Pożyczki PROVIDENT

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

39 udostępnij na FB

Provident bez wątpienia nadal pozostaje najpopularniejszą firmą udzielającą pożyczek pozabankowych. Choć co raz bardziej depczą mu po piętach, odnoszące sporą popularność firmy udzielające chwilówek. Przebijające się ostatnio co raz częściej, również na rynek pożyczek długoterminowych.

Pożyczki Providenta nie bez powodu nadal są popularne wśród osób, mających problem z uzyskaniem tradycyjnej pożyczki w banku. I to pomimo tego, że opinie na temat firmy bywają różne. Otóż Provident nadal posiada jedne z najniższych kosztów wśród takich pożyczek, w ramach dostępnej opcji Przelew.

Provident opinie i komentarze o największej firmie pożyczkowej w Polsce

Firma Provident na krajowym rynku pożyczek pojawiła się gdzieś w pierwszych latach ubiegłego dziesięciolecia. Przez ten czas wzbogaciła swoją ofertę zarówno pod kątem wysokości przyznawanych pożyczek. Jak również opcji jej udzielenia (doszła wspomniana opcja przelew o której zaraz wspomnę). Obecnie w Providencie możemy pożyczyć nawet do 20 000 zł. Pod warunkiem jednak, że jesteśmy stałym klientem firmy. A nasze obecne zarobki pozwalają na zaciągnięcie i spłatę takiej pożyczki. Nowi klienci Providenta będą musieli się zadowolić pożyczkami do 5000-7000 zł, co uzależnione jest również od uzyskanej oceny zdolności spłaty pożyczki.

W przypadku terminów spłaty pożyczek, Provident wyróżnia się na tle innych firm, ponieważ oferuje pożyczki ze spłatą tygodniową. W ramach tej opcji, co tydzień spłacamy tak podzieloną ratę pożyczki. Minimalny okres spłaty pożyczki to 30 tygodni (około pół roku). Następnie mamy do wyboru 45, 60 i 90 tygodni. Ta ostatnio opcja dostępna jest tylko dla pożyczek powyżej 5000 zł.

Pożyczki są dostępne w dwóch opcjach, które różnią się pomiędzy sobą i można by to podkreślić – znacząco (głównie jeśli mamy na myśli koszty pożyczki).

Opcja domowa Provident

Ta opcja jest skierowana głównie dla tych osób, które nie mogą wychodzić z domu i które chcą, aby raty pożyczki odbierał od nas pracownik Providenta. Bezpośrednio w miejscu zamieszkania, czyli w naszym domu czy mieszkaniu. W umówionym dniu i o umówionej godzinie będzie zjawiał się u nas pracownik firmy, celem odbioru raty tygodniowej. Bez większych przeszkód możemy jednak regulować raty z góry. Wtedy taki odbiór raty pożyczki będzie miał miejsce nie co tydzień, a znacznie rzadziej. Nie ma to jednak wpływu na zmianę kosztów pożyczki. Koszty pożyczki w tej opcji są jednak drastycznie wysokie i sięgają nawet dwu krotności pożyczonej kwoty.

Opcja Przelew czyli Provident Online:

Znacznie tańsza opcja pożyczki i aktualnie chyba najtańsza opcja spośród dostępnych pożyczek pozabankowych udzielanych długoterminowo. Opcja ta jest jednak dostępna głównie dla tych osób, wobec których nie zachodzi prawdopodobieństwo nie terminowych spłat raty pożyczki. A spłata rat pożyczki różni się w opcji Przelew tym od opcji Domowej, że sami dokonujemy spłat rat pożyczki Przelew, czy to za pośrednictwem internetu, czy na poczcie lub w banku.

Nasza opinia i komentarze o pożyczkach w Providencie

Na koniec wypada powiedzieć o wątpliwościach jakie budzą u niektórych osób pożyczki Providenta. Szczególnie po przeczytaniu opinii dostępnych na forach internetowych. Naszym zdaniem są to w pełni bezpieczne pożyczki. Tym bardziej że jeszcze przed podpisaniem umowy możemy zapoznać się z dokładnym kosztem pożyczki czy harmonogramem spłat rat. Wszystko otrzymujemy czarno na białym, więc w naszym geście jest zapoznać się w pierwszej kolejności z tymi dokumentami. Jeśli my będziemy terminowo spłacać raty pożyczki, to możemy być pewni że nie narazimy się na jakieś niespodziewane nieprzyjemności ze strony Providenta. Dla osób mających problem z uzyskaniem kredytu w banku, a potrzebujących nie dużej gotówki – opcja Przelew czyli Provident w wersji online, będzie najlepszą możliwą alternatywą spośród pożyczek pozabankowych.

Provident Opinie – poniżej znajdziecie opinie użytkowników bloga na temat firmy Provident oraz udzielanych przez nich pożyczek. Czekam na Wasze komentarze. Zastrzegam że wszystkie opinie o Providencie, zawierające obraźliwe i nie cenzuralne słowa będą na bieżąco usuwane.

Czytaj również

39 Comments
 1. W zasadzie wszystko co najważniejsze zostało tu powiedziane. Korzystałem z pożyczek Providenta już dosyć dawno i powiem że nie decyzji nie żałuję, choć mało nie zapłaciłem ponieważ skorzystałem w opcji domowej, wtedy jeszcze nawet nie było dostępnej opcji Przelew. Byłem w takiej sytuacji że bank niech chciał mi dać kredytu a potrzebowałem gotówki na opłacenie dosyć wysokiej faktury. Choć banki odmawiały, w Providencie obyło się bez większych przeszkód tyle że zamiast 3000 zł które chciałem dostałem 1500 zł. To mi jednak wystarczyło a po czasie ciesze się że dali mi mniej bo bynajmniej koszt pożyczki był mniejszy a tak miałbym problemy ze spłatą tej pożyczki. Widzę że teraz oferta Providenta jest jeszcze bardziej korzystna – opcja spłaty przez przelew, niższe koszty a do tego możliwość spłaty w ratach miesięcznych poza standardowymi tygodniowymi.

 2. przez Bartłomiej dnia 23 grudnia 2012 17:45 Ja akarut skorzystałem ze wcześniejszej spłaty i nie musiałem płacić żadnych prowizji z tego powodu, wszystko zależy od firmy, w ktf3rej się zadłużyło, wcześniej trzeba dobrze poczytać – parabanki zaczynają przybierać podobną taktykę finansową jak tradycyjna bankowosć, więc warto na przyszłośc o tym pamiętać, bez dokładnego przeczytania regulaminu ani rusz, szkoda, że większość zadłużających się osf3b nie czyta “ze zrozumieniem”…

   • Ja chętnie odpowiem bo mi nic nie płacą, a miałem okazję brać u nich pożyczkę już kilkanaście lat temu, gdy była ona znacznie droższa w spłacie niż teraz. Jednak ja wiedziałem na co się piszę bo zaznajomiłem się z harmonogramem spłaty. W trakcie całej spłaty, nie spotkała mnie żadna niespodzianka a raty płacić w takiej wysokości jakie były ustalone. Nie mogłem w tym czasie dostać normalnego kredytu w banku (niska zdolność) a składałem w tym czasie wniosek przynajmniej w trzech, u Providenta się udało a dzięki temu uniknąłem kłopotów z zaległymi płatnościami jakie miałem ze świeżo otwartą wtedy działalnością gospodarczą i ostatecznie udało mi się dzięki temu wyjść na prostą.

    • To ci powiem tak, że mój brat wziął pół roku temu pożyczkę 1000 zł, pożyczkodawca powiedział że będzie musiał spłacić 130%, w ludzkim rozumowaniu jest to oczywiście 1300 zł… okazało się że 1800 zł Jednakże kazała mu oddać od razu 100 zł (raty miał po 25 zł czyli na cały miesiąc…) w przyszłym tygodniu wymusiła od niego tę kwotę ponieważ w ten sam dzień co była pożyczka nie mogła odebrać spłaty… Wiedziała że nie pracuje, jednakże dała mu ją, później groziła że jak nie da jej pieniędzy to pozwie go do sądu o wyłudzenie.. Wykorzystywała to że jest chory na schizofrenie paranoidalną i przychodziła co tydzień, zabierała mu portfel, chciała żeby pokazał jej co ma w środku, wchodziła mu do pokoju gdy spał tylko po to żeby go zastraszać,zabierała mu dowód i mówiła że mu nie odda do momentu kiedy jej nie przyniesie pieniędzy… w końcu się na to za przeproszeniem wylał i nie spłacał ponieważ nie chciał jej widzieć więc za każdym razem gdy miała przyjść jego w domu nie było… teraz tylko pytanie czy ją pozwać czy nie, ale provident wyrabia sobie opinię przez takich pracowników, moim zdaniem utrudnia życie, branie pożyczki dla jednej słabej chwili aby mieć później więcej nieszczęść?? nie polecam.. 😉

     • @Jesica – to już kwestia nie rzetelnego pracownika firmy, który z miejsca powinien stracić pracę za takie nie dozwolone posunięcia. Przypuszczam że gdyby firma Provident o tym wiedziała to nie pozwoliła by na takie praktyki bo to w znacznym stopniu wpływa na negatywne postrzeganie marki.

   • Smiech na sali , 3100 zarabiam na miesiac i nawet nie chcieli mi dac pozyczki na start 1500 na 4 raty . 1000 na 17 tygodni . To jakas ściema

    • To akurat przyznam że dziwne, bo ja kiedyś dostałem u nich pożyczkę zarabiając ok. 700 zł, no ale to dawno temu było. Myślę że z twoją pensję bez problemu dostałbyś pożyczkę w Providencie, tylko że pewnie coś innego stoi na przeszkodzie. Jakieś wpisy w bazach BIK, KRD itp?

 3. Jak ktoś nie może dostać pożyczki w banku to Provident będzie dla niego najtańszym rozwiązaniem. Sam przeglądałem różne oferty kiedy w banku odmówiono mi udzielenia kredytu i zdecdydowałem że wezmę pożyczkę w Providencie w opcji przelew, bo żadna inna opcja nie wchodziła w grę jako że domowa jest dwa razy droższa w spłacie.

  Powiem tak – jak ktoś spłaca terminowo to nie będzie miał z tą pożyczką żadnych problemów a ta opcja przelew nie wychodzi wcale tak drogo, porównując do innych ofert pozabankowych. Gdyby jeszcze dało się wszystkie formalności załatwić całkowicie internetowo to już wogóle byłaby bajka.

 4. Ja ze swojej historii z Providentem zapamiętał te spotkania z gościem który co tydzień odbierał ratę pożyczki. Jak dałem radę to płaciłem mu co dwa tygodnie żeby nie widzieć go co każdy tydzień. Człowiek był wtedy młody i nie chciał zdradzić tego że ma pożyczkę w Providencie. Ale fakt faktem że taka pożyczka ratowała nie kiedy życie 😉

  Teraz jak widzę jest i taniej i bardziej cywilizowanie bo można pożyczkę spłacać przelewem.

 5. Nikomu nie polecam! Na początku dogadują się inaczej,potem wychodzi coś innego. Nachodzenie w domu co niedziele!! Niedziele!! Bo tak pasuje jakiejś starej babie. Chodzenie od domu do domu i roznoszenie plotek kto ile wziął i na co…
  Konsultanci na infolinii wyjątkowo bezczelni.
  Nie polecam..

 6. jdsjsd – no to chyba trafiłeś na jakąś tragiczną babkę bo ja miałem faceta z którym szło się super dogadać, często był punktualnie o godzin i w dniu w którym się umówiliśmy i zawsze w środku tygodnia a nigdy w weekendy. Zresztą teraz zamiast opcji domowej można wybrać opcję przelew i samemu można spłacać przelewem. Poza tym to zdecydowanie tańsze rozwiązanie.

 7. A ja dogadalem się i telefonicznie i miły pan z drugiej strony i umuwilem sie na wizyte w srodku tygodnia, chociaz moglem w sobotę ale pasowalo w inny dzien, gdyz w sobote nie mogli

 8. @Maniek – jasna sprawa, z konsultantami Providenta da się normalnie dogadać. Pamiętam że jak spłacałam pożyczkę to zdarzało mi się że nie pasował mi jakiś termin to dzwoniłam i przełożyłam spotkanie na inny dzień i nie było żadnego problemu. Ogólnie jedna nie opłaca się już brać tych domowych pożyczek i lepiej wybrac tańszą opcję przelewu.

 9. a ja z kolei polecam uslugi sms365. bralem u nich szybka pozyczke kilka miesiecy temu i splacilem ja bez problemow 🙂

 10. “PROVIDENT” TO NAJBARDZIEJ NACIAGAJACA KLIENTOW FIRMA. REKLAMUJA SWIATECZNA POZYCZKE NP. 3.000 ZL Z OPLATA 1,95 DZIENNIE. KOSZT TEJ POZYCZKI WYNOSI WIEC 604,50 ZL. ZWYKLA POZYCZKA 3.000 ZL KOSZTUJE 516,90 ZL. JEDNYM SLOWEM, TO POZYCZKA DLA BOGATYCH I IDIOTOW. BO JAK MOZNA POBIERAC DWUKROTNIE WYZSZA OPLATE??? PROVIDENT DZIALA, JAK TE FIRMY OBJAZDOWE SPRZEDAJACE GARY I POSCIEL PO HORENDAKNYCH CENACH. TO JEST ZWYCZAJNE OKRADANIE LUDZI!!!

  • Okradanie ludzi? A oni ludziom tę pożyczkę sami wciskają czy wręcz przeciwnie? Jak ktoś nie umie czytać co zapisane w umowie lub nie płaci w terminie to powinien z dala się trzymać od takich firm.

 11. Ale lichwa powinni zabronić takich pożyczek. na stronie Providenta czytamy – Bierzesz 3000 zł na rok a oddajesz 4764 , prawie 60 % grubo ponad połowę, to cholerna lichwa – tu cytat z ich strony ale ilu czyta . Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej: całkowita kwota pożyczki – 3000,00 zł; łączna kwota odsetek – 165,46 zł; prowizja – 1598,40 zł; roczna stopa oprocentowania – 10%; czas obowiązywania umowy – 12 miesięcy; wysokość miesięcznych rat: 396,92 zł; całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta – 4763,04 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – 148,92%; całkowity koszt pożyczki – 1763,86 zł

 12. Nie bierzcie żadnych pożyczek z providenta. Tak was u****ą że masakra… Moja znajoma tam pracowała nawet a jak ją potraktowali, to nie macie pojęcia. Wszystko było w porządku itd aż do czasu kiedy nadeszła nowa kierowniczka i ją gnębi dosłownie!! Rozpowiada wszystkim ludziom w kółko różne kłamstwa o niej i gada wszystkim, że udowodni że to ona brała pożyczki a nie ludzie. Poza tym przyszło pismo do niej, które karze spłacić niewyobrażalną kwotę w ciągu 7 dni, w której nie jest w stanie nawet spłacić :/ Dla dobra wszystkich nie bierzcie żadnych pożyczek z providenta, bo naprawdę skończycie tylko i wyłącznie bez dachu nad głową.

  PS: Oni również grożą różnymi rzeczami, do których nie mają prawa i potrafią strasznie zniszczyć życie drugiego człowieka.

  • Kike, ja miałem u nich pożyczkę i nikt mi nie groził ani też nie wymagał spłacania niebotycznych kwot. Bierzesz pożyczkę, dostajesz harmonogram spłat rat pożyczki i spłacasz według niego, jeśli robi się to terminowo to problemów nie powinno być, ja bynajmniej nie miałem a 2 pożyczki u nich spłaciłem.

 13. Odradzam są to złodzieje , szantażyści i naciągacze. A mało tego także oszuści . Potrafią podkolorować twój dochód aby dać ci pożyczkę a potem szantażować cię że naślą na ciebie policję i prokuraturę za wyludzenie. Chociaż pożyczkę spłacasz. Nie polecam , odradzam . Ludzie nie bierzcie tam pożyczek niech zbankrutują i wieją z tego kraju. Mam nadzieje że rząd szybko ukruci tą lichwę.

  • Jeśli pożyczkę spłacasz w terminie to nie rozumiem skąd Twój żal? Może jednak dlatego że masz u nich (lub miałeś) zadłużenie i próbowali za wszelkę cenę odzyskać swoje pieniądze. Ja, jeśli bym komuś pożyczyła gotówkę to pewnie też szukałabym każdego możliwego sposobu aby odzyskać powierzoną gotówkę. Miałam pożyczkę w Providencie i decyzji nie żałuję, faktycznie nie była tania w spłacie ale spłacałam terminowo i nie miałam żadnych problemów.

 14. Negatywne opinie wynikaja z tego ze ludzie nie placa. Provident nie jest zla firma. Fakt ze obsluga w domu jest droga ale w porownaniu do opcji przelew ma zalety. W razie potkniecia i nie wplacenia raty nie doliczaja kosztow na przelew jest to ok15zl za dzien spoznienia. z obsluga w domu mozna zawiesic pozyczke do 4tygodni. Oferty generuja na bazie zdolnosci kredytowej. Koszty sa jasno i czytelnie opisane w umowie ktora klient dostaje do reki wiec wie za co placi… zero ukrytych kosztow… czy polecam… tak. Maja rozne oferty i promocje dla klientow

  • Zgodzę się z tobą bo uważam że jak ktoś spłaca to co ma do spłacenia w terminie, to nie będzie miał problemów z tą firmą. Kwestia w tym by spłacać terminowo a jak nie to przynajmniej się dogadać (bo różne sytuacje się przydarzają) a nie chować się po kątach. A to że pożyczki domowe są drogie to odrębna sprawa, no ale jak ktoś ma zadłużenia czy jakieś inne problemy i nie ma innej możliwości, to lepsza taka opcja niż żadna. Podstawa to jednak spłata takiej pożyczki, bo jak nie będziemy jej spłacać to narobimy sobie jeszcze większych kłopotów niż mieliśmy.

 15. Ja nie miałam i nich pożyczki ale znajomy który kilka lat temu spłacal u nich pożyczkę, miał problemy z odbiorem domowym. Gość nie pojawiał sie na czas a potem robił problemy ze nikogo nie ma w domu a rata nie opłacona.

  • Zastanawiam się tylko kto jeszcze bierze pożyczki domowe? Ja rozumiem kilkanaście lat temu, bo wszystkie firmy pozabankowe udzielałby pożyczek w ten sposób ale w czasach takich firm jak Wonga czy Vivus, gdzie pożyczkę możemy mieć w ciągu 15 minut na koncie, bez dzwonienia, proszenia, przedstawiania dochodów i innych ceregieli.. brać pożyczkę domową? Dziwię się, że same firmy takie jak Provident mają jeszcze w ofercie coś takiego? No ale widocznie jest zapotrzebowanie, pewnie wśród starszych osób..

   • Chyba jest zapotrzebowanie bo ostatnio co raz głośniej reklamuje się Loanme a oni mają u siebie podobny sposób udzielania pożyczek i też raty tygodniowe.

 16. Ilu ludzi tyle opinii na temat Providenta, ja sam nie korzystałem, natomiast korzystał znajomy i faktycznie jest tak jak piszecie że tej pożyczki samoobsługowej nie chcą tak za bardzo pożyczać każdemu. On akurat miał odmowną decyzję z banku i tej internetowej pożyczki w Providencie też nie chcieli mu przyznać, zaproponowali mu pożyczkę domową ale nie skorzystał z tej oferty.

  • Standardowy krok w wykonaniu Providenta, nie raz już przekonałem się o tym że pożyczkę internetową to mają szanse uzyskać osoby z dobrą historią kredytową. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, kto z dobrą historią kredytową składa wniosek o pożyczkę w Providencie? Przecież równie dobrze można złożyć wniosek o pożyczkę przez internet w jakimś banku? No chyba że ktoś za dużo ma tych zobowiązań i banki już mu odrzucają wnioski..

 17. Ja mogę powiedzieć że Provident ma całkiem niezłą ofertę pożyczek dla firm, w sytuacji gdy nie możemy takiej pożyczki uzyskać w banku. Aktualnie dają nawet do 15 000 zł z okresem od 6 do 24 miesięcy. W przypadku osób prowadzących firm, jest to o tyle dobre że możemy sobie wliczyć koszty pożyczki w koszty prowadzonej działalności gospodarczej.

 18. Pożyczki internetowe w Providencie spoko, ale innej pożyczki bym u nich nie wziął bo do oddania będziemy mieli jeszcze raz tyle co pożyczyliśmy. Kiedyś może nie było wyjścia i ludzie brali te pożyczki domowe. Ale dzisiaj? Wystarczy się dobrze rozejrzeć żeby zobaczyć ile mamy alternatywnych rozwiązań jeśli z jakichś powodów w banku nie mamy co szukać pomocy. Nawet niektóre popularne pożyczki bez BIK są tańsze w spłacie od domówki Providenta.

 19. Pamiętam że dokładnie o tej porze roku (grudzień) pożyczałem u nich ale to było w 2003 roku a więc niezły szmat czasu temu. Tylko pożyczka domowa była u nich w tym czasie dostępna. Zadzwoniłem do nich, bo kilka banków odmówiło mi udzielenia kredytu, nie z powodu długów bo takich nie miałem, ale kilku innych kredytów które już spłacałem w bankach. U nich udało się bez większych problemów, tyle że faktycznie ta pożyczka tania w spłacie nie była. Tyle że te raty rozbite na raty tygodniowe wydawały się jakby mniejsze w spłacie.

 20. Aktualna oferta Providenta to na pewno niższe koszty pożyczki niż było to kiedyś, a ponadto możliwość uzyskania pożyczki spłacanej w ratach miesięcznych. Nadal bez wychodzenia z domu, ale dzięki temu że dostaniemy ją online, a nie że ktoś nam ją przyniesie do domu 😉

 21. Kiedyś ich pożyczki faktycznie były drogie w spłacie, ale głównej dlatego że musieli ponieść koszt pracownika, który co miesiąc dostarczał pożyczki Provident, opinie więc są jakie są. Wydaje mi się jednak że w ostatnich latach firma pokazała że może zaoferować całkiem korzystne rozwiązania pozabankowe.

  (5/5)
  • Dokładnie, poszli z duchem czasu i umożliwiają uzyskanie pożyczki przez internet w Providencie, więc uzyskanie pożyczki jest nie tylko ułatwione ale i znacznie tańsze. Polecam pożyczki samoobsługowe, fajne rozwiązanie w przypadku jeśli nie dostałeś kredytu w banku.

   (4/5)
 22. Pożyczka udzielona szybko i sprawnie, ale to koniec dobrych wieści. Księgowanie wpłaty trwa do 2 dni ROBOCZYCH, więc nawet przy terminowej wpłacie spóźnienie wynosi 2 dni. Jeśli spłata przypada w sobotę lub w niedzielę, to trzeba zapłacić w środę, żeby do piątku firma to zdążyła zaksięgować, inaczej masz spóźnienie i odsetki. Nie ma szybkich płatności – bank firmy Provident NIE akceptuje natychmiastowych przelewów ELIXIR, a link do szybkich płatności firma CZASAMI wysyła na komórkę. Jeśli nie boisz się płacić przez komórkę i zapłacisz, to twoja wpłata z soboty lub niedzieli i tak będzie zaksięgowana dopiero we wtorek! Konieczność wpłaty wcześniejszej o kilka dni NIE jest podana w umowie! ISTNY KOSZMAR!!!!!!!

  (1/5)
 23. Udało się przed samymi świętami u nich dostać, pomimo tego że w banku i w Kasie Stefczyka decyzja była negatywna. Co prawda kwota trochę niższa niż planowałam, ale cieszę się że tą pożyczkę w ogóle udało mi się uzyskać i to przez internet. Tak więc moja opinia o Provident na plus!

  (4/5)
 24. Kiedyś pożyczałem u nich pożyczki domowe, ale były drogie w spłacie. Interesuje mnie provident przez internet opinie widzę że są ok i koszt niższy. Pytanie – czy warto?

  (4/5)

Oceń:

 • pożyczka provident opinie
 • pożyczka jak provident
 • pożyczka w providencie
 • provident pożyczka od ręki
 • pożyczki takie jak w providencie
 • provident wcześniejsza spłata
 • provident przez internet opinie
 • provident pożyczka dla firm
 • pożyczki takie jak provident
 • provident raty miesięczne
 • pożyczki jak provident
 • provident pierwsza pożyczka ile