Konto bankowe z kurierem

- bez wychodzenia z domu

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

11 udostępnij na FB

Odwiedzanie placówek bankowych nie zawsze jest miłym doświadczeniem. Szczególnie jeśli wiąże się ono z długim oczekiwaniem na załatwienie własnej sprawy lub oddział banku, znajduje się w miejscowości. Do której musimy dojechać niekiedy nawet kilkadziesiąt kilometrów. Jeśli jednak mamy w planie wziąć nie duży kredyt, czy chcemy założyć konto bankowe, to możemy te operacje zrealizować bez konieczności wychodzenia z domu.

Nie raz już wspominaliśmy o tym, że w niektórych bankach bez większych problemów mamy możliwość uzyskania kredytu internetowego, bez odwiedzania placówki. Bardzo podobnie może wyglądać kwestia założenia rachunku bankowego. Możemy je założyć przez internet, jeśli mamy dostęp do dowolnego urządzenia elektronicznego z przeglądarką internetową. Może to być laptop, komputer stacjonarny czy nawet smartfon lub tablet.

Konto bankowe przez internet z kurierem

Opcja założenia konta bankowego przez internet dostępna jest już od blisko 20 lat. Początkowo jednak, tą funkcjonalność oferowały nie liczne banki, które swego czasu wyspecjalizowały się w produktach internetowych. Mowa tutaj choćby o takich markach jak mBank czy Inteligo. Jednak wraz z popularnością, jaką stopniowo zdobywał internet, banki co raz chętniej zaczęły się otwierać na nowe kanały sprzedaży. Dlatego też, dzisiaj mamy szereg ofert bankowych, które są dostępne bez potrzeby wychodzenia z domu. Jedną z nich jest właśnie konto bankowe z kurierem. Jest to konto, które możemy założyć przez internet a wszelkie dokumenty, w tym również umowa o założenie rachunku bankowego, zostaną nam dostarczone za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Zakładamy konto bankowe online

Co będzie nam potrzebne, aby założyć konto bankowe z kurierem, bez wychodzenia z domu? Podstawą otwarcia takiego rachunku jest oczywiście dowód osobisty. W zasadzie wszystkie dane które się na nim znajdują, będą nam potrzebne do tego, by założyć konto bankowe przez internet. Bardzo możliwe również, że bank poprosi nas o dostarczenie drogą elektroniczną obustronnego skanu tego dokumentu. Możemy go wykonać za pomocą skanera, a jeśli go nie posiadamy, wystarczy że wykonamy zdjęcie dowodu osobistego za pomocą np. smartfona. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby zdjęcie było wyraziste i czytelne.

Kolejnym krokiem jest dodatkowa weryfikacja, osoby składającej wniosek o założenia konta bankowego i dostarczenie jej gotowej umowy. W wielu bankach może się to odbywać na trzy sposoby. Jeśli posiadamy dodatkowe konto bankowe, założone w innym banku, możemy dokonać dodatkowej weryfikacji przez wysłanie przelewu weryfikacyjnego z tego konta. Będzie to potwierdzało, że dane którymi posługujemy się w celu założenia rachunku, są autentyczne. Kolejna metoda weryfikacji to wideokonferencja z wykorzystaniem kamerki i mikrofonu. Tę opcję wykorzystują jednak nieliczne banki. W obu z tych przypadków, umowa dostarczana jest do klienta drogą elektroniczną, a więc np. przez wiadomość e-mail.

Najbardziej popularną metodą dodatkowej weryfikacji osoby wnioskującej o założenie konta bankowego, pozostaje nadal firma kurierska. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności które odbywają się drogą internetową, bank przygotowuje komplet dokumentów i wysyła je za pośrednictwem firmy kurierskiej. Wśród nich będzie znajdować się umowa, którą powinniśmy podpisać i oddać w ręce kuriera. Gdy popisane dokumenty trafią do banku, po ich pozytywnej weryfikacji, bank uaktywni nam konto bankowe.

W którym banku założymy konto bankowe przez internet?

Aktualnie większość banków umożliwia założenie rachunku bankowego całkowicie zdalnie. W wyborze odpowiedniego konta bankowego, może nam pomóc nasz ranking kont osobistych, który każdego miesiąca jest przez nas aktualizowany. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, od wielu lat dużą popularnością cieszą się internetowe konta bankowe mBanku czy Inteligo. Z powodzeniem konto bankowe przez internet założymy również w takich bankach jak: Alior Bank, Nest Bank, Santander, Citi Handlowy, BNP Paribas, Getin Bank czy Bank Pekao. Zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku o otwarcie rachunku w konkretnym banku, warto sprawdzić które z kont będzie dla nas odpowiednie. Szczególnie jeśli szukamy konta taniego w prowadzeniu i z możliwie najmniejszymi opłatami.

Czytaj również

11 Comments
  1. No właśnie mi się nie udało założyć konta bez wychodzenia z domu w mBanku, bo okazało się że coś tam nie zagrało pod kątem weryfikacji. Potem wybrałam opcję podpisania umowy przez kuriera i wtedy udało mi się dokończyć zakładanie konta.

  2. Bo tam wszystko musi się zgadzać, nawet dokładny numer mieszkania, ale to bardziej dotyczy sytuacji gdy dokonujesz weryfikacji innym kontem bankowym. W przypadku umowy o założenie rachunku bankowego wysyłanej kurierem, raczej nie pojawiają się problemy na etapie weryfikacji.

  3. Większość banków umożliwia założenie konta w ten sposób. Ja założyłam nie tylko konto bankowe przez kuriera w Getin, ale również w identyczny sposób, a więc z umową popisywaną w obecności kuriera, załatwiłam u nich kredyt gotówkowy.

  4. @natalia dokładnie, ja również zakładałam Konto Proste Zasady i bardzo szybko dostałam dokumenty do podpisania przez kuriera. Od ręki uruchomili mi konto, więc działa to u nich na prawdę błyskawicznie.

  5. Większość banków umożliwia założyć konto bankowe przez kuriera. Tym bardziej w obecnych czasach, gdy mamy problem z Covid’em takie rozwiązania są jak najbardziej potrzebne, dzięki cnemu wszystkie formalności związane z otwarciem rachunku przebiegają zdalnie.

  6. Raczej mało kto pójdzie teraz do banku żeby otwierać konto, więc banki ułatwiają założenie takiego rachunku online. Umowy o abonament telefoniczny też są podpisywane przez kuriera, więc jaki problem założyć w ten sposób konto bankowe.

  7. Akurat otworzyć konto bankowe przez kuriera to najmniejszy problem. Trudniej jest założyć rachunek bankowy przez inne sposoby weryfikacji, które załatwiane są w 100% przez internet np. na selfie czy weryfikacja przez inne konto.

  8. Gdy zakładałem konto przez przelew weryfikacyjny zawsze był jakiś problem. Więc ja zdecydowałem się założyć konto przez kuriera i uznaję że to najmniej problemowa opcja. Szczególnie w takim banku jak np. mBank gdzie wszystkie formalności odbywają się online.

  9. mBank to jeden z tych banków które umożliwiał łatwe założenie konta przez internet, w czasach gdy jeszcze mało ktoś posiadał stałe łączne z internetem. Ja więc zakładałam właśnie rachunek bankowy z kurierem, ale wtedy jeszcze nie było innych, alternatywnych metod weryfikacji.

  10. Konto bez wychodzenia z domu można bardzo szybko założyć też w nest banku. O czym warto wiedzieć to bezwarunkowe prowadzenie, a więc mamy je za darmo i nie musimy zapewnić stałych wpływów na rachunek 🙂