Konto Bankowe – jeśli nie posiadamy stałych dochodów

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

23 udostępnij na FB

Konto osobiste zakładamy najczęściej wtedy, kiedy chcemy by nasza co miesięczna wypłata trafiała bezpośrednio na rachunek bankowy. Jest to wygodna opcja, ponieważ pracodawca każdego miesiąca zleca przelew wynagrodzenia na podane konto bankowe. Co jednak, jeśli nie posiadamy stałego zatrudnienia. A chcielibyśmy otworzyć takie konto w banku?

Jest to jak najbardziej możliwe. Bank nie weryfikuje tego, czy posiadamy stały dochód czy też nie. Tradycyjne konto osobiste może otworzyć każda osoba posiadająca ukończone 18 lat i polskie obywatelstwo. Bez względu na to, czy posiadamy stały dochód, czy nie posiadamy go wcale. Na takie konto możemy wpłacać pieniądze w dowolnym czasie, i w dowolnej chwili je wypłacać. Oczywiście przy takim nie regularnym korzystaniu z konta bankowego, ważna będzie kwestia tego, by założone konto było możliwie najtańsze w prowadzeniu. Po co nam konto z którego będziemy mało korzystać, a będziemy musieli za nie płacić? Poszukując odpowiednio korzystnej oferty, warto więc zwrócić uwagę na konta bankowe bez opłat. Które nie tylko charakteryzują się bezpłatnym prowadzeniem, ale zapewniają również kilka innych, często bezpłatnych opcji.

Konto Bankowe – jeśli nie posiadamy stałych dochodów

Jeśli z konta które założymy, będziemy korzystać tylko od czasu u do czasu, to warto skupić się na tych ofertach, które nie wiążą się z opłatą miesięczną za prowadzenie rachunku. Unikniemy w ten sposób stałych miesięcznych opłat. Zakładając darmowe konto bez regularnych wpływów, warto również zwrócić uwagę na kilka innych kwestii. Szczególnie w sytuacji, gdy będziemy chcieli wraz z otwarciem rachunku, założyć również kartę debetową lub płatniczą. W niektórych bankach, takie udogodnienie może wiązać się z dodatkową opłatą. Może to być albo stała opłata miesięczna w wysokości najczęściej od 1 do 9 zł. Bądź też spełnienie określonego warunku, dzięki któremu karta będzie całkowicie bezpłatna. Wspomniany warunek najczęściej mówi jednak o stałych miesięcznych wpływach na konto. Co w tej sytuacji niezbyt nas interesuje. Warto więc w tym przypadku poszukać banku, w którym albo nie będzie pobierana prowizja za kartę wcale, albo ta opłata będzie minimalna.

W którym banku założymy darmowe konto bankowe bez wpływów?

W poszukiwaniu korzystnego konta bankowego bez stałych dochodów, przyjrzeliśmy się w pierwszej kolejności ofercie mBanku. eKonto od kilkunastu lat uchodzi za jedno z najtańszych kont bankowych, które możemy założyć całkowicie przez internet. Czy eKonto nadal może być tanim w prowadzeniu kontem bankowym?

Nasz Faworyt – darmowe konto w banku Santander

Konto Jakie Chcę to zdecydowanie jeden z naszych głównych faworytów na darmowe konto internetowe bez stałych dochodów. Charakteryzuje się 0 zł za prowadzenie konta, bezpłatną kartą do konta czy darmowymi przelewami internetowymi.

konto bez stałych dochodów

Otwarcie jak również prowadzenie konta jest całkowicie bezpłatne. Nie musimy się więc obawiać ani żadnych opłat miesięcznych, ani również spełnienia określonych warunków stawianych przez bank. Tu takich warunków po prostu nie ma. Pojawiają się one jednak w momencie, jeśli będziemy chcieli otrzymać do konta kartę płatniczą. Możemy za nią płacić stałą miesięczną opłatę w wysokości 4 zł. Możemy jednak nie płacić tej prowizji wcale. Ale pod warunkiem, że każdego miesiąca dokonamy 5 transakcji za pomocą karty, na dowolną kwotę. Bank nie określa szczegółowo kwot transakcji, dlatego mogą to być równie dobrze drobne transakcje nawet za kilka czy kilkanaście złotych. Przyznać trzeba, że to dosyć przejrzyste warunki korzystania z karty dołączonej do konta.

A jak z innymi opłatami w ramach eKonta w mBanku? Wypłaty z bankomatów są również darmowe. Pod warunkiem że będziemy wypłacać kwoty nie mniejsze niż 100 zł, a do wypłaty gotówki użyjemy bankomatów Planet Cash, BZ WBK lub Euronet. Warto jeszcze wspomnieć, że w ramach konta będziemy mogli wykonywać bezpłatne przelewy internetowe. Co więcej, bank nie pobierze od nas dodatkowych prowizji za potwierdzenie operacji przelewu kodem SMS. To na pewno ciekawa opcja na darmowe konto internetowe bez stałych dochodów.

Gdzie jeszcze założymy konto bez miesięcznych wpływów?

Żeby nie poprzestać na jednej propozycji konta, warto przyjrzeć się jeszcze jednej, również dosyć korzystnej ofercie. Jest to konto, które w ostatnim czasie zdobyło tytuł Najtańszego Konta Osobistego roku 2018. Jest nim Nest Konto, które znajdziecie w ofercie Nest Banku. Wspomniane konto jest faktycznie w pełni darmowe. Ponieważ nie posiada opłat za za prowadzenie rachunku, ani również opłaty za wydanie oraz użytkowanie karty debetowej. Tu więc nie będziecie musieli spełniać żadnych warunków, aby korzystać bezpłatnie z karty. Ponadto bank umożliwi Wam również wykonywanie bezpłatnych przelewów internetowych. Oraz bezpłatną wypłatę gotówki z dowolnego bankomatu na terenie Polski. Podsumowując – oferta Nest Banku to obecnie najtańsze konto, które założycie w polskim banku i nie będziecie musieli za nie płacić ani złotówki.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o osobach młodych, które nie posiadają jeszcze ukończonych 18 lat. Takie osoby również mogą założyć konto bankowe bez stałych dochodów. Pod warunkiem że spełnią dwa podstawowe warunki. Pierwszy to ukończone 13 lat, a drugi to zgoda naszych rodziców lub opiekunów prawnych na założenie konta bankowego. W takiej sytuacji będziemy mogli założyć sobie konto młodzieżowe, które w wielu bankach również możemy założyć całkowicie bezpłatnie.

Aktualizacja: 08.10.2021

Czytaj również

23 Comments
 1. Brak dochodów kompletnie nie przeszkadza w tym, by założyć takie konto bankowe. Co więcej, musimy ich mieć nawet wcale, lub mogą one być nie regularne. Co innego w przypadku kont, gdzie by utrzymać darmowe konto, trzeba spełnić określone warunki. W ich przypadku, by bank nie naliczył nam opłaty za konto, trzeba zapewnić stałe miesięczne wpływy.

  (4/5)
 2. Jak najbardziej możemy otworzyć takie konto, bank przyjmie nas z otwartymi ramionami. Pamiętać należy jednak, aby to było konto bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Ja mogę polecić mBank oraz Nest Bank, oba banki mogą zaoferować darmowe konto bez stałych dochodów przelewanych co miesiąc.

  (4/5)
 3. Po prostu trzeba sobie poszukać takiego konta które jest możliwie najtańsze w prowadzeniu. Na pewno musi być bez opłat miesięcznych i najlepiej gdyby karta również była bez opłat, choć o to może być trudno. Jeśli ma to być konto bez dochodów, to raczej musimy się liczyć że będzie to konto bez karty. No chyba że zechcemy taką kartę opłacać, najczęściej jest to koszt kilku złotych miesięcznie.

  (4/5)
 4. Nie dużo już takich pozostało, w pełni darmowych kont osobistych bo przeważnie za coś jednak trzeba ponieść opłatę. Jednak również potwierdzam, że jeszcze takie można założyć jeśli dobrze poszukamy. Ja posiadam eKonto i u mnie to konto sprawdza się idealnie od wielu już lat.

  (5/5)
 5. Najczęściej można mieć konto w pełni za darmo, jeśli nie potrzebujemy karty płatniczej czy debetowej do konta. Samo prowadzenie rachunku czy przelewy z konta najczęściej są za darmo. To właśnie najczęściej z kartą wiążą się dodatkowe opłaty które trzeba ponieść.

  (4/5)
 6. Jasne że możemy otworzyć konto bankowe jeśli nie posiadamy stałych wpływów. Nawet dzieci od 13 roku życia mogą mieć takie konto, tylko że wtedy wymagana jest zgoda rodziców. Dlatego tym bardziej możemy i powinniśmy (bo to spore ułatwienie a przy tym uczymy się już oszczędzać) założyć takie konto kończąc 18 lat.

  (4/5)
 7. Nie posiadam zatrudnienia i nie miałam najmniejszego problemu z tym by założyć konto bankowe. Oczywiście trzeba tutaj dokładnie analizować różnego rodzaju oferty, by zapłacić za konto jak najmniej. Według moich informacji, najkorzystniejsza obecnie oferta to konto osobiste w Nest Banku.

  (5/5)
 8. Każdy może sobie założyć konto bankowe, bez względu na to, czy posiada zatrudnienie, uzyskuje dochody czy też nie. Nie ma to większego znaczenia, jeśli będziemy chcieli złożyć wniosek o założenie konta osobistego.

  (4/5)
 9. Ja posiadam konto bankowe w mBanku i mogę ze swojej strony polecić. Praktycznie zero opłat, korzystam z niego tylko kiedy chcę i czasami nie loguję się na nie nawet przez dłuższy czas.

  (5/5)
 10. No ja też jestem za mBankiem, tym bardziej że to konto nie jest darmowe tylko na starcie, ale przez większość czasu nie dochodzą żadne dodatkowe opłaty. Jest więc to konto godne polecenia nie tylko osobom młodym, z niskimi dochodami czy bez dochodów, ale również dla osób, które chcą mieć tanie konto bankowe.

  (5/5)
 11. A czy można sobie przykładowo założyć konto bankowe, ale bez karty debetowej? Przeważnie to z posiadaniem takiej karty wiążą się dodatkowe opłaty (wypłaty z bankomatu, opłata miesięczna za kartę)

  (3/5)
  • Z tego co się orientuję to tak. Pamiętam że przy składaniu wniosku o założenie konta bankowego w mBanku, była taka opcja z pytaniem o założenie karty. Jak ktoś nie chciał to nie wnioskował o kartę do konta i wtedy zakładał wyłącznie same konto bankowe.

 12. Jak najbardziej można założyć konto bez karty i wtedy jest nawet większa szansa, że nasze konto pozostanie w pełni darmowe. Przeważnie właśnie za kartę czy wypłaty z bankomatów, bank narzuca dodatkową opłatę, a jeśli chcemy mieć konto i płacić za zakupy przez internet, to karta wydaje się zbędna.

  (5/5)
 13. Również szukałam dla siebie konta bez stałych dochodów i znajoma namówiła mnie na Konto proste zasady w Getin banku. Wystarczy że raz w miesiącu wykonamy płatność kartą lub przez aplikację BLIk a bank nie będzie nam naliczał opłaty miesięcznej, która standardowo wynosi 9 zł. Proste zasady 😉

  (5/5)
 14. Teraz trzeba uważać na takie konta bez dochodów, bo duża część banków włącza dodatkowe opłaty, których można uniknąć jedynie poprzez zapewnienie stałych wpływów na konto. Opłata może zostać naliczona również na kartę, jeśli ją posiadamy a nie wykonujemy nią określonej ilości transakcji bezgotówkowych.

  (4/5)
 15. Chyba już od blisko 20 lat posiadam założone eKonto w mBanku które traktuję jako takie dodatkowe konto. Nie jest zasilane żadnymi stałymi wpływami, a jedynie z doskoku. Jeśli więc ktoś chce uniknąć opłat, to takie konto bankowe bez stałych dochodów w mBanku powinno go usatysfakcjonować. Dodam tylko, że nie posiadam do niego karty bo jest mi po prostu nie potrzebna.

  (5/5)
 16. @Michał – konto w Santander też całkiem spoko, ale boję się że później dołożą mi jakieś opłaty. Mimo to musze przyznać, że bardzo sprawdza się u mnie jako darmowe konto internetowe bez stałych dochodów właśnie w tym banku.

  (4/5)
 17. Tak jak wspomniał Michał. Oczywiście da się założyć konto bez miesięcznych wpływów, ale przeważnie bez zakładania karty. W taki sposób posiadam tak jak on, od wielu lat eKonto w mBanku i nie płacę żadnych miesięcznych kosztów.

  (5/5)
 18. Stopy procentowe poszły w górę, więc jest szansa to że banki przestaną straszyć nowymi wypłatami. Pod tym kątem Santander to niestety nic dobrego – może jedynie na początku, a potem rok, dwa i dodatkowe opłaty, za kartę, za korzystanie z bankomatów itp. mBank pod tym katem zdecydowanie korzystniej!

  (4/5)
 19. Założyć darmowe konto bez stałych dochodów to nie jakiś duży problem. eKonto pod tym kątem sprawdza się na prawdę idealnie. Ja mam konto w mBanku od dobrych 20 lat i nigdy nie płaciłam opłaty za prowadzenie.

  (5/5)
 20. Z tego co słyszałem to konto w mBanku jakieś tam opłaty posiada np. prowizja za wypłatę gotówki z bankomatu jeśli wypłacimy poniżej 100 zł. Lepiej moim zdaniem wypada konto w Nest Banku i też nie trzeba posiadać stałych dochodów żeby mieć je za darmo.

  (4/5)
 21. Konto Jakie Chcę całkiem spoko, ale ogólnie jak ktoś chce uniknąć większości opłat to lepszym wyborem będzie ekonto albo konto bankowe w Nest Banku. Do tych kont rzeczywiście nie potrzeba stałych dochodów czy wpływów na konto.

  (4/5)
 22. Nest Banku bez stałych dochodów , wpłat i karty w opcjach zakładania konta po tym wniosek nie zaakceptowany. ? do czego opcje .

  (5/5)

Oceń: