Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Tanie pożyczki pozabankowe – w poszukiwaniu najtańszej gotówki

Czy można pożyczyć tanio poza bankiem? Okazuje się że można, jednak trzeba dać sobie trochę czasu na znalezienie najkorzystniejszej oferty.

Dzisiaj wybieram się w małą podróż, w poszukiwaniu najtańszej pożyczki pozabankowej i biorę tu pod uwagę zarówno te pożyczki które mogę uzyskać całkowicie przez internet, jak również te do których wymagane jest fizyczne spotkanie z pracownikami firmy. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie dostaliście potrzebnej pożyczki lub kredytu w banku, radzę zwrócić uwagę na dzisiejszy wpis, dzięki któremu dowiecie się gdzie szukać dodatkowej gotówki, nie tracąc przy tym zbyt dużo pieniędzy.

Najtaniej w Kokosie – zacznę od najtańszej możliwej opcji uzyskania pożyczki, gdy nie możemy dostać jej w banku. Ta opcja posiada jednak pewien znaczący minus a mianowicie, trzeba się przy niej trochę napocić zanim uda nam się uzyskać potrzebną gotówkę. Proces składania wniosku o pożyczkę w Kokosie wygląda bowiem nieco inaczej niż składanie tradycyjnego wniosku o pożyczkę w banku czy firmie pozabankowej. Kokos to nie typowa firma udzielająca pożyczek ale serwis społecznościowy, w ramach którego osoby prywatne zbierają się w celu udzielania pożyczek. Poza samą rejestracją w serwisie, tworzymy jakby swoją aukcję w ramach której opisujemy na co konkretnie potrzebujemy gotówkę oraz sami ustalamy wysokość oprocentowania pożyczki. Im jest ono bardziej atrakcyjne dla inwestorów (osób zainteresowanych udzieleniem nam pożyczki) tym większe szansa na szybkie pozyskanie gotówki. Nie bez znaczenia jest również historia kredytowa pożyczkobiorcy a największe szanse na uzyskanie pożyczki będą miał na pewno te osoby które pożyczkę w Kokosie już wcześniej brały i spłaciły ją terminowo.

Jeżeli zainteresował Was temat pożyczek dostępnych w ramach serwisu Kokos odsyłam was do artykułu w którym szczegółowo opisałem działalność serwisu a także artykułu który również poruszał kwestię uzyskania pożyczki w sytuacji kiedy bank odmówił nam jej udzielenia.

Dodam tylko na zachętę, że w niektórych sytuacjach, pożyczka zaciągana w Kokosie może być jeszcze tańsza w spłacie niż tradycyjna pożyczka bankowa.

Uzyskanie pożyczki w Kokosie wiąże się z czasem, nie uzyskamy jej bowiem w kilkanaście minut czy nawet tego samego dnia jak w firmach pozabankowych. Jeżeli zależy nam na czasie, powinniśmy poszukać firmy która jest w stanie jej nam udzielić w miarę krótkim okresie. Nie zapominajmy jednak o kosztach, szukamy dzisiaj bowiem – najtańszych pożyczek pozabankowych.

Po Kokosie kolejną firmą na którą zwrócę Waszą uwagę będzie Provident. Firma ma bowiem do zaoferowania najtańszą pożyczkę pozabankową, która dostępna jest w opcji Pakiet Standard – wygodna spłata przelewem. Wspomnieć należy że w ofercie firmy pojawiło się w ostatnim czasie szereg różnych propozycji od opisywanej niedawno przez mnie pożyczki samoobsługowej po dostępne od początku działalności firmy, pożyczki domowe.

Najtańszą opcją w ofercie Providenta nadal pozostaje pożyczka spłacana przelewem, która posiada najtańszą ratę miesięczną. Uzyskamy ją po złożeniu wniosku o pożyczkę przez internet, a następnie umawiając się na spotkanie z pracownikiem firmy. To spotkanie jest praktycznie jednorazowe, ponieważ po uzyskaniu potrzebnej pożyczki, spłacanie rat odbywać się będzie już za pomocą przelewów, które będziemy opłacać sami za pośrednictwem przelewów internetowych bądź też w banku lub na poczcie.

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu pożyczki pozabankowej całkowicie przez internet a więc bez konieczności wychodzenia z domu, a chcemy jednocześnie by pozyskana pożyczka była w miarę tania w spłacie to w tym miejscu nasuwa mi się propozycja Kwadrans Pożyczki, o której zresztą pisałem już na łamach mojego bloga. Nie jest to typowa firma zajmująca się udzielaniem pożyczek, a pośrednik wyspecjalizowany w pożyczkach pozabankowych. Dzięki temu że firma współpracuje z wieloma firmami zajmującymi się udzielaniem pożyczek, mamy większe szanse na uzyskanie pożyczki, która będzie posiadała najniższą ratę miesięczną do spłaty. Jako osoba zainteresowana pożyczką, nie ponosimy przy tym żadnych dodatkowych kosztów związanych z udzieloną nam pomocą na drodze uzyskania pożyczki.

I na koniec należałoby przejść do firm udzielających pożyczek pozabankowych, całkowicie internetowo. Tutaj wybór jest co raz większy, praktycznie z miesiąca na miesiąc przybywa nam firm udzielających tego typu pożyczek. Oczywiście każda z firm posiada inne warunki uzyskania pożyczki, różne są również koszta. Te ostatnie możemy jednak sobie w prosty sposób policzyć, korzystając ze specjalnych kalkulatorów zamieszczonych na stronach każdej z firm. Zaledwie dwa miesiące temu prezentowałem małe zestawienie najtańszych ofert pozabankowych, które obejmowało pożyczki na 6 miesięcy dostępne pozabankowo.

Do tego zestawienia dodałbym jednak jeszcze jedną firmą, która jeszcze nie pojawiła się w tym zestawieniu, jako że jest ofertą stosunkowo świeżą. Mowa tu o Pożyczka OK, firmie która również udziela swoich pożyczek całkowicie online, stosując przy tym całkiem nie wygórowane koszty pożyczek. W ofercie firmy znajdują się pożyczki do 5000 zł z wybranym okresem spłaty który może sięgać od 6 do 30 miesięcy. Spośród przedstawionych tu dzisiaj firm, firma ma jednak stosunkowo duże wymagania względem wieku pożyczkobiorcy ponieważ ten musi posiadać ukończone przynajmniej 25 lat. Reszta oczekiwań można by powiedzieć że jest typowa jak na warunki firm pozabankowych a więc posiadanie stałego źródła dochodu czy brak negatywnej historii kredytowej w rejestrach dłużników.

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*