Wonga – pożyczki z ratami

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

19 udostępnij na FB

No i stało się to, o czym już od przynajmniej kilku tygodni mówiono w branży. Wonga, jedna z najbardziej popularnych firm udzielająca chwilówek, wprowadziła pożyczki ratalne. Od dzisiaj, starając się o pożyczkę w Wondze, mamy do wyboru już nie tylko okres 30 czy 60-dniowy. Ale również spłatę ratalną – od 2 do 60 miesięcy.

O tym, że Wonga ma w planach wprowadzenie pożyczek ratalnych, wiadome było już od dawna. Jakby nie patrzeć, większość firm z czołówki która specjalizuje się w udzielaniu chwilówek, już dawno uruchomiły odrębne marki udzielające tego typu pożyczek. Kwestią czasu było więc uruchomienie pożyczek z ratami przez Wongę. Nie wiadome jednak było do końca, czy firma zdecyduje się na uruchomienie odrębnej marki. Czy rozpocznie oferowanie pożyczek ratalnych pod nazwą Wonga Raty. Ostatecznie firma zdecydowała się na tą drugą opcję.

Okres spłaty od 1 dnia do 60 miesięcy. Teraz propozycja Wongi jest bardzo elastyczna. Pożyczając gotówkę możemy wybrać taki okres spłaty, jaki będzie dla nas najbardziej wygodny. Nadal mamy dostępną tradycyjną opcję spłaty krótkoterminową, od 1 do 60 dni a ponadto dodatkową opcję. Pożyczki na raty miesięczne, w ramach których możemy wybrać okres spłaty od 2 do 48 miesięcy.

Wonga Raty miesięczne

Koszty pożyczek ratalnych. Postanowiłem sprawdzić jak nowa oferta Wongi przedstawia się na tle przeprowadzonych przeze mnie rankingów pożyczek 3-miesięcznych oraz pożyczek z 6-miesięcznym okresem spłaty. No i przyznam, że jestem miło zaskoczony. Ponieważ Wonga wraz ze swoją nową ofertą będzie sporym konkurentem dla najbardziej popularnych firm pożyczkowych w kraju. W przypadku pożyczki w wysokości 2000 zł, z okresem spłaty 6 miesięcy, Wonga ma na dzień dzisiejszy do zaproponowania najniższą ratę wśród firm pozabankowych. Wśród tych firm, które oferują pożyczki ratalne. Aktualnie w ofercie firmy Wonga Raty znajdują się pożyczki z ratami nawet do 20 000 zł.

Dla kogo pożyczka w Wondze? Tu wymagania są takie same jak dla klientów starających się o pożyczkę 60-dniową. Firma udziela pożyczek osobom, które ukończyły 18 lat i posiadają dowód osobisty. Jednocześnie nie posiadają jakichś większych zadłużeń. Pod kątem weryfikacji historii kredytowej, Wonga Raty sprawdza zarówno rejestry dłużników jak i weryfikuje dane w bazach BIK.

Wonga opinie o firmie

Na sam koniec warto przypomnieć, że na nowych klientów firmy nadal czeka chwilówka za zero, w ramach której koszt pożyczki  to 0 zł. Może skorzystać z niej każda pełnoletnia osoba, która składa swój pierwszy wniosek o pożyczkę w firmie Wonga. Wszystkie formalności związane z otrzymaniem pożyczki załatwimy całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu.

Aktualizacja: 12.10.2021

Czytaj również

19 Comments
 1. Witam! Boliwar, standardowo nie wymagamy przedstawiania zaświadczeń, np. o zarobkach czy umowy o pracę. Jednak trzeba pamiętać, że jako odpowiedzialny pożyczkodawca możemy w indywidualnych przypadkach poprosić o przesłanie dodatkowych dokumentów. Dodam, że obecnie maksymalna kwota pierwszej pożyczki do 60 dni wynosi 1500 zł, a jej koszt to tylko 10 zł. Co więcej, nowi Klienci mogą wnioskować o pożyczkę ratalną – do 3000 zł, nawet w 12 ratach! Koszt pożyczki ratalnej poznasz na stronie wonga.com, pod suwakami, którymi ustawia się kwotę pożyczki i liczbę rat. Aby wnioskować o pożyczkę w wonga.com należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej wonga.com

  W razie pojawienia się dodatkowych pytań jestem do dyspozycji. Zapraszam również do bezpośredniego kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na naszej stronie https://www.wonga.pl/live_chat?utm_source=banki24.

  Pozdrawiam
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

 2. Wonga z ratami to na chwilę obecną najtańsza pożyczka dostępna pozabankowo. Miałem okazję sprawdzać różnego rodzaju oferty tego typu pożyczek i odkąd wprowadzili u siebie większe pożyczki do 5000 zł, to teraz mają najlepszą ofertę. Nie trudno zresztą to sprawdzić samemu bo przecież większość podobnych firm ma na swoich stronach kalkulatory z pomocą których można łatwo obliczyć wysokość miesięcznej raty czy łączny koszt pożyczki.

 3. Jak ktoś jeszcze nie widział, to teraz 5000 zł to już nie jest maksymalna kwota pożyczki w Wondze. Teraz jest to kwota 3x większa czyli 15 000 zł. W przypadku większej kwoty pożyczki z ratami można też skorzystać z dłuższego okresu spłaty, nie 18 miesięcy jak było dotychczas ale nawet 36 miesięcznych rat. Teraz Profi Credity i inne Providenty mogą się schować ze swoimi ofertami.

  • jakie są warunki udzielenia takiej wysokiej pożyczki? Czy pozytywny BIK nie niezbędny do uzyskania pożyczki ratalnej?

   • wydaje mi się że tak, w każdym bądź razie firma Wonga weryfikuje wszystkie możliwe bazy począwszy od baz dłużników po Biuro Informacji Kredytowej. Ale może jak nie mamy tam jakichś dużych opóźnień to szanse na pożyczkę będą większe niż w banku.

 4. Dla mnie bomba, nie dostałem kredytu w banku i złożyłem wniosek u nich. Dosłownie w ciągu kilku minut od złożenia wniosku dzwoniła już do mnie pani z Wonga by przeprowadzić dodatkową weryfikacje danych i przedstawić warunki pożyczki. Bez problemu dostałem więc u nich pożyczkę na raty, pomimoo tego że w banku odrzucono mój wniosek. Raty też mają najtańsze spośród podbnych firm.

 5. Faktycznie tania oferta, ale maksymalnie przy pierwszej pożyczce ratalnej dostaniecie nie więcej ja 3000 zł. Przykładowo Monedo mają porównywalne koszty i już przy pierwszej pożyczce można złożyć wniosek o dużo większą pożyczkę. Jak w każdej podobnej firmy wymagana jest przy tym odpowiednia zdolność, bo wiadomo że bez dochodów czy osobom bezrobotnym nie dadzą takiej pożyczki.

 6. Po składać wniosek w firmie która wymagania ma niemal identyczne jak w banku, a przy tym koszty pożyczek znacznie wyższe? Przecież kredyt w tej wysokości całe grono banków też udziela przez internet. Sprawdzają dochody – tak, sprawdzają BIK – tak, więc warunki niemal te same co w banku. No chyba że nadrabiają tym że potrafią szybciej przelać pożyczkę na konto. Ale czy warto za to przepłacać?

 7. A jeśli bank odrzuci Ci wniosek o kredyt z powodu niskiej zdolności kredytowej, bo np. w innym banku spłacasz już jakiś kredyt? Jestem pewien że w firmie pożyczkowej takiej jak Wonga bez problemu przyznają Ci pożyczkę, bo nie mają takich odgórnych zaostrzeń jak banki.

 8. Nie ma chyba aktualnie lepszej oferty pożyczki ratalnej jak właśnie w Wonga. Ja jeśli nie dostałbym kredytu w banku, to pierwsze kroki kierowałbym w kierunku właśnie w tej firmie. A to że nie dostaliśmy kredytu w banku, wcale nie oznacza że u nich też nie dostaniemy. Może jak mamy jakie duże zadłużenia to owszem, ale jeśli odmowa była spowodowana głównie poprzez niską zdolność kredytową, to tutaj nie powinniśmy mieć problemy z uzyskaniem pożyczki.

 9. Jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe na raty to chyba nie ma lepszej oferty, a bynajmniej z tak niskimi ratami. Obecnie Wonga poszerzyła ofrtę i znajdziemy u nich pożyczki online w wysokości do 20 000 zł. Wydłużony został również maksymalny okres spłaty pożyczki do 5 lat (60 miesięcy).

 10. Wonga to już sprawdzona firma, do której mam takie samo zaufanie jak do banków, a i może nawet większe. Jedna z nielicznych firm, w której nie trzeba spełnić jakichś dużych wymogów, aby uzyskać pożyczki przez internet. Jako nowy klient miałem okazję za pierwszy razem korzystam z opcji pożyczki za 10 zł na 60 dni – wszystko przebiegło tak jak pokazują w reklamach.

 11. Jak komuś się uda dostać pożyczkę w Wondze, to może mieć pewność że wybrał najtańszą możliwą opcję spośród opcji pozabankowych. Niestety wiem z doświadczenia, że nie wszystkim się udaje. Albo wniosek wogóle odpada z jakiegoś powodu, albo pada pozytywna decyzja ale niestety z niższą kwotą pożyczki, niż mieliśmy zamiar pożyczyć.

 12. Niskie raty pożyczki to zdecydowanie jeden z głównych atutów tej firmy. Jeśli komuś nie uda się uzyskać kredytu bankowego, to warto zapukać do tej firmy, tym bardziej że szanse na uzyskanie pożyczki mogą być nieco wyższe niż drogą bankową.

 13. Pożyczka online na raty w Wonga to dobry pomysł, ale dla kogoś kto ma zdolność kredytową porównywalną do zdolności wymaganej w banku. Dużo wymagają aby udzielić pożyczki na raty.

  (4/5)
 14. Pożyczka ratalna Wonga może nie ma najlepszych warunków na rynku, ale jest przychylna dla wąskiego grona klientów. Mi warunki odpowiadały, więc jak najbardziej skorzystałem.

  (5/5)
 15. Wonga raty świetnie się sprawdza jako tania pożyczka przez internet. Ale nie łatwo ją dostać. Tym bardziej jeśli nie posiadamy odpowiedniej zdolności i historii kredytowej. Tak więc przy większych kwotach, wymagania są takie same jak w banku.

  (4/5)

Oceń: