Pożyczki na 6 miesięcy dostępne pozabankowo

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

16 udostępnij na FB

Dzisiaj kontynuacja artykułu, który pojawił się przed kilkoma dniami. Był to ranking najtańszych pożyczek pozabankowych, udzielanych z okresem spłaty 3 miesięcy. Poszedłem za ciosem i dzisiaj przedstawię najtańsze opcję pożyczek 6-miesięcznych. Pożyczki na 6 miesięcy które dostępne są pozabankowo i całkowicie przez internet. A więc bez potrzeby ruszania się z kanapy fotela.

W przypadku rankingu pożyczek 3-miesięcznych kierowałem się kwotą 1500 zł. Aby tym razem ponownie nie robić zestawienia na podstawie tej samej kwoty, postanowiłem że teraz za cel wezmę sobie pożyczki 2000 zł z okresem spłaty 6 miesięcy.

Pożyczka na 6 miesięcy w – w których firmach?

1. SMARTNEY
Szukając pożyczki, której koszt nie były wysoki na pewno warto zwrócić uwagę na propozycję firmy Smartney, która posiada w swojej ofercie pożyczki od 3000 do 50 000 zł. Firma umożliwia uzyskanie pożyczki na 6 miesięcy, jak również pożyczki ze znacznie dłuższym okresem spłaty (nawet do 84 miesięcy). Bardzo dużym atutem Smartney jest możliwość otrzymania pożyczki całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu.

Smartney udziela pożyczek osobom posiadającym ukończone 23 lata, które posiadają rachunek bankowy. Pozytywna decyzja o udzieleniu pożyczki uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.

Pozabankowe Pożyczki na 6 miesięcy

2. HAPI POŻYCZKI

Rata miesięczna w Hapi Pożyczki jest na bardzo zbliżonym poziomie jak u poprzednika. Ogólny koszt pożyczki jest jednak delikatnie wyższy. W każdym bądź razie, jeśli ktoś będzie szukał najtańszej pozabankowej pożyczki, to w pierwszej kolejności powinien sprawdzić propozycję Ratki, Aasa czy Hapi. Ponieważ właśnie w tych firmach uzyska najtańsze koszty pożyczki. Jest jeszcze co prawda Provident który posiada dosyć przystępne koszty w opcji Przelew. Tą opcją również warto się zainteresować, tym bardziej że firma również umożliwia uzyskanie pożyczki przez internet.

Wracając do Hapi, możliwość uzyskania pożyczki mają osoby już od 18 roku życia, które posiadają czyste bazy oraz dochody umożliwiające spłacenie raty pożyczki.

3. WONGA

Wonga to firma pożyczkowa o zaufanym statusie, która jest w stanie zaoferować korzystne warunki finansowania. Jest to bardzo elastyczna oferta, która jest w stanie sprostać wymaganiom niemal każdego klienta. W ofercie Wonga znajdziemy bowiem zarówno małe pożyczki od 1000 zł po wysokie pożyczki do 20 000 zł. Co najważniejsze, klient ma możliwość zdecydowania się na konkretny okres spłaty. Może to być zarówno kilka miesięcy np. pożyczka rozłożona na 6 rat miesięcznych. Jak również znacznie dłuższy okres spłaty wynoszący do 48 miesięcy. Wonga udziela pożyczek osobom, które posiadają ukończone 18 lat i mają założone konto bankowe. Cały proces udzielenia pożyczki może zostać przeprowadzony przez internet.

4. PROVIDENT

Provident jest najdłużej działającą firmą na krajowym rynku, która udziela pożyczki pozabankowe. Za pośrednictwem uzyskamy zarówno pożyczki domowe z ratami tygodniowymi, jak również pożyczki z ratami miesięcznymi. Bez większych przeszkód powinniśmy uzyskać również pożyczkę na 6 miesięcy. Orientacyjny koszt takiej pożyczki poznamy jeszcze przed złożeniem wniosku, obliczając wysokość raty miesięcznej za pomocą kalkulatora. Aktualnie firma Provident udziela również pożyczki przez internet (oferta pożyczki samoobsługowej) dzięki czemu wszystkie niezbędne formalności możemy przeprowadzić przez internet.

5. ZAPLO

I na ostatniej, piątej pozycji znalazła się propozycja Zaplo. Rata pożyczki jak widać do najniższych nie należy i różni się o ponad 100 zł od firm przedstawionych na pierwszych pozycjach. Na plus Zaplo przemawia na pewno fakt że wszystkie formalności związane z potrzebną pożyczką załatwimy bardzo sprawnie. Potrzebna gotówka na nasze konto może trafić nawet w kilkanaście minut od chwili złożenia wniosku. Aktualny okres spłaty pożyczki w firmie Zaplo wynosi 4 miesiące.

Aktualizacja: 11.10.2021

Czytaj również

16 Comments
 1. A jeszcze taniej będzie w Providencie, tyle że przez internet u nich akurat pożyczki nie dostaniemy. Ale jak ktoś ma trochę więcej czasu i nie spieszy mu się z uzyskaniem gotówki to właśnie u nich dostanie najniższą ratę, pod warunkiem że weźmiemy pożyczkę w opcji Przelew a nie w Domowej bo ta jest koszmarnie droga.

  • Już od dłuższego czasu dostaniemy, tyle że może nie wszyscy mają szanse na jej uzyskanie. Firma weryfikuje naszą zdolność kredytową i historię i jeśli jest pozytywna to udzieli nam pożyczki online, jeśli nie jest odpowiednia to wtedy zaproponują nam tradycyjną pożyczkę domową, którą możemy wziąć lub jej nie brać.

   • Proponują domową jak ktoś wg. nich nie ma odpowiedniej zdolności/historii a wtedy wiadomo ile za taką pożyczkę trzeba płacić.

 2. Ja z mojej strony mogę polecić pożyczki Zaplo bo mają na prawdę przystępną ofertę pożyczek i do tego bardzo łatwo dostępne. Bardzo szybko są załatwiane formalności przez tą firmę. A przypadku pożyczki na 6 miesięcy koszt pożyczki wcale nie wychodzi aż taki duży. Ty bardziej biorąc pod uwagę że jednak jest to bądź co bądź pożyczka pozabankowa.

 3. A nie lepiej taki kredyt na 6 miesięcy wziąć w banku? Wyjdzie znacznie taniej i też można go dostać przez internet i bez wychodzenia z domu. Ja swego czasu brałam taką pożyczkę przez iKredyt który należy do Getin Banku i mogę przyznać że cała procedura uzyskania kredytu internetowego przebiegła bardzo sprawnie i bez żadnych problemów.

 4. Jak ktoś ma negatywny BIK czy małą wypłatę to niestety nie ma większych szansa na kredyt w banku. Ludzie nie bez przyczyny szukają pożyczek pozabankowych. Jakby mogli to pewnie by wzięli ten kredyt w banku, jakby ktoś im go dał. Poza tym pożyczki pozabankowe nie są już tak kosmicznie drogie jak były kiedyś, więc na te 6 miesięcy czy pół roku jeszcze da się to jakoś spłacić.

 5. Żeby tak te firmy chciały dawać te pożyczki na 6 miesięcy czy krócej. Przeważnie to proponują klientowi jak największą liczbę rat, tak żeby firma pożyczkowa mogła jak najwięcej na tym zarobić. A jak taki klient spłaci w 3 czy 6 miesięcy to wiadomo że interesuje aż tak dobrego na tym nie będzie. Oczywiście nie wszystkie firmy mają takie podejście, ale te starej daty tak właśnie działają.

 6. Można brać w tych firmach bo mają dobre warunki, ale przy każdej jednej trzeba pamiętać o tym by nie spóźnić się ze spłatą raty pożyczki. Może nie każdy o tym wie ale firmy pożyczkowe stosują większe opłaty gdy spóźnimy się ze spłatą pożyczki. Przy kredytach gotówkowych w bankach kilkudniowe opóźnienie na racie jest niemal nie zauważalne. Niestety w przypadku większości firm pożyczkowych musimy się liczyć z tym że ta opłata dodatkowa nie będzie mała.

 7. Brakuje mi w tym zestawieniu Wongi, bo teraz to oni mają najtańsze pożyczki pozabankowe na 6 miesięcy. Miałem okazję sprawdzać ostatnio właśnie takie pożyczki i trochę różnych firm sprawdziłem pod tym kątem. Właśnie Wonga okazała się najtańsza, tylko że do uzyskania pożyczki nie możemy mieć praktycznie żadnych zadłużeń bankowych, które są widoczne w bazach BIKu.

 8. No mają najtańsze, ale wcale nie jest łatwo dostać u nich pożyczkę, jeśli w banku padła odmowna decyzja. Można oczywiście spróbować, ale szanse znikome, tym bardziej jeśli głównym powodem była negatywna ocena historii kredytowej w BIK czy niska zdolność. A tym bardziej jeśli było to jedno i drugie.

 9. W mBanku całkiem nie drogo można taki kredyt na pół roku dostać. Na stronie mają kalkulator z pomocą którego można obliczyć koszt kredytu jeśli będziemy chcieli wziąć go na okres 6-ciu miesięcy. Oczywiście wcześniej musimy podać kwotę interesującej nas pożyczki.

 10. Zdecydowanie polecam taką opcję ponieważ biorąc pożyczkę na 6 miesięcy, nie narażamy się na duże koszta. Nie ma nic gorszego jak branie nie dużych kwot pożyczek na 24 czy 36 miesięcy. To koszmarnie drogi interes, więc nie warto brnąć w takie coś.

 11. Wydaje mi się że pożyczka na 6 miesięcy to jeszcze w miarę rozsądną propozycja, ponieważ w miarę szybko spłacimy taką pożyczkę i szybko pozbędziemy się tego obciążenia finansowego. Poza tym prawdę mówiąc, nie bardzo się opłaca pożyczać takie pożyczki pozabankowe na dłużej.

 12. Jeśli nie w banku, to jest na prawdę szereg ciekawych ofert pożyczek na 6 miesięcy, z których możemy skorzystać. Wbrew pozorom wcale nie muszą to być drogie pożyczki. Niektóre posiadają koszty na zbliżonym poziomie co banki, tylko trzeba dobrze poszukać 😉

  (5/5)
 13. To prawa, ja właśnie szukałam takiej pożyczki, w przypadku której okres spłaty nie byłby dłuższy niż 6 miesięcy. Znalazłam Hapi Pożyczki, w której można uzyskać pożyczki na 6 miesięcy całkowicie przez internet, a co więcej bez odwiedzania placówek.

  (5/5)
 14. @Majka – akurat na 6 miesięcy udziela jeszcze kilka innych firm pożyczkowych – Smartney (polecam – 100%online), Provident, Super Grosz czy Bancovo.

  (5/5)

Oceń: