Rapida Money

- pożyczka dla zadłużonych

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

27 udostępnij na FB

Opisywana dzisiaj firma Rapida Money, to całkowita nowość na naszym rynku pożyczkowym. Firma, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek dla osób zadłużonych. Nie da się ukryć, że tego typu pożyczki są pomijane przez naszą branże pożyczkową. Rapida Money wychodzi właśnie naprzeciw osobom zadłużonym i umożliwia uzyskanie pożyczki w wysokości nawet do 25 000 zł.

Rapida Money nie jest wcale “świeżynką” na rynku pożyczek ponieważ działa z powodzeniem już od 2005 roku. Jednak dopiero teraz marka zadebiutowała na rynku polskim. Firma wywodzi się z Wielkiej Brytanii i do tej pory udzieliła kredytów na ogromną kwotę 5 bilionów złotych (w przeliczeniu na nasze), 230 tysiącom klientom.

Na co możemy liczyć, korzystając z oferty firmy Rapida Money – pożyczki dla zadłużonych na raty?

Jak wspomniałem wcześniej, jest to oferta pożyczki bez BIK i KRD, przygotowana głównie z myślą o osobach, zmagającymi się z różnego rodzaju zadłużeniami. Szanse na uzyskanie dodatkowej gotówki mają więc zarówno osoby posiadające zadłużenia bankowe i negatywną historię kredytową w BIK. Również osoby posiadające zadłużenia komornicze. Głównym warunkiem uzyskania wsparcia finansowego ze strony Rapida, jest posiadanie gwaranta. Czy jak kto woli – żyranta. Firma nie udziela pożyczek w inny sposób, a więc tylko i wyłącznie osobą, która będzie gwarantem pożyczki. To osoba ponoszącą pełną odpowiedzialność za zobowiązania dłużnika wobec wierzyciela. Czyli w tym wypadku, wobec firmy Rapid Money.

Jakie warunki jeszcze należy spełnić aby starać się o pożyczkę w Rapidzie? Pożyczki są przyznawane osobom mającym ukończone od 18 do 75 lat, które zamieszkują na terenie Polski. Nie może to być jednak osoba znajdująca się w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Wszystkie formalności związane z uzyskaniem pożyczki załatwiane są zdalnie, przy złożeniu wniosku drogą elektroniczną. Dodatkowa weryfikacja odbywa się za pośrednictwem dodatkowych rozmów telefonicznych. Zarówno z pożyczkobiorcą, jak również z gwarantem pożyczki.

Rapida Money – opinie o firmie

Dostępna kwota w ramach oferty pożyczka dla zadłużonych w Rapida Money, to od 2500 do nawet 25 000 zł, z okresem spłaty od 12 do 60 miesięcy. Szczegółowy koszt pożyczki, możemy poznać na stronie firmy, wprowadzając kwotę interesującej nas pożyczki wraz z okresem spłaty. Większość pożyczek wypłacana jest na konto gwaranta (nie na konto pożyczkobiorcy) w ciągu od 24 do maksymalnie 48 godzin. W niektórych sytuacjach proces przyznania pożyczki może zostać spowolniony. Szczególnie jeśli składamy wniosek w trakcie weekendu (sobota lub niedziela), lub jeżeli firma ma problem w skontaktowaniu się z nami lub gwarantem. Pożyczkę może opóźnić również opóźnienie w dostarczeniu dodatkowych dokumentów. Takich jak dowód tożsamości czy wyciąg z konta bankowego.

Czytaj również

27 Comments
 1. Bardzo prosiłbym o informacje od osób które składały wniosek o pożyczkę w firmie Rapida Money i pożyczkę otrzymały. Mam znajomego w potrzebie a widzę że koszty nie są u nich wygórowane (może dlatego że to firma wywodząca się z wysp i nie tak zachłanna jak te polskie), więc jak by ktoś mógł się podzielić opinią to proszę o informację. Dziękuje za uwagę 😉

   • Daj znać coś więcej jak już dostaniesz, ile trwało załatwienie formalności, przelew gotówki na konto itp.

    • Witam, formalności trwały krótko. w kilka rozmów telefonicznych. w pieniądze były na koncie w ten sam dzień może dlatego że rapida ma konto biznesowe w pkobp tak jak ja. nie Pozdrawiam

     • Dziękuje za wszystkie informacje, faktycznie bardzo dobra obsługa i w przeciwieństwie do wszystkich innych firm udzielających pożyczek dla zadłużonych, w tej firmie faktycznie jest szansa na uzyskanie pożyczki. Jeśli więc ktoś posiada zaufaną osobę która pomoże mu swoją zdolnością kredytową to szanse pożyczkę jak najbardziej tutaj są. Brakowało takiej oferty na polskim rynku, a koszty też znacznie bardziej przystępne od krajowych firm na literkę “P”.

 2. Obecnie już nie tylko pożyczki do 15 000 zł ponieważ w ostatnich dniach firma zwiększyła limit dostępnych pożyczek do 25 000 zł. Zwiększony został również maksymalny okres spłaty pożyczki do 48 miesięcy. Również potwierdzam – jeśli mamy gwaranta, nic nie stoi na przeszkodzie by dostać u nich pożyczkę.

   • Nie zawsze, pod warunkiem że posiada bardzo dobrą historię i zdolność kredytową. Warto również wiedzieć że choć w innym przypadku firma Rapida Money wymaga od gwaranta posiadanie nieruchomości, to nie jest to pożyczka pod zastaw nieruchomości.

  • Do uzyskania pożyczki za pośrednictwem Rapida Money nie jest konieczne podpisywanie umowy za pośrednictwem notariusza. Wszystkie formalności związane z uzyskaniem pożyczki są załatwiane drogą telefoniczną oraz internetową. Nalezy jednak pamiętać że firma kontaktuje się zarówno z pożyczkobiorcą jak również z gwarantem w celu podpisania umowy pożyczki.

 3. Od niedawna ta firma działa również pod dodatkową marką Konkretna Kasa. Oferta identyczna, bo ten sam okres spłaty, kwota pożyczki i warunki jej uzyskania.

 4. Rapida Money to bardzo solidna i konkretna propozycja. Tyle że jak zdecydujemy się złożyć u nich wniosek o pożyczkę, to wszystko musi się zgadzać pod kątem gwaranta. Nie dostaniemy u nich pożyczki jeśli nie mamy kogoś zaufanego, kto mógłby nam pomóc w jej uzyskaniu. Z drugiej strony taka osoba musi mieć również zaufanie do nas, że będziemy sumiennie spłacać pożyczkę. Faktycznie, kwoty które oferują są wysokie i można u nich dostać nawet te 25 000 zł. A koszt takiej pożyczki wcale nie będzie aż taki drogi jak w innych firmach które oferują tak wysokie pożyczki pozabankowe.

 5. Wiem że do uzyskania tej pożyczki Rapida konieczne jest posiadanie nieruchomości. Czy taką nieruchomość powinna posiadać zarówno osoba będąca gwarantem pożyczki, czy również osoba starająca się o uzyskanie pożyczki?

  • Pożyczkobiorca, może ale nie musi być właścicielem nieruchomości. Natomiast gwarant powinien być właścicielem nieruchomości znajdującej się na terenie Polski. Ponadto powinien posiadać odpowiednią zdolność i historię kredytową bez zadłużeń.

 6. Niech ktoś mi powie dokładnie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem.

  Na ich stronie widzę coś takiego: pożyczka 15 000 zł, spłata 24 miesięcy, całkowita kwota do zapłaty 22245.10 zł. Czy to jest całkowity koszt? Bo ja tam widzę jeszcze dopisek Prowizja za udzielenie pożyczki w kwocie 2250 zł. Opłata administracyjna w kwocie 3000 zł. Oprocentowanie 10%. Czy to jeszcze doliczane jest dodatkowo? Jeśli piszę całkowita do zapłaty to chyba już żadne dodatkowe koszta nie powinny być doliczane?

  • Już jest podniesiony limit do 25.ooo zł i maksymalny okres spłaty do 48miesięcy. Tak więc warunki korzystniejsze. Jedyny warunek który musisz spełniać to gwarant, który zabezpiecza bank przed niespłaceniem przez Ciebie kredytu. Ciężko dziś znaleźć gwaranta, ludzie są już uczuleni na żerowanie swoim majątkiem.

 7. Witam
  Czy ktoś się orientuje w jakiej formie zostaje dostarczana umowa pożyczki kredytobiorcy oraz gwarantowi ? Emailowy czy poczta?

  • Umowa wysyłana jest na Twój adres domowy do własnoręcznego podpisania i tą samą drogą możesz ją odesłać lub na Twój adres e-mail opatrzona bezpiecznym podpisem elektronicznym, jeśli go posiadasz (weryfikowany przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

 8. Jedna z nielicznych firm pożyczkowych w przypadku których faktycznie możliwe jest uzyskanie tego większego limitu, nawet 25 000 zł. Przeważnie był z tym spory problem jeśli były jakieś zadłużenia, u nich wystarczy tylko posiadać osobę z dobrą historią i zdolnością kredytową i problemu nie będzie.

 9. Ja ma w rapida u nich trzeba mieć gwaranta i do tego nie jest tania bo oddaje się drugie tyle co bierzesz

  (2/5)
 10. Rapida Money to bardzo dobra alternatywa, szczególnie w sytuacji gdy bank nie chce udzielić nam kredytu, a chcielibyśmy np. dokonać konsolidacji obecnych zobowiązań finansowych w postaci kilku pożyczek czy chwilówek + kilka nie opłaconych na czas rachunków.

  (4/5)
 11. Warto byłoby dodać że obecnie w Rapida Money dostępna jest pożyczka dla zadłużonych, którą możemy zaciągnąć na okres 60 miesięcy, do daje nam aż 5 lat spłaty. To na pewno jeszcze lepsza informacja dla osób którym zależy na pozyskaniu dużej kwoty kredytu czy pożyczki na spłatę zadłużenia.

  (5/5)
 12. Od kilku miesięcy oferta pożyczki dla zadłużonych bez sprawdzania baz w Rapida Money pozostaje nie aktywna. Jest to spowodowane poandemią Covid-19 a zaraz rządową ustawą która nie korzystnie wpłynęła na działalność wielu firm pożyczkowych, w tym również na firmę Rapida Money. Miejmy nadzieję że ta oferta jeszcze powróci, bo był to dosyć unikalny produkt finansowy na rynku.

  (5/5)
 13. Czy zna ktoś pożyczki podobne do Rapida Money? W tej firmie póki co nie można uzyskać pożyczki dla zadłużonych bez BIK, więc szukam czegoś podobnego.

  (2/5)
 14. @Pomocna Finansowo – jest duża szansa na to, że oferta pożyczki Rapida powróci w lipcu 21r.
  @Antonina – z pozabankowych praktycznie nie ma nic. Ale jeśli masz gwaranta, to może on pełnić również rolę poręczyciela, więc teoretycznie z taką osobą łatwiej o kredyt. Druga opcja jest taka, by taka osoba wzięła na siebie kredyt, choć nie każdy się zgodzi.

  (5/5)

Oceń: