Ranking kont osobistych

- Styczeń '2023

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

5 udostępnij na FB

Do czego tak właściwie jest nam potrzebne konto osobiste? Większość z nas posiada je głównie do trzymania oszczędności, które otrzymujemy od pracodawcy. Każdego miesiąca otrzymujemy na konto pieniążki, które następnie możemy wydawać. Czy to wypłacając gotówkę z bankomatu, czy dokonując zakupów z pomocą karty płatniczej. Nasz ranking kont osobistych pomoże Wam w dokonaniu odpowiedniego wyboru konta bankowego.

Otwierając konto osobiste w banku, na pewno warto zwrócić uwagę na szereg różnego rodzaju kwestii, które wiążą się z prowadzeniem rachunku bankowego. Powinno ono być dostosowane do naszych potrzeb. A w przypadku gdy nasze oczekiwania względem konta osobistego nie są zbyt duże, konto takie powinno być tanie w prowadzeniu. Można więc poszukać konta, które będzie pozbawione opłat miesięcznych za prowadzenie. Można również uwzględnić oferty kont osobistych, które w zamian za spełnienie określonych warunków, umożliwią nam uzyskanie w pełni darmowego konta osobistego, bez opłat za prowadzenie, przelewy czy wypłaty z bankomatów.

Konta Osobiste – Ranking kont osobistych Styczeń ‘2023

1. BANK PEKAO – Konto Przekorzystne

Konto które możesz założyć całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu. Co więcej, otwierając konto teraz, masz szansę załapać się na specjalną promocję banku, w ramach której możesz zyskać nawet do 1650 zł premii. Prowadzenie Konta Przekorzystnego może być w pełni bezpłatne, a więc nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych opłat miesięcznych za utrzymanie konta. Tu jednak konieczne będzie spełnienie warunku jaki stawia nam bank, a mówi on o wpływach miesięcznych na konto w wysokości przynajmniej 500 zł oraz o 1 płatności kartą debetową. Osoby do 26 roku życia, mogą cieszyć się w pełni bezpłatnym kontem, bez konieczności spełniania tego warunku. Spełniając wspomniany wcześniej warunek lub będąc osobą przed ukończeniem 26 roku życia, otrzymujemy dodatkowo bezpłatne korzystanie z karty debetowej, bezpłatne przewalutowanie zagranicą i brak opłat za wypłatę gotówki z bankomatów również zagranicą.

2. MBANK – eKonto

Bez wątpienia jest to najbardziej popularne konto bankowe dostępne całkowicie przez internet, już przynajmniej od kilkunastu lat. Jest to również, jeden z najtańszych w prowadzeniu rachunków bankowych. Prowadzenie konta nie wiąże się z żadną opłatą miesięczną, nie musimy w związku z tym spełniać żadnych dodatkowych warunków. Korzystanie z karty również nie niesie za sobą dodatkowych opłat. Również za przelewy internetowe czy wypłaty gotówki z wszystkich bankomatów na terenie Polski, bank nie pobiera w ramach tego konta dodatkowych opłat. Darmowe konto osobiste w mBanku możemy otworzyć całkowicie przez internet, a umowę możemy podpisać na dwa sposoby. Za pośrednictwem firmy kurierskiej, która dostarczy nam ją do domu, lub w najbliższej placówce mBanku. Razem z kontem otrzymujemy od mBanku aplikację mobilną, dzięki której mamy wgląd na nasze konto 24/h lub możemy rozliczać się ze znajomymi, korzystając z przelewu na numer telefonu.

3. SANTANDER – Konto Jakie Chcę

Konto Jakie Chcę w banku Santander to nasza kolejna propozycja, która wzbogaca nasz Ranking kont osobistych. Decydując się na założenie rachunku bankowego w Santander, możemy liczyć na bezpłatne prowadzenie konta, darmową kartę do konta (przy 5 płatnościach kartą w miesiącu), bezpłatne wypłaty z bankomatów Santander i 0 zł za przelewy natychmiastowe w aplikacji mobilnej. Składając wniosek o założenie nowoczesnego konta w banku Santander do 14 sierpnia 2020 r, możemy dodatkowo zyskać 150 zł premii. Poza założeniem konta, wystarczy zapewnić wpływy w wysokości min. 1000 zł oraz wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie przez 3 miesiące od momentu otwarcia rachunku. Na koniec aby uzyskać premię, wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej Santander w każdym z kolejnych 3 miesięcy.

Na co zwrócić uwagę, zakładając konto bankowe?

Jeszcze przed założeniem konta bankowego, warto odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie – czego wymagamy od konta osobistego? Czy wyłącznie zależy nam na tym, aby konto było możliwie najtańsze w prowadzeniu? A może oczekujemy od konta czegoś więcej? Uzyskanie dodatkowych profitów w zamian za częste dokonywanie płatności kartą, czy uzyskanie wysokiego debetu, a może limitu odnawialnego w koncie? Jeśli sprecyzujemy nasze oczekiwania, łatwiej będzie nam o znalezienie odpowiedniego konta osobistego. Takiego, które spełni nasze oczekiwania i jednocześnie nie okaże się kontem drogim w utrzymaniu.

Opłata miesięczna za prowadzenie konta

To jedna z najważniejszych kwestii na którą powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na założenie konta osobistego. Możemy wybrać konto, w przypadku którego nie będziemy płacić opłaty miesięcznej za prowadzenie konta. Nie oznacza to jednak, że takie konto nie będzie posiadało innych opłat np. za przelewy internetowe czy wypłatę gotówki z bankomatu. Możemy również zdecydować się na założenie konta warunkowego. To konto które standardowo posiada opłatę za prowadzenie rachunku czy opłatę za kartę płatniczą. Możemy jednak takich opłat uniknąć, jeśli będziemy spełniać warunki wyznaczone przez bank. Zachowamy bezpłatne prowadzenie rachunku w zamian za stałe zasilanie konta określoną kwotą pieniędzy. Dla osób które otrzymują stałe miesięczne wynagrodzenie, nie będzie to oczywiście stanowiło żadnego problemu. Natomiast opłat za kartę płatniczą będziemy mogli uniknąć, jeśli wykonamy określoną przez bank, liczbę transakcji bezgotówkowych.

Konto bankowe – opłaty dodatkowe

Oczywiście prowadzenie konta to nie tylko miesięczna opłata za prowadzenie. Konta osobiste mogą charakteryzować się również innymi opłatami jak prowizje za przelewy internetowe oraz ich autoryzacje. Bank może również pobierać opłatę za wypłatę gotówki z bankomatu czy zlecenia stałe. Warto te wszystkie rzeczy dokładnie zweryfikować, zanim zdecydujemy się złożyć wniosek o założenie konta bankowego. Nasz ranking kont osobistych, może wam pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji. Staramy się na jego łamach prezentować wyłącznie te najbardziej korzystne oferty rachunków osobistych. A więc zarówno takie które są tanie w prowadzeniu, jak również te, które dają możliwość uzyskania dodatkowych profitów.

Bonus za założenie rachunku bankowego

Okazuje się również, że na założeniu konta bankowego możemy również niekiedy sporo zyskać. Banki bardzo często organizują różnego rodzaju promocje, które skierowane są głównie w stronę nowych klientów. W zamian za założenie konta bankowego oraz spełnienie niezbyt skomplikowanych warunków, możemy uzyskać premię pieniężną lub bony zakupowe do znanych i lubianych sklepów. Na pewno warto zwrócić uwagę na tego rodzaju promocje, jednocześnie weryfikując czy samo konto które objęte jest promocją, będzie równie korzystnym rozwiązaniem.

Załóż Konto osobiste przez internet

Założenie konta osobistego w banku możliwe jest dzisiaj w pełni zdalnie. Nie musimy więc udawać się do placówki bankowej, jeśli zdecydujemy się na jego założenie przez internet. Praktycznie każda oferta która zasila nasz ranking kont osobistych, dostępna jest całkowicie przez internet. Oznacza to, że zarówno sam wniosek o założenie konta wypełnimy przez internet, jak również wszystkie pozostałe formalności będziemy mogli dopiąć online.

Co będzie nam potrzebne do tego, aby założyć konto przez internet? Najważniejsza rzecz to oczywiście dowód osobisty, ponieważ tylko osoby pełnoletnie mogą założyć konto osobiste w banku. Choć pewnym wyjątkiem na tym polu są konta młodzieżowe, które mogą założyć nastolatkowie przy pomocy rodziców lub opiekunów. Poza dowodem osobistym, będzie również niezbędny dostęp do internetu. Wniosek o założenie konta bankowego można złożyć zarówno ze stacjonarnego komputera, laptopa czy nawet ze smartfona. Ostatnim elementem założenia konta bankowego przez internet będzie umowa. Najczęściej wysyłana jest ona do podpisania za pośrednictwem firmy kurierskiej. Nie musimy jej odsyłać, ponieważ umowa zostaje podpisana w obecności i z pełną pomocą pracownika firmy kurierskiej a następnie od razu przez niego zabrana. Kilka dni po podpisaniu umowy, powinniśmy od banku otrzymać również kartę płatnicza drogą pocztową, jeśli w trakcie zakładania konta bankowego, złożyliśmy wniosek o jej wydanie.

Czytaj również

5 Comments
 1. Nie chwaląc się, eKonto choć nie jest moim głównym kontem osobistym z którego korzystam na co dzień, to posiadam je już od kilkunastu lat. Konto praktycznie bez żadnych opłat, jeśli posiada się je w opcji bez karty (bo przy korzystaniu z karty jest chyba opłata lub warunek o transakcjach). Śmiało mogę polecić, tym bardziej że wiem że większość banków lubi wprowadzać dodatkowe opłaty po kilku latach od założenia konta. W mBanku póki co tego nie ma 😉

  (5/5)
 2. Czy ktoś z Państwa ma może założone konto osobiste Konto Przekorzystne w Banku Pekao? Zainteresowała mnie ta oferta, ale zawsze lepiej przeczytać opinię kogoś, kto już z takiej oferty skorzystał i może się podzielić swoją opinią.

  (5/5)
 3. Nie wiem jako konto w Pekao, ale ciekawą ofertę konta posiada aktualnie BNP Paribas w którym możemy założyć niemal w pełni darmowe konto osobiste. A ponadto zyskać jeszcze dodatkową premię pieniężną na konto lub kartę paliwową do Orlenu.

  (4/5)
 4. Miałem konto w mBanku, mam konto w Santander i prawdę mówiąc oba konta mogę z czystym sumieniem polecić. W mBanku zdecydowałem się zamknąć konto, głównie z tego względu że po prostu przestałem z niego korzystać i stwierdziłem że bez sensu by utrzymywać dwa konta osobiste. Co prawda ani za jedno ani drugie nie płacę opłaty miesięcznej za prowadzenie, ale pozostaje jeszcze opłata za kartę płatniczą.

  (5/5)
 5. mBank zdecydowanie wśród faworytów wśród konto osobistych. Przejrzałem ten ranking rachunków bankowych i jeszcze brakuje moim zdaniem Nest Bank który również posiada tanie w utrzymaniu konto bankowe z wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami.

  (4/5)

Oceń: