Konto bankowe dla obcokrajowca lub dla obywatela Ukrainy

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

4 udostępnij na FB
Z dzisiejszego artykułu będziecie mogli się dowiedzieć, gdzie założyć konto bankowe dla obcokrajowca a w szczególności konto dla obywatela Ukrainy.

Chyba nie powinien dziwić nikogo temat dzisiejszego artykułu. W ostatnich latach obserwujemy jak do naszego kraju napływają osoby z terytorium głównie Ukrainy. Chcą tutaj głównie pracować a niektórzy z nich osiedlić się w naszym kraju na dłużej. Poruszałem już temat zaciągnięcia kredytu przez obcokrajowców, a dzisiaj skupię się na możliwości założenia przez nich konta bankowego.

Wiadomo że jeśli ktoś chce pracować całkowicie legalnie w naszym kraju, to powinien posiadać konto bankowe na które będzie przelewane jego miesięczne wynagrodzenie. Aktualnie możliwość założenia rachunku bankowego przez obcokrajowca czy przez obywatela Ukrainy, umożliwiają wybrane banki. Jeżeli posiadamy status obcokrajowca, do założenia takiego rachunku będzie nam potrzebny paszport zagraniczny lub Karta Pobytu oraz numer IPN. Posiadając te dokumenty, będziemy mogli założyć konto bankowe dla obcokrajowca, w jednym z polskich banków.

Konto bankowe dla obcokrajowca (również dla obywatela Ukrainy)

Jednym z korzystniejszych rozwiązań wśród polskich ofert bankowych jest oferta Getin Banku – Konto Proste Zasady dla Obywateli Ukrainy. Główne korzyści tego konta to bezpłatne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz bezpłatne prowadzenie konta a więc brak opłat miesięcznych za korzystnie z rachunku bankowego. Ponadto nie zapłacimy również za wydanie i obsługę karty debetowej. Aby jednak prowadzenie konta było całkowicie darmowe, będziemy musieli ze swojej strony spełnić określony warunek. Nie jest on jednak specjalnie skomplikowany, ponieważ wystarczy że przynajmniej raz w miesiącu dokonamy płatności kartą lub BLIK’iem.

Ponadto bank zapewnia nam darmowe szybkie przelewy do Idea Bank Ukraina (do 30 czerwca 2018) dzięki którym pieniądze dotrą na konto odbiorcy nawet kolejnego dnia roboczego.

W ramach konta założonego w Getin Banku, możemy skorzystać z Pakietu Niezawodnego. Jes to ubezpieczenie zapewniające fachową pomoc w zakresie usług medycznych i domowych. Pomoc medyczna to m.in domowe wizyty lekarza lub telefoniczna konsultacja lekarska. Pomoc domowa to usługa zapewniająca szybki dostęp do specjalistów, w sytuacji gdy awarii ulegnie nam sprzęt AGD, RTV, czy urządzenie mobilne. To samo tyczy się innych usług domowych jak usługa ślusarska, hydrauliczna czy elektryka.

Konto za zero dla obcokrajowców

Kolejnym z kont osobistych dla obcokrajowców które chciałbym Wam przybliżyć jest Konto za Zero dla obcokrajowców, które znajdziemy w ofercie PKO Banku Polskiego. Jest również oferta darmowego konta bankowego, a więc konta, które pozbawione jest miesięcznych opłat za prowadzenie rachunku. Tutaj jednak aby konto było w pełni darmowe musimy dodatkowo wyrobić sobie kartę do konta. Możemy to oczywiście zrobić w trakcie składania wniosku o założenie rachunku bankowego. Jeśli nie zdecydujemy się na założenie konta z kartą, to opłata miesięczna za prowadzenie rachunku wyniesie 6,90 zł/miesiąc.

Kolejna informacja o koncie to bezpłatna karta wydana do konta. Za jej korzystanie nie będziemy ponosić opłat miesięcznych, pod warunkiem spełnienia warunku o którym mówi regulamin. A mówi on o tym, że wystarczy raz w miesiącu dokonać płatności za pomocą karty (a więc bezgotówkowo) na kwotę minimum 300 zł. W przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie nas 6,90 zł/miesiąc.

Ponadto już bezwarunkowo otrzymujemy bezpłatne wypłaty gotówki z ponad 3000 bankomatów PKO, znajdujących się na terenie Polski. Będziemy mogli również wykonywać bezpłatne przelewy internetowe do dowolnego konta bankowego w Polsce. Z tego konta również będziemy mogli wysłać przelew internetowy do Ukrainy, jednak będzie to opcja dodatkowo płatna. Większość banków pobiera prowizję za przelew zagraniczny w wysokości 0,25% od kwoty przelewu.

Czytaj również

4 Opinie
  1. Z założeniem konta nie powinni mieć problemu, ponieważ co raz więcej banków oferuje konta dla obcokrajowców, widząc jak dużo jest u nas choćby Ukraińców którzy znajdują tu stałą pracę na terenie Polski. Gorzej pewnie będzie z uzyskaniem kredytu czy pożyczki, bo zdaje się że prawo zabrania udzielania pożyczek obcokrajowcom. Nie wiem czy dotyczy to wyłącznie banków czy również firm udzielających pożyczki pozabankowe.

  2. Jestem ciekaw jak to wygląda w przypadku gdy obcokrajowiec założy takie konto i będzie chciał uzyskać dodatkowy debet czy limit w koncie. Przecież chyba wszyscy mogą skorzystać z takiego rozwiązania, więc podobnie powinno być chyba również w tym wypadku.

  3. Jak pracują to niech mają. Gorzej z tymi którzy przyjechali tutaj i nie garnią się do niczego, jedynie do brania zasiłków. Zresztą tacy ani tak długo w Polsce nie posiedzą bo zagranicą dadzą im większe pieniądze niż w Polsce.

  4. Z założeniem konta dla obcokrajowca nie powinno być problemu u większości banków, ale znacznie trudniej uzyskać im kredyt czy pożyczkę. Głównie dlatego że nie posiadają polskiego obywatelstwa, a to jeden z głównych warunków starania się o kredyt czy pożyczki online.

Oceń:*