Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Konto młodzieżowe dla dziecka

Konto młodzieżowe dla dziecka Dzisiejsi nastolatkowie lubią dokonywać samodzielnych zakupów oraz oszczędzać pieniądze w konkretnym celu. W obu przypadkach przydatne może okazać się konto młodzieżowe, pod warunkiem że Twoje dziecko ukończyło już 13 lat. Foto: Licencja CC0 została wydana przez organizację non-profit Creative Commons (CC).

Aby założyć tradycyjny rachunek bankowy powinniśmy posiadać ukończone 18 lat i aktualny dowód osobisty. Jednak nie tylko osoby dorosłe mogą założyć konto bankowe. Jeśli ukończyłeś 13 lat i marzy Ci się posiadanie konta bankowego wraz z kartą płatniczą, możesz założyć konto młodzieżowe. Pod warunkiem że Twoim rodzicie wyrażą na to zgodę.

Pamiętam, że w czasach gdy chodziłem do podstawówki (przełom lat 80-90’tych) bardzo popularne było zbieranie pieniędzy do kasy SKO. Była to Szkolna Kasa Oszczędnościowa. Wpłacało się tam pieniążki które dali nam rodzice a wyniki klasowe były prezentowane zawsze na głównym holu szkoły. Klasa która posiadała największe środki zawsze była wyróżniana na apelu. Te czasy głębokiego PRL’u są już jednak dawno za nami. Teraz dzieci zbierają oszczędności albo do skarbonki albo wpłacają je na konta młodzieżowe.

Kto może założyć konto młodzieżowe?

Konto młodzieżowe może założyć praktycznie każda osoba, która posiada już ukończone 13 lat. To główne kryterium które powinniśmy spełnić. Jako że nie jesteśmy jeszcze osobą pełnoletnią, do założenia takiego konta w banku wymagana będzie również zgoda naszych rodziców lub opiekunów prawnych. W dzisiejszych czasach bez większych problemów możemy założyć konto młodzieżowe całkowicie przez internet.

Do czego może przydać się konto młodzieżowe?

Wiadomo że nastolatkowie w dzisiejszych czasach różnią się od nastolatków z czasów lat 80 czy 90-tych. Teraz takie młode osoby same dokonują niektórych zakupów czy gromadzą oszczędności na konkretny cel. Tutaj z pomocą może przyjść założenie im konta w banku. Takie konto dla nastolatków w większości banków jest całkowicie darmowe i pozbawione opłat. Nie musimy więc spełniać określonych warunków w postaci deklarowania wpływów miesięcznych by konto utrzymać całkowicie bezpłatne.

Konto młodzieżowe dla dziecka może przydać się do wielu rzeczy. Przede wszystkim może ono służyć do przelewania dziecku kieszonkowego czy innych wpłat, które otrzyma od najbliższych. Takie konto może od młodych lat uczyć również dziecka oszczędzania czy planowania wydatków. Bardzo często wraz z kontem możemy otrzymać kartę płatniczą, za pomocą której można dokonywać płatności za zakupy w sklepach. Osoby młode bardzo często dokonują również zakupów przez internet, więc tutaj w wygodny sposób będą mogły użyć do płatności przelewów elektronicznych.

Czy konta młodzieżowe są płatne?

Większość banków nie pobiera opłat za prowadzenie takich kont ani nawet za usługi dodatkowe jak przelewy internetowe czy wypłaty z bankomatów. Zdarzają się jednak takie, które mogą naliczać dodatkowe opłaty. Warto więc przed podjęciem decyzji o założeniu konta młodzieżowego, przeanalizować kilka różnych ofert. Dzięki temu będziemy mogli wybrać ofertę najbardziej korzystną. Jedną z bardziej komfortowych ofert jaką sam spotkałem jest propozycja mBanku eKonto m, które pozostaje całkowicie bezpłatne aż do ukończenia 25 lat. Dodatkowym udogodnieniem konta jest możliwość skorzystania z wielu rabatów i zniżek w sklepach czy restauracjach, dzięki karcie dołączonej do konta.

eKonto m w mBanku to konto młodzieżowe bez opłat miesięcznych do ukończenia 25 roku życia. Do konta możemy otrzymać kartę płatniczą Visa Me za którą nie ponosimy opłat miesięcznych do ukończenia 21 lat. Podobnie wygląda z wypłatami gotówki z bankomatów, są one całkowicie bezpłatne aż do ukończenia 21 lat.

Przykładowe propozycje konto oszczędnościowych w bankach:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*