Pozabankowe Karty Kredytowe

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

12 udostępnij na FB
karty pozabankowe Co raz większą popularności zaczynają się cieszyć pozabankowe karty kredytowe, które możemy uzyskać bez udziału banku, przez internet i bez konieczności wychodzenia z domu. Ich funkcjonalność jest niemal identyczna jak w przypadku tradycyjnej karty kredytowej.

Kiedyś pożyczka lub kredyt kojarzyły nam się wyłącznie z placówkami bankowymi. Do momentu kiedy tego rodzaju oferty finansowe nie zaczęły być dostępne, również wśród instytucji pozabankowych. Podobnie wygląda obecnie sytuacja z kartami kredytowymi, które możemy już założyć nie tylko w banku, ale również w firmach z sektora pozabankowego.

Jak to możliwe że również firmy działające na rynku pozabankowym umożliwiają otrzymanie karty kredytowej? Oczywiście jest to realne, dzięki ścisłej współpracy z bankami. Możemy więc uzyskaną kartą opłacać zakupy za pomocą transakcji bezgotówkowych, jak również wypłacać gotówkę z bankomatów oznaczonych logo MasterCard. Podobnie jak tradycyjne karty płatnicze, pozabankowe karty kredytowe umożliwiają dokonywanie płatności zbliżeniowych. Niemal identycznie wygląda również spłata takiej karty. Jej zadłużenie spłacamy w dowolnym i najbardziej wygodnym dla siebie momencie, pamiętając przy tym o spłacie minimalnej w każdym miesiącu. Powinniśmy zostać o niej poinformowani za pomocą wiadomości sms, wysłanej na telefon komórkowy. Praktycznie jedyną różnicą między tradycyjną kartą kredytową a kartą pozabankową, jest brak okresu bez odsetkowego w przypadku tej ostatniej.

Firmy udzielające pozabankowe karty kredytowe

Wysokość ustalonego limitu na takiej karcie kredytowej, będzie w głównej mierze zależna od naszej zdolności kredytowej, a więc od tego, jaki uzyskujemy miesięczny dochód. Musimy jednak wiedzieć, że aktualnie za pośrednictwem takich kart, nie uzyskamy zbyt dużego limitu. Być może kiedyś ten limit w przypadku tego rodzaju firm będzie większy, bo przecież bardzo podobnie było z pożyczkami udzielanymi drogą pozabankową. Kiedyś oferowały maksymalnie 3000 zł, dziś nawet do 25 000 zł. Aktualnie jednak oferowany limit w ramach pozabankowych kart kredytowych wynosi najczęściej od 3000 do 6000 zł. Taką kartę będziemy mogli uzyskać za pośrednictwem takich firm jak Cardina czy Axi.

Zakładamy pozabankową kartę kredytową

Karta pozabankowa Yolo

Na przykładzie oferty firmy Cardina postanowiliśmy sprawdzić, jak założyć taką kartę. Pierwszym krokiem jest wskazania interesującego nas limitu na karcie. Jako nowy klient będziemy tutaj mieli do wyboru limit od 600 do 3000 zł. Jeśli zależy nam na szybkim zastrzyku dodatkowych pieniędzy, będziemy mogli je otrzymać bezpośrednio na konto bankowe, jeszcze przed otrzymaniem karty. Dzięki temu korzystanie z pieniędzy (do 80% wartości przyznanego limitu), będzie możliwe już trakcie oczekiwania na otrzymanie karty. Kolejnym etapem będzie podanie danych personalnych oraz wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza. Jeśli decyzja o wydaniu karty będzie pozytywna, to za pośrednictwem szybkiego przelewu otrzymamy pieniądze na konto, a karta w fizycznej postaci, zostanie wysłana na adres podany w formularzu.

W przypadku kart Cardina, warunkiem koniecznym do uzyskania karty jest posiadanie ukończonych 21 lat, polskiego obywatelstwa oraz aktywnego telefonu komórkowego. Nie jest konieczne podpisywanie papierowej umowy, ponieważ akceptacja warunków umowy następuje poprzez przelanie opłaty weryfikacyjnej.

Pozabankowe karty AXI

Kolejną z propozycji pozabankowych kart kredowych jest oferta Axi. Firma umożliwia założenie karty kredytowej z limitem do 6000 zł. Podobnie jak u poprzednika, będziemy mogli z jej pomocą dokonywać zarówno transakcji bezgotówkowych, płatności zbliżeniowych oraz darmowych wypłat gotówki z bankomatu. Wymagania zresztą również są zbliżone. Najważniejsze kryterium to posiadanie ukończonego 21 roku życia oraz udokumentowanego dochodu

Czy pozabankowe karty kredytowe można utrzymać w przypadku negatywnego BIK? Zarówno Cardina jak i Axi oficjalnie potwierdzają, że nie korzystna historia kredytowa nie jest dla nich problemem. Zarazem informują o tym, iż cenią sobie terminową płatność bieżących zobowiązań. Jeśli więc nasz wniosek o wydanie karty kredytowej zostanie odrzucony, to jednym z powodów mogą być opóźnienia w spłacie innych zobowiązań wynoszących powyżej 30 dni. Ogólnie mówiąc, zaległości w BIG i BIK nie powinny być większe niż 30 dni. W sytuacji otrzymania odmownej decyzji, możemy jednak spróbować złożyć wniosek o wydanie karty po upływie 3 miesięcy. Oczywiście jeśli nasza sytuacja finansowa w tym czasie uległa zmianie na lepsze i istnieją większe szanse na akceptację naszego wniosku.

Czytaj również

12 Opinie
 1. (4/5)

  Tą kartę Axi mogę polecić, ponieważ bez większych przeszkód udało mi się ją uzyskać. Bardzo szybko podejmują decyzję o udzieleniu pożyczki. Ważne aby uzyskiwane dochody nie byłe niższe niż 1200 zł.

 2. (5/5)

  To w zasadzie pożyczka z karty, a nie typowa karta kredytowa. Choć z drugiej strony na pewno lepsza opcja dla kogoś, kto myśli głównie o wypłaceniu gotówki, a nie płatnością kartą. Bo jednak trzeba przyznać, że wypłacanie gotówki z tradycyjnej karty kredytowej, nie jest zbytnio opłacalne.

  • (4/5)

   Kiedyś byłem zmuszony tak wypłacić gotówkę, bo potrzebowałem za jej za wszelką cenę i wykorzystałem do tego celu kartę kredytową. Powiem Ci że u mnie nie były to aż takie duże koszta. Na pewno nie takie, jak mają niektóre firmy udzielające pożyczki pozabankowe.

 3. (5/5)

  Te karty mają również inną nazwę – karty przedpłacone, dlatego można nim wypłacać zarówno gotówkę, jak również płacić w sklepach czy internecie. Nową firmą w tym sektorze są Yolo Pożyczki – kwoty pożyczek do 7000 zł i okres spłaty do 30 miesięcy.

 4. (4/5)

  Z czy poza tym, że tą kartą kredytową można płacić za zakupy czy wypłacać pieniądze z bankomatu, można również jej pomocą wykonać przelew internetowy?

  • To chyba głównie zależy do firmy oraz karty którą chcesz założyć. Niektóre karty mają taką możliwość a niektóre nie, więc musiałabyś to sprawdzić przed założeniem takiej karty. Ogólnie te pozabankowe karty kredytowe, mają bardzo podobną funkcjonalność co te bankowe.

 5. (4/5)

  Czy z taką kartą nie będę miala problemu w wypozyczalni aut?

  • (5/5)

   Nie wiem jak wygląda sytuacja z innymi kartami ponieważ nie miałam okazji ich weryfikować, ale w przypadku karty AXI możesz dokonywać płatności niemal wszędzie, podobnie jak tradycyjną kartą płatniczą. Wypłacać gotówkę, płacić za zakupy a do tego wykonywać płatności zbliżeniowe. Co więcej płatność w wypożyczalni będziesz mogło zrealizować nie tylko w Polsce, ale również w każdym miejscu na świecie.

   • Nie będziesz miała problemu, działają jak wszystkie inne karty bankowe – kredytowe czy debetowe. Można więc płacić nimi niemal wszędzie, w Polsce i zagranicą.

 6. (4/5)

  Dosyć korzystnie prezentuje się karta kredytowa AXI Card, a dla nowych klientów limit może wynosić do 3000 zł. W moim przypadku nie mieli jakichś skomplikowanych wymagań więc całkiem chwatko udało mi się ją uzyskać.

 7. (4/5)

  A jeśli posiadam wpływy tylko z 500+ to mogę wnioskować o taką kartę kredytową, czy trzeba posiadać dodatkowo stały miesięczny dochód?

  • (1/5)

   Niestety, ale żaden bank ani żadna firma pożyczkowa nie pożyczy Ci dodatkowej gotówki w postaci kredytu czy nawet limitu na karcie (czy to bankowej czy pozabankowej). Trzeba poza tym posiadać stały miesięczny dochód.

Oceń:*