Pożyczka bez zaświadczeń o zatrudnieniu – czy to możliwe?

Obecnie już nie tylko chwilówki czy pożyczki pozabankowe uzyskamy bez wychodzenia z mieszkania. Kredyt bankowy również możemy uzyskać całkowicie przez internet i bez przesyłania zaświadczeń o zatrudnieniu.

Kiedyś idąc do banku po kredyt czy pożyczkę nic nie załatwiliśmy jeśli nie posiadaliśmy przy sobie zaświadczenia o zatrudnieniu czy dochodach. A czy obecnie uzyskanie dodatkowej gotówki jest możliwe bez tego kawałka papieru? Okazuje się że jak najbardziej a do tego bez potrzeby wychodzenia z domu.

Oczywiście dotyczy to głównie sytuacji kiedy nie zależy nam na jakiejś dużej, gigantycznej kwocie. Jeśli jednak potrzebujemy gotówki do 10 czy nawet 20 tysięcy złotych to jest szansa na to że uda nam się ją uzyskać bez pobierania dodatkowych dokumentów z miejsca pracy a być może też bez wychodzenia z domu. Pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach na sam dowód osobisty, dostępne są głównie wśród firm, banków oraz instytucji umożliwiających pożyczenie dodatkowej gotówki przez internet.

Internetowa pożyczka bez zaświadczeń o dochodach i zatrudnieniu

W przypadku tej drugiej opcji wszystko zależy od banku w którym złożymy wniosek. W przypadku tych typowo nastawionych na udzielanie kredytów przez internet jak mBank, iGotówka, Smart Bank będzie to jak najbardziej możliwe. Jeśli zależy nam na jakiejś nie wygórowanej kwocie kredytu to mamy szanse na załatwienie formalności online. Cały proces będzie się ograniczał do wypełnienie wniosku o kredyt przez internet. Rozmowę weryfikacyjną przeprowadzimy przez telefon a następnie doślemy do banku dokumenty które będą potwierdzałyby nasze dochody.

W przypadku tego ostatniego, wcale nie będzie musiało to być zaświadczenie o dochodach z zakładu pracy. Najczęściej wystarczy nam do tego sam wyciąg z konta. To taki dokument który możemy pobrać w wersji elektronicznej (pdf) jeśli zalogujemy się na nasze konto bankowe. Może to być wyciąg dokumentujący nasze dochody z ostatnich 3 lub 6 miesięcy (w zależności od banku w którym złożyliśmy wniosek).

W których bankach dostępna jest pożyczka bez zaświadczeń o dochodach całkowicie przez internet? Oto kilka naszych propozycji
Eurobank (do 4000 zł bez zaświadczeń, do 50 000 zł na wyciąg z konta)
Wonga (pożyczka pozabankowa)
Zaplo (pożyczka pozabankowa)
Ferratum (pożyczka pozabankowa)
Super Grosz (pożyczka pozabankowa)
Hapi Pożyczki (pożyczka pozabankowa)

Muszę jednak zaznaczyć że tą ostateczną decyzje w sprawie udzielenia kredytu podejmuje bank. To właśnie do niego należy ostatnie zdanie, czy udzieli nam kredytu bez dodatkowych dokumentów i czy będzie fatygować nas dodatkową wizytą w banku. Uzależnione jest to najczęściej od tego jaką mamy historię oraz zdolność kredytową. W skrócie jeśli zarabiamy nie mało a wcześniej nie mieliśmy żadnych opóźnień w spłatach innych kredytów to bank raczej nie będzie nam robił pod górkę.

19 Opinie
 1. Mnie najbardziej śmieszą te reklamy w banków, w których tak zachęcają do wzięcia kredytu na sam dowód. A jak przychodzi co do czego, to przychodzi taki człowiek z samym dowodem do placówki, pani z banku sprawdza w swoim komputerku co tam mają na jego temat i już po kilku sekundach oświadcza.. że jednak nie, że do uzyskania kredytu będą potrzebna jeszcze dokumenty o dochodach.

  Tak, tak – nawiązuje teraz do reklamy banku BZ WBK, jestem klientem tego banku ale iwme że jak co do czego to w przypadku każdego banku tak to wygląda. Co prawda sytuacja wygląda inaczej jeśli mamy konto w banku w którym składamy wniosek o kredyt (i na to samo konto otrzymujemy wynagrodzenie) i wtedy pewnie sam dowód wystarczy.

 2. To prawda,kuszą Cie glupimi reklamami,a jak przyjdzie co do czego to pożyczki brać nie możesz.

  • To fakt, skądś to znam.. Pożyczka bez zaświadczeń to jedynie w firmach pożyczkowych a tam trzeba przygotować się na wyższy koszt pożyczki. Nawet w najtańszej firmie pożyczkowej takiej jak Wonga zawsze ten koszt będzie wyższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu w banku.

 3. A ja tam biore w feratum troche droga pozyczka ale zawsze dadzą jak jestem w potrzebie

  • To prawda, Ferratum akurat ma jedne z mniejszych wymagań i sprawdzają chyba tylko same KRD.

   • Może i wymagania małe ale koszty pożyczek raczej do małych nie należą. Ogólnie te pożyczki które są bez BIK tak na prawdę kosztują nas drożej. W sumie nie dziwi mnie to specjalnie, bo taka firma musi odbić sobie koszty jeśli ktoś nie będzie spłacał zaciągniętej pożyczki.

    Ogólnie to co raz więcej firm pożyczkowych zbliża się pod względem kosztów do pożyczek bankowych, sprawdźcie sobie nowe oferty Wongi czy Ratki ale tak do kwoty 5000 zł, oferty moim zdaniem całkiem do zaakceptowania no i dostępne bez ruszania się z chałupy.

 4. Teraz jak się jestem stałym klientem danego banku to po zalogowaniu na konto powinniśmy mieć coś takiego jak kredyt na klik. Ta opcja umożliwia uzyskanie kredytu praktycznie od ręki, a więc bez dodatkowych zaświadczeń i prosto na konto bankowe, bez wychodzenia z domu. Oczywiście pod warunkiem że mamy dobrą zdolność kredytową jak również brak zadłużeń w przypadku wcześniej spłacanych kredytów bankowych.

  • To prawda, ale większość banków które posiada taką opcję, ani tak wymaga dodatkowych zaświadczeń (wyciąg z konta, ewentualnie dodatkowo rozliczenie PIT), szczególnie przy większych kwotach kredytu. Takie mamy czasy, że ludzie często zmieniają pracę i jednego roku masz dochód taki a drugiego już inny. Banki więc chuchają na zimne i sprawdzają na bieżąco. Kiedyś jak w wieku 18 lat szło się do robola to pracowało się w nim całe życie, a teraz..

 5. W Zaplo niby nie wymagają zaświadczeń o dochodach, ale ani tak prześwietlą nasze dochody. Aby uzyskać u nich pożyczkę trzeba zweryfikować rachunek bankowy przez aplikację Instantor, a ta aplikacja nie tylko sprawdza do kogo należy konto osobiste ale może również sprawdzić wpływy jakie pojawiały się na koncie. Sprytny sposób aby bliżej poznać osobę wnioskującą o pożyczkę.

  • Panie Andrzeju nie wiem jak, ale ja dostałam u nich pożyczkę, a dochody wpływają na inne konto.
   Za to Wonga, Moneyman i Monedo Now mi zawsze odmawiają 😉 Zalety i wady wniosków online…

 6. Profi Credit ma w ofercie pożyczki na oświadczenie w przypadku których nie są wymagane żadne dodatkowe zaświadczenie. Kiedyś w ramach takiej pożyczki można było uzyskać do 4000 zł. Taniej wyjdzie nas jednak pożyczka w Zaplo, u nich też nie trzeba zaświadczeń ale trzeba przeprowadzić weryfikację rachunku bankowego przez specjalną aplikację.

 7. Czy ktoś może potwierdzić że w T-Mobile Usługi Bankowe udzielają pożyczki bez wymaganych zaświadczeń. Wystarczy w ich wypadku sam wyciąg z konta bankowego? Akurat mam abonament telefoniczny w T-Mobile więc myślę że u nich będzie najłatwiej uzyskam pożyczkę, pod warunkiem że nie będą wymagali ode mnie zaświadczenia o zarobkach.

  • Na swojej stronie mają zamieszczony gotowy wzór zaświadczenia z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów, więc niestety przypuszczam że taki dokument wymagają do uzyskania pożyczki przez internet.

 8. Właśnie, niby wszyscy piszą że udzielają bez zaświadczeń, że wystarczy wyciąg z konta a jak przychodzi co do czego to wymagają wypełnienia na ich druczku zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu. Który bank w 100% umożliwia uzyskanie pożyczki bez zaświadczeń przez internet? Mogę potwierdzić wpływy uzyskiwane na rachunek bankowy ale nie będę wypełniała żadnych papierowych zaświadczeń..

 9. Ja ostatnio brałem pożyczkę na kredyty365 i dostałem pożyczkę bez żadnego problemu, musiałem podać tylko swoje dane. Świetna opcja biorąc pod uwagę to, że nie mam pracy i nie mogłem przedstawić zaświadczenia o dochodach. Polecam

 10. Jak ostatnio miałam stłuczkę i na szybko potrzebowałam kasy, to zadzwoniłam wtedy do vivusa i tak na prawdę był potrzebny jedynie dowód osobisty, a kasę miałam na koncie w kilka minut, więc spokojnie mogłam opłacić lawetę.

  • Ma Pani rację, ja dokładnie tak samo dostałem szybko pożyczkę i nie chcieli ode mnie ani zaświadczeń o dochodach ani też innych dokumentów. Wiem że w firmie Zaplo można dostać pożyczkę bardzo podobnie, też nie są wymagane dokumenty a ponadto pożyczkę można dostać na raty miesięczne co ułatwi jej spłatę.

 11. W Rapida Money – tutaj pełna oferta dostaniemy pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach i nawet jeśli mamy zadłużenia na koncie. Tylko że problem dla niektórych może stanowić to, że musimy załatwić sobie osobę gwaranta, czyli osobę o dobrej zdolności kredytowej czyli z dobrą wypłatą i bez zadłużeń.

 12. Są firmy pożyczkowe które nie wymagają ani zaświadczeń o zatrudnieniu ani zaświadczeń o dochodach do uzyskania pożyczki. Nawet jak składamy wniosek o większą kwotę pożyczki, nie jest konieczne przedstawianie takich dokumentów. Te firmy stosują specjalną aplikację, która może sprawdzić naszą zdolność kredytową na podstawie dostępu do konta bankowego.

Zostaw komentarz
Oceń:*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*