Zły BIK

- gdzie po kredyt?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

41 udostępnij na FB

Negatywna historia kredytowa w BIK to jedna z najczęstszych przeszkód, stojąca na drodze do uzyskania kredytu w banku. Gdzie zatem szukać pomocy, jeśli posiadamy złą historię w tej bazie? Jednocześnie posiadając odpowiednią zdolność do uzyskania pożyczki? Właśnie na to pytanie postaram się dzisiaj odpowiedzieć.

Jeśli w przeszłości zdarzyło nam się nie terminowo spłacać kredyt, który mieliśmy zaciągnięty w banku. A te opóźnienia były dosyć spore, to najprawdopodobniej informacje o tym fakcie wylądowały w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK). W tej bazie znajdują się informacje na temat wszystkich kredytobiorców. Zarówno tych płacących raty w terminie. Jak i tych, którzy posiadają mniejsze lub większe opóźnienia w spłacie rat kredytu. Znajduje się tam również ocena punktowa każdego kredytobiorcy. I na tej podstawie banki mogą oceniać, czy jesteśmy rzetelnym kredytobiorcą czy też nie.

Gdzie po kredyt lub pożyczkę przy negatywnym BIK?

Informacje w bazach BIK najczęściej są przetrzymywane do 5 lat. A więc jeśli tyle lat upłynęło od momentu kiedy spłaciliśmy kredyt w ramach którego mieliśmy opóźnienia, to obecnie powinniśmy mieć już czystą historię kredytową. Jeśli tak nie jest i nadal nie możemy uzyskać kredytu w banku, to możemy rozejrzeć się za inną opcją uzyskania dodatkowej gotówki.

Jeżeli zależy nam na tym by raty pożyczki nie były wyższe od tych bankowych, to jedyną opcją w tym wypadku może być pożyczka społecznościowa. Znajdziemy ją w ofertach takich serwisów jak choćby Kokos. Choć mamy tu możliwość zaciągnięcia pożyczki na przyzwoitych warunkach i to nie drożej jak w banku, to w przypadku takich pożyczek jest kilka minusów. Pierwszy to kwota pożyczki. Przy pierwszej pożyczce nie pożyczymy więcej jak 1000 zł. Poza tym, czas oczekiwania to przynajmniej kilka dni. Ponieważ musi się zebrać określona liczba tzw. inwestorów, a więc osób które będą chciały udzielić nam pożyczki. Ale jeśli nie goni nas czas, to warto budować sobie historię w takich serwisach. Ponieważ później możemy się ubiegać o znacznie większe kwoty pożyczek. I to sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Co jednak, jeśli szybko potrzebujemy pożyczki a nie mamy czasu na budowanie rzetelnego profilu pożyczkobiorcy? Pozostają nam firmy pozabankowe. Takich firm jest co prawda bardzo dużo i jest w czym wybierać, to jak podkreślam nie raz – warto wybierać wyłącznie spośród tych sprawdzonych.

Najtańszą opcje otrzymania pożyczki pozabankowej bez weryfikacji w BIK bez wątpienia uda nam się uzyskać w Providencie. Ponieważ ta firma posiada obecnie najlepsze warunki w opcji Przelew. Mamy też do wyboru dwie opcje spłaty pożyczki, a więc w ratach tygodniowych lub miesięcznych. Ta druga może być delikatnie tańsza w spłacie od tej pierwszej. W ofercie Providenta znajdziemy pożyczki do 20 000 zł (z ratami miesięcznymi) i do 10 000 zł (w przypadku rat tygodniowych).

Zły BIK a kredyt w banku

Szukając pożyczki ze złym BIK’em warto również zwrócić uwagę na ofertę firm udzielających pożyczki całkowicie drogą internetową. Do ich uzyskania nie jest więc konieczna ani wizyta w placówce. Ani też bezpośredni kontakt z pracownikiem danej firmy. Uzyskanie pożyczki ogranicza się w tym wypadku do wypełnienia wniosku o pożyczkę na stronie internetowej. W ramach której wprowadzamy swoje podstawowe dane, przelewamy drobną opłatę weryfikacyjną z własnego konta bankowego (albo korzystamy z opcji uzyskania pożyczki bez przelewania tej opłaty). Następnie czekamy na kontakt telefoniczny ze strony firmy w której złożyliśmy wniosek. Po akceptacji naszego wniosku, potrzebną pożyczkę możemy mieć na koncie od kilkunastu minut, do maksymalnie kilku godzin.

Taką szybką opcję pozyskania gotówki pozabankowej oferują takie marki jak Smartney, Takto Finanse czy Super Grosz. Te firmy póki co nie weryfikują danych pożyczkobiorcy w bazach BIK. Muszę jednak zaznaczyć, że koszt takiej pożyczki będzie droższy w spłacie. Zarówno od tradycyjnych kredytów bankowych, jak również od wspomnianej wcześniej opcji Przelew, jaka znajduje się w ofercie Providenta. Plusem jest jednak fakt, że potrzebną gotówkę możemy mieć w tym wypadku na prawdę szybko.

Wybrane propozycje pożyczek dla osób posiadających nie najlepszą historię kredytową w bazach BIK

Aktualizacja: 01.03.2023

Przytoczone w tym miejscu oferty nie oznaczają tego, że w/w instytucje udzielają pożyczki bez przeprowadzania weryfikacji w bazach BIK. W tych instytucjach szanse na uzyskanie pożyczki ze słabą historią kredytową w BIK mogą okazać się jednak większe niż w tradycyjnych bankach.

Czytaj również

41 Comments
 1. Ja jestem klientką w firmie Profi Credit, nie sprawdzają bik wcale a wcale. Fantastyczna sprawa ta pożyczka, szybko , rzetelnie, na czas dochodzi przelew. Brak problemów ze spłatą.

  • Kłamstwo ja składałam i niestety ale weryfikują w bazach.Chyba pani jest wyjątkiem bo mnie przy zarobkach na rękę po potrąceniu 2200 proponowali 200 zł.

   • Brałam i spłaciłam pożyczkę w Profi Credit. Ostatnio otrzymałam ofertę dla sprawdzonego klienta. Kwota 3000,00 a do spłaty ponad 11000,00.Kiedy zadzwoniłam zaproponowali mi kwotę 8000,00. Wprowadzili wniosek do systemu i powiedzieli, że im przykro ale pożyczki nie otrzymam.

   • Kochani!!!!!!uważajcie na Profi kredyt..
    Z pewnością dają pożyczki, ale niech napisza komentarze osoby , które z różnych przyczyn miały opóźnienia w spłacie.Poczytajcie na forach
    ..co ci chorzy windykatorzy robia z ludźmi…Zastraszaja ich, nękają w pracy i w domu. Oraz informują wszystkich wkoło o zadłużeniu.Nawet zostawiają kartki przyklejone na drzwiach z informacjami , aby każdy sąsiad mógł się zorientować co się dzieje…

 2. Firma Profi jest warta uznania. Ja u nich pożyczałam dwukrotnie i nigdy nie byłam zawiedziona. Zawsze wszystko terminowo i błyskawicznie. Dobrze, że nie sprawdzają bik i przyznawalność u nich jest duża. Ja gdy pracowałam na zlecenie, udzielili mi kreytu a w banku by pewnie tego nie zrobili.

  • nie sprawdzaja w BIK , ale jak pobierzesz raport z bik.pl to masz w nim wszystko, rowniez te pozyczki pozabankowe.

 3. Wszyscy ze złą historią kredytową, nie muszą czuć się załamani, bo jak się okazuje, taką historią kredytową można wyczyścić, oczywiście z pewnych wpisów, na pewnych warunkach. Wszystkich chętnych do porpawy historii kredytowej i zdolności kredytowej.

  • Oszust! Zapamiętajcie, nie ma czegoś takiego jak “czyszczenie” BIK-u. Dowiadywałem się w różnych instytucjach na ten temat i wszyscy są zgodni co do jednego – jeśli ktoś proponuje Ci “wyczyszczenie” BIK-u to najzwyczajnie w świecie chce Cię oszukać. Także koleżko Bartłomieju, wyczyścić to możesz sobie co najwyżej kibel…

   • Jest.oczywiscie sa firmy ktore robia to za pieniadze…ale jak ktos zna troche prawo bankowe to Moze sobie sam wyczyścić…ja wlasnie czyszcze swoj bik i idzie mi bardzo dobrze.odpowiedni pisma i po sprawie

 4. Większość firm jest warta uznania, o ile spłaca się terminowo zobowiązania;-). Wtedy nie ma opłat karnych, tylko normalna relacja klient-firma. Najważniejsze, że są alternatyw, gdy system bankowy co raz częściej mówi, że zdolności kredytowej brak.

 5. Nie ukrywam byłam w beznadziejnej sytuacji – banki niestety nie chciały mi pomóc, także szukałam innego rozwiązania. I tak trafiłam na firmę Kredyt Żółte Drzwi. Jestem zadowolona, pomogli mi finansowo. Szybko, profesjonalnie – elastyczne raty.

 6. Wpadłem na bezrobocie, bez oszczędności. Sytuacja dość tragiczna, tak się złożyło. Potrzebowałem szybko pieniędzy. Udało mi się po wielu trudach uzyskać niezłą pożyczkę od fresh-finance.pl. Nie policzyli mi mocno, biorąc pod uwagę perspektywy rynku pożyczkowego dla bezrobotnych. W umowie nie było klauzul niedozwolonych, co dokładnie przeanalizowałem przed nawiązaniem współpracy.

 7. Kredyt żółte drzwi to zwykli złodzieje i oszuści . Maja metodę na poręczyciela tzn ma klient przyprowadzić osobę , która ma być poręczycielem na 3 miesiące a rak naprawdę robią kredyt na te osobę . Po trzech miesiącach robią z klienta idiotę . Podsumowując kredyt na inna osobę raty klika razy wyższe nic mówią i pobierają prowizje miedzy 30-50%. Sprawa dla pana Ziobro i krotne tam sie znajdzie

  • @Marcin – dlatego trzeba korzystać z usług sprawdzonych firm a nie takich pseudo, kilka już takich było a konkretnie w trójmieście, znane nazwy, obecnie żadna z nich już nie działa a sprawy sądowe są w toku.

   Te o których piszecie są akurat ok i koszty też mają nie najgorsze, owszem można jeszcze taniej ale w firmach które BIK już sprawdzają. Da się zauważyć że jednak koszty pożyczek w tych firmach które nie sprawdzają BIKu są wyższe niż u tych które ten BIK weryfikują. No ale to raczej nic dziwnego, bo w tym pierwszym wypadku jakby nie patrzeć zachodzi większe prawdopodobieństwo że ktoś może pożyczki nie spłacać, bo jednak z jakiegoś powodu na tą złą historię kredytową w BIKu.

   Mnie jeszcze zastanawia jak Provident podchodzi do tematu sprawdzania danych w tych bazach, wiem że w przypadku udzielanych pożyczek 100%-owo przez internet chyba je sprawdza, a w innych okolicznościach?

 8. A ja mam dobre doświadczenie ze Speed Cash Polska. Sprawnie działają, przemawia za nimi wieloletnia praktyka.

  • czy te chwilówki nie są czasem drogie w spłacie? Wydaje mi się że te stacjonarne pożyczki są droższe w spłacie w porównaniu do tych udzielanych online. No ale jeśli ktoś ma zły bik to będzie szukał pomocy w różnych instytucjach. Trzeba sobie sprawdzić dokładnie koszt pożyczki przed złożeniem wniosku bo w przeciwnym wypadku narazimy się na duże koszta. A wtedy jak wiemy są niepotrzebne niespodzianki.

   • A czy w tym feniko jest dzwonienie do osoby czy cały proces wystarczy przez internet i czy gotówką na konto jest jeżeli tak to w ciągu ile czasu była na koncie gotówka

    • Jeśli się pożyczkę bierze i spłaca ja na czas to nikt nie ma z tego tytułu żadnych problemów i nikt nikogo nie ściga. każdy kto pożycza pieniądze powinien liczyć się z tym że jest wyznaczona data i to tego dnia trzeba zapłacić rate.

   • A ja uważam, że firmy, mające problemy finansowe czy zły BIK powinny skorzystać z innego rozwiązania niż wzięcie kolejnego kredytu. Zajmuję się pomocą w takich sytuacjach: odblokowaniem konta, całkowitym umorzeniem odsetek kredytowych, oddłużeniem ze wszystkich zobowiązań ZUS, US, wstrzymaniem egzekucji komorniczych. Moje działanie jest oparte o aktualną ustawę zapewniająca pomoc firmom. W razie pytań proszę o kontakt: s.baranowska@interia.pl W temacie proszę wpisać pomoc.

  • Dzięki temu poznałem co to takie są wogóle firmy pożyczkowe, bo do tej pory nie miałem pojęcia. Właśnie z powodu BIK nie dostałem kredytu w banku i musiałem szukać jakieś alternatywy. Mi akurat pomogła oferta Providenta, tyle że wtedy dostępna była u nich jedynie pożyczka domowa. Teraz posiadając zły BIK czy niską wypłatę, możemy skorzystać z usług wielu innych firm i koszt wcale nie jest tak drastycznie wysoki. Więc z jednej strony coś się poprawiło.

 9. Jesli komus nie odpowiada bik, to moze sie zwrocic do kredytow chwilowek – wydaje mi sie (ale trzeba to sprawdzic), ze nie wymagaja tego biku

  • Czy mówisz o tej firmie która nie tak dawno upadła? Pewnie tak, choć trochę sami są sobie winni bo zamiast stawiać tyle placówek po całej Polsce, mogli zainwestować w pożyczki online i sprzedawać je przez internet. I ten dziwny pomysł z jeżdżącymi po mieście maluchami, trochę jakby z innej epoki to było.

   • Żeby już nie długo taka sytuacja nie spotkała kolejnych firm. Ale nie z powodu tego że nie są na bieżąco, ale dlatego że rząd zamierza wprowadzić ustawę anty lichwiarską, która może mocno im zaszkodzić. W konsekwencji nie ucierpi na tych lichwa (która ani tak zasili szarą strefę), ale zaszkodzi dobrze prosperującym obecnie firmom pożyczkowym.

    (4/5)
 10. Jeszcze najprędzej pożyczki ze złym BIK uzyskamy za pośrednictwem firm udzielających pożyczki domowe. Może nie przez Providenta, ale na pewno w takim Bocianie, Bliska Pożyczka czy Mikroratce.

  (4/5)
 11. Banki bez BIK istnieją, teraz wcale nie trzeba aż tak daleko szukać. Dla mnie to naprawdę wygodne rozwiązanie, także jeśli ktoś się jeszcze waha, to myślę że to najwyższy czas na zapoznanie się z tym pojęciem.

  (5/5)
 12. Pożyczki ze złym bik zdarzają się dosyć często. Pożyczki ze złym bik naprawdę istnieją, trzeba tylko dobrze poszukać, ja znalazłem i jestem zadowolony.

  (5/5)
 13. @Alan – kiedyś to przerabiam i udało mi się taką pożyczkę uzyskać, ale niestety nie dużą kwotę. Jedyna chwilówka ze złym bikiem jaka była dostępna to w firmie Bancovo.

  (4/5)
 14. Witam wszystkich. Jestem zainteresowany kredytem w kwocie 100tys lecz na mojej drodze stoi zła historia kredytowa itp. Pracuje i dobrze zarabiam lecz nie mogę się wykaraskac z długów, jeszcze na drodze stoi moja budowa domu. Gdzie mogę uzyskać taki kredyt?? Ktoś coś??… Dzięki z góry..

 15. @Kiker – w każdym banku dostaniesz taki kredyt w wysokości 100 000 zł, ale pod warunkiem że masz dobrą zdolność kredytową i pozytywny BIK. Pozabankowo niestety nie ma szans na tak wysoki kredyt, chyba że z jakimś sprawnym doradcą uda się Tobie coś wskórać.

  (5/5)

Oceń:

 • kredyt z bik
 • banki bez bik
 • pożyczki ze złym bik
 • kredyt bez bik banki
 • kredyty z bikiem
 • pożyczka ze złym bik
 • kredyt z bikiem
 • banki bez biku
 • kredyt bez bik bank
 • gdzie dostanę kredyt bez bik
 • pożyczki bankowe bez bik
 • jak uzyskać kredyt bez bik