Karta kredytowa bez prowizji za wypłatę z bankomatu

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

3 udostępnij na FB

Karta kredytowa posiada szereg różnych zastosowań. Możemy taką kartą płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych, możemy za jej pomocą dokonywać również płatności za zakupy w internecie. Niektóre osoby używają jej również do wypłacania pieniędzy z bankomatu. Czy taki rodzaj transakcji będzie jednak opłacalny dla naszego portfela?

Zakładając kartę kredytową w odpowiednim banku i używając jej w odpowiedni sposób, możemy nie ponosić praktycznie żadnych opłat za korzystanie z niej. Pierwsza zasada to wybór banku, który udostępni nam karty kredytowe za darmo, a więc mamy tu na myśli taki bank, który nie pobiera opłaty miesięcznej za prowadzenie. W jaki sposób znaleźć taki bank? Musimy poszukać takiej oferty karty kredytowej, w przypadku której nie jest pobierana opłata miesięczna lub nie jest ona pobierana przy spełnieniu określonych warunków. Pierwsza opcja jest dosyć jasna – w przypadku takiej oferty opłat miesięcznych nie ma wcale. W przypadku drugiej opcji, warunek braku opłaty miesięcznej, mówi najczęściej o tym, że musimy wykonać transakcje bezgotówkowe za określoną kwotę w każdym, kolejny miesiącu. Jeśli więc każdego miesiąca uda nam się zrealizować transakcje bezgotówkowe za pomocą karty, bank nie pobierze od nas opłaty miesięcznej. Nie wlicza się do tego transakcji gotówkowych, czyli np. wypłat gotówki z bankomatu.

Wypłata gotówki z bankomatu za pomocą karty kredytowej

Do transakcji bezgotówkowych nie wlicza się wypłat gotówkowych, czyli takich które realizujemy za pośrednictwem bankomatów. A przeznaczeniem karty kredytowej w głównej mierze pozostają jednak transakcje bezgotówkowe. Mogą to być płatności zakupy w sklepie, placówkach handlowych czy w sklepach internetowych i platformach aukcyjnych. Co prawda, możemy za pomocą karty kredytowej wypłacić gotówkę z bankomatu, ale w większości wypadków będzie do dosyć kosztowna operacja. Dlaczego?

Dokonując transakcji bezgotówkowych za pomocą karty kredytowej, narażamy się na niezbyt duże koszty. Co więcej, jeśli spłacimy zadłużenie na karcie kredytowej w okresie bez odsetkowym, nie będziemy musieli ponosić jakichkolwiek dodatkowych kosztów. W przypadku wypłat gotówkowych sytuacja wygląda zupełnie odmiennie. Po pierwsze okres bez odsetkowy nie obowiązuje, w przypadku jeśli wypłacimy pieniądze z bankomatu za pomocą karty kredytowej.

Koszt wypłaty gotówki tradycyjną kartą kredytową

Realizując taką transakcję gotówkową, już w momencie dokonywania wypłaty pieniędzy pobierana jest określona prowizja procentowa od wypłaconej kwoty. W zależności od banku w którym posiadamy kartę kredytową może to być od 3% do nawet 8%. Nie trudno więc policzyć, że w przypadku jeśli będziemy wypłacać z bankomatu gotówkę w wysokości 1000 zł, to możemy za taką operację zapłacić nawet 80 zł.

To jednak nie wszystkie koszty na jakie będziemy musieli się przygotować jeśli będzie nam zależało na wypłaceniu gotówki. Od momentu wypłacenia pieniędzy kartą kredytową z bankomatu, naliczane są na naszym koncie dodatkowe odsetki. Jak wspomnieliśmy wcześniej, w przypadku takich wypłat nie obowiązuje okres bez odsetkowy, więc odsetki naliczane są już od momentu wykonania wypłaty gotówkowej.

Karta kredytowa – wypłata gotówki bez prowizji

Karta kredytowa bez opłat za wypłaty z bankomatu

Czy istnieją tańsze opcje na wypłacenie pieniędzy z bankomatu za pomocą karty kredytowej? Takie, które nie będą wiązały się w wysoką prowizją banku i dodatkowymi odsetkami? W banku niestety na próżno szukać tego typu ofert. Jedyną alternatywą pozostają niektóre pozabankowe karty kredytowe. Jedną z takich propozycji znaleźliśmy w ofercie AXI Card, którą swego czasu szerzej przedstawialiśmy na łamach naszego portalu. Jest to chyba jedyna karta kredytowa bez prowizji za wypłatę z bankomatu. Co więcej, jest to karta, która nie jest obarczona dodatkowymi kosztami za wypłaty gotówkowe, które będziemy mogli wykonać we wszystkich bankomatach na terenie kraju.

Czytaj również

3 Comments
  1. To nie jedyny atut tej karty że można wypłacać pieniądze z bankomatu bez płacenia prowizji. Karta nie ma również opłat miesięcznych, jeśli aktywnie z niej korzystamy.

    (5/5)
  2. Jeśli składamy wniosek o kartę kredytową przez internet, to bez wątpienia można tę kartą Axi łatwiej otrzymać niż w innych bankach. Poza tym nie wiele różni się od tradycyjnych kart kredytowych.

    (4/5)
  3. Trudno o taką kartę kredytową bez prowizji za wypłaty z bankomatu. Bynajmniej jeśli chodzi o bankowe karty kredytowe.

    (4/5)

Oceń: