poszukiwaniu taniej pożyczki dostępnej drogą pozabankową. Biorę tu pod uwagę zarówno tanie pożyczki pozabankowe które mogę uzyskać całkowicie przez internet. Jak również te, do których wymagane jest fizyczne spotkanie z pracownikami firmy. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie dostaliście potrzebnej pożyczki lub kredytu w banku, radzę zwrócić uwagę na dzisiejszy wpis. Dzięki niemu dowiecie się, gdzie szukać dodatkowej gotówki, nie tracąc przy tym zbyt dużo pieniędzy.

Najtaniej w Kokosie – zacznę od najtańszej możliwej opcji by uzyskać tanie pożyczki pozabankowe, gdy nie możemy dostać jej w banku. Ta opcja posiada jednak pewien znaczący minus. A mianowicie, trzeba się przy niej trochę napocić zanim uda nam się uzyskać potrzebną gotówkę. Proces składania wniosku o pożyczkę w Kokosie wygląda bowiem nieco inaczej, niż składanie tradycyjnego wniosku o pożyczkę w banku czy firmie pozabankowej.

Kokos to nie typowa firma udzielająca pożyczek. Jest to serwis społecznościowy, w ramach którego osoby prywatne zbierają się w celu udzielania pożyczek. Poza samą rejestracją, tworzymy jakby swoją aukcję, w ramach której opisujemy na co konkretnie potrzebujemy gotówkę. Samodzielnie ustalamy wysokość oprocentowania pożyczki. Im jest ono bardziej atrakcyjne dla inwestorów (osób zainteresowanych udzieleniem nam pożyczki), tym większe szansa na szybkie pozyskanie gotówki. Nie bez znaczenia jest również historia kredytowa pożyczkobiorcy. Największe szanse na uzyskanie pożyczki będą miał na pewno te osoby, które pożyczkę w Kokosie już wcześniej brały i spłaciły ją terminowo.

Gdzie po najtańsze pożyczki pozabankowe?

Jeżeli zainteresował Was temat pożyczek dostępnych w ramach serwisu Kokos, odsyłam was do artykułu w którym szczegółowo opisałem działalność serwisu. Zachęcam również do przeczytania publikacji, która również porusza kwestię uzyskania pożyczki, w sytuacji kiedy bank odmówił nam jej udzielenia.

Dodam tylko na zachętę, że w niektórych sytuacjach, pożyczka zaciągana w Kokosie może być jeszcze tańsza w spłacie niż tradycyjna pożyczka bankowa.

Uzyskanie pożyczki w Kokosie wiąże się z czasem, nie uzyskamy jej bowiem w kilkanaście minut czy nawet tego samego dnia jak w firmach pozabankowych. Jeżeli zależy nam na czasie, powinniśmy poszukać firmy, która jest w stanie nam jej udzielić, w miarę krótkim okresie. Nie zapominajmy jednak o kosztach, szukamy dzisiaj bowiem – najtańszych pożyczek pozabankowych.

Po Kokosie kolejną firmą na którą zwrócę Waszą uwagę, będzie Provident, oferująca tanie pożyczki pozabankowe w ramach pożyczki samoobsługowej. Firma ma bowiem do zaoferowania najtańszą pożyczkę pozabankową, która dostępna jest w opcji Pakiet Standard – wygodna spłata przelewem. Wspomnieć należy, że w ofercie firmy pojawiło się w ostatnim czasie szereg różnych propozycji od opisywanej niedawno przez mnie pożyczki samoobsługowej po dostępne od początku działalności firmy, pożyczki domowe.

Najtańsza rata miesięczna

Najtańszą opcją w ofercie Providenta nadal pozostaje pożyczka spłacana przelewem, która posiada najtańszą ratę miesięczną. Uzyskamy ją po złożeniu wniosku o pożyczkę przez internet, a następnie umawiając się na spotkanie z pracownikiem firmy. To spotkanie jest praktycznie jednorazowe, ponieważ po uzyskaniu potrzebnej pożyczki, spłacanie rat odbywać się będzie już za pomocą przelewów. Będziemy mogli je opłacać sami za pośrednictwem przelewów internetowych bądź też w banku lub na poczcie.

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu taniej pożyczki pozabankowej całkowicie przez internet a więc bez konieczności wychodzenia z domu, a chcemy jednocześnie by pozyskana pożyczka była w miarę tania w spłacie? W tym miejscu nasuwa mi się propozycja Kwadrans Pożyczki, o której zresztą pisałem już na łamach mojego bloga. Nie jest to typowa firma zajmująca się udzielaniem pożyczek, a pośrednik wyspecjalizowany w pożyczkach pozabankowych. Dzięki temu, że firma współpracuje z wieloma firmami zajmującymi się udzielaniem pożyczek, mamy większe szanse na uzyskanie pożyczki, która będzie posiadała najniższą ratę miesięczną do spłaty. Jako osoba zainteresowana pożyczką, nie ponosimy przy tym żadnych dodatkowych kosztów związanych z udzieloną nam pomocą na drodze uzyskania pożyczki.

Tanie pożyczki przez internet

tanie pożyczki pozabankowe

Na koniec należałoby przejść do firm które udzielają tanie pożyczki pozabankowe, całkowicie internetowo. Tutaj wybór jest co raz większy. Praktycznie z miesiąca na miesiąc przybywa nam firm udzielających tego typu pożyczek. Oczywiście każda z firm posiada inne warunki uzyskania pożyczki, różne są również koszta. Te ostatnie możemy jednak sobie w prosty sposób policzyć. Wystarczy że skorzystamy ze specjalnych kalkulatorów zamieszczonych na stronach każdej z firm. Zaledwie dwa miesiące temu prezentowałem małe zestawienie najtańszych ofert pozabankowych, które obejmowało pożyczki na 6 miesięcy dostępne pozabankowo.

Do tego zestawienia dodałbym jednak jeszcze jedną firmą, która jeszcze nie pojawiła się w tym zestawieniu. Jako że jest ofertą stosunkowo świeżą. Mowa tu o Pożyczka OK. Firma która również udziela swoich pożyczek całkowicie online, stosując przy tym całkiem nie wygórowane koszty pożyczek. W jej ofercie znajdują się tanie pożyczki pozabankowe do 5000 zł z wybranym okresem spłaty, który może sięgać od 6 do 30 miesięcy. Spośród przedstawionych tu dzisiaj firm, firma ma jednak stosunkowo duże wymagania względem wieku pożyczkobiorcy, ponieważ ten musi posiadać ukończone przynajmniej 25 lat. Reszta oczekiwań można by powiedzieć, że jest typowa jak na warunki firm pozabankowych. Podstawa to posiadanie stałego źródła dochodu czy brak negatywnej historii kredytowej w rejestrach dłużników.

Najtańsze pożyczki pozabankowe okiem bloga Banki24

1. Wonga – tania pożyczka ratalna do 20 000 zł, spłata do 48-miesięcy
2. Smartney– pożyczka online do 60 000 zł, okres spłaty do 84 miesięcy
3. Zaplo – pożyczki pozabankowe do 10 000 zł, okres spłaty do 4 miesięcy
4. Provident – pożyczka samoobsługowa online do 20 000 zł, spłata do 48 m-cy
5. Hapi Pożyczki – pożyczki internetowe do 15 000 zł, spłata do 36 m-cy
6. Takto Finanse – pożyczki do 10 000 zł, okres spłaty do 40 miesięcy
7. Aasa Pożyczki – pożyczki do 15 000 zł, okres spłaty do 36 miesięcy
8. ProFimopożyczka pozabankowa do 4 000 zł, okres spłaty do 18 miesięcy
9. Rapida Money – pożyczki dla zadłużonych do 25 000 zł, spłata do 48 miesięcy
10. Super Grosz – pożyczki do 15 000 zł, spłata do 48 miesięcy

Aktualizacja: 12.10.2021

Czytaj również

30 Comments
 1. Kiedyś dziwnie brzmiałby taki nagłówek, bo koszt pożyczek pozabankowych wynosił drugie tyle co pożyczona kwota. Na szczęście w ostatnim czasie sytuacja pod tym kątem się nieco zmieniła i takie coś jakie tania pożyczka pozabankowa faktycznie istnieje i co więcej – działa. Nie ma tak że jedno piszą na stronie a w rzeczywistości pożyczki udzielane są na jakichś znacznie wyższych kosztach. To co podawane jest w kalkulatorze pożyczek na każdej stronie firmie pożyczkowej to rzecz święta i tego też powinniśmy wymagać od każdej jednej firmy pożyczkowej.

  • Ja też pamiętam czasy gdy za pożyczkę pozabankową trzeba było zapłacić niemal trzy razy więcej od pożyczanej kwoty. Kiedyś to był niemal standard a dzisiaj większość omija już takie firmy z daleka. Teraz nawet pozabankowe pożyczki hipoteczne wychodzą taniej w spłacie niż drogie oferty pożyczek firm na P.

 2. Provident i tania pożyczka.. jeśli już piszecie o tanich pożyczkach pozabakowych to róbcie to rzetelnie, bo akurat ta firma daleko wybiega poza ramy określane jako tanie pożyczki. Już nie wspominam o pożyczkach domowych które charakteryzują się gigantycznymi kosztami, ale choćby o pożyczce internetowej, która wcale taka tania w spłacie nie jest. Jest dużo lepszych i tańszych firm na rynku pożyczek pozabankowych, choćby w gronie nowych firm które udzielają tego typu pożyczek.

  • A sprawdzałeś koszty pożyczki samoobsługowej? Porównaj sobie z innymi ofertami i wyjdzie Ci że rata pożyczki jest jedną z najniższych jakie oferują firmy pożyczkowe. Co prawda nie tak łatwo ją uzyskać na pożyczkę domową, ale osoby z dobrą historią kredytową nie powinny mieć z tym problemu. No i jest to sprawdzona firma która działa na rynku już 20 lat a nie jakaś nowość która znika po kilku latach lub zmienia nazwę na inną.

 3. Tanią pożyczkę pozabankową to moim zdaniem ma w ofercie jedynie Wonga a żeby ją uzyskać trzeba mieć zdolność i historię kredytową niemal taką jak przy staraniu się o kredyt w banku. Z Wongą jest tylko taka różnica że ta pożyczka faktycznie może bardzo szybko trafić na konto. Więc jest to idealna opcja jak komuś zależy na uzyskaniu szybkiej pożyczki.

  • Jest jeszcze kilka innych propozycji na podobnym poziomie cenowym co Wonga więc to nie jedyna “tania” pożyczka pozabankowa. Tania biorę w cudzysłów bo każda jedna taka propozycja ani tak zawsze będzie droższa niż najdroższa oferta kredytu w banku. Ale fakt faktem, że nie jest tak drastycznie drogo jak było to jeszcze z 10 lat temu, kiedy rynkiem władały firmy które można było policzyć na palcach jednej ręki. Teraz jest ich z 10 razy tyle, jest konkurencja, więc są i korzystniejsze warunki dla potencjalnego Janusza.

 4. Jak chcemy tanio to trzeba składać wniosek w banku a nie w parabankach. Albo jeszcze lepszą opcją na tanie pożyczki jest Kokos, tyle że tutaj trzeba się nieco nagimnastykować żeby dostać pożyczkę po niskich kosztach. Przy pierwszej pożyczce, jeśli już uda nam się ją otrzymać, raczej koszty nie będą zbyt niskie ale przy kolejnych pożyczkach będziemy mogli liczyć już na niższe oprocentowanie. Warto więc utorować sobie drogę w takich serwisach, bo w przyszłości nie dość że będziemy mogli liczyć na większą kwotę pożyczki, to jeszcze na znacznie korzystniejsze warunki.

  • Też dobry sposób na tanią pożyczkę, tym bardziej że pożyczamy ze sprawdzonego źródła. Są jeszcze inne serwisy pokroju Kokosa, ale póki co inwestorów nie spotkamy tam zbyt wiele a więc małe szanse na uzyskanie za ich pośrednictwem pożyczki: Fellow Finance, Emonero i Finansowo.

 5. A ja uważam że te obecny oferty pożyczek można uznać jako tanio. Ponieważ patrzę na nie z perspektywy osoby która brała pożyczki pozabankowe kilkanaście lat temu. Wtedy koszt takiej pożyczki w każdej jednej firmie wynosił tyle co obecnie wynosi, w tych najdroższych firmach a więc ponad dwa razy tyle co pożyczana kwota. Przy tej ilości firm które są obecnie, można znaleźć już takie oferty, które da się spłacać i nie nadwyrężą one naszego kręgosłupa finansowego.

 6. U Monedo dostępna jest tania pożyczka ale ostatnio znacznie trudniej u nich dostać pożyczkę niż było to za czasów gdy działali pod nazwą Zaimo. Teraz nastawali się głównie na klientów bankowych. Można u nich dostać nie drogą w spłacie pożyczkę, ale pod warunkiem że posiadamy zdolność i nie naganną historię kredytową. Można jednak spróbować, jeśli nie przydarzyły nam się wcześniej jakieś większe opóźnienia w spłacie.

 7. Niedługo oferta pożyczek pozabankowych będzie jeszcze tańsza niż jest teraz, ponieważ wzorem ofert bankowych, zaczną pojawiać się innego rodzaju produkty. Już wchodzą karty kredytowe z krótkim okresem spłaty, które mają niższe koszty aniżeli chwilówki. Kwestią czasu jest więc pojawienie się całkiem nowych propozycji, które będą stanowiły konkurencyjną alternatywę dla drogich pożyczek pozabankowych. Firmy które udzielają tanie pożyczki przez internet, najczęściej jednak mają odpowiednie wymagania a więc u nich musimy przejść pozytywnie weryfikację w każdej jednej bazie dłużników czy w BIKu.

 8. Sytuacja na rynku pożyczek pozabankowych niby normalnieje, ale mam wrażenie że tylko w przypadku tych firm które mają wysoko postawioną poprzeczkę względem pożyczkobiorcy. Mam tu oczywiście na myśli duże wymagania czyli czyste bazy, odpowiednia zdolność kredytowa itp. A te które nie mają dużych wymagań i udzielają pożyczki osobom zadłużonym, nadal mają wysokie koszta. A taka osoba która nie ma zbyt dobrej opinii w bazach czy bankach, woli pójść do takiej firmy i zapłacić więcej, niż kombinować jak uzyskać pożyczkę po niższych i bardziej przystępnych kosztach.

 9. Moim zdaniem dobrze że człowiek ma możliwość dodatkowego wyboru, jeśli nie dostanie kredytu w banku. Często ludzie nie dostają kredytu, nie dlatego że mają negatywną historię kredytową w BIK, ale najczęściej dlatego że bank ocenia ich zdolność kredytową jako niską. Przykładowo ma ktoś najniższą krajową ale spłaca już jeden kredyt, więc bank może mu już nie udzielić dodatkowego kredytu. W firmie pożyczkowej bez problemu tą dodatkową gotówkę mu pożyczą, tylko oczywiście trzeba pożyczać z głową. Wybierać tam gdzie najtaniej i spłacać w terminie a nie kilka czy kilkanaście dni po upływie terminu spłaty.

 10. Zgodzę się, bo nie każdy zarabia bóg wie ile a czasami jest potrzebna dodatkowa gotówką, nawet jak się ten jeden kredyt spłaca. Takie tanie pożyczki pozabankowe to żadne zło, bo na dobrą sprawę wiele nie różnią się pod względem kosztów od tych bankowych kredytów. To nie problem dzisiaj, poszukać sobie oferty która będzie tania w spłacie bo ofert takich jest tyle że do koloru do wyboru.

 11. Ja dziś porównywałem sobie koszty nie dużych pożyczek ze spłatą do 12 miesięcy i przyznam, że byłem mocno zaskoczony ofertą Wongi. Wysokość raty pożyczek wyszła mi u nich tańsza niż w bankach, które udzielają kredyty przez internet. Oczywiście wiem, że wymagania mają podobne jak banki ale jednak formalności są u nich znacznie mniej skomplikowane niż w bankach. No i czas oczekiwani na pojawienie się pożyczki na koncie również znacznie krótszy.

 12. No i bardzo dobrze, może w końcu banki zrozumieją ze nie mają monopolu na udzielanie kredytów, które od kiedy pamiętam zawsze były ciężko dostępne dla osób mało zarabiających, nawet tych na najniższej krajowej. Sam jestem najlepszym przykładem osoby, którym odmówiono udzielenia kredytu w kilku różnych bankach, dlatego takie tanie pożyczki pozabankowe mi są jak najbardziej na rękę!

 13. Całkiem tanie są niektóre opcje a co ważne, bardzo łatwi dostępne i nie trzeba dostarczać wielu dokumentów żeby dostać pożyczkę. Jak brałem pożyczkę pozabankową na raty, to chcieli ode mnie tylko wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy i to wystarczyło. Przesłałem to przez internet w załączniku i bardzo szybko udzieli mi pożyczki.

 14. Jeśli ktoś szukałby dużej pożyczki pozabankowej to jest jeszcze Speed Cash, firma udzielająca pożyczki pod zastaw nieruchomości. Tyle że tak na prawdę pożyczka ta udzielana jest przez banki, przy udziale wyspecjalizowanych doradców, którzy pomogą załatwić taki kredyt nawet w przypadku zadłużenia.

  • Duża to na pewno, ale temat jest na tanie pożyczki pozabankowe, a te udzielane przez firmę Speed Cash, na pewno do takich się nie zaliczają. Jeśli jednak miałbym coś już wnieść do tematu, to radzę sprawdzić oferty banków mBank czy Eurobank. Te banki również udzielają tanie pożyczki przez internet, i wcale nie tak trudno je uzyskać jak to powszechnie mawiają.

 15. Zastanawiałem się, jaka jest najtańsza pożyczka pozabankowa, ale przeszukanie wszystkich ofert zajęłoby mi wieku. Dzięki, że zrobiliście to za mnie! Z Providenta korzystać nie zamierzam, ale zainteresowała mnie oferta Wonga.

  (5/5)
 16. Sama próbowałam znaleźć najtańsze pożyczki, ale to nie takie proste, bo banków i parabanków jest multum. Czy wiecie, na co zwracać uwagę szukając najtańszej pożyczki? Czy na małe raty, czy na rso?

  (5/5)
 17. Gotówka pozabankowa to nie taki lekki pieniądz. Zazwyczaj trzeba oddać nawet 100-300% więcej. Takie pożyczki raczej nie pomagają, tylko wciągają w długi! Dobrze, że można jeszcze znaleźć uczciwych pożyczkodawców

  (5/5)
 18. Można powiedzieć, że teraz tanie kredyty pozabankowe są na wyciągnięcie ręki i nie ma w tym nic złego. Któregoś dnia zabrakło mi, aby dołożyć córce na koncert – taki rodzaj kredytów jest w takich chwilach na wagę złota. Koszt kredytu wcale nie taki wysoki, a zadowolenie i wdzięczność córki nie znają granic.

  (5/5)
 19. Tanie pożyczki bankowe to bardzo kusząca oferta, zwłaszcza dla osób, które mają w swoim życiu jakieś chwilowe zawirowania. Ale z tym też trzeba uważać, nigdy nie może być zbyt kolorowo, bo zawsze jest coś za coś. Czujność przede wszystkim.

  (5/5)
 20. Szczerze mówiąc nie znam nikogo ze swojego otoczenia, kto zdecydowałby się na tanie pożyczki pozabankowe. Już w samym momencie czytania o tym brzmi mi to dość podejrzanie. Nie zarzucam nic nikomu, ale przestrzegam przed zbyt szybkim podpisywaniem wszystkiego, co nam podrzucą pod nos.

  (5/5)
 21. Wciąż nie mam zaufania do produktu, jakim jest tania pożyczka przez internet, dla mnie to brzmi dość niewiarygodnie i ja mimo wszystko chyba jestem człowiekiem starej daty, bo wolę pójść na miejsce, do konkretnej firmy i widzieć wszystko na własne oczy i mieć to na papierze.

  (5/5)
 22. Fakt, że tanie pożyczki internetowe są obecnie na wyciągnięcie ręki sprawia, że zyskują one na popularności. Wcale mnie to nie dziwi, jak coś jest łatwo dostępne to czemu z tego nie skorzystać? Sam nieraz ratowałem się taką formą wsparcia finansowego.

  (5/5)
 23. Czy ktoś z Was ma już doświadczenia z tego typu produktem? Czy tania pożyczka pozabankowa może być w jakimkolwiek stopniu dobra? Zastanawiam się nad wzięciem czegoś takiego, ale zawsze współpracowałem z bankami i nie mam żadnego doświadczenia z pożyczkami, choć wiem, że o wiele łatwiej jest je uzyskać.

  (5/5)
 24. Wszystkie tanie pożyczki internetowe z jakimi miałem do czynienia nie zadowoliły mnie w 100%, ale w sumie im dłużej o tym myślę, tym bardziej uświadamiam sobie, że takie produkty nie są tutaj po to, aby nas zadowolić, ale aby utrzymać te pieniądze w stanie płynnym, aby one wędrowały z jednej ręki do drugiej. Jeśli ktoś robi to z głową i wie, że takie z pozoru tanie pożyczki też swoje kosztują to wszystko jest w porządku.

  (5/5)
 25. Według tego co widzę na stronach, to tanie pożyczki z podobną ratą można uzyskać teraz zarówno w banku, jak i firmach pożyczkowych. Gdzie według Was złożyć wniosek dla pożyczki 5000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy?

  (4/5)

Oceń:

 • tanie pożyczki pozabankowe
 • tania pożyczka pozabankowa
 • tanie kredyty pozabankowe
 • najtańsza pożyczka pozabankowa
 • tanie pożyczki internetowe
 • tanie pożyczki bankowe
 • najtańsze pożyczki
 • gotówka pozabankowa
 • tania pożyczka przez internet
 • najtańsze pożyczki bankowe
 • tanie pożyczki przez internet
 • pożyczka pozabankowa oferty