Kredyt przez internet, kredyt online

- w jakich bankach?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

37 udostępnij na FB
Dużym atutem kredytów internetowych jest możliwość dokonania symulacji kredytu gotówkowego przed podjęciem decyzji o jego zaciągnięciu czy zanim zdecydujemy się na konkretny bank w którym pożyczymy taką dodatkową gotówkę.

Firmy udzielające chwilówek czy pożyczek pozabankowych, przyzwyczaiły nas do tego, że potrzebną gotówkę możemy otrzymać całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu. W ich przypadku często nie jest konieczne przedstawianie zaświadczeń o dochodach. Umowę dostajemy na skrzynkę mailową a gotówkę prosto na nasze konto bankowe. Czy kredyt bankowy, możemy otrzymać w równie prosty i szybki sposób jak chwilówkę? Odpowiedź to kredyt przez internet

W którym banku mamy szansę uzyskać kredyt przez internet?

Jak pewnie wiecie, banki mają znacznie większe wymagania dotyczące przyznawania kredytów, i nie ma w tym nic dziwnego. W większości udzielają one znacznie większych kwot kredytów i po znacznie niższych kosztach. Do uzyskania kredytu gotówkowego często potrzebne jest pobranie zaświadczenia o dochodach, z zakładu lub firmy w której pracujemy. Jest również konieczna fizyczna obecność w najbliższej placówce banku. W niektórych przypadkach potrzebni są nawet dodatkowi żyranci, jeśli kwota o którą się ubiegamy, jest wg. banku zbyt wysoka w stosunku do naszych dochodów. Ogólnie – nie jest łatwo, tym bardziej jeśli po raz pierwszy składamy wniosek o kredyt online bez wychodzenia z domu.

Czy więc uzyskanie kredytu całkowicie przez internet jest w ogóle możliwe, a jeśli tak, to gdzie taki kredyt gotówkowy online uzyskamy? Tutaj dużo zależy od tego, jaką posiadamy sytuację finansową oraz jakie uzyskujemy dochody. Ważne jest również gdzie jesteśmy zatrudnieni, oraz czy posiadamy inne zobowiązania finansowe. Jesteśmy w dobrej sytuacji, jeśli nasza kondycja finansowa jest stosunkowo dobra, a do tego możemy się pochwalić już historią kredytową. Jeśli do tego wszystkiego mamy jeszcze na koncie już jakiś spłacony terminowo kredyt, to w wybranych bankach będziemy mieli szansę na uzyskanie kredytu przez internet. A jakie to konkretnie banki, w ofercie których dostępna jest pożyczka przez internet na konto, bez dodatkowych zaświadczeń? Tym właśnie dzisiaj postaram się zająć.

Kredyt Online w firmie Monedo

Monedo to firma pożyczkowa za pośrednictwem której bez wątpienia najłatwiej uzyskacie kredyt przez internet. Koszty pożyczek są delikatnie wyższe niż w przypadku kredytów online, oferowanych w bankach. Jednak pożyczka za pośrednictwem Monedo jest zdecydowanie łatwiej dostępna. To co wyróżnia Monedo spośród innych ofert, to wysoka przyznawalność pożyczek, minimum formalności (bez zaświadczeń o dochodach) i ekspresowa decyzja o udzieleniu pożyczki.

Kredyt Internetowy w mBanku

Jeśli osobę obeznaną choćby podstawowo w temacie finansów, spytalibyśmy gdzie uzyskamy kredyt przez internet na konto, to przypuszczam że większość wskazałaby na ten bank. I w sumie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mBank jako pierwszy zaczął udzielać kredyty przez internet. Marka tego banku internetowego obecna jest już od dobrych kilkunastu lat. W ofercie mBanku znajduje się kredyt przez internet od 500 zł do nawet 150 000 zł. Jeśli jednak będzie zależeć nam, na dopięciu wszystkich formalności drogą internetową, bez wizyty w placówce, to liczyć będziemy musieli na znacznie niższą maksymalną kwotę kredytu.

Kwota kredytu uzależniona będzie głównie od uzyskiwanych przez nas dochodów, oraz tego ile wynoszą nasze miesięczne wydatki. Ogólnie jednak, tą drogą nie uzyskamy więcej jako od 10 do 20 tysięcy złotych. Aby uzyskać szybki kredyt gotówkowy online w mBanku, nie jest konieczne przedstawianie zaświadczeń o dochodach z miejsca pracy. Powinien wystarczyć nam do tego, sam wyciąg z konta. Możemy go pobrać samodzielnie, logując się na nasze konto. Okres spłaty kredytu gotówkowego w mBanku może wynosić od 3 do 84 miesięcy.

Kto jeszcze udziela kredyt online oprócz mBanku?

Na rynku pożyczek internetowych jest również całe grono firm, udzielających pożyczki pozabankowe. Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy takie, które pod względem kosztów pożyczki, nie wiele różnią się od ofert bankowych. Ponadto na ich korzyść przemawia fakt, że są to firmy które potrafią udzielić kredyt internetowy w błyskawicznym tempie. W większości przypadków, przelew takiej internetowej pożyczki następuje w ten sam dzień w którym złożyliśmy wniosek o pożyczkę. Poniżej przedstawimy 3 oferty, które wydają się nam najbardziej godnymi polecenia.

iGotówka czyli dodatkowa gotówka przez internet od BNP Paribas

Kolejnym bankiem w którym mamy szansę uzyskać kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń jest BNP Paribas a konkretnie marka tego banku – iGotówka, która powstała głównie w celu udzielania kredytów tą drogą. Dostępne kwoty kredytów w iGotówce to od 1000 zł do 120 000 zł. Jednak z zastrzeżeniem, że kredyty internetowe (bez fizycznej obecności w placówce) mogą być udzielane do kwoty 20 000 zł. Podobnie jak w mBanku dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody miesięczne możemy przesłać elektronicznie do banku. Okres spłaty kredytów udzielanych przez internet to od 6 miesięcy do 84 miesięcy.

iKredyt czyli kredyt w internetowy Getin Banku

Na szybki kredyt online możemy również liczyć w Getin Banku, a konkretnie w marce utworzonej specjalnie na tą okazję która nazywa się iKredyt. Kwota dostępnego kredytu jest nieco niższa niż w przypadku poprzedników ponieważ wynosi do 10 000 zł. Z okresem spłaty mogącym wynosić od 3 do 36 miesięcy. Bank nie informuje dokładnie jakich dokumentów będzie od nas wymagał, oraz w jakiej postaci. Jedyna informacja a propo dokumentów dotyczy skanu dowodu osobistego, który możemy wykonać za pomocą skanera czy nawet aparatu. Zapisując plik w postaci pdf, jpg lub gif. Podobnie jak w przypadku poprzedników, symulacji kredytu czyli obliczenia raty kredytu oraz wysokości łącznej kwoty do spłaty, możemy dokonać bezpośrednio przez stronę internetową banku.

To oczywiście nie wszystkie banki w których uzyskamy kredyt internetowy. Taki kredyt online możemy uzyskać nawet w swoim banku. W banku, w których mamy założone konto osobiste, bądź też wcześniej braliśmy w nich kredyt. Jeśli nasz bank zna naszą historię kredytową, to z większym prawdopodobieństwem udzieli nam takiego kredytu. Nie będzie również konieczności odwiedzania stacjonarnej placówki banku.

Inbank kredyt przez internet
Jedną z nowych propozycji kredytu przez internet jest oferta Inbanku. Jest to całkowicie nowa propozycja kredytu bankowego na polskim rynku, w ramach której możemy uzyskać kredyt internetowy nawet do 50 000 zł.

W tym artykule przybliżyłem marki typowo internetowych banków, które swoje usługi kierują do osób zainteresowanych pozyskaniem dodatkowej gotówki online. Banki te umożliwiają uzyskanie dodatkowej gotówki drogą elektroniczną i bez wychodzenia z domu. Umowa na tego rodzaju kredyty przez internet, dostarczana jest najczęściej za pośrednictwem firmy kurierskiej. Gdy podpisana wróci do banku, potrzebne pieniądze o które wnioskowaliśmy, zostaną nam przelane na konto bankowe.

Oto gdzie uzyskasz kredyty online całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu:

Alior Bank pożyczka onlinezłóż wniosek online
Bancovo kredyty onlinezłóż wniosek online
Zaplo pożyczka gotówkowa onlinezłóż wniosek online 
Wonga pożyczka ratalna onlinezłóż wniosek online
Kasa Stefczyka szybki kredyt onlinezłóż wniosek online
Ferratum pożyczka internetowazłóż wniosek online

Czytaj również

37 Opinie
 1. Kredyt przez internet owszem jest możliwy, ale pod warunkiem że mamy już za sobą jakieś kredyty które spłacaliśmy i robiliśmy to terminowo czyli pozytywna historia kredytowa w BIK a ponadto dochody przynajmniej znacznie powyżej najniższej krajowej a najlepiej to koło średniej. Na pewno znacznie łatwiej uzyskamy taki kredyt jeżeli nie składamy wniosku o jakąś większą kwotę a przykładowo o 2 czy 3k.

 2. Mi najbardziej podoba się to w przypadku kredytów internetowych, że najczęściej nie są wymagane do ich uzyskania zaświadczenia o dochodach a jedynie sam wyciąg z konta. Nic mnie tak nie denerwowało jak proszenie pracodawcy o wystawienie zaświadczenia a jak wniosek w jednym banku nie przeszedł to trzeba było załatwiać kolejny. W przypadku kredytów internetowych nie ma już takich przebojów i znacznie łatwiej je uzyskać.

 3. A nie jest przypadkiem tak w przypadku tacki kredytów online że mają szanse je uzyskać tylko te osoby, które wcześniej brały już kredyt w danym banku> Ja brałem już kilka kredytów gotówkowych i pamiętam że zawsze tych formalności było nie mało pomimo tego zawsze wnioskowałem o nie duże kwoty rzędu 3000-5000 zł. Dlatego jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji że składam wniosek o kredyt przez internet w takim mBanku i wszystko załatwiam całkowicie zdalnie…

 4. PATI
  Akurat w mBnku jeśli masz konto i jest wszystko OK z Twoją historią w 10 sekund dostajesz kase na konto i wszystko jest online łącznie z podpisaniem umowy

  • czy chodzi o tzw. kredyt na klik? No tak, ale to chyba nie wystarczy samo konto, tylko musi to być nasze główne konto na które wpływa miesięczne wynagrodzenie. Wtedy pewnie szansa na szybki kredyt jest, tylko że to 10 sekund to chyba mocno przesadzone, co?

 5. Banki bankami i na gotówkę czekać trzeba, jak by jednak komuś zależało na czasie to znacznie szybciej ma możliwość uzyskania pożyczki w firmach pozabankowych a te mają co raz niższe koszty pożyczek. Najlepszy przykład to chyba ostatnia oferta pożyczki Wongi, moim zdaniem rewelacja, takich kosztów pożyczek nie zaserwowała jeszcze żadna firma w kraju a więc póki co taniej nie pożyczymy, no chyba że w banku. W Wondze jednak będziemy mieć gotówkę od ręki na koncie, w banku poczekamy dzień lub dwa nawet.

  • @Ferdynand – zgodzę się, tym bardziej że koszty u Wongi poszły w ostatnim czasie mocno w dół no i można pożyczyć u nich do 5000 zł, tylko nie wiem czy nowi klienci też mogą się na taką ofertę załapać?

 6. Orientowałam się ostatnio i jak ktoś szuka wyłącznie kredytu bankowego przez internet to do wyboru ma takie opcje:
  – iKredyt w Getin Banku
  – iGotówka w BNP Paribas
  – T-Mobile Usługi Bankowe
  – Santander Consumer Bank (kredyt online)
  – Nest Bank (kredyt online)
  – mBank

  • Tak, akurat Nest Bank to całkowicie nowa oferta kredytu online, możliwość uzyskania nawet do 30 tys. zł z okresem spłaty do 60 miesięcy. Ponadto bank ma również szereg innych propozycji finansowania np. kredyt na klik czy kredt 0%.

   • Dodałbym jeszcze Eurobank, ponieważ też bez większych problemów można dostać za ich pośrednictwem kredyt przez internet i bez dodatkowych formalności w placówce.

 7. Chyba najmniej problematyczny bank z którego można dostać kredyt w ten sposób to mBank. Poza tym dobrą ofertę w ostatnim czasie ma Wonga, bardzo szybka pożyczka niestety trochę droższa od tych bankowych.

  • ja mam konto w mBanku już kilkanaście lat i złego słowa nie mogę na ich temat powiedzieć. Konto które pomimo tego że korzystam z niego raz na jakiś czas, pozostaje całkowicie darmowe. Niestety z kredytu u nich akurat nie korzystałem więc za bardzo nie mogę się wypowiedzieć.

 8. A jaka jest Wasza opinia na temat kredytu przez internet w iGotówka (kredyt uruchamiany przez BNP Paribas). Interesuje mnie głównie to czy koszty są faktycznie takie jak podająna stronie oraz czy nie robią większych problemów w przypadku opóźnienia w spłacie raty?

  • Koszty muszą się zgadzać się z tymi podawanymi na stronie. Nie można wprowadzać klienta w błąd podając koszty kredytu czy pożyczki różniące się od rzeczywistych kosztów udzielanych kredytów. Bynajmniej jeśli chodzi o kredyty i pożyczki internetowe, bo koszty kredytu w stacjonarnej placówce mogą się różnić gdy dodatkowo bank zaproponuje nam jakiś dodatkowy produkt (karta kredytowa, konto osobiste) który może jeszcze obniżyć koszty kredytu.

 9. Chciałabym uzyskać taki kredyt online ale mam problem ponieważ miałam opóźnienia w splacie ostatniego kredytu i nie wiem czy przez to nie pojawiły się jakieś wpisy w bazach BIK, czy można to jakoś sprawdzić?

 10. Ja miałem okazję brać kredyt internetowy w Getinie i przyznam że byłam miło zaskoczona szybka obsługą. Może wpływ na takie szybkie przyznanie kredytu miał fakt że swego czasu korzystałam u nich ze sprzedaży ratalnej. Teraz w zasadzie wystarczyło że złożyłam wniosek przez internet, jeszcze tego samego dnia przesłałam im aktualny elektroniczny wyciąg z konta i jeszcze w ten sam dzień miałam informacje że pozytywnie rozpatrzono mój wniosek o internetowy kredyt. Mogę więc potwierdzić że u nich kredyt online działa bardzo sprawnie i jak komuś zależy na uzyskanie go w ten sposób to śmiało powinien składać u nich wniosek.

 11. Nowość na ryku kredytów internetowych to Inbank, który jest już na Polskim rynku a wywodzi się z Estonii. W przypadku kredytu przez internet możemy pożyczyć od 200 do nawet 50 000 zł. Okres spłaty z tego co widzę może wynosić od 4 do nawet 60 miesięcznych rat.

  Czy ktoś miał już okazję brać kredyt internetowy w tym banku Inbank? Czy faktycznie te większe kredyty też udzielane są przez internet? Jak przebiegają formalności i w jakim czasie pieniądze od nich są na koncie?

 12. Czy jak złożyłem wniosek o kredyt online w jednym banku i tam został odrzucony, to mogę złożyć wniosek w kolejnych? Chodzi o sprawdzenie czy może któryś z nich udzieli mi kredytu gotówkowego. Zależy mi na nie dużej kwocie 5000 zł, jednak jeden bank już mi odmówił, pewnie ze względu na niskie dochody. No i jeden kredyt już spłacam, więc to pewnie też może stanowić jakiś problem.

 13. mBank – najlepiej się sprawdza, korzystam, mam nawet u nich konto i mam kredyt na klik. Poza tym fajną ofertę ma również firma Wonga, szczególnie jak ktoś ma problem z dostaniem kredytu bankowego. To nie jest bank ale firma pożyczkowa, jednak koszty nie różnią się aż tak drastycznie w porównaniu do kredytów bankowych, szczególnie w przypadku nie dużych pożyczek.

 14. A w których bankach będę miała największe szanse na otrzymanie kredytu przez internet bez zaświadczeń? Nie mogę przedstawić takiego papierowego zaświadczenia o dochodach jakie dają do wypisania banki, ale mogę je potwierdzić przez historię wpływów na konto. Czy w którymś banku mam szansę na kredyt na podstawie takiego zaświadczenia?

  • W poniższych bankach dostaniesz kredyt na wyciąg z konta bo przez internet teraz prawie każdy bank życzy sobie wyciąg z konta z 3m-cy a nie zaświadczenie o zarobkach…
   – iKredyt w Getin Banku
   – iGotówka w BNP Paribas
   – T-Mobile Usługi Bankowe
   – Santander Consumer Bank (kredyt online)
   – Nest Bank (kredyt online)

   powodzenia 😉

 15. Trzeba sobie powiedzieć jasno, że szanse na uzyskanie w banku kredytu przez internet są bardzo małe. Bardzo nie wielu osobom się to udaję. A tym którym się uda, albo wnioskują o nie wielkie i kwoty i mają dobrą historię/zdolność kredytową, albo wnioskują o większą kwotę, ale korzystali z kredytów bankowych już nie raz i zawsze spłacali terminowo kredyty a ponadto mają bardzo dobrą zdolność kredytową, którą mogą potwierdzić przez internet i bank nie będzie miał żadnych wątpliwości co do tego, że takie dochody faktycznie uzyskują.

  • Większe szanse na kredyt online w banku jest w przypadku mniejszych kwot. Przykładem niech będzie Eurobank, który udziela pożyczki online do 4000 zł. Nie trzeba przy nim żadnych formalności załatwiać w placówce, a do jego uzyskania wystarczy dowód, konto w banku i dane o zatrudniającym nas pracodawcy lub dane firmy, w przypadku osób samo zatrudnionych.

 16. Robinson, ja nie miałem żadnego problemu i wziąłem kredyt online. Co prawda, nie interesowała mnie bardzo duża kwota i cały kredyt zamknął się w kwocie 2000 zł. To nie był mój pierwszy kredyt, a poprzedni spłaciłem w terminie, a nawet wcześniej! Nie wiem, jak wygląda sytuacja u osób, które mają niską zdolność kredytową, ale takie osoby zapewne będą miały problem ze wzięciem pożyczki nawet w oddziale banku.

 17. A co sądzicie o kredycie od Bancovo? Próbowaliście wysłać wniosek z zapytaniem o zdolność kredytową, czy nie trzeba?

  (5/5)
 18. Ja wcześniej obawiałem się, że kredyty przez internet to nie jest najlepszy pomysł – kojarzyły mi się z chwilówkami (z wysokim procentem). Niedawno potrzebowałem niewielkiego kredytu i wziąłem go właśnie przez internet bez żadnych problemów i z minimalną ilością formalności. Nie ma się czego bać!

  (5/5)
 19. Moim zdaniem, kredyt przez internet można wziąć bardzo łatwo, o ile nie miało się wcześniej zadłużenia finansowego. Na pewno łatwiej wziąć kredyt przez internet osobie, która już wcześniej zapożyczyła się w danym banku, a co ważne – spłaciła zadłużenie w terminie.

  (5/5)
 20. Pożyczka przez internet na konto nie jest tak trudna do uzyskania. Warunkiem oczywiście jest dobra zdolność kredytowa oraz brak zadłużeń w bankach. Oczywiście jest mnóstwo alternatyw, ale moim zdaniem pożyczki w bankach są najbezpieczniejsze.

  (5/5)
 21. Ja również nie miałem najmniejszego problemu, aby wziąć kredyt gotówkowy online. Wziąłem kredyt w banku, w którym mam konto od lat (może dlatego warunki były korzystne, a pożyczkę dostałem w kilka chwil). Moim zdaniem nieraz lepiej wziąć nisko oprocentowaną pożyczkę niż zakupy na raty.

  (5/5)
 22. Kredyty online to bardzo wygodne rozwiązanie! Można uzyskać gotówkę bardzo szybko i to bez wychodzenia z domu. Ciekawa jestem czy kredyty online działają na tych samych warunkach co kredyty brane w placówkach bankowych.

  (5/5)
 23. Jak ktoś chce wziąć szybki kredyt i to bez wychodzenia z domu, to te oferty są idealne. Fajnie wygląda ta promocja w Bancovo, ale nie wiem, czy jeszcze jest aktualna.

  (5/5)
 24. Nie spodziewałem się, że można wziąć kredyt online bez wychodzenia z domu. Ciekaw jestem, jak wygląda weryfikacja klienta i czy łatwiej wziąć taki kredyt niż w placówce banku, czy wręcz przeciwnie. Moim zdaniem to i tak o wiele lepsza oferta niż wybór pożyczki w placówce pozabankowej.

  (5/5)
 25. Bardzo ciekawy artykuł! Nie spodziewałam się, że tak łatwo można wziąć kredyt przez internet na konto. Muszę rozejrzeć się za korzystną ofertą.

  (5/5)
 26. Chciałem wziąć kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń i zastanawiam się, czy lepiej wybrać bank czy firmę pozabankową. Jak myślicie?

  (5/5)
  • Pomocna Finansowo 5 lipca 2019 at 08:09

   Jeżeli masz dobrą zdolność i historię kredytową to uzyskasz bez większych przeszkód taki kredyt w banku. A właśnie taki kredy bankowy będzie zdecydowanie tańszy w spłacie, szczególnie jeśli myślisz o pożyczeniu większej kwoty np. powyżej 4000 czy 5000 zł. Niektóre pożyczki pozabankowe co prawda bardzo zrównały się pod względem warunków i kosztów do ofert bankowych, ale dotyczy to głównie tych mniejszych kwot, z nie długim okresem spłaty.

   (4/5)
 27. Jestem, jak to mówią, człowiekiem starej daty i nie spodziewałem się, że można wziąć kredyty przez internet. Przydatna opcja, jak ktoś potrzebuje gotówki na szybko oraz dla osób, które mają problem z pójściem do placówki banku

  (5/5)
  • Nie spodziewałem się, że można wziąć kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu! Dobra oferta dla osób, które maja bp. problemy zdrowotne. Nieraz zdarzają się takie sytuacje, że pieniądze są potrzebne od zaraz, a starsze osoby mieszkające na wsi mogą mieć z tym problem.

   (5/5)
Oceń:*