Pożyczki udzielane bez sprawdzania baz danych

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

29 udostępnij na FB

W początkowej fazie pożyczki pozabankowe były udzielane głównie na podstawie zaświadczeń o dochodach. Czy to z tytułu umowy o pracę, na podstawie odcinków emerytur czy rent. Czasy jednak się zmieniają i obecnie poza tymi dokumentami, firmy udzielające tego typu pożyczek, weryfikują również dane pożyczkobiorców pod kątem ewentualnych zadłużeń.

Przez ostatnie lata firmy pozabankowe sprawdzały dane głównie w rejestrach dłużników. Głównie pod kątem tego, czy posiadamy jakieś zadłużenia w spłacie rachunków telefonicznych, za energię elektryczną czy z opłatami za inne faktury. Obecnie jednak co raz więcej firm wykorzystuje również inne, dodatkowe sposoby na weryfikację danych. Takie dodatkowe metody to weryfikacja w BIK (w którym znajdują się dane o spłatach kredytów bankowych) czy w ZPF czyli Związku Firm Pożyczkowych. Ten ostatni zrzesza zresztą większość firm udzielających pożyczek pozabankowych.

Firmy udzielające pożyczki bez sprawdzania baz

A czy jest możliwość uzyskania pożyczek pozabankowych bez sprawdzania takich baz? Przykładowo posiadamy obecnie całkiem dobry, miesięczny dochód, mamy pospłacane większość zaległych długów. Jednak problem w tym, że po wcześniejszych zaległościach pozostał wpis w BIK’u i wpis za nie opłaconą fakturę w KRD. Czy w takiej opcji mamy szansę na pożyczkę?

Szansą na pożyczkę są i to nawet w tych instytucjach sprawdzających dane. Jednak ostateczna decyzja jest właśnie w rękach tych firm, które każdą sytuacje potencjalnego pożyczkobiorcy traktują indywidualnie.

Pożyczki bez baz – czy to możliwe?

Są jednak firmy które nie stosują weryfikacji danych ani w BIK, ani w rejestrach dłużników. Co więcej, samo uzyskanie pożyczki możliwe jest nawet przy zajęciach komorniczych. Takie pożyczki bez sprawdzania baz danych są jednak dostępne w nielicznych firmach pozabankowych. Jest jednak jeden ważny warunek o którym wspomniałem na początku. Aby uzyskać pożyczkę musimy być w dobrej kondycji finansowej, która umożliwi nam spłacenie rat tej nowej pożyczki. Konieczne jest zatem posiadanie umowy o pracę na czas nie określony oraz wpływy dochodów na nasze konto bankowe. Dzięki temu, firma za pośrednictwem której dostępna jest pożyczka online bez baz, będzie mogła zweryfikować uzyskiwane wpływy. Również to, czy faktycznie są one wystarczające do spłaty pożyczki. Jedną z takich nowych propozycji na rynku pożyczek pozabankowych bez sprawdzania baz danych, jest oferta pożyczek Rapida Money.

Pożyczka bez baz dla osób zadłużonych

W przypadku oferty tej firmy, nie jest aż tak ważna historia kredytowa jaką posiadamy. Firma udzieli nam pożyczki bez sprawdzania baz danych zarówno BIK, KRD czy weryfikacji innych baz dłużników. Najważniejszą kwestią uzyskania pożyczki za pośrednictwem Rapida Money będzie posiadanie osoby, która będzie dodatkowym zabezpieczeniem pożyczki. Działa to niemal na identycznej zasadzie jak pożyczka z żyrantem. Tyle że w tym przypadku, osoba stanowiąca dodatkowe zabezpieczenie pożyczki nazywana jest gwarantem. Gwarant powinien posiadać odpowiednią zdolność kredytową. W przypadku nie regularnego spłacania rat pożyczki przez głównego pożyczkobiorcę, to na jego barki spadnie konieczność regulowania spłaty. Osoba która zostanie gwarantem nie powinna również posiadać opóźnień płatniczych w swojej historii kredytowej. Jeśli posiadamy w swoim otoczeniu taką zaufaną osobę, to będziemy mogli skorzystać z oferty pożyczki z gwarantem. Będzie to rozwiązanie tańsze w spłacie, niż tradycyjna pożyczka gotówkowa.

