Ranking Kredytów Gotówkowych

- Styczeń '2023

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

5 udostępnij na FB

Kredyty gotówkowe to najpopularniejsza forma finansowania. Taki kredyt możemy spożytkować na dowolny cel. Pieniądze z kredytu możemy przeznaczyć na bieżące wydatki lub opłacenie zaległych rachunków. Z pomocą takiego kredytu możemy również sfinansować zakup samochodu czy zagraniczną wycieczkę. Przeznaczenie kredytu gotówkowego może być dosłownie dowolne. Jak znaleźć odpowiednią ofertę kredytu gotówkowego? W podjęciu takiej decyzji pomoże Wam ranking kredytów gotówkowych, który właśnie oddajemy w Wasze ręce.

Kredyty Gotówkowe – Ranking Styczeń ‘2023

1. KASA STEFCZYKA – Pożyczka Gotówkowa FIT

Nie da się ukryć, że pozyskanie dodatkowej gotówki w postaci kredytu czy pożyczki, w dobie koronawirusa jest nieco bardziej utrudnione niż było to wcześniej. Większość banków zdecydowało się na zwiększenie scoringu kredytowego, przez co wymagania względem osoby wnioskującej o kredyt gotówkowy, nieco wzrosły. Z naszych analiz wynika, że duże szanse na otrzymanie kredytu czy pożyczki będziemy mieli w Kasach Stefczyka. Główna zasada udzielenia kredytu w Kasie Stefczyka jest niemal niezmienna od wielu lat, a więc trzeba posiadać ukończone 30 lat. Jeśli do tego legitymujemy się pozytywną historią kredytową w bazie BIK oraz posiadamy zdolność kredytową, która umożliwia nam spłatę rat pożyczki, to nie powinniśmy mieć problemu z otrzymaniem finansowania. Wysokość pożyczki gotówkowej w Kasach Stefczyka wynosi od 1000 zł do nawet 200 000 zł. Wysokość udzielonej pożyczki uzależniona jest od oceny zdolności kredytowej klienta. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) Pożyczki Gotówkowej wynosi 17,18%.

2. ALIOR BANK – Pożyczka na selfie

Alior Bank pokazuje że może nam udzielić pożyczki w całkowicie bezpieczny i wygodny sposób, bez wychodzenia z domu. Pożyczka na selfie to nowoczesna oferta pożyczki, którą będziemy mogli otrzymać bez wychodzenia z domu. Wystarczy że przygotowujemy wymagane przez bank dokumenty a następnie będziemy postępować wg. zaleceń banku. Warto zauważyć, że Alior Bank przeprowadza w przypadku tej oferty pożyczki, zdalną weryfikację tożsamości, dlatego konieczne jest posiadanie smartfona z wbudowaną kamerką i aparatem. Konieczne będzie również zrobienie zdjęcia dowodu osobistego i przesłanie go w formie elektronicznej do banku. W ramach oferty możemy uzyskać od 500 do 150 000 zł, z okresem spłaty kredytu od 3 do nawet 120 miesięcy. Wysokość kredytu uzależniona jest od zdolności kredytowej kredytobiorcy.

3. SANTANDER – Szybki Kredyt Gotówkowy

To chyba jedna z najwyższych kwot kredytu dostępna w ramach kredytu gotówkowego. Santander udostępnia potencjalnym kredytobiorcom kredyty gotówkowe w wysokości nawet do 300 000 zł. Maksymalny okres spłaty kredytu w tym wypadku może wynosić do 120 rat miesięcznych. Bez większego problemu możemy również wnioskować o znacznie mniejsze kwoty kredytu, np. gdy potrzebujemy pieniędzy na nie planowane wydatki, rzędu od 1000 do 4000 zł. Jeśli zależy nam na szybkiej spłacie kredytu, mamy możliwość rozłożenia spłaty kredytu na okres 3 rat miesięcznych. Bank może przelać nam pieniądze bezpośrednio na konto bankowe, lub będziemy mogli je odebrać w najbliższym oddziale banku Santander. Kwota udzielonego kredytu oraz okres spłaty uzależniona jest od zdolności kredytowej klienta.

Pozostałe oferty kredytów gotówkowych, na które warto zwrócić uwagę

Kredyt gotówkowy online – jak otrzymać pieniądze przez internet?

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom już nie musimy jak jeszcze do niedawna odwiedzać stacjonarnych placówek bankowych, w celu uzyskania kredytu. Obecny proces otrzymania kredytu jest znacznie bardziej uproszczony. Jeśli posiadamy odpowiednio dobrą zdolność i historię kredytową, to nic nie powinno stać na przeszkodzie, by by bank udzielił nam taki kredyt przez internet. Wszystkie formalności potrzebne do tego, możemy załatwić zdalnie i bez konieczności wychodzenia z domu.

Aby uzyskać kredyt internetowy, musimy posiadać przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty. Podstawa to oczywiście dowód osobisty, który jest potwierdzeniem tego, że jesteśmy osobą pełnoletnią. Na podstawie danych zawartych w dowodzie, zarówno bank jak i firma pożyczkowa są w stanie zweryfikować historię kredytową klienta. Mogą zweryfikować za naszą zgodą, czy nie zalegamy z płatnościami innych kredytów. Czy terminowo opłacaliśmy inne zobowiązania finansowe, jak choćby rachunki za internet, telewizję czy telefon.

Co jest potrzebne, aby uzyskać kredyt gotówkowy przez internet?

Poza niezbędnym dowodem osobistym, będzie nam również potrzebny dostęp do internetu. Wniosek o kredyt gotówkowy możemy złożyć za pośrednictwem dowolnego urządzenia elektronicznego, obsługującego przeglądarkę internetową. Może to być zarówno stacjonarny komputer, laptop czy po prostu smartfon z dostępem do internetu. Z każdego takiego urządzenia możemy nie tylko złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, ale również przeprowadzić dalsza weryfikację. Niekiedy banki posiadają rozbudowane systemy, które krok po kroku prowadzą użytkownika przez proces udzielenia kredytu. W jego trakcie możemy zostać poproszeni o wykonanie zdjęcia twarzy, zdalną weryfikację rachunku bankowego czy dołączenie wyciągu z rachunku bankowego. Każdy bank ma swój indywidualny proces weryfikacji kredytobiorcy, który stosowany jest przy kredytach udzielanych online.

Niezbędne do uzyskania kredytu gotówkowego przez internet będzie nam zatem dowód osobisty, dostęp do rachunku bankowego na które otrzymujemy wynagrodzenie oraz telefon komórkowy. Ten ostatni może być niezbędny do otrzymania kodu weryfikacyjnego, czy rozmowy weryfikacyjnej przeprowadzonej pomiędzy bankiem a osobą wnioskującą o kredyt.

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

Co może być ważne, jeśli staramy się o uzyskanie kredytu gotówkowego? Oczywiście wybierając konkretną ofertę, warto zwrócić uwagę na koszty kredytu gotówkowego. To one mają bezpośredni wpływ na wysokość raty miesięcznej. Nasz ranking kredytów gotówkowych, zrzesza głównie te banki i te instytucje, które są w stanie zaoferować najbardziej korzystne rozwiązania finansowe. Pamiętajmy o tym, że na najwyższe koszty kredytu jesteśmy narażeni wybierając wysoką kwotę kredytu gotówkowego i wydłużony okres spłaty. Dlatego tutaj, musimy zwrócić baczną uwagę na porównanie poszczególnych ofert. Korzystając z internetowych symulacji, jesteśmy w stanie zweryfikować orientacyjne koszty kredytu gotówkowego w poszczególnych bankach. Najlepiej robić to za pośrednictwem kalkulatorów kredytowych, umieszczonych na stronach internetowych banków. Zawierają one aktualne informacje o wysokości RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) i prowizji.

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

Wspomniane wcześniej kalkulatory kredytowe podają najczęściej orientacyjne koszty kredytu gotówkowego. Szczegółowa i wiążąca oferta kredytu ustalana jest indywidualnie z kredytobiorcą i najczęściej uzależniona jest ona od jego zdolności i historii kredytowej. Na podstawie informacji otrzymanych za pośrednictwem kalkulatora, możemy jednak dokonać analizy wśród dostępnych ofert. Na podstawie otrzymanych informacji, a przede wszystkim na podstawie wysokości raty miesięcznej, możemy wyłonić najtańszy kredyt gotówkowy. Kredyt, który nie będzie dla nas obciążeniem finansowym, a którego ratę miesięczną bez problemu będziemy mogli terminowo opłacać.

Czytaj również

5 Comments
 1. Chyba lepiej korzystać właśnie z takich rankingów niż z porównywarki kredytów gotówkowych. Te ostatnie przeważnie posiadają tylko orientacyjne koszty kredytu, przez co ostateczny koszt zapropowany klientowi, może odstawać od tych podawanych w porównywarce.

  (5/5)
 2. Kiedyś właśnie udałem się do banku, po tym gdy obliczyłem sobie ratę kredytu właśnie za pomocą internetowej porównywarki. Na miejscu okazało się jednak, że koszty będą wyższe, niż te które ładnie mi wyliczył kalkulator kredytowy.

  (3/5)
 3. Dlatego właśnie, zamiast porównywarki kredytów gotówkowych, warto używać ranking kredytów gotówkowych który pomoże nam znaleźć zarówno najłatwiej dostępny kredyt bankowy bez dodatkowych zaświadczeń, jak również kredyt z niską ratą miesięczną.

  (4/5)
 4. Kiedy nie wiedziałem na co dokładnie się zdecydować, to jeśli chodzi o kredyt gotówkowy ranking był ostatnią deską ratunku. Dobrze, że wszystkie dane były zaktualizowane i z powodzeniem mogłem wybrać coś, co spełniało moje oczekiwania. Mam nadzieję, że takich rankingów będzie jak najwięcej i często wspomogą takie osoby, jak ja w podjęciu ostatecznej decyzji.

  (5/5)
 5. Jeśli jesteśmy osobą która ma problem z otrzymaniem kredytu w banku to moim zdaniem taki ranking kredyt gotówkowy powinien mu pomów w otrzymania finansowaniu. A spośród tych instytucji to jedynie w Kasie Stefczyka są realne szanse na otrzymanie kredytu

  (2/5)

Oceń: