Konto bez opłat miesięcznych

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

11 udostępnij na FB
konto bez opłat miesięcznych Jak się okazuje, całkiem sporo banków oferuje konto bez opłat miesięcznych. Bez większych problemow możemy więc założyć darmowe konto, które zagwarantuje nam dodatkowo wypłaty z bankomatów bez prowizji czy przelewy za 0 zł.

Większość z nas posiada konto bankowe i jak się domyślam, większość z nas zakładała takie konto, w momencie rozpoczęcia zatrudnienia. Niektórzy z nas tak mocno przyzwyczaili się jednak do swojego konta, że nie zwrócili uwagi na to że w dzisiejszych czasach nie trzeba płacić za prowadzenie rachunku bankowego. Jeśli ponosisz opłaty miesięczne za korzystanie z konta, płacisz prowizje za wypłaty z bankomatów, to już czas znaleźć konto bez opłat miesięcznych.

Już nie raz spotkałem się z sytuacją, gdy osoba która posiada konto bankowe musi ponosić duże opłaty za prowadzenie rachunku. Nie dość że co miesiąc płaci kilkanaście złotych opłaty miesięcznej za konto, to jeszcze doliczane do tego są opłaty za przelewy czy prowizje od wypłat z bankomatów. Kiedyś to faktycznie było niemal standardem, jednak w dzisiejszych czasach wcale nie musimy przepłacać za prowadzenie rachunku osobistego. Podkreślałem to już zresztą w artykule, w którym wyróżniłem najtańsze w prowadzeniu konta osobiste. W każdej chwili możemy zamknąć konto które aktualnie posiadamy i założyć nowe, w tym samym lub innym banku.

Banki oferujące konto bez opłat miesięcznych

Zacznę może od jednego z moich głównych faworytów w temacie rachunków osobistych. A wspomnianym faworytem jest Nest Bank, w ofercie którego znajdziecie Nest Konto. To konto osobiste zajęło tytuł najlepszego konta bankowego według serwisu finansowego Bankier w 2017 roku, co mnie zresztą specjalnie nie dziwi. Jeśli szukacie najtańszego na rynku konta bankowego to zdecydowanie powinniście zwrócić uwagę na tę ofertę. Nest Konto to brak opłat miesięcznych za prowadzenie rachunku, bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków. Zakładając konto w Nest Banku, będziecie również zwolnieni z opłat za przelewy internetowe czy korzystanie z karty płatniczej do konta. Ciekawie przedstawia się również sprawa wypłat z bankomatów, dokonywanych za pomocą karty. Są one również bezpłatne i to bez znaczenia jakiego bankomatu użyjemy do wypłaty gotówki.

Jakby tego jeszcze było mało, mamy również możliwość dokonywania bezpłatnych wpłat na konto za pomocą wpłatomatów sieci Euronet. Musicie przyznać, że to prawdziwe konto bez opłat miesięcznych, które warto polecić.

Osoby poszukujące taniego konta bankowego, zdecydowanie powinni zwrócić uwagę również na propozycję mBanku. Można by powiedzieć że eKonto oferowane przez ten bank było niemal zawsze tanim kontem w prowadzeniu. A jeśli ktoś by nie wiedział, to konto osobiste jest oferowane całkowicie przez internet już od kilkunastu lat. Zawsze było ono dostępne w opcji bez jakichkolwiek opłat miesięcznych. Wypłaty z bankomatów nie są obciążone dodatkową prowizją. Pod warunkiem jednak że gotówkę będziemy wypłacać za pomocą bankomatów Planet Cash, BZ WBK lub sieci Euronet i nie będziemy wypłacać banknotów mniejszych jak 100 zł. eKonto umożliwia również wykonywanie bezpłatnych przelewów przez internet wraz z potwierdzeniem operacji kodem SMS. Bank może nam naliczyć jedynie opłatą miesięczną za kartę. Ale tylko wtedy jeśli wykonamy w danym miesiącu mniej niż 5 transakcji bezgotówkowych za pomocą karty.

Darmowe korzystanie z konta

Bardzo zbliżone warunki jeśli chodzi o prowadzenie rachunku posiada również konto bez opłat miesięcznych w banku BGŻ BNP Paribas. W ofercie tego banku znajdziemy Konto Optymalne, które podobnie jak inne konta przedstawione w tym artykule, gwarantuje nam darmowe korzystanie z konta. Otwarcie Konta Optymalnego nie wiąże się więc z ponoszeniem żadnych opłat miesięcznych. Podobnie sprawa wygląda z kartą dołączoną do konta, która również pozostaje bezpłatna. Wypłaty z bankomatów mogą być pozbawione prowizji, pod warunkiem że do tego celu skorzystamy z bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash w Polsce. Poza granicami naszego kraju również będziemy mogli się cieszyć z bezpłatnych wypłat gotówki, wybierając bankomaty grupy BNP Paribas oraz Global Alliance.

Ostatnią na dzisiaj propozycją konta bankowego bez opłat miesięcznych jest propozycja Getin Banku. Bank ten promuje obecnie Konto Proste Zasady, w ramach którego wystarczy dokonanie raz w miesiącu jednej płatności BLIK (płatność telefonem), by mieć konto za 0 zł. Dzięki jednej prostej operacji wykonanej raz w miesiącu, będziemy mogli cieszyć się całkowicie darmowym kontem osobistym. Poza brakiem opłat za prowadzenie, bank zapewni nam również bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatu za pomocą wszystkich bankomatów w Polsce. Ponadto będziemy mogli również liczyć na bezpłatne wydanie oraz utrzymanie karty debetowej oraz przelewy internetowe za 0 zł. Warto również dodać że oferta konta bankowego dostępna jest również dla cudzoziemców przebywających i pracujących w naszym kraju.

Czytaj również

11 Opinie
 1. Faktycznie wybór wśród kont osobistych jest spory i w obecnych czasach zdecydowanie nie warto przepłacać za prowadzenie rachunku. Niemal w większości bankach znajdziemy konto za 0 zł, być może nawet w tym w którym posiadamy konto. Często jest tak że banki same nie zaoferują bardziej korzystnego rozwiązania. Dopiero gdy pomyślimy o przeprowadzce, będą chcieli nas za wszelką cenę zatrzymać i zaproponują bardziej korzystną ofertę konta bankowego.

 2. Właśnie od takich rzeczy warto zacząć optymalizację wydatków. Skupić się na rzeczach, na które wydajemy zbyt dużo. Kiedyś też miałem konto osobiste które było drogie w utrzymaniu i płaciłem szereg opłat związanych z prowadzeniem. Zmieniłem na jedno z kont, które zresztą znalazło się w tym rankingu darmowych kont osobistych i był to pierwszy krok do zmniejszenia wydatków. Teraz czas na kolejne zmiany.

 3. Istnieją takie konta bankowe, w przypadku których prowadzenie faktycznie jest tanie. Niektórzy jednak nie przemyślą dokładnie swojej decyzji zanim zdecydują się na założenie konta bankowego. Niektóre może nie mają opłat miesięcznych, ale za to szereg innych dodatkowych opłat które trzeba ponosić każdego miesiąca np. opłata za kartę czy prowizję za każdą wypłatę z bankomatu.

 4. Ja mogę polecić eKonto ponieważ to najdłużej posiadane przeze mnie konto osobiste a nadal mam je darmowe i bez opłat miesięcznych. Dzisiaj większość banków jednak oferuje tanie albo w pełni darmowe prowadzenie rachunków. Raczej żaden bank nie pozwoli sobie na wprowadzenie konta które będzie drogie w utrzymaniu, bo nie będzie na takie konto klientów.

 5. Chyba najtańsze konto bez opłat miesięcznych to jednak konto w Nest Banku. Tylko pytanie, czy później nie dojdą tam jakieś opłaty, bo to aż za piękne by było prawdziwe. Ja też kiedyś założyłem konto w BZ WBK i przez 2 pierwsze lata było całkowicie darmowe, a potem doszła opłata za konto i dodatkowe opłaty za weryfikację sms od przelewów.

 6. W chwili obecnej na rynku jest bardzo dużo ofert kont osobistych, które nie posiadają stałych opłat miesięcznych. Są jednak inne opłaty na które trzeba zwrócić uwagę a mogą nas dodatkowo kosztować. Opłata za przelew z konta, za wypłatę gotówki w oddziale, wypłata pieniędzy w bankomacie czy miesięczna opłata za kartę debetową.

 7. Miałem fajne darmowe konto przez pierwsza dwa lata, zero opłat za wypłaty z bankomatów, brak opłat miesięcznych za prowadzenie konta, bezpłatne przelewy bez limitu. Później jednak bank dorzucił mi dwa opłat w postaci miesięcznej opłaty za kartę i opłaty za weryfikacje sms’ową. W sumie nie duże opłaty, ale jednak.

 8. Dużo banków ma aktualnie darmowe prowadzenie konta za 0 zł, ale trzeba również patrzeć na pozostałe opłaty, bo może okazać się że takie konto ma ich sporo. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na opłaty związane z kartą płatniczą – czy jest jakaś opłata miesięczna za korzystanie z karty, a jeśli nie, to czy są opłaty za wypłaty z bankomatu.

  • Ja wolę płacić taką małą opłatę miesięczną za kartę w wysokości 6 zł i mieć wszystkie bankomaty za darmo. Kiedyś jak nie miałem a byłem a byłem na wczasach w Jastarni, gdzie jest chyba tylko jeden czy dwa bankomaty, zapłaciłem prowizję za wypłatę z bankomatu aż 12 zł. A wiadomo że szukanie po całym półwyspie bankomatu akurat naszego banku mija się z celem – strata czasu i pieniędzy a tak bynajmniej mam spokój.

 9. (4/5)

  Jest fajnie jak otworzysz i to konto przez pierwsze dwa czy trzy lata faktycznie jest darmowe. Gorzej jak zaczną wprowadzać w między czasie jakieś dodatkowe opłaty, a wiem że takie rzeczy jednak się zdarzają i konto bez opłat miesięcznych zamienia się w konto z nie małymi opłatami.

  • (4/5)

   A czy wtedy po prostu nie można zrezygnować z takiego konta? Zakładając początkowo konto bez opłat miesięcznych, które później jednak zmienia się w konto z dodatkowymi opłatami, możemy chyba z niego zrezygnować i wypowiedzieć umowę?

Oceń:*