Pożyczki bez sprawdzania baz w 2021 roku

Uzyskanie pożyczki bez weryfikacji baz jest coraz istotniejszym problemem. Wszystko zmienił okres epidemii Covid-19 i bieżąca sytuacja ekonomiczna. Jedyna firma, która na dobrą sprawę udzielała tego rodzaju pożyczek czyli Rapida Money zawiesiła udzielanie pożyczek z początkiem wiosny 2020 roku. Oferta firmy nadal pozostaje nie aktywna, podobnie jak oferty kilku innych firm udzielających długoterminowe pożyczki pozabankowe. Znajdując się w trudnym położeniu finansowym i szukając dodatkowego finansowania, możemy spróbować złożyć wniosek o pożyczkę w takich instytucjach jak Bancovo lub Kasa Stefczyka.

Aktualizacja: 12.10.2021

Czytaj również

29 Comments
  • Pilnie potrzebuje gotówki w kwocie 6000 tysięcy. Pracuje na półetatu miesięczne wynagrodzenie 1300 plus rodzinne w kwocie 640 zł plus dwa razy 500
   Problem jest taki że mam złą historię kredytowa.
   Proszę o pomoc

 1. @bożena – jeśli jesteś w bazach to chyba pozostają Ci tylko pożyczki udzielane pod zastaw a więc motopożyczka czy fundusz korona, ewntualnie pożyczka orzeł ale to dosyć droga opcja.

  • Nie dość że droga to tak na prawdę nie wiem komu udaje się takie pożyczki uzyskać bo chyba trudniej je uzyskać niż w banku. Ogólnie omijałbym takie oferty bo możemy podpisać bardzo nie korzystną dla siebie ofertę a to zobowiązanie niemal na całe życie…

  • @bożena – sprawdź dokładnie bo jest parę pożyczek co BIK w ogóle nie sprawdzają a inne bazy mogą potraktować z przymrużeniem oka – zobacz to “pozyczki-online.com ranking kredyty-bez-bik”

  • Niestety nie znam żadnej firmy która udzieliłaby tak wysokiego kredytu, tym bardziej w firmach pozabankowych. W bankach jeszcze jest to możliwe jeśli posiada się odpowiednią zdolność kredytową, ale raczej nie z okresem spłaty 24 miesięcy a dłuższym. Największe kwoty pożyczek pozabankowych to ma chyba Motopożyczka ale tam posrebrzany jest zastaw w postaci samochodu, są chyba też pożyczki hipoteczne ale to chyba nie większe jak do 150/200 000 zł.

   • Spróbuj w Rapida Money, oni dają pożyczki bez sprawdzania baz tyle że maksymalna kwota która jest u nich dostępna to 25 000 zł. Firmy pożyczkowe raczej nie udzielają tak wysokich pożyczek i może dobrze. Aż boję się pomyśleć ile musielibyśmy spłacić, jeśli taka firma oferowałaby możliwość pożyczenia pół miliona złotych? Pewnie ze 2 miliony musielibyśmy spłacić..

    • U nich dostaniesz Ale musisz mieć na siebie mieszkanie, i jeszcze do tego gwaranta, który też ma na własność nieruchomość.

    • Rapida ok. Przy 20 tys pożyczki oddać trzeba 39500. Gwarant musi być czysty bez BIK itd. Męczą co miesiąc SMS do gwaranta i pozyczkibiorcy o terminie spłaty tym bardziej że warunkiem wypłaty jest zrobienie zlecenia stałego oraz podanie numeru karty aby ewentualnie mogli sami ściągać z konta.

   • Kto mi podpowie gdzie mogę uzyskać kredyt gotówkowy w kwocie ok 55000 mam komornika i dług funduszu może ktoś pomuc

 2. Przede wszystkim w Bik-u nie zostałeś umieszczony przez niezapłacenie rachunku za Internet. Jak nazwa wskazuje jest to Biuro informacji Kredytowej ….

  • Do BIK trafiamy jak mamy zaciągnięty kredyt w banku (nie inny) i nie terminowo spłacamy raty kredytu, ale dotyczy to większych opóźnień w spłacie które sięgają z tego co pamiętam od 30 do 60 dni. A za nie terminowe opłacanie rachunków czy faktur to możemy trafić do baz dłużników.. najczęściej KRD (Krajowy Rejestr Długów), ERIF, BIG, …

 3. W tym Rapid Money wcale nie jest tak łatwo o uzyskanie pożyczki, nawet jeśli posiadamy osobę z dobrą zdolnością kredytową. Wiem bo znajomy się starał, ale ani tak odrzucili mu wniosek. Osoby zadłużone nadal mają problem z uzyskaniem pożyczki bez baz. Znacznie łatwiej jest uzyskać dodatkową gotówkę jeśli nie ma zadłużeń w KRD czy innych bazach dłużników. Bez BIK to żaden problem, ale z krd już tak.

 4. Wiem że w Super Grosz nie sprawdzają baz KRD jakby to kogoś interesowało. Można jeszcze polecić Ferratum i Monedo jak ktoś szuka pożyczki bez baz. Te firmy co prawda sprawdzają bazy dłużników, ale nawet ktoś w nich jest to nie jest od razu przekreślany. Szanse na uzyskanie pożyczki są, wszystko zależy od tego jaką mamy obecnie zdolność i czy zadłużenia mamy pospłacane.

 5. czytam i nie wierzę własnym oczom. Ludzie, o czym wy piszecie?? Pozyczke do 25 tys bez problemu da wam Profi Credit, bez problemu tez dostanie cie pozyczkę w TakTO, lub w Fundusz Korona.

  • Bez problemu z Fundusz Korona? Akurat znam statystyki i w tej firmie akurat pożyczkę uzyskać najtrudniej. W Profi Credit owszem najłatwiej spośród wymienionych przez Ciebie firm ale spójrz jakie są koszty przy pożyczce w wysokości 25 000 zł. Już pomijam to że ogólnie pożyczenie takiej gotówki za pośrednictwem firmy pożyczkowej wiąże się z ogromnymi kosztami, ale w przypadku tej firmy akurat koszty są nie porównywalnie.. ogromne!

  • Fundusz Korona pierwszą pożyczkę daje 2000 z nieruchomością o wartości 750 tys. Nie polecam. Nawet bez zaległości także sciemniasz

 6. Co za bzdury ktoś tu wypisuje. Mam czysty bik i erif jaķ łza. Natomiast mam wpisy w krd i big info monitor na łączna kwotę 4 tys. Pracuje na cały etat na czas nieokreślony i zarabiam 6 brutto – nikt mi nie udzielił pożyczki, nawet orzeł czy profi credit. Wiec ludzie wypisują tu kompletne bzdury. Kilka dni temu dostałem w eurobanku ale tylko dlatego ze mam tam wpływy i system online chyba nie sprawdzał baz lub sprawdził tylko BIK który mam czysty. A swoja droga to uważał bym na “orzel” bo nie dość ze nie przyznali to na krotki okres zażądali ponad 100% a wiec i bardzo wysoka miesięczna rata no i jeszcze zrobili mi wstyd i wydzwaniali po pracy oczywiście informując ze tu dzwoni firma pożyczkowa. Ludzie – przerobiłem chyba wszystkie firmy pożyczkowe. Są pewne odstępstwa ale jak ktoś ma wpis w krd i big a reszta czysto TO NIE MA SZANS NIGDZIE! a pożyczki pod zastaw mieszkania to absurd. A jeszcze bardziej rozśmiesza mnie firma Rapida która żąda “czystego” w bazach gwaranta i to z nieruchomością! Gdybym takiego miał to bym go poprosił aby mi wziął zwykły uczciwy kredyt w banku. w profi credit obiecali mi ze nawet komornik to nie problem i na 99% dostane – hmhhmm. Procedura trwała prawie 2 tygodnie. Poświeciłem mnóstwo czasu i dostarczyłem mnóstwo dokumentów i nic. Nikomu nie wierzcie w bajki. Wiem ze jak człowiek ma nóż na gardle to łapie się wszystkiego ale oni tylko na to czekają. Nie dość ze wam odmówią to jeszcze na was zarobią bo sprzedadzą wasze dane. A o firmie korona już nie wspomnę. Wystarczy sobie wpisać w google “korona opinie”.

 7. @Tomasz – nie potrzebnie wniosek składasz w firmach pożyczkowych. Mając jakieś tam opóźnienie które jest widoczne w bazach KRD, nie powinieneś mieć większego problemu z uzyskaniem kredytu bankowego. A już na pewno większe szanse na taki kredyt będziesz miał w banku niż w firmie pożyczkowej, spośród których każda jedna sprawdza tą bazę.

  A nie próbowałaś usunąć ten wpis w KRD? Jeśli nie poprzez spłatę zaległości to zbycie wierzytelności. W takim wypadku KRD musi usunąć dane w ciągu 14 dni.

 8. Jak ktoś ma złą historię w bazach to jedynie pozostają mu takie pożyczki gdzie wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie. A więc albo pożyczka pod zastaw nieruchomości, pojazdu albo pożyczka z gwarantem. Wśród pożyczek udzielanych bez sprawdzania baz danych, zdecydowanie najbardziej polecałbym tą ostatnią opcję. Jest najbardziej bezpieczna, tyle że musimy znaleźć osobę która będzie naszym poręczycielem. Taka osoba mająca dobrą historię kredytową, zdolność też się liczy.

 9. Są jednak firmy które nie weryfikują bazy BIK przy udzielaniu pożyczek. Ja ostatnio składałem wniosek o chwilówkę to tylko Miloan weryfikował moje dane w BIK. Uważam więc że taka pożyczka online bez baz jest realna do uzyskania, tylko trzeba dobrze poszukać.

  (4/5)
  • Są jakieś nie liczne przypadki, ale ogólnie jednak pożyczka bez baz to w dzisiejszych czasach już przeszłość. Wszystko przeszło ucyfrowienie, więc dla takich firm pożyczkowych to już żaden problem aby zweryfikować dokładnie potencjalnego klienta.

   (4/5)
   • Bez baz znajdziesz w monedo sprawdzają tylko wpływy na konto nie sprawdzają żadnych baz i nie patrzą na to z jakiego tytułu są wpływy procent też jest ok. Sprawdzone

 10. Nie ma firm które udzielają bez sprawdzania baz, chyba że ktoś znajdzie sobie jakieś pożyczki prywatne, ale tą opcję zdecydowanie odradzam. Lepiej popracować na odbudową pozytywnej historii kredytowej w bazach. Rejestry dłużników to nie problem bo usuwają po 14 dniach od spłaty zadłużenia. Gorzej jest z BIK gdzie dane o zadłużeniu leżą aż 5 lat.

  (4/5)
 11. Racja @Wojtek, tym bardziej w czasie Covid-19 szansa na taką pożyczkę bez baz to jedynie za pośrednictwem firm które ogłaszają się na słupach, a koszty takich pożyczek to już totalna lichwa! Nie polecam nikomu..

  (1/5)
 12. Szukam szybkiego finansowania, najlepiej pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz ponieważ negatywny BIK nadal jest u mnie widoczny. Najlepiej pożyczka internetowa spłacana w równych w ratach miesięcznych.

  (4/5)
 13. @Magdalena, wydaje mi się że w Provident masz największe szanse. Oni oczywiście weryfikują wszystkie bazy, więc nie jest tak, że udzielają pożyczki bez sprawdzania baz. Ale jak masz dochody to masz szansę taką pożyczkę u nich uzyskać.

  (5/5)

Oceń:

 • pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz
 • kredyty bez baz
 • kredyty bez sprawdzania baz
 • kredyt bankowy bez krd
 • pożyczka bez sprawdzania baz
 • pożyczki bez sprawdzania baz
 • pożyczki bez rejestrów
 • szybkie chwilówki bez baz
 • szybka pożyczka bez baz
 • szybkie chwilówki bez sprawdzania baz
 • pożyczki online bez sprawdzania baz
 • pożyczki bez baz