Ranking Kart Kredytowych

- Styczeń '2023

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

5 udostępnij na FB

Karty kredytowej nie warto zakładać w ciemno. Zanim zdecydujemy się skorzystać z konkretnej oferty banku, który oferuje nam kartę kredytową, warto przeanalizować wszystkie plusy i minusy takiej oferty. W podjęciu odpowiedniej decyzji może pomóc Wam, nasz ranking „kredytów” czyli ranking kart kredytowych.

Karty Kredytowe – Ranking Kart Kredytowych Styczeń ‘2023

1. BNP Paribas – Karta Kredytowa z bonusem 300 zł

Karta Kredytowa od banku BNP Paribas cechuje się kilkoma znaczącymi atutami. Przede wszystkim ponosimy nie duże koszty, albo nawet nie ponosimy ich wcale, jeśli tylko będziemy aktywnie korzystać z karty, generując transakcję na określoną kwotę. Drugi jej atut to program Mam Bonus, w ramach którego przy każdej wykonanej transakcji bezgotówkowej otrzymujemy punkty. Te punkty możemy później wykorzystywać, wymieniając je na określone nagrody z katalogu a więc np. słuchawki bezprzewodowe, odkurzacz, wkrętarka oraz co dusza zapragnie. To jednak nie wszystko, ponieważ kartę od BNP Paribas można otrzymać całkowicie przez internet. Na samym końcu niezbędne jest jedynie złożenie kilku podpisów w najbliższej placówce banku. Ponadto otrzymujemy 56-dniowy okres bezodsetkowy, płatności mobilne ApplePay i Google Pay oraz wysoki limit nawet do 30 000 zł. Aktualnie możemy również skorzystać z promocji w ramach której, za aktywne korzystanie z karty otrzymamy od banku kartę podarunkową o wartości 300 zł, do wykorzystania na zakupy w Allegro.

2. Santander Consumer Bank – TurboKarta

Nasz ranking kart kredytowych na drugiej pozycji otwiera TurboKarta od Santander Consumer banku. Oferta jest po małej aktualizacji, ponieważ aktualnie umożliwia otrzymanie aż 5-procentowego zwrotu w samodzielnych myjniach samochodowych, 3% zwrotu w restauracjach i pubach, oraz 1% zwrot za płatności za paliwo na stacjach paliw. Z karty kredytowej TurboKarta możemy korzystać za darmo, a więc bez opłat miesięcznych, pod warunkiem że transakcje bezgotówkowe wykonane za pomocą karty będą na poziomie przynajmniej 1000 zł. Karta umożliwia ponadto wykonywanie szybkich i prostych płatności zbliżeniowych czy bezpiecznych zakupów internetowych. Co najważniejsze, kartę kredytową można otrzymać bez wychodzenia z domu, wypełniając odpowiedni wniosek o kartę przez internet. Wysokość limitu na karcie kredytowej w głównej mierze będzie uzależniona od zdolności kredytowej klienta, a więc głównie od tego, jakie posiada miesięczne wynagrodzenie. Okres bez odsetkowy na karcie kredytowej TurboKarta wynosi 54 dni.

3. AXI Card – karta kredytowa

Do końca września składając wniosek o założenie karty kredytowej AXI Card, mamy dodatkowo możliwość wygrania jednego z 5 tabletów. AXI to karta Kredytowa dla osób którym nie zależy na zbyt dużym limicie kredytowym, a które chcą po prostu dostępu do dodatkowej gotówki. To co wyróżnia kartę Axi spośród innych kart kredytowych oferowanych przez banki, to na pewno łatwiejsza dostępność i mniejsze wymagania wobec potencjalnego klienta. Wysokość limitu na karcie może wynosić do 6000 zł. Dokonując płatności za zakupy, możemy korzystać z niej również jako karty zbliżeniowej. Okres bez odsetkowy w przypadku karty kredytowej Axi Card to 30 dni. Z kartą Axi możemy dokonywać zakupów na całym świecie, zarówno jeśli chcemy dokonywać płatności w sklepach internetowych, jak również tych stacjonarnych. Opłata miesięczna za kartę wynosi 5,25% ale możemy jej uniknąć jeśli będziemy korzystać aktywnie z karty.

Do czego może nam się przydać karta kredytowa?

Karta kredytowa jest pomocnym narzędziem, jeśli będziemy ją odpowiednio i odpowiedzialnie wykorzystywać. Okaże się natomiast narzędziem kompletnie bezużytecznym, jeśli będzie tylko zalegać w naszym portfelu kompletnie nieużywana. W wielu przypadkach nieużywana karta kredytowa to również niepotrzebny wydatek, ponieważ niektóre karty kredytowe potrafią generować opłatę miesięczną. Przeważnie jest to opłata miesięczna, która naliczana jest w momencie braku aktywnego korzystania z niej.

Karta kredytowa może nam się przydać głównie wtedy, kiedy chcielibyśmy coś kupić, ale szkoda nam na to naszych własnych pieniędzy. Mamy sporo innych, ważniejszych wydatków, ale jednocześnie chcielibyśmy skorzystać z jakiejś fajnej promocji, która akurat się pojawiła. Tutaj z pomocą przychodzi nam karta kredytowa z dodatkowymi środkami zapewnionymi nam przez bank. Co fajne, nie musimy ich oddawać od razu, a wtedy kiedy będzie to dla nas wygodne.

Na co zwrócić uwagę, gdy będziemy chcieli założyć kartę kredytową?

W zasadzie większość banków oferuje karty kredytowe o bardzo zbliżonym oprocentowaniu, które najczęściej wynosi 10%. W przypadku banków raczej nie spotkamy oferty karty, której oprocentowanie byłoby wyższe. A jeśli tak, to jest to jasny sygnał dla nas, że coś tu najprawdopodobniej jest nie tak.

Na pewno warto zwrócić uwagę na opłatę miesięczną za kartę kredytową. Jeśli dobrze poszukamy, lub po prostu przejrzymy nasz ranking kart kredytowych, powinniśmy znaleźć ofertę karty kredytowej za 0 zł. Będzie to karta, która całkowicie pozbawiona jest opłat miesięcznych. Może to być również karta, która nie będzie miała opłaty miesięcznej, ale po spełnieniu określonego warunku. Taki warunek najczęściej mówi o tym, by każdego miesiąca dokonać za pomocą karty określonych transakcji bezgotówkowych. Jeśli przykładowo w każdym miesiącu dokonamy zakupów kartą za kwotę min. 2000 zł, to bank nie naliczy nam opłaty miesięcznej za kartę. W sytuacji, jeśli nie uda nam się wykonać określonych transakcji, bank naliczy nam opłatę miesięczną za kartę. Przeważnie jest to opłata rzędu kilku złotych.

Co jest ważne w przypadku karty kredytowej?

Poza opłatą miesięczną warto na pewno zwrócić uwagę na okres bez odsetkowy. Jest to bardzo użyteczna opcja, która pozwala nam uniknąć dodatkowych odsetek od transakcji. Posiada ją każda karta kredytowa i wynosi on najczęściej od 54 do 58 dni. Jeśli w tym terminie zwrócimy całą kwotę wydana na zakupy, za które zapłaciliśmy kartą kredytową, bank nie naliczy nam dodatkowych odsetek. W ten sposób uzyskujemy jakby darmowy kredyt na karcie. Więcej o okresie bez odsetkowym możecie przeczytać w odrębnym artykule na naszych łamach.

Dużym udogodnieniem kart kredytowych jest swobodna spłata limitu zadłużenia. Możemy więc spłacić zadłużenie jednorazowo w okresie bez odsetkowym. Możemy również spłacać limit karty w ratach miesięcznych. To ostatnie rozwiązanie jest o tyle wygodne, że spłata karty kredytowej nie odbywa się w równych ratach miesięcznych, jak w przypadku kredytu. Miesięczna kwota spłaty może być dowolna i taka, jaka w danym miesiącu będzie dla nas odpowiednia. Najważniejsze jest to, by kwota ta, nie była niższa niż minimalna kwota wyznaczona przez bank. Informację o wysokości spłaty minimalnej każdego miesiąca powinniśmy otrzymać od banku za pośrednictwem poczty e-mail lub wiadomości sms. Spłata karty kredytowej odbywa się na specjalny numer konta bankowego, który powinien zostać podany w umowie o kartę kredytową.

Zwróć uwagę na promocje bankowe zakładając kartę kredytową.

Decydując się na założenie karty kredytowej, warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju promocje bankowe, które oferują banki. Możemy dzięki nim uzyskać specjalne vouchery lub bony na zakupy w wybranych sieciach sklepów np. Lidl czy Biedronka. Część banków za założenie karty kredytowej i spełnienie określonego warunku przyznaje dodatkowe nagrody. Ponadto korzystając z kart kredytowych, możemy brać udział w specjalnych programach bonusowych, zbierając punkty za wykonane transakcje kartą kredytową. Uzbierane punkty możemy później wymienić na szereg różnego rodzaju nagród, począwszy od mikserów kuchennych, ekspresy do kawy, po odkurzacze.

Karta kredytowa online bez wychodzenia z domu

Dużym udogodnieniem obecnych ofert kart kredytowych jest możliwość uzyskania karty kredytowej całkowicie przez internet. Większość formalności związane z założeniem takiej karty powinniśmy załatwić zdalnie. Taką możliwość oferują takie bank banki jak choćby mBank czy Citi Handlowy. Niekiedy potrzebne jest ręczne złożenie podpisu na umowie, więc w celu finalizacji umowy konieczne może być odwiedzenie najbliższej placówki bankowej. W innych przypadkach umowę do podpisania dostarcza firma kurierska, która automatycznie odsyłana jest do banku.

Co jest potrzebne do uzyskania karty kredytowej?

Niezbędnym elementem do założenia karty kredytowej w banku będzie dowód osobisty. Ponadto powinniśmy również posiadać zatrudnienie, a więc generować odpowiednią zdolność kredytową. Bank może poprosić nas o przesłania aktuarialnego wyciągu z konta bankowego, na którym widnieją wpływy od naszego pracodawcy. Nie mniej ważna jest historia kredytowa klienta, czyli brak zadłużeń widocznych w spłatach kredytów, pożyczek czy innych zobowiązań finansowych.

Czytaj również

5 Comments
 1. Ja zakładając kartę kredytową zwracałbym uwagę głównie na dwie rzeczy. Po pierwsze na opłatę za kartę. Są takie oferty bez opłat miesięcznych, albo warunkowe gdy trzeba dokonać określoną liczbą transakcji bezgotowkowych. Po drugie, warto szukać ciekawych promocji na start, w ramach której mozna uzyskać bony zakupowe np. do takich sklepów jak Lidl, Biedronka, Leroy Merlin itp.

  (5/5)
 2. W banku uzyskać kartę kredytową to niekiedy skomplikowana sprawa. Najlepiej chyba poprosić o nią, w momencie kiedy wnioskujemy o jakiś kredyt gotówkowy czy robimy zakupy ratalne. Wtedy można za jednym razem uzyskać taką kartę kredytową.Znacznie łatwiej można ją uzyskać np. w Axi Card, ale limitu za dużego u nich nie uzyskamy.

  (4/5)
 3. W BNP Paribas uzyskałem kartę kredytową bez większych przeszkód przez internet. Co prawda celowałem w ofertę Citi Handlowy, bo u nich karta jest bezwarunkowo darmowa, ale się nie doczekałem. W BNP dodatkowo można korzystać z programu Mam Bonus dzięki któremu, zbiera się punkty i wymienia później na nagrody.

  (4/5)
 4. @Daro – jeśli w pełni przez Internet, to jedyną taką pewną kartą którą uzyskamy przez Internet jest karta kredytowa Axi. Oni nie mają placówek stacjonarnych, więc nie będzie konieczności dopełniania formalności poza domem.

  (5/5)
 5. Dużo banków odrzuca wnioski składane przez internet na karty kredytowe ranking więc w tym również nie pomoże. Jeszcze w BNP Paribas może się to udać, u reszty marne szanse.

  (3/5)

Oceń: