Udzielę pożyczki prywatnej szybko i bez sprawdzania – uwaga na takie oferty!

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Osoby, które za wszelką cenę chcą uzyskać dodatkowy kredyt czy pożyczkę, weryfikują różne możliwe źródła w celu znalezienia banku bądź firmy pożyczkowej, która zdecyduje się na udzielenia im finansowania. Niestety większość ofert o tytule identycznym z tematem naszego artykuły powinniśmy unikać i to z kilku względów, o czym szerzej opowiemy w naszej publikacji.

Czym są pożyczki od prywatnych osób? Kiedyś tego rodzaju pożyczkę można było pożyczyć w stosunkowo bezpieczny sposób, korzystając do tego celu z portali społecznościowych (np. może ktoś z Was pamięta Kokos). Na takich serwisach gromadziły się zarówno osoby, które chciałyby pożyczyć określona sumę pieniędzy oraz tzw. inwestorzy, skłonni pożyczyć gotówkę.

Dzięki takiemu procesowi można powiedzieć, że obie strony były zadowolone. Pożyczkobiorca korzystał na tym szczególnie, ponieważ miał szanse uzyskać pożyczkę, nawet w sytuacji, jeśli z jakiegoś powodu otrzymał odmowną decyzję kredytową w banku czy w w firmie pożyczkowej. Natomiast pożyczkodawcy zyskiwali na tym że zarabiali na udzielaniu pożyczek, oczywiście wcześniej ustalony procent. Niestety z czasem działalność tego rodzaju portali dobiegła końca – najwidoczniej ktoś uznał, że na większą skalę mogą one być zbyt konkurencyjne dla ofert banków.

Kto udziela teraz pożyczki prywatne?

W oficjalny sposób nie uzyskamy obecnie pożyczki prywatnej. Co oczywiście nie oznacza, że nie możemy takiej pożyczki otrzymać od krewnych czy rodziny. O ile oczywiście ktoś z naszych najbliższych zdecyduje się nam ją pożyczyć. Jest to w pełni proces legalny, jednak decydując się na tę formę pożyczania od osoby prywatnej, nieprowadzącej działalności gospodarczej powinniśmy pamiętać o odprowadzeniu określonego podatku do Urzędu Skarbowego (nie dotyczy osób, które są z niego zwolnione).

Czy warto korzystać z pożyczek szybko i bez sprawdzania od prywatnych ludzi?

Dużo tego rodzaju ogłoszeń pożyczek można znaleźć w różnego rodzaju serwisach ogłoszeniowych czy ulotkach wieszanych w różnych zakątkach mniejszych lub większych miejscowości. Czy warto zawracać sobie głowę tego rodzaju ofertami?

Niestety musimy zdawać sobie sprawę z tego, że większość tego ofert to pożyczki prywatne udzielane na bardzo wysoki procent. Co więcej, opóźnienie w spłacie takiej pożyczki może wiązać się z bardzo wysokimi opłatami, które mogą nam zostać dodatkowo naliczone. Zdarzają się również firmy, które pobierają wysokie opłaty przedwstępne, a ostatecznie, gdy ma dojść do przekazania kwoty pożyczki, zapadają się pod ziemie i nie ma po nich najmniejszego śladu. Dlatego tak ważne jest korzystanie ze sprawdzonych źródeł. Nawet jeśli z jakiegoś powodu nie mamy możliwości uzyskania pożyczki w tradycyjny sposób, a więc za pośrednictwem banku, poszukajmy firmy pożyczkowej, która może zaproponować nam alternatywną formę finansowania. Na rynku istnieje szereg firm udzielających pozabankowe pożyczki ratalne czy szybkie chwilówki online z 30-dniowym, czy 60-dniowym okresem spłaty pożyczki.

Jak znaleźć sprawdzone firmy pożyczkowe?

Jeśli nie mamy możliwości pożyczenia pieniędzy z banku, np. z powodu złej historii kredytowej w BIK czy innych powodów, możemy skorzystać z oferty firm pożyczkowych. Oto oferty niektórych z nich, które zdecydowanie są warte uwagi:

To zdecydowanie bardziej bezpieczne oferty aniżeli oferty pożyczek prywatnych, które możemy znaleźć w serwisach ogłoszeniowych. Rynek pożyczek pozabankowych przez ostatnie lata został zdecydowanie “ucywilizowany”. Sięgając po tego rodzaju pożyczkę, z orientacyjnymi kosztami możemy zapoznać się jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Tu z pomocą przyjdą nam kalkulatory pożyczkowe, które po wskazaniu kwoty pożyczki oraz okresu spłaty, przedstawią nam wysokość raty miesięcznej pożyczki.

Co więcej, koszt tego rodzaju pożyczek nie są już tak wysokie jak miało to miejsce kilka czy kilkanaście lat temu. Obecnie sięgając po pożyczkę pozabankową z ratami miesięcznymi, możemy spodziewać się kosztów które nie wiele będą odstawały od tych, które zaproponuje nam bank.

Co przeważa na korzyść pożyczek pozabankowych z ratami miesięcznymi?

• Możliwość weryfikacji kosztów przed złożeniem wniosku o pożyczkę,
• możliwość uzyskania szybkiej gotówki bez wychodzenia z domu (całkowicie online),
• szybka decyzja o przyznaniu pożyczki,
• szybki przelew pieniędzy na konto,
• możliwość wskazania dowolnego okresu spłaty pożyczki np. 3 miesiące.

Czy firmy pożyczkowe nie sprawdzają BIK, KRD i innych baz?

Pożyczki prywatne najczęściej zachęcają do skorzystania z oferty, bez sprawdzania danych pożyczkobiorcy w ogólnodostępnych bazach dłużników czy baz gospodarczych. Czy firmy udzielające pożyczek pozabankowych również nie sprawdzają tego rodzaju baz?

Firmy udzielające pożyczek pozabankowych posiadają w większości własne systemy weryfikacji historii kredytowej klienta. Większość spośród firm nie dokonuje weryfikacji klientów w bazach BIK. Stosuje natomiast alternatywne metody weryfikacji, sprawdzając historię potencjalnego pożyczkobiorcy w bazach i rejestrach dłużników takich jak BIG Infomonitor, Krajowy Rejestr Długów (KRD) czy ERIF. Negatywna historia kredytowa nie musi jednak oznaczać odmownej decyzji o udzieleniu pożyczki.

Firma pożyczkowa na drodze do udzielenia pożyczki weryfikuje szereg punktów, które wpływają na ogólną oceną pożyczkobiorcy i ostateczną decyzję o udzieleniu mu pożyczki. Dlatego posiadanie drobnych w opóźnieniach w spłacie rachunków czy innych pożyczek, zdecydowanie nie przekreśla naszych szans na otrzymanie szybkiej pożyczki.

Czytaj również

Oceń: