Konto za Zero w banku PKO

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

1 udostępnij na FB

Jeśli się dobrze rozejrzymy, to znajdziemy na rynku przynajmniej kilka jak nie kilkanaście ofert kont osobistych za zero zł. A więc takich, za które nie będziemy płacić żadnych opłat miesięcznych. Nie będziemy również ponosić opłat za prowadzeniem konta, ani za korzystanie z karty. Takie konta za 0 zł wiążą się jednak z mniejszymi lub większymi warunkami które musimy spełnić. Aby konto pozostało darmowe. Podobnie jest w przypadku oferty PKO Konto za Zero.

Na szczęście w przypadku konta PKO mamy do czynienia ze spełnieniem tych mniejszych warunków. Ponieważ aby utrzymać wspomniane konto darmowe nie będziemy musieli się mocno napracować. A po ich spełnieniu nie tylko sam dostęp konta będziemy mieli za darmo. Nie będziemy również ponosić opłat za wypłaty z bankomatów, czy za przelewy internetowe. Ale zacznę może od początku..

0 zł – pierwszym etapem aby założyć konto osobiste w PKO jest złożenie wniosku a tego możecie dokonać pod poniższym linkiem. Jako że jednym z warunków utrzymania bezpłatnego konta jest posiadanie karty do rachunku, to nie zapomnijmy o nią zawnioskować podczas składania wniosku o założenie konta. Jest tam taka zakładka jak “Karta do rachunku” przy której zaznaczamy opcję: Tak. Jeśli jednak w jakiś sposób zdarzy nam się o tym zapomnieć to nic straconego. O kartę będziemy mogli również poprosić, gdy nasze konto będzie już aktywne.

PKO Konto bankowe za zero – tabela opłat

Jako że pierwszy warunek mamy już spełnione, to czas wspomnieć o kolejnym. A ten wiązać będzie się właśnie ze wspomnianą kartą płatniczą, ponieważ dotyczy wykonania transakcji bezgotówkowych za pomocą karty. W każdym miesiącu będziemy musieli dokonać płatności za pomocą karty na kwotę nie mniejszą niż na 300 zł. Możemy więc w ten sposób opłacić rachunek za paliwo na stacji benzynowej, czy zakupy w supermarkecie. Jak również w każdym innym sklepie który umożliwia dokonanie płatności za pomocą karty. W obecnych czasach prawie już wszędzie mamy możliwość płacenia kartą, choć nie każdy z tego korzysta. A przy okazji pisania o kartach płatniczych PKO, warto wspomnieć że obecnie w ofercie banku mamy możliwość dokonania wyboru wyglądu karty spośród 18 dostępnych wzorów.

Posiadanie karty i dokonywanie określonych transakcji miesięcznych to praktycznie jedyne warunki aby utrzymać Konto za zero, kontem bezpłatnym. Poza bezpłatnym prowadzeniem i brakiem opłat miesięcznych za kartę płatniczą, otwierając wspomniane konto w PKO będziemy mogli również liczyć na bezpłatne wypłaty gotówki w bankomatów PKO. Również na bezpłatne przelewy internetowe z konta.

Debet w koncie do 1000 zł

Na koniec jeszcze mała wisienka na torcie którą jest możliwość otrzymania salda debetowego w ramach rachunku. W ramach tego możemy skorzystać nawet z kwoty 1000 zł bez odsetek. Ponosząc za to opłatę w wysokości 5 zł, ale tylko w tym miesiącu w którym skorzystamy ze wspomnianego debetu. Wykorzystane saldo musi być jednak spłacone w ciągu 30 dni, od daty jego powstania. A zaraz po spłacie możemy ponownie skorzystać z tych dodatkowych środków na koncie.

Czytaj również

1 Comment
  1. Na prawdę istnieje takie darmowe konto w PKO czy to tylko taki chwyt reklamowy? Kilka lat temu zamknęłam konto które miałam założone w banku PKO, bo podliczając ile płacę za nie miesięcznie, wyszło mi że ponoszę opłaty w wysokości ponad 20 zł miesięcznie. Jakaś opłata za prowadzenie, opłaty za przelewy, opłata za kartę i chyba nawet było tam coś takiego jak elektroniczny dostęp do konta. Jako że nic lepszego wtedy mi nie zaproponowali, zamknęłam u nich konto bo jak policzyłam sobie, ile muszę wydać żeby utrzymać u nich konto w skali roku, to wyszła mi nie banalna kwota.