Pożyczki na 6 miesięcy dostępne pozabankowo

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

13 udostępnij na FB
Gdzie uzyskać najtańszą pożyczkę pozabankowa na okres pół roku czyli 6 miesięcy? O tym właśnie w dzisiejszym zestawieniu pożyczek długoterminowych.

Dzisiaj kontynuacja artykułu który pojawił się przed kilkoma dniami a był rankingiem najtańszych pożyczek pozabankowych udzielanych z okresem spłaty 3 miesięcy. Poszłem za ciosem i dzisiaj przedstawię najtańsze opcję pożyczek 6-miesięcznych. Pożyczki na 6 miesięcy które dostępne są pozabankowo i całkowicie przez internet a więc bez potrzeby ruszania się z kanapy fotela.

W przypadku rankingu pożyczek 3-miesięcznych kierowałem się kwotą 1500 zł. Aby tym razem ponownie nie robić zestawienia na podstawie tej samej kwoty, postanowiłem że tym razem za cel wezmę sobie pożyczki 2000 zł z okresem spłaty 6 miesięcy.

1. RATKA.pl (Aasa Polska S.A)
Rata miesięczna: 463.10 zł
(koszt pierwszej raty, pozostałe raty pożyczki są malejące)

A zaczynam od firmy która nie pojawiła się w poprzedniej piątce firm z dosyć prostego względu. Firma nie udziela pożyczek z tak krótkim okresem spłaty jak 3 miesięce. Najkrótszy możliwy okres spłaty w przypadku Ratki to 6 miesięcy stąd też możliwość pojawienia się w tym zestawieniu i co ciekawe zaraz na 1 miejscu. Oczywiście nie bez powodu ponieważ właśnie w Ratce znajdziemy najtańszą ratę pożyczki. Jest to najtańsza dostępna pożyczka pozabankowa w wysokości 2000 zł z 6-miesięcznym okresem spłaty którą uzyskamy całkowicie internetowo.

O pożyczki na 6 miesięcy w Ratka.pl mogą ubiegać się osoby które ukończyły 20 lat. Osoby które zamieszkują na terenie Polski, posiadają stałe dochody a przy tym nie są osobami zadłużonymi w bazach BIG InfoMonitor, ERIF lub KRD.

2. HAPI POŻYCZKI
Rata miesięczna: 466.08 zł

Rata miesięczna w Hapi Pożyczki, który w poprzednim zestawieniu zajął pierwszą pozycję w zasadzie nie różni się zbytnio, ale ogólny koszt pożyczki jest jednak delikatnie wyższy. W każdym bądź razie jeśli ktoś będzie szukał najtańszej pozabankowej pożyczki to w pierwszej kolejności powinien sprawdzić propozycję Ratki, Aasa czy Hapi. Ponieważ właśnie w tych firmach uzyska najtańsze koszty pożyczki. Jest jeszcze co prawda Provident który posiada dosyć przystępne koszty w opcji przelew ale nie jest ona dostępna online.

Wracając do Hapi możliwość uzyskania pożyczki mają osoby już od 18 roku życia, które mają czyste bazy oraz posiadają dochody umożliwiające spłacenie raty pożyczki.

3. INCREDIT
Rata miesięczna: 500.00 zł

Kolejną firmą w moim dzisiejszym zestawieniu jest firma Incredit w której również bez większych przeszkód pozyskamy pożyczkę 2000 zł na 6 rat miesięcznych. Rata już nieco wyższa niż u poprzednio przedstawionych firm ale nie specjalnie wygórowana. Do uzyskania pożyczki w Incredit wystarczy nam w zasadzie kilka minut na złożenie wniosku i odebranie telefonu od konsultanta. Jeżeli mamy ukończone 20 lat i brak zadłużeń w bazach dłużników to potrzebną gotówkę na swoim koncie możemy mieć nawet w ciągu kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku o pożyczkę.

4. FERRATUM
Rata miesięczna: 566.67 zł

Ferratum to kolejna marka w której możecie się ubiegać pozabankowo o pożyczki na 6 miesięcy w wysokości 2000 zł. Wymagania do uzyskania pożyczki nie są zbyt duże ponieważ do otrzymania pożyczki wystarczy ukończone 21 lat i czysta baza w Krajowym Rejestrze Długów. Wszystkie potrzebne formalności załatwicie przez internet. Bez konieczności dosyłania dodatkowych dokumentów potwierdzających uzyskiwany dochód.

5. ZAPLO
Rata miesięczna: 576.47 zł

I na ostatniej, piątej pozycji znalazła się propozycja Zaplo. Rata pożyczki jak widać do najniższych nie należy i różni się o ponad 100 zł od firm przedstawionych na pierwszych pozycjach. Na plus Zaplo przemawia na pewno fakt że wszystkie formalności związane z potrzebną pożyczką załatwimy bardzo sprawnie. Potrzebna gotówka na nasze konto może trafić nawet w kilkanaście minut od chwili złożenia wniosku.

Czytaj również

13 Opinie
 1. A jeszcze taniej będzie w Providencie, tyle że przez internet u nich akurat pożyczki nie dostaniemy. Ale jak ktoś ma trochę więcej czasu i nie spieszy mu się z uzyskaniem gotówki to właśnie u nich dostanie najniższą ratę, pod warunkiem że weźmiemy pożyczkę w opcji Przelew a nie w Domowej bo ta jest koszmarnie droga.

  • Już od dłuższego czasu dostaniemy, tyle że może nie wszyscy mają szanse na jej uzyskanie. Firma weryfikuje naszą zdolność kredytową i historię i jeśli jest pozytywna to udzieli nam pożyczki online, jeśli nie jest odpowiednia to wtedy zaproponują nam tradycyjną pożyczkę domową, którą możemy wziąć lub jej nie brać.

   • Proponują domową jak ktoś wg. nich nie ma odpowiedniej zdolności/historii a wtedy wiadomo ile za taką pożyczkę trzeba płacić.

 2. Ja z mojej strony mogę polecić pożyczki Zaplo bo mają na prawdę przystępną ofertę pożyczek i do tego bardzo łatwo dostępne. Bardzo szybko są załatwiane formalności przez tą firmę. A przypadku pożyczki na 6 miesięcy koszt pożyczki wcale nie wychodzi aż taki duży. Ty bardziej biorąc pod uwagę że jednak jest to bądź co bądź pożyczka pozabankowa.

 3. A nie lepiej taki kredyt na 6 miesięcy wziąć w banku? Wyjdzie znacznie taniej i też można go dostać przez internet i bez wychodzenia z domu. Ja swego czasu brałam taką pożyczkę przez iKredyt który należy do Getin Banku i mogę przyznać że cała procedura uzyskania kredytu internetowego przebiegła bardzo sprawnie i bez żadnych problemów.

 4. Jak ktoś ma negatywny BIK czy małą wypłatę to niestety nie ma większych szansa na kredyt w banku. Ludzie nie bez przyczyny szukają pożyczek pozabankowych. Jakby mogli to pewnie by wzięli ten kredyt w banku, jakby ktoś im go dał. Poza tym pożyczki pozabankowe nie są już tak kosmicznie drogie jak były kiedyś, więc na te 6 miesięcy czy pół roku jeszcze da się to jakoś spłacić.

 5. Żeby tak te firmy chciały dawać te pożyczki na 6 miesięcy czy krócej. Przeważnie to proponują klientowi jak największą liczbę rat, tak żeby firma pożyczkowa mogła jak najwięcej na tym zarobić. A jak taki klient spłaci w 3 czy 6 miesięcy to wiadomo że interesuje aż tak dobrego na tym nie będzie. Oczywiście nie wszystkie firmy mają takie podejście, ale te starej daty tak właśnie działają.

 6. Można brać w tych firmach bo mają dobre warunki, ale przy każdej jednej trzeba pamiętać o tym by nie spóźnić się ze spłatą raty pożyczki. Może nie każdy o tym wie ale firmy pożyczkowe stosują większe opłaty gdy spóźnimy się ze spłatą pożyczki. Przy kredytach gotówkowych w bankach kilkudniowe opóźnienie na racie jest niemal nie zauważalne. Niestety w przypadku większości firm pożyczkowych musimy się liczyć z tym że ta opłata dodatkowa nie będzie mała.

 7. Brakuje mi w tym zestawieniu Wongi, bo teraz to oni mają najtańsze pożyczki pozabankowe na 6 miesięcy. Miałem okazję sprawdzać ostatnio właśnie takie pożyczki i trochę różnych firm sprawdziłem pod tym kątem. Właśnie Wonga okazała się najtańsza, tylko że do uzyskania pożyczki nie możemy mieć praktycznie żadnych zadłużeń bankowych, które są widoczne w bazach BIKu.

 8. No mają najtańsze, ale wcale nie jest łatwo dostać u nich pożyczkę, jeśli w banku padła odmowna decyzja. Można oczywiście spróbować, ale szanse znikome, tym bardziej jeśli głównym powodem była negatywna ocena historii kredytowej w BIK czy niska zdolność. A tym bardziej jeśli było to jedno i drugie.

 9. W mBanku całkiem nie drogo można taki kredyt na pół roku dostać. Na stronie mają kalkulator z pomocą którego można obliczyć koszt kredytu jeśli będziemy chcieli wziąć go na okres 6-ciu miesięcy. Oczywiście wcześniej musimy podać kwotę interesującej nas pożyczki.

 10. Zdecydowanie polecam taką opcję ponieważ biorąc pożyczkę na 6 miesięcy, nie narażamy się na duże koszta. Nie ma nic gorszego jak branie nie dużych kwot pożyczek na 24 czy 36 miesięcy. To koszmarnie drogi interes, więc nie warto brnąć w takie coś.

 11. Wydaje mi się że pożyczka na 6 miesięcy to jeszcze w miarę rozsądną propozycja, ponieważ w miarę szybko spłacimy taką pożyczkę i szybko pozbędziemy się tego obciążenia finansowego. Poza tym prawdę mówiąc, nie bardzo się opłaca pożyczać takie pożyczki pozabankowe na dłużej.

Oceń:*