Konto bankowe z darmową kartą płatniczą

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

7 udostępnij na FB

Większość banków kusi nas kontami bankowymi bez opłat za prowadzenie rachunku. Czy takie konto bankowe, faktycznie będzie całkowicie darmowe? W większości przypadków okazuje się że jest wprost przeciwnie. Trzeba wówczas ponosić szereg innych dodatkowych opłat – za przelewy, kartę płatniczą czy wypłaty z bankomatu.

Przeglądając oferty kont bankowych, bez większego problemu znajdziemy oferty takich kont, które nie posiadają opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku. Decydując się na założenie takiego konta bankowego, należy jednak zwrócić uwagę na szereg innych kwestii. Co nam bowiem po darmowym koncie bez opłat, skoro będziemy płacić za każdy wysłany przelew czy wypłatę gotówki z bankomatu? Dlatego też warto sprecyzować sobie cel naszych poszukiwań. Zastanówmy się w pierwszej kolejności, czego tak na prawdę wymagamy od konta bankowego poza brakiem opłat miesięcznych? Darmowych przelewów, bezpłatnych wypłat z bankomatu czy braku opłat miesięcznych za kartę płatniczą?

Konto bankowe z kartą za darmo

Większość banków które oferują konto osobiste bez opłaty miesięcznej, niestety każe sobie płacić opłatę miesięczną za wydaną do konta, kartę płatniczą. Taka opłat to najczęściej od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. W zamian jednak, bank oferuje nam dodatkowe udogodnienia w ramach karty jak np. wypłata gotówki w bankomatach. Bez naliczania dodatkowej prowizji. Nie musimy również martwić się opłatami za wykonywanie płatności zbliżeniowych czy innych transakcji bezgotówkowych.

Na określonych zasadach

Szukając konta bankowego z darmową kartą płatniczą, warto zwrócić uwagę na oferty kont bankowych, które dostępne są na określonych warunkach. W takim przypadku, bank nie pobiera opłaty miesięcznej za kartę płatniczą. Ale w zamian oczekuje od nas spełnienia określonych warunków. Takim warunkiem najczęściej jest wykonanie transakcji bezgotówkowych za pomocą karty, w określonej wysokości. Przykładowo każdego miesiąca będziemy musieli dokonać płatności za pomocą karty w wysokości 1000 zł. Będą to mogły być oczywiście różnego rodzaju płatności od tradycyjnych płatności za zakupy w sklepie czy przez internet, przez płatności kartą u fryzjera czy kosmetyczki, po płatność kartą za zatankowane paliwo na stacji benzynowej.

Co jednak, jeśli w danym miesiącu nie spełnimy określonego warunku? Wtedy bank naliczy nam standardową opłatę za kartę. Dotyczyć to będzie oczywiście wyłącznie tego miesiąca, w przypadku któego nie udało nam się dokonać określonych transakcji.

W którym banku założymy konto bankowe z darmową kartą?

Bieżące oferty rachunków osobistych ulegają zmianie, dlatego warto śledzić aktualne propozycje banków. Część z takich ofert możecie znaleźć poniżej, a część dostępna jest w naszym rankingu kont osobistych. Konto bankowe z darmową kartą płatniczą na pewno będzie idealną propozycją dla osób, które lubią i często korzystają z transakcji bezgotówkowych. Dzięki temu, nie będą one musiały płacić ani za prowadzenie rachunku, ani za kartą płatniczą.

Ciekawą propozycję konta bankowego z darmową kartą, posiada w swojej ofercie Alior Bank. Jest to bezpłatne Konto Internetowe, w ramach którego opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana, ale pod warunkiem że w danym miesiącu dokonamy za pomocą karty, transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 300 zł. W ramach oferty Konto Jakie Chcę, która dostępne jest w ofercie banku Santander również nie musimy martwić się dodatkową opłatą miesięczną za kartę. Wystarczy wykonanie 5 transakcji kartą w każdym kolejnym miesiącu. Konto bankowe z darmową kartą płatniczą znajdziemy również w ofercie Banku Pekao. Mowa tutaj o ofercie Konto Przekorzystne z kartą rewolucyjną. Będziemy mogli cieszyć się darmowym prowadzeniem konta i brakiem opłat miesięcznych za kartę, jeśli na konto w każdym miesiącu kalendarzowym trafi min. 500 zł (pojedynczym przelewem z zewnątrz) oraz wykonamy min. 1 płatność kartą do konta.

Czytaj również

7 Comments
 1. W przypadku tego konta z darmową kartą od BNP Paribas, to faktycznie, zarówno konto jest darmowe, jak i karta, ale pod warunkiem że zamówimy sobie Karte Otwarta na Dzisiaj. Ona jest darmowa dla osób do 26 roku życia lub jeśli wykonamy raz w miesiącu płatność za zakupy kartą.

  (5/5)
 2. Miałem konto w banku Santander (wcześniej BZ WBK) bez opłat za prowadzenie i bez opłaty miesięcznej za kartę. Po dwóch latach od popisania umowy, taka opłata za kartę się pojawiła, więc zdecydowałem się na zmianę karty, na taką gdzie brak opłaty za kartę uzależniony jest od miesięcznych transakcji wykonanych za pomocą karty.

  (4/5)
 3. Dobrze że zwróciliście uwagę na ten problem. Dużo osób zakłada darmowe konta osobiste, a potem wychodzi że za kartę trzeba albo płacić, albo spełniać jakieś wyśrubowane warunki, by uniknąć opłaty miesięcznej za kartę.

  (4/5)
 4. Aktualna sytuacja banków spowoduje że większość z nich będzie naliczać opłatę miesięczną za kartę. Większość jednak będzie umożliwiała ominięcie tej opłaty przez spełnienie określonego warunku np. wykonanie płatności bezgotówkowych kartą w każdy miesiącu.

  (4/5)
 5. Nie liczyłbym na to, że w jakimś banku otworzymy konto firmowe bez opłaty miesięcznej za kartę. Każdy bank, jeśli nie na początku to później wprowadza taką opłatę. Dlatego lepiej otworzyć sobie takie konto firmowe, gdzie opłata miesięczna za kartę jest warunkowa.

  (4/5)
 6. @Daria, a jednak – takie konto firmowe z darmową kartą jest dostępne w Nest Bank. Moim zdaniem najlepsze konto bankowe, dla kogoś kto prowadzi własną działalność.

  (5/5)
 7. Wiem z doświadczenia że bardzo trudno znaleźć konto z kartą za darmo. A nawet jeśli takie znajdziemy, to po upływie 2 czy 3 lat jakieś dodatkowe opłaty się pojawią. Alternatywą może być internetowe konto Alior, gdzie wystarczy wykonać transakcje 300 zł miesięcznie. I mamy wtedy konto w pełni darmowe, brak opłat również za kartę.

  (4/5)

Oceń: