Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach

- czy to możliwe?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

34 udostępnij na FB

Kiedyś idąc do banku po kredyt czy pożyczkę, bez posiadania przy sobie zaświadczenia o zatrudnieniu czy dochodach, nie załatwiliśmy praktycznie nic. A czy obecnie uzyskanie dodatkowej gotówki, jest możliwe bez tego kawałka papieru? Okazuje się że jak najbardziej, a do tego bez konieczności chodzenia po placówkach i bez potrzeby wychodzenia z domu.

Oczywiście dotyczy to głównie sytuacji, kiedy nie zależy nam na jakiejś dużej czy gigantycznej kwocie. Jeśli jednak potrzebujemy gotówki do 10 czy nawet 20 tysięcy złotych, to istnieje duża szansa na to, że uda nam się ją uzyskać bez pobierania dodatkowych dokumentów z miejsca zatrudnienia. Być może otrzymamy ją również bez wychodzenia z domu. Pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach na sam dowód osobisty, dostępne są głównie wśród firm, nielicznych banków oraz instytucji. Takich, które umożliwiają pożyczenie dodatkowej gotówki przez internet.

W życiu każdego człowieka mogą zdarzyć się przejściowe problemy finansowe czy też nagła utrata płynności finansowej, które wymagają pomocy z zewnątrz. Jeszcze parę lat temu zaciągnięcie pożyczki w banku lub podobnie działającej instytucji pozabankowej wymagało przedstawienia dokumentów dotyczących dochodów. Świat poszedł do przodu i dziś zasady przyznawania pożyczek nie są aż tak restrykcyjne, a często cały proces można przeprowadzić bez wychodzenia z domu. Co warto wiedzieć o braniu pożyczek bez zaświadczeń w dzisiejszych czasach i jakie dokumenty warto przygotować?

Internetowe Pożyczki Ratalne bez zaświadczeń o dochodach i zatrudnieniu

W przypadku tej drugiej opcji wszystko zależy od banku w którym złożymy wniosek. W przypadku tych typowo nastawionych na udzielanie kredytów przez internet jak mBank czy inBank będzie to jak najbardziej możliwe. Jeśli zależy nam na jakiejś nie wygórowanej kwocie kredytu to mamy szanse na załatwienie formalności online. Cały proces będzie się ograniczał do wypełnienie wniosku o kredyt przez internet. Rozmowę weryfikacyjną przeprowadzimy przez telefon a następnie dosyłamy do banku dokumenty które będą potwierdzałyby nasze dochody.

W przypadku tego ostatniego, wcale nie będzie musiało to być zaświadczenie o dochodach z zakładu pracy. Najczęściej wystarczy nam do tego sam wyciąg z konta. To taki dokument który możemy pobrać w wersji elektronicznej (pdf) jeśli zalogujemy się na nasze konto bankowe. Może to być wyciąg dokumentujący nasze dochody z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. Zależne jest to głównej mierze od banku w którym złożyliśmy wniosek o pożyczkę.

Muszę jednak zaznaczyć że tą ostateczną decyzje w sprawie udzielenia kredytu podejmuje bank. To właśnie do niego należy ostatnie zdanie, czy udzieli nam kredytu bez dodatkowych dokumentów i czy będzie fatygować nas dodatkową wizytą w banku. Uzależnione jest to najczęściej od tego, jaką posiadamy historię oraz zdolność kredytową. W skrócie jeśli zarabiamy nie mało a wcześniej nie mieliśmy żadnych opóźnień w spłatach innych kredytów, to bank raczej nie będzie nam robił pod górkę.

Pożyczka bez zaświadczeń na raty

Pożyczki bez zaświadczeń dostępne online

Warto wiedzieć o tym, że pożyczki bez zaświadczeń otrzymamy również w wielu firmach udzielających pożyczki pozabankowe. W ich przypadku, w zasadzie wszystkie formalności załatwiane są przez internet i bez zbędnych formalności. Dzięki temu potrzebna gotówka, może w błyskawicznym czasie znaleźć się na naszym koncie bankowym. Aby uzyskać takie pożyczki bez zaświadczeń, potrzebne będzie nam jedynie konto bankowe, telefon komórkowy oraz dostęp do internetu. Wszystkie firmy wymagają oczywiście, aby osoba składająca wniosek o pożyczkę była osobą pełnoletnią, lub posiadała ukończony określony wiek np. 20 czy 21 lat.

Co przemawia również na korzyść firm pożyczkowych, to mniejsze wymagania. Te firmy inaczej obliczają zdolność kredytową klienta aniżeli banki. Jeśli więc dla przykładu, bank odrzuci nasz wniosek o kredyt online bez zaświadczeń z powodu niskiej zdolności kredytowej (niskiego dochodu), to wielce prawdopodobne, że w firmie pożyczkowej taki wniosek o pożyczkę zostanie zaakceptowany. Oczywiście tutaj bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na koszty tego rodzaju pożyczek.

Pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach bez banku

Jeśli bank odmówi nam udzielenia kredytu, nie idźmy do pierwszej lepszej firmy pożyczkowej. Dzięki internetowi możemy weryfikować koszty w wielu różnych firmach, w których dostępna jest pożyczka bez zaświadczeń. Za pomocą wirtualnego kalkulatora, który znajdziemy na stronie większości tego typu firm, możemy zapoznać się dokładnym lub przybliżonym kosztem takiej pożyczki. Jeszcze przed złożeniem wniosku, poznamy wysokość raty pożyczki, łączny jej koszt oraz wysokość oprocentowania RRSO. Może się więc okazać, że koszt pożyczki przez internet bez zaświadczeń, będzie zbliżony do kredytu zaciąganego w banku. Dlatego warto przeanalizować przynajmniej kilka takich ofert i wybrać tę najbardziej korzystną.

Wyciąg z konta bankowego zamiast zaświadczenia – czy to wystarczy?

Każdy bank i każda instytucja udzielająca pożyczek rządzi się swoimi prawami i ma nieco inną politykę dotyczącą przyznawalności pożyczek. Nie oznacza to jednak, że nie mamy szans na uzyskanie gotówki bez zaświadczenia o dochodach. Wiele banków, które udzielają pożyczki niemal w całości przez Internet, pozwala na branie pożyczek bez żadnych zaświadczeń o dochodach czy formie zatrudnienia. Dotyczy to zwłaszcza takich instytucji, jak na przykład mBank czy Smartney, a w szczególności średniej wysokości kwot, których wysokość nie przekracza dziesięciu lub dwudziestu tysięcy złotych.

Coraz więcej banków i instytucji w ogóle nie wymaga zaświadczeń o dochodach, ponieważ wystarcza im sam wgląd do naszego konta bankowego, który można dosłać w wersji papierowej lub cyfrowej, aby zakończyć proces weryfikacji. Zdarzają się sytuacje, w których na pierwszym etapie pożyczkodawca nie będzie wymagał żadnych dodatkowych dokumentów, ale może o nie poprosić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto jednak podkreślić, że firmy uprzedzają o takiej ewentualności już na wstępie.

Gdzie aktualnie uzyskamy pożyczki bez zaświadczeń o dochodach?

Jeśli ktoś pilnie potrzebuje gotówki i nie przeszedł procesu weryfikacji w banku, warto skorzystać z jednej z wielu pożyczek w instytucjach pozabankowych, które bardzo często nie wymagają dokumentów dotyczących dochodów. W takich sytuacjach konieczne jest podanie numeru i serii dowodu osobistego oraz weryfikacja przez Kontomatik. Jest to w pełni bezpieczna aplikacja, która pozwala użytkownikowi zalogować się przez nią do bankowości online, aby błyskawicznie potwierdzić jego tożsamość oraz sytuację finansową. Na rynku istnieje wiele firm, które właśnie na tej podstawie udzielają zarówno pożyczek na 30 dni, jak i atrakcyjnych pożyczek ratalnych.

Chwilówki bez zaświadczeń o dochodach

Jedną z nich jest Kuki, która pozwala na pożyczenie do 5 tysięcy złotych w przypadku pierwszej pożyczki na miesiąc oraz nawet do 15 tysięcy w przypadku terminowego spłacenia pierwszej pożyczki oraz zdolności kredytowej. Rosnącą popularnością cieszy się Vivus, w którym pierwszą pożyczkę można wziąć nawet na 60 dni i oddać dokładnie taką samą kwotę, natomiast kolejne pożyczki pozwalają na otrzymanie coraz większych kwot, które wraz z odsetkami trzeba spłacić w ciągu miesiąca. Jeśli zaś chodzi o pożyczki ratalne, które nie wymagają zaświadczeń o dochodach, prym wiedzie Smartney. W firmie tej, w zależności od zdolności kredytowej, można pożyczyć nawet do 60 tysięcy na 96 miesięcy, a następnie spłacać raty w wygodny sposób dzięki panelowi klienta.

Kto może skorzystać z pożyczki bez zaświadczeń?

W tym wypadku po raz kolejny trzeba wspomnień o różnicach, jakie istnieją między poszczególnymi firmami. Zasady przyznawania pożyczek są określone w regulaminie każdej z nich. Większość firm określa przede wszystkim zakres wiekowy pożyczkobiorców. Na przykład w Smartney przyznaje pożyczki tylko osobom, które mają od 23 do 70 lat. Jest to dla firmy zabezpieczenie przed sytuacjami, w których pożyczki miałyby być przyznawane osobom teoretycznie zbyt starym, aby spłacić zobowiązanie w całości. Z kolei osoby starsze mogą śmiało korzystać z chwilówek, ponieważ w tym wypadku pożyczki często przyznawane nawet osobom po 90 roku życia. Konieczne są również regularne wpływy na konto, które mogą wpływać z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło, emerytury czy nawet renty. Pożyczkę w instytucjach pozabankowych mogą wziąć tylko osoby, które nie piastują eksponowanego stanowiska politycznego.

Czy pożyczkę na dowód bez zaświadczeń można uzyskać online?

W dzisiejszych czasach proces przyznawania pożyczek zarówno od banków, jak i od instytucji pozabankowych jest coraz łatwiejszy i nastawiony na to, aby całość lub prawie całość procesu odbyła się online. Wiele banków, a także firm pożyczkowych, takich jak Smartney, Vivus czy Kuki, pozwalają zarówno na wnioskowanie, jak i na weryfikację w sieci. Wystarczy wypełnić wniosek, wybrać kwotę, ilość rat oraz termin ich spłaty, aby rozpoczął się proces weryfikacji. Klient otrzymuje wówczas na adres mailowy wzór umowy, z którym powinien się zapoznać, a jeśli weryfikacje przebiegnie pomyślnie, może potwierdzić jej podpisanie poprzez wpisanie kodu otrzymanego w wiadomości SMS. Zdarzają się jednak firmy, takiej jak TAKTO Finanse czy SuperGrosz, które umożliwiają wnioskowanie online, ale podpisanie umowy wymaga już rozmowy z konsultantem. W takich wypadkach osoby ubiegające się o pożyczkę muszą odebrać telefon od pracownika firmy, aby drogą telefoniczną potwierdzić wpisane we wniosku dane.

Czy kredyt bez zaświadczeń o dochodach w banku jest możliwy?

Wiele banków w trosce o zdolność kredytową oraz możliwości finansowe klientów wymaga zaświadczenia o dochodach, aby zweryfikować wniosek. Doradcy finansowi i analitycy na podstawie przedłożonych lub wysłanych drogą mailową dokumentów są w stanie określić, czy dana osoba będzie miała możliwość terminowego spłacania rat. W takich sytuacjach często bardzo ważne jest to, aby przyszły pożyczkobiorca miał umowę o pracę, a najlepiej rokują umowy na czas nieokreślony. Dla banku to gwarancja, że w ciągu trwania okresu spłaty kredytu klient będzie miał stałe dochody.

Istnieją jednak banki, które idą z duchem czasu i dostosowują się do pozabankowej konkurencji, wymagając od klientów jak najmniej formalności. W niektórych z nich można więc liczyć na pożyczkę ratalną bez okazywania zaświadczeń o dochodach. Instytucje te wymagają jednak wglądu na konto bankowe, dzięki czemu mogą oszacować wpływy, wydatki, aktualny stan środków, a także dane osobowe i adresowe. Taka metoda znacznąca przyśpiesza proces weryfikacji i jest w pełni bezpieczna.

W których instytucjach dostępna jest pożyczka bez zaświadczeń o dochodach całkowicie przez internet? Oto kilka naszych propozycji

Jeśli w którymś banku otrzymaliście pożyczkę lub kredyt bez zaświadczeń bez zbędnych zaświadczeń i dokumentów, zachęcamy do podzielenia się z nami Waszą opinią w komentarzu.

Aktualizacja artykułu: 24.02.2023

Czytaj również

34 Comments
 1. Mnie najbardziej śmieszą te reklamy w banków, w których tak zachęcają do wzięcia kredytu na sam dowód. A jak przychodzi co do czego, to przychodzi taki człowiek z samym dowodem do placówki, pani z banku sprawdza w swoim komputerku co tam mają na jego temat i już po kilku sekundach oświadcza.. że jednak nie, że do uzyskania kredytu będą potrzebna jeszcze dokumenty o dochodach.

  Tak, tak – nawiązuje teraz do reklamy banku BZ WBK, jestem klientem tego banku ale iwme że jak co do czego to w przypadku każdego banku tak to wygląda. Co prawda sytuacja wygląda inaczej jeśli mamy konto w banku w którym składamy wniosek o kredyt (i na to samo konto otrzymujemy wynagrodzenie) i wtedy pewnie sam dowód wystarczy.

  • To fakt, skądś to znam.. Pożyczka bez zaświadczeń to jedynie w firmach pożyczkowych a tam trzeba przygotować się na wyższy koszt pożyczki. Nawet w najtańszej firmie pożyczkowej takiej jak Wonga zawsze ten koszt będzie wyższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu w banku.

   • Wiadomo, firmy pozabankowe chcą na czymś zarabiać (chociaż pewnie windykacja to ich główne źródło dochodu).
    Mnie interesuje pożyczka przez internet bez zaświadczeń. Po tym co pisaliście, zastanawiam się, czy pożyczka tego typu nie będzie mnie więcej kosztowała niż ta w placówce banku. Jak myślicie?

    (5/5)
   • Może i wymagania małe ale koszty pożyczek raczej do małych nie należą. Ogólnie te pożyczki które są bez BIK tak na prawdę kosztują nas drożej. W sumie nie dziwi mnie to specjalnie, bo taka firma musi odbić sobie koszty jeśli ktoś nie będzie spłacał zaciągniętej pożyczki.

    Ogólnie to co raz więcej firm pożyczkowych zbliża się pod względem kosztów do pożyczek bankowych, sprawdźcie sobie nowe oferty Wongi czy Ratki ale tak do kwoty 5000 zł, oferty moim zdaniem całkiem do zaakceptowania no i dostępne bez ruszania się z chałupy.

 2. Teraz jak się jestem stałym klientem danego banku to po zalogowaniu na konto powinniśmy mieć coś takiego jak kredyt na klik. Ta opcja umożliwia uzyskanie kredytu praktycznie od ręki, a więc bez dodatkowych zaświadczeń i prosto na konto bankowe, bez wychodzenia z domu. Oczywiście pod warunkiem że mamy dobrą zdolność kredytową jak również brak zadłużeń w przypadku wcześniej spłacanych kredytów bankowych.

  • To prawda, ale większość banków które posiada taką opcję, ani tak wymaga dodatkowych zaświadczeń (wyciąg z konta, ewentualnie dodatkowo rozliczenie PIT), szczególnie przy większych kwotach kredytu. Takie mamy czasy, że ludzie często zmieniają pracę i jednego roku masz dochód taki a drugiego już inny. Banki więc chuchają na zimne i sprawdzają na bieżąco. Kiedyś jak w wieku 18 lat szło się do robola to pracowało się w nim całe życie, a teraz..

 3. W Zaplo niby nie wymagają zaświadczeń o dochodach, ale ani tak prześwietlą nasze dochody. U nich pożyczka na dowód bez zaświadczeń dostępna jest po weryfikacji rachunku bankowego przez aplikację Instantor, a ta aplikacja nie tylko sprawdza do kogo należy konto osobiste ale może również sprawdzić wpływy jakie pojawiały się na koncie. Sprytny sposób aby bliżej poznać osobę wnioskującą o pożyczkę.

  • Panie Andrzeju nie wiem jak, ale ja dostałam u nich pożyczkę, a dochody wpływają na inne konto.
   Za to Wonga, Moneyman i Monedo Now mi zawsze odmawiają 😉 Zalety i wady wniosków online…

 4. Profi Credit ma w ofercie pożyczki na oświadczenie w przypadku których nie są wymagane żadne dodatkowe zaświadczenie. Kiedyś w ramach takiej pożyczki można było uzyskać do 4000 zł. Taniej wyjdzie nas jednak pożyczka w Zaplo, u nich też nie trzeba zaświadczeń ale trzeba przeprowadzić weryfikację rachunku bankowego przez specjalną aplikację.

 5. Czy ktoś może potwierdzić że w T-Mobile Usługi Bankowe dostępna jest pożyczka przez internet bez zaświadczeń? Wystarczy w ich wypadku sam wyciąg z konta bankowego? Akurat mam abonament telefoniczny w T-Mobile więc myślę że u nich będzie najłatwiej uzyskam pożyczkę, pod warunkiem że nie będą wymagali ode mnie zaświadczenia o zarobkach.

  • Na swojej stronie mają zamieszczony gotowy wzór zaświadczenia z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów, więc niestety przypuszczam że taki dokument wymagają do uzyskania pożyczki przez internet.

 6. Właśnie, niby wszyscy piszą że udzielają bez zaświadczeń, że wystarczy wyciąg z konta a jak przychodzi co do czego to wymagają wypełnienia na ich druczku zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu. Który bank w 100% umożliwia uzyskanie pożyczki bez zaświadczeń przez internet? Mogę potwierdzić wpływy uzyskiwane na rachunek bankowy ale nie będę wypełniała żadnych papierowych zaświadczeń..

 7. Ja ostatnio brałem pożyczkę na kredyty365 i dostałem pożyczkę bez żadnego problemu, musiałem podać tylko swoje dane. Świetna opcja biorąc pod uwagę to, że nie mam pracy i nie mogłem przedstawić zaświadczenia o dochodach. Polecam

 8. Jak ostatnio miałam stłuczkę i na szybko potrzebowałam kasy, to zadzwoniłam wtedy do vivusa i tak na prawdę był potrzebny jedynie dowód osobisty, a kasę miałam na koncie w kilka minut, więc spokojnie mogłam opłacić lawetę.

  • Ma Pani rację, ja dokładnie tak samo dostałem szybko pożyczkę i nie chcieli ode mnie ani zaświadczeń o dochodach ani też innych dokumentów. Wiem że w firmie Zaplo można dostać pożyczkę bardzo podobnie, też nie są wymagane dokumenty a ponadto pożyczkę można dostać na raty miesięczne co ułatwi jej spłatę.

 9. W Rapida Money – tutaj pełna oferta dostaniemy pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach i nawet jeśli mamy zadłużenia na koncie. Tylko że problem dla niektórych może stanowić to, że musimy załatwić sobie osobę gwaranta, czyli osobę o dobrej zdolności kredytowej czyli z dobrą wypłatą i bez zadłużeń.

 10. Są firmy pożyczkowe które nie wymagają ani zaświadczeń o zatrudnieniu ani zaświadczeń o dochodach do uzyskania pożyczki. Nawet jak składamy wniosek o większą kwotę pożyczki, nie jest konieczne przedstawianie takich dokumentów. Te firmy stosują specjalną aplikację, która może sprawdzić naszą zdolność kredytową na podstawie dostępu do konta bankowego.

 11. Mam nadzieję że nie zostanie to odebrane jako reklama, ale mogę powiedzieć że w Eurobanku dostępne są obecnie pożyczki bez zaświadczeń do 4000 zł. Jest to kredyt online, który można uzyskać całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu. Bank nie wymaga również przedstawiania wyciągu z konta, dla kwot pożyczki do 4000 zł.

  (5/5)
 12. Nie spodziewałem się, że można wziąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń i to jeszcze przez internet. Myślałem, że pożyczki na dowód można wziąć jedynie w parabankach czy placówkach pozabankowych – z wysokim oprocentowaniem i na okres miesiąca, czy też dwóch. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń w zaplo.pl to naprawdę korzystne warunki (szczególnie RRSO 78,6%). Myślałem, żeby wziąć pożyczkę w moim banku, ale ta oferta wydaje się dla mnie korzystniejsza.

  (5/5)
 13. Myślałem, że kredyt bez zaświadczeń można wziąć jedynie w parabankach czy placówkach pozabankowych, ale widzę, że banki również oferują ciekawe propozycje kredytów online.

  (5/5)
 14. Długo szukałem pożyczki przez internet bez zaświadczeń, aby wybrać tę najbardziej korzystną dla mnie. W końcu znalazłem połączoną ofertę, z której mogę wybrać coś dla mnie.

  (5/5)
 15. Bardzo ciekawy wpis! Ciekaw jestem, czy jest możliwość wziąć pralkę lub lodówkę na raty bez zaświadczeń, czy taka możliwość jest tylko w przypadku pożyczki. Pożyczka bez zaświadczeń pewnie nie jednej osobie uratowała święta!

  (5/5)
 16. Myślałem, że pożyczka bez zaświadczeń o dochodach jest oferowana jedynie w placówkach pozabankowych. Ja właśnie szukam korzystnej dla mnie oferty kredytowej, a taka byłaby dla mnie odpowiednia (oczywiście, jeśli RRSO będzie korzystne).

  (5/5)
 17. Pożyczka pozabankowa bez zaświadczeń pojawia się w ofertach bardzo wielu firm pozabankowych. To świetna opcja dla osób, które mają już zadłużenie. Mam jednak wrażenie, że jest ona mniej korzystna, niż pożyczka w banku.

  (5/5)
 18. Zastanawiam się, czy kredyt bez zaświadczeń o dochodach jest droższy od kredytu gotówkowego na zwykłych warunkach (np. w banku). Będę wdzięczny za odpowiedź!

  (5/5)
 19. Potrzebna była mi szybka pożyczka na dowód. Bank, nie miał zbyt dobrej oferty, ale znalazłem korzystną pożyczkę w firmie pozabankowej. Nie taki diabeł straszny!

  (5/5)
 20. Myślałem, że pożyczka online bez zaświadczeń jest trudniejsza do uzyskania. Dosłownie kilka kliknięć i przelew potwierdzający i gotówka była na moim koncie.

  (5/5)
 21. Myślałem, że pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń znajdzie się tylko w ofercie parabanków, ale mój bank bardzo miło mnie zaskoczył. Nie musiałem nawet podpisywać zbyt wielu papierków, aby uzyskać pożyczkę!

  (5/5)
 22. Wydaje mi się, że teraz pożyczka na dowód bez zaświadczeń jest jeszcze łatwiej dostępna, niż poprzednio. Może to i dobrze, bo czasami taki zastrzyk gotówki jest naprawdę potrzebny.

  (5/5)
 23. Może i co raz więcej banków i firm pożyczkowych tego rodzaju pożyczek udziela. Ale wydaje mi się, że pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych nadal są nie do uzyskania. Trzeba jednak posiadać jakiś dochód, by dostać taką pożyczkę. Czy się nie mylę?

  (3/5)
 24. Wydaje mi się że to taki chwyt reklamowy albo dotyczy tylko stałych klientów. Kiedyś próbowałem wziąć kredyty na dowód wchodząc do banku tak prosto z ulicy i okazało się że muszę dostarczyć dodatkowe dokumenty o uzyskiwanych dochodach.

  (2/5)

Oceń:

 • pożyczki przez internet bez zaświadczeń
 • pożyczki bez zaświadczeń
 • pożyczka przez internet bez zaświadczeń
 • pozyczka-pozabankowa-bez-zaswiadczen
 • pożyczka na dowód bank
 • pożyczka na dowód bez zaświadczeń
 • pożyczka bez zaświadczeń o dochodach
 • pożyczki bez zaświadczeń
 • kredyty na dowód
 • kredyt bez zaświadczeń o dochodach
 • kredyt gotówkowy bez zaświadczeń
 • kredyt bez zaświadczeń