Konto bankowe z bezpłatnymi przelewami

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

14 udostępnij na FB

Z jakiego konta osobistego będziemy najbardziej zadowoleni? Bez wątpienia z takiego, które jest kontem nowoczesnym, z szeregiem ciekawych usług, a przy tym jest kontem tanim w utrzymaniu. Choć obecnie większość banków oferuje konto bez opłat miesięcznych, to przeważnie trzeba ponosić koszty związane z dodatkowymi usługami powiązanymi z kontem. Jeśli wykonujecie dużo przelewów internetowych, to dziś znajdziemy dla Was konto bankowe z bezpłatnymi przelewami.

Kiedyś wysyłanie przelewów bankowych nie było takie proste jak dziś. Nie dość że trzeba było udać się specjalnie w tym celu do banku lub na pocztę, to jeszcze trzeba było odstać swoje w kolejce do okienka. Nie wspominając już o tym, że każde wysłanie przelewu wiązało się z nie małą prowizją którą trzeba było ponieść. Choć od pierwszego wysłania przelewu bankowego przez internet w Polsce minęło właśnie 20 lat, to niektórzy jeszcze praktykują metodę wysyłania przelewów za pośrednictwem placówek stacjonarnych. Nie da się jednak ukryć, że większość z nas wysyła jednak przelewy bankowe bez wychodzenia z domu, przy wykorzystaniu Internetu. Jedni nie płacą za to ani złotówki, inni płacą za wysłanie każdego jednego przelewu, bądź też płacą za dodatkowa weryfikację sms. Przeważnie jest to mała opłata, ale jeśli wykonujemy sporo przelewów, to daje nam to łącznie nie mały koszt miesięczny.

Bezpłatne przelewy z konta

Jak wspomniałem już na wstępie, większość kont bankowych jest bezpłatna w prowadzeniu. Oznacza to że nie musimy ponosić opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku. Nie oznacza to jednak, że inne usługi w ramach takiego konta będą darmowe. Mam tu na myśli choćby korzystanie z karty płatniczej, wypłaty z bankomatów czy wykonywanie przelewów internetowych. Ja dzisiaj chciałbym się skupić właśnie na tych ostatnich i poszukać takich konto osobistych, które poza darmowym prowadzeniem, będą mogły zaoferować nam, również bezpłatne przelewy internetowe.

Otwieramy konto z bezpłatnymi przelewami

Jednym z kont które już od kilkunastu lat umożliwia darmowe prowadzenie jest eKonto Standard w mBanku. W ramach tego konta otrzymujemy nie tylko bezpłatne prowadzenie rachunku bez opłat miesięcznych, ale również bezpłatne przelewy internetowe. Sama weryfikacja przelewów wychodzących za pomocą wiadomości SMS również jest bezpłatna. Ponadto konto umożliwia wykonywanie bezpłatnych wypłat z bankomatów od 100 zł za pośrednictwem sieci Planet Cash, BZ WBK i Euronet. Konto umożliwia również korzystanie z nowoczesnych usług za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Mowa tu o Google Play, z którym możemy płacić telefonem, nawet jeśli jeszcze nie posiadamy karty do konta. Jak również BLIK, z pomocą którego możemy bezpłatnie wypłacić pieniądze z bankomatu.

Kolejnym w pełni darmowym kontem osobistym jest Freemium, które znajdziemy w ofercie T-Mobile Usługi Bankowe. Zakładając konto Freemium nie tylko będziemy mogli się cieszyć bezpłatnymi przelewami internetowymi. To konto również pozbawione jest opłat za prowadzenie rachunku, a wiec nie trzeba za nie płacić opłat miesięcznych. Ponadto 3 razy w miesiącu możemy wypłacić pieniądze z bankomatu bez żadnej prowizji i to z dowolnego bankomatu na terenie Polski. Karta płatnicza jaką otrzymamy do konta również może być bezpłatna w utrzymaniu, jednak po spełnieniu warunku mówiącym o dokonaniu transakcji bezgotówkowych kartą debetową za min. 200 zł miesięcznie.

Internetowe konto bankowe z bezpłatnymi przelewami założymy również w Banku Millenium. Konto 360 stopni umożliwia prowadzenie konta za 0 zł, ale musimy spełnić warunek w postaci co miesięcznych wpływów na konto w wysokości min. 1000 zł oraz 1 płatności kartą debetową lub z pomocą BLIK. Jeśli spełnimy ten warunek, nie będziemy musieli ponosić jakichkolwiek opłat za krajowe przelewy w PLN w bankowości internetowej, jak również wykonywane za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ponadto prowadzenie konta będzie darmowe, włącznie z obsługą karty debetowej i wypłatą gotówki z wszystkich bankomatów.

Darmowe przelewy internetowe z konta

Również Alior Bank może zaoferować nam założenie rachunku bankowego które będzie cechowało się przelewami za 0 zł. Opłata 0 zł za przelewy dotyczy krajowych przelewów internetowych dokonywanych w złotówkach, jak również przelewów europejskich. Konto internetowe w Alior Banku to w pełni darmowe konto bankowe, jednak opłata za kartę jest warunkowa. Miesięczna opłata za korzystanie z karty do konta w Alior Banku będzie wynosić 0 zł w miesiącu, pod warunkiem, że w danym miesiącu dokonamy transakcje bezgotówkowe za pomocą karty na łączną kwotę minimum 300 zł.

Konto indywidualne Inteligo to kolejny rachunek osobisty, w ramach którego nie tylko prowadzenie rachunku jest bezpłatne. To również konto bankowe z bezpłatnymi przelewami, realizowanymi za pośrednictwem usługi bankowości elektronicznej. W ramach konta otrzymujemy również darmowe wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego i BZ WBK oraz darmową obsługę karty debetowej. Pod warunkiem że suma transakcji wykonanych kartą każdego miesiąca będzie większa niż 99,99 PLN. Założenie rachunku bankowego może się odbyć całkowicie przez internet.

Bezpłatne przelewy internetowe w bankowości internetowej i mobilnej to jeden z głównych atutów konta Proste Zasady w Getin Banku. To konto również możemy prowadzić całkowicie bezpłatnie, pod warunkiem że przynajmniej raz w miesiącu dokonamy płatności kartą lub Blik’iem. Ponadto zakładając konto w Getin, otrzymujemy dostęp do darmowych wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów na terenie Polski. Nie ponosimy również żadnych dodatkowych opłat za wydanie i obsługę karty debetowej, którą otrzymamy do konta. Warto przy tej okazji dodać, że Getin oferuje aktualnie jedno z lepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych, które możemy sobie dodatkowo założyć.

Czytaj również

14 Comments
 1. Mam konto z bezpłatnymi przelewami, ale co z tego skoro muszę płacić opłatę za weryfikację sms każdego przelewu. Dobrze że w przypadku stałych odbiorców można obejść tę opłatę, dodając ich po prostu do zaufanego grona, w przypadku któego weryfikacja sms nie jest konieczna.

  • Również korzystam z tej opcji odkąd bank w którym mam konto wprowadził dodatkowe opłaty za weryfikację sms. Pierwsze 5 w miesiącu mam chyba darmowe a za kolejne trzeba płacić 0,20 zł (w banku BZ WBK) za weryfikację. Jak korzysta się z zaufanych odbiorców, wtedy nie trzeba potwierdzać przelewu sms’em.

   • Masz racją, jak ma się głównie stałych odbiorców przelewów to można sobie ustawić ich jako zaufanych i wtedy system nie pyta o weryfikację sms’ową, tylko od razu zleca bezpłatny przelew.

 2. Ja posiadam eKonto w mBanku i nie muszę płacić opłat za żadne przelewy. Chyba jedno z nielicznych kont osobistych, które może jeszcze zaoferować bezpłatne przelewy internetowe z konta.

  • Darmowe przelewy to nie problem i tak na prawdę oferuje je większość banków. Tylko że niektóre banki dodatkowo naliczają opłatę za weryfikację sms, która jest wymagana przy każdym przelewie. No może nie przy każdym – do stałych odbiorców nie jest konieczna.

 3. Z tego co wiem bezpłatne przelewy internetowe na pewno są w mBanku, w Santander również ale pobierając 0,20 zł za każdą weryfikację przelewu przez sms. Nie dotyczy to jednak tych przelewów, gdzie mamy ustawionego zaufanego odbiorcę, bo wtedy dodatkowa weryfikacja nie jest wymagana.

  (4/5)
 4. W mBanku mam w pełni darmowe przelewy internetowe i nie muszę płacić dodatkowo za weryfikacje sms, pomimo tego że dostaję na telefon takie smsy.

  (4/5)
 5. Dużo banków oferuje bezpłatne przelewy internetowe. Trzeba tylko sprawdzić czy nie ma innych opłat w ramach takiego konta. Często jest tak, że bank zapewnia darmowe prowadzenie konta, bezpłatne przelewy a trzeba ponieść inne miesięczne opłaty jak np. opłatę za kartę czy prowizje za wypłaty z bankomatu.

  (5/5)
 6. Ja mam swoje sprawdzone konto bankowe od kilkunastu lat i jest nim eKonto w mBanku. Konto które nie tylko posiada darmowe przelewy przez internet, ale większość rzeczy zapewnia mi bezpłatnie np. brak opłat miesięcznych za konto.

  (5/5)
 7. ING Bank Śląski również ma darmowe przelewy internetowe. Ponadto nie pobiera żadnych prowizji w postaci opłat miesięcznych za prowadzenie konta. No i mamy jeszcze możliwość dokonywania wypłat z ich bankomatów, czy bankomatów Planet Cash. Jedynie za kartę trzeba płacić 7 zł miesięcznie, no chyba że spełnimy warunek o transakcjach bezgotówkowych.

  (4/5)
 8. Dajcie znać w których bankach w 2020 roku macie konta osobiste i które oferują bezpłatne przelewy, bez pobierania dodatkowych opłat za weryfikację kodem sms?

  (4/5)
 9. Ja założyłem nie dość że konto z darmowymi przelewami, to jeszcze dostałem w pakiecie darmowe przelewy natychmiastowe. Na prawdę święta opcja, dzięki której przelew z jednego konta na drugie (może to być konto w innym banku) wędruje wciągu kilku sekund. Standardowo kosztują 5 zł za przelew, w Santander ma za 0 zł.

  (5/5)
 10. Akurat konto z darmowymi przelewami oferuje co drugi bank. Bardziej uważałbym na to, czy konto nie posiada opłat miesięcznej lub nie trzeba spełnić jakiś warunków by konto było za 0 zł. No i karta – przeważnie banki liczą sobie opłatę miesięczną za nią. Ogólnie to celowałbym w mBank, Alior albo Getin.

  (4/5)
 11. A więc okazuje się że można znaleźć konto gdzie nie trzeba za te przelewy płacić. Niektóre banki oferują konta z bezpłatnymi przelewami, ale pobierają opłaty za weryfikację przelewu sms np. Santander 20 gr od każdego przelewu.

  (5/5)

Oceń: