Konto osobiste bez karty

- czy założymy konto bez karty?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

4 udostępnij na FB

Karta do konta bankowego nie zawsze jest nam potrzebna. Tym bardziej jeśli mielibyśmy za nią dodatkowo płacić. A przyznać trzeba, że duża część banków lubi pobierać za nią stałą opłatę miesięczną. Jeśli mamy zamiar założyć konto, które posłuży nam głównie do wykonywania przelewów internetowych, to w takiej sytuacji posiadanie dodatkowej karty wydaje się całkowicie zbędne.

Co raz więcej osób decyduje się na założenie dwóch kont osobistych. Czym to jest spowodowane? Większość osób które decyduje się na tego rodzaju rozwiązanie wskazuje na częste problemy związane z pracami technicznymi czy awariami. Takie rzeczy po prostu się zdarzają i to w przypadku większości banków. W takiej sytuacji jesteśmy praktycznie odcięci od naszych pieniędzy. Nie możemy dokonać transakcji internetowych, czasami występuję również problem z płatnościami w sklepach stacjonarnych. Tym bardziej jeśli do zapłaty za towar używamy nie gotówki a karty płatniczej. W takich wypadkach przydają się dwa konta osobiste, najlepiej takie które są założone w dwóch różnych bankach. Gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, by ograniczyć koszty związane z utrzymaniem rachunków, warto założyć drugie konto osobiste bez karty płatniczej. Tym bardziej że banki bardzo często nakładają dodatkową opłatę za korzystanie z karty. Nawet jeśli w danym banku nie ma takiej opłaty, to bank może wymagać od nas spełnienia dodatkowych warunków. W postaci np. wykonania określonych transakcji bezgotówkowych za pomocą karty. W jakich bankach będzie zatem możliwe otwarcie konta bez zakładania karty?

Konto bez karty – w którym banku?

Jeśli naszym zamierzeniem jest założenie dodatkowego konta, to warto znaleźć takie konto, które założymy bez dodatkowej karty płatniczej. Będzie to konto które posłuży nam wykonywania dodatkowych przelewów czy realizowania zakupów przez internet. Wiadomo że w takiej sytuacji, na pewno będzie nam zależeć na tym, by koszt prowadzenia takiego rachunku był znikomy. A najlepiej by było to konto bankowe bez opłat miesięcznych. O ile w pełni trudno będzie nam znaleźć darmowe konto osobiste, to możemy poszukać konta bez karty, dzięki czemu unikniemy opłaty miesięcznej związanej z utrzymaniem karty. Musimy jednak w takiej sytuacji zdawać sobie sprawę z tego, że z takiego konta nie wypłacimy sobie gotówki. Nie będziemy również mogli za jego pośrednictwem dokonywać płatności kartą. Co jednocześnie nie przekreśla wykonywania płatności mobilnych np. za pomocą aplikacji BLIK.

Otwórz darmowe konto bankowe bez karty

mBank – czy można założyć konto bez karty?

Chyba najbardziej popularnym bankiem który niemal od zawsze umożliwiał założenia konta bez karty jest mBank i popularne eKonto. Jest to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie, jeśli planujemy założyć konto bankowe, którego będziemy chcieli używać wyłącznie do transakcji internetowych. Składając wniosek o założenie konta w mBanku, wystarczy w trakcie składania wniosku wskazać opcję “Nie zamawiam karty” w momencie gdy bank zapyta jaką kartę chcemy wybrać. Możemy zatem bez większych przeszkód założyć konto bez karty, jak również konto z kartą płatniczą. To na jaka opcję się zdecydujemy zależy od nas samych. Zarówno otwarcie jak i prowadzenie konta w mBanku jest całkowicie bezpłatne. Jeśli zdecydujemy się na założenie konta z kartą, to będziemy musieli w każdym miesiącu spełnić określone warunki. Przynajmniej jedną transakcję kartą aby bank nie naliczył nam za nią dodatkowej opłaty. Jeszcze jednym z banków, w którym możemy założyć konto osobiste bez karty jest Santander i internetowe Konto jakie chcę. Podobnie jako konto w mBanku, jest to konto niemal w 100% pozbawione dodatkowych opłat. W przypadku gdy zdecydujemy się na założenie konta z kartą, by uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku i utrzymanie karty, powinniśmy zasilić konto wpływem w wysokości co najmniej 500 zł miesięcznie oraz wykonać 1 płatność BLIK. Karty do konta nie trzeba również zakładać, otwierając Konto Otwarte na Ciebie w banku BNP Paribas.

Brak obowiązku zakładania karty płatniczej do konta

Teoretycznie, założenie konta bankowego bez karty powinno być możliwe w każdym banku w którym można założyć konto przez internet. Według obecnych przepisów prawa, założenie karty do konta nie jest obowiązkowe.

Czytaj również

4 Comments
 1. W taki sposób zakładałem oba konta w mBanku, zarówno osobiste jak i firmowe. W obu przypadkach można było założyć konto bez karty za darmo i bez dodatkowych pytań i nawiania ze strony banku. Może po części dlatego że cały proces zamykany jest przez internet i sami wskazujemy we wniosku co chcemy założyć a co nie.

  (5/5)
 2. Ja również w ten sposób założyłem rachunek bez karty w mBanku. Nie wiem jak jest w innych bankach, ale u nich można to zrobić bez najmniejszego problemu.

  (5/5)
 3. Niby można w każdym banku założyć konto bez karty. Tylko część banków ratuje się wtedy dodatkowa opłatą. A więc np. będziemy musieli płacić opłatę miesięczną za konto, bo zrezygnowaliśmy z karty.

  (3/5)
 4. W jaki sposób najłatwiej założyć sobie konto internetowe bez karty za którą musielibyśmy płacić opłatę miesięczną? Najlepsza odpowiedź jaka przychodzi mi na myśl to ekonto mbank 😉

  (5/5)

Oceń: