Konto z darmowymi przelewami

- w jakim banku założyć?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

4 udostępnij na FB

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na założenie konta bankowego? Głównym celem poszukiwań wielu osób, jest taki rodzaj konta, które nie wiąże z koniecznością ponoszenia opłat miesięcznych. Część osób zwraca uwagę, również na inne kwestie związane z rachunkiem osobistym. Mogą to być np. przelewy internetowe, szczególnie jeśli dosyć często je wykonujemy.

Czy można założyć konto z darmowymi przelewami? A więc takie konto, które nie tylko będzie pozbawione opłat miesięcznych. Konto, w przypadku którego, bank nie będzie pobierał od nas również opłaty za każdy wykonany przelew, oraz dodatkową weryfikację SMS. To oczywiście możliwe, pod warunkiem że przed ostateczną decyzją o założeniu rachunku, przeanalizujemy przynajmniej część dostępnych ofert. W szczególności warto zacząć od banków, które umożliwiają założenie konta z bezpłatnym prowadzeniem, a więc bez stałej opłaty miesięcznej.

Otwieramy Konto osobiste z przelewami za 0 zł

Jeśli uda nam się już znaleźć bank, w którym bez większych problemów założymy konto bez opłat, warto wówczas zwrócić uwagę na drugi intersujący nas punkt. Mamy tu oczywiście na myśli – konto z darmowymi przelewami. A więc konto, w przypadku którego nie tylko nie zapłacimy za wykonanie przelewu przez internet. Nie poniesiemy również opłaty za weryfikacje SMS każdego przelewu, która jest nie odłączną częścią każdej takiej operacji. Istnieją bowiem banki, które co prawda oferują przelewy za 0 zł, jednak dodatkowo pobierają one opłaty za każdą autoryzację przelewu wykonaną za pośrednictwem wiadomości SMS. Naszym zadaniem będzie więc znalezienia konta, które nie tylko umożliwia darmowe wysłanie przelewu, ale również nie posiada opłaty za autoryzację.

Bez pobierania prowizji za weryfikację SMS

Aby wysłanie przelewu przez internet było możliwe, konieczna jest autoryzacja takiego przelewu. Kiedyś do tego celu stosowało się specjalne urządzenia elektroniczne, nazywane tokenami. Obecnie do tego ceku wykorzystywany jest telefon komórkowy. Oczywiście musi on należeć do osoby, która jest właścicielem rachunku osobistego. Wysyłając przelew przez internet, bank wysyła na numer telefonu komórkowego specjalną wiadomość sms. Najczęściej jest ona zapisana w postaci kodu zawierającego kilka cyfr. Ten kod jest niezbędny do autoryzacji przelewu. Aby więc proces wysłania przelewu przez internet mógł dość do skutku, musimy wprowadzić go w odpowiednie pole formularza zlecenia przelewu. Część banków nie pobiera dodatkowej opłaty za taką weryfikacje SMS. Są jednak banki, które pobiorą od nas opłatę za każdą taką weryfikację – może to być od 0,20 do 0,50 zł.

Przelewy internetowe za 0 zł

Jeśli chcemy posiadać konto, które będzie jak najtańsze w prowadzeniu, warto nie tylko zwrócić uwagę na brak opłaty miesięcznej, czy przelewy za 0 zł. Otwierając konto z darmowymi przelewami, warto zwrócić uwagę również na ewentualne opłaty za kartę. To właśnie karta płatnicza czy debetowa może generować szereg kosztów związanych z rachunkiem osobistym. Może to być zatem stała miesięczna opłata za kartę, najczęściej w wysokości kilku złotych. Może to być również prowizja za każdą operację, która wiąże się z wypłaceniem gotówki z bankomatu. W nieco korzystniejszej sytuacji, mogą znaleźć się osoby, które uznają, że karta do konta nie jest im potrzebna. Takie osoby mogą założyć konto osobiste bez karty debetowej czy płatniczej.

Przelewy ekspresowe za darmo

O ile większość banków umożliwia założenie konta z darmowymi przelewami, to nie każdy bank udostępnia również taką możliwość w przypadku przelewów ekspresowych. Czym są tego rodzaju przelewy? Przelew ekspresowy czy inaczej mówiąc natychmiastowy, to przelew który może trafić z konta nadawcy przelewu, na konto odbiorcy w bardzo krótkim czasie. Najczęściej realizacja takiego przelewu zamyka się w czasie kilkadziesiąt czy nawet kilkunastu sekund. Większość banków pobiera opłatę za każdy zrealizowany przelew tego typu. I najczęściej nie jest to opłata mała, ponieważ większość banków pobiera za przelew ekspresowy opłatę w wysokości 5 zł. Są jednak banki, które udostępniają użytkownikom określoną pulę bezpłatnych przelewów natychmiastowych, które są do wykorzystania każdego miesiąca.

Bankowe Konto z darmowymi przelewami

Jednym z banków, w którym bez większych przeszkód założymy konto z przelewami za 0 zł jest Nest Bank. Jest to jeden z nielicznych banków, w których większość operacji na rachunku jest w pełni darmowa. Są wśród nich również krajowe przelewy internetowe czy internetowe przelewy europejskie SEPA. Natomiast przelewy natychmiastowe za 0 zł posiada w swojej ofercie Santander Bank Polska, lecz dotyczy to wyłącznie określonych kont osobistych, które są dostępne w ofercie banku.

Jak uniknąć opłaty za przelewy internetowe?

Jeżeli posiadamy konto osobiste, które co prawda umożliwia nam wykonywanie darmowych przelewów, ale musimy płacić za autoryzację każdego przelewu, to możemy w pewien sposób ograniczyć wydatki które się z tym wiążą. Wystarczy że w tym celu utworzymy listę stałych odbiorców. Możemy do niej dopisać firmy i instytucje, do których co miesiąc wysyłamy przelewy internetowe. A więc mogą to być odbiorcy czynszu, opłaty za kablówkę czy energię elektryczną. Dzięki dodaniu ich do listy zaufanych odbiorców, nie będzie zachodziła konieczność wykonywania autoryzacji przelewu, za każdym razem gdy będziemy wysyłali do nich przelew.

Czytaj również

4 Comments
 1. Jest trochę banków w których można założyć tanie konto darmowe przelewy to tylko dodatek, ale przyznam że użyteczny. Ja postawiłem na konto w Getin proste Zasady i póki co sobie chwalę.

  (5/5)
 2. Większość banków oferuje darmowe przelewy w koncie. Ja szukam konta, które przy nie dużej opłacie miesięcznej umożliwia wykonywanie bezpłatnych przelewów natychmiastowych min. 10 miesięcznie. Kojarzycie coś takiego?

  (4/5)
 3. Już niedługo może być problem żeby takie konto znaleźć. Co raz więcej banków wprowadza opłaty dodatkowe w ramach konta. Dlatego najlepiej założyć takie które jest darmowe, ale po spełnieniu określonych warunków.

  (4/5)
 4. Darmowe przelewy w ramach konta akurat nie tak trudno znaleźć. Za to co raz więcej rachunków bankowych posiada np. opłaty za wypłatę gotówki z bankomatu czy nawet sprawdzenie samego salda przez bankomat. Nie wspominając już o opłacie miesięcznej za kartę..

  (4/5)

Oceń: