Jeszcze szybszy proces założenia konta w PKO Banku Polskim

- tylko 1 dokument do podpisu

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

PKO Bank Polski wprowadza nowy proces zawarcia umowy, o otwarcie konta bankowego drogą online. Zgodnie z założeniami filozofii paperless, bank ograniczył do minimum formalności dotyczące otwierania większości rachunków bankowych.

Co zakłada nowy proces zakładania konta osobistych w PKO Banku Polskim? Według niego, klient ma możliwość założenia konta w 100% przez internet i bez wychodzenia z domu. W ciągu dwóch dni od zawarcia umowy, za pośrednictwem firmy kurierskiej otrzymuje dokument do podpisu. I co warte podkreślenia, jest to tylko jeden dokument do podpisania. Chodzi tutaj głównie o potwierdzenie tożsamości klienta, oraz złożenie wzoru podpisu.

Jak szybko otwierane jest konto w PKO Bank Polski?

Zawarcie umowy o założenie konta odbywa się drogą online. Niemal natychmiast uzyskujemy dostęp do serwisu internetowego iPKO, jednak w ograniczonym zakresie. Pełny dostęp do rachunku przez internet, oraz do aplikacji mobilnej IKO, otrzymujemy po podpisaniu dokumentu który dostarczył nam kurier. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wraz z wspomnianym dokumentem, zostanie nam dostarczona karta debetowa, jeśli oczywiście składaliśmy o nią wniosek. Można więc powiedzieć, że już po dwóch dniach posiadamy pełen zakres możliwości konta i swobodny dostęp do rachunku.

Które konto PKO założymy w nowym, szybkim procesie?

Konta, które objęte są nowym procesem to PKO Konto za Zero, PKO Konto bez Granic, PKO Konto dla Młodych, PKO Konto Pierwsze oraz PKO Konto Dziecka (wraz z kontem dla rodzica). Wspomniane konta osobiste założymy przez kuriera i bez wychodzenia z domu, a więc w 100% online.

Jednym z flagowych kont osobistych oferowanych przez PKO Bank Polski, jest oczywiście Konto za Zero. Jest to jedno z tych kont osobistych, które nie posiada opłaty miesięcznej za prowadzenie. Możemy również posiadać w pełni bezpłatną kartą debetową dołączona do konta. Wystarczy, że wykonamy 5 transakcji (z wyjątkiem przelewów) kartą lub BLIKIEM w okresie rozliczeniowym karty (w przeciwnym razie poniesiemy opłatę w wysokości 10 zł miesięcznie). Ponadto otrzymujemy dostęp do bezpłatnych wypłat w PLN dokonanych BLIKIEM, które dotyczą wszystkich bankomatów w Polsce.

Czytaj również

Oceń: