Tani kredyt gotówkowy

- jak go znaleźć?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

18 udostępnij na FB

Nie trudno znaleźć pierwszy, lepszy kredyt gotówkowy w banku. Znacznie trudniej znaleźć korzystny i tani kredyt gotówkowy. Na pewno nie raz spotkaliście się z sytuacją, gdy czytaliście o niskich i przyjemnych w spłacie kosztach kredytu. Jednak gdy przyszło co do czego, to ten cały koszt kredytu jakby znacznie urósł.

O kredytach gotówkowych mógłbym pisać z własnego doświadczenia. Miałem ich na koncie tyle, że ciężko byłoby je wszystkie zliczyć, nawet jeśli miałbym użyć do tego tylko jednej ręki. Wiem też doskonale o tym, że banki kuszą nas niskimi kosztami a w rzeczywistości przy podpisaniu umowy nagle te koszty wzrastają. I nie mówcie mi że tak nie jest. Prawda jest taka że firmy pożyczkowe czy te udzielające chwilówek, podają na swoich stronach rzeczywiste koszty pożyczek. To co wylicza kalkulator na ich stronach internetowych to niemal rzecz święta i koszt takich pożyczek jest identyczny dla każdej jednej osoby składającej wniosek o pożyczkę. Niestety w bankach sytuacja jest zupełnie odmienna. Obliczamy jakiś tam przybliżony czy orientacyjny koszt kredytu, który ani tak może znacznie różnić się od rzeczywistości. Dlaczego? Bo w banku, koszt kredytu zależy dodatkowo od wielu różnych czynników. Od naszej historii kredytowej jeśli w ogóle taką posiadamy czy od zdolności kredytowej czyli od tego ile zarabiamy. W chwili podpisywania umowy o kredyt może się również zmienić wysokość oprocentowania, prowizji bankowej czy ubezpieczenia kredytu.

Jak znaleźć Tani kredyt gotówkowy? Porównanie kredytów

Przede wszystkim, moim zdaniem nie warto kierować się różnego rodzaju wyliczeniami zaczerpniętymi z porównywarek kredytowych które dostępne są w internecie. Jest tam najczęściej wprowadzony zlepek kilku różnych ofert. Przykładowo jeden bank może podać tam tradycyjny koszt kredytu gotówkowego, a inny podaje tam koszt kredytu przy zastosowaniu promocyjnych warunków. Takie promocyjne warunki kredytowania najczęściej są stosowane w przypadku gdy kredytobiorca zgodzi się na uruchomienie dodatkowego produktu bankowego, w postaci rachunku bankowego czy karty kredytowej. Dzięki takiemu dodatkowemu produktowi, bank może takiej osobie obniżyć koszty kredytu.

Pamiętam że kilka lat temu, gdy składałem wniosek o większy kredyt w banku, miałem okazję sprawdzać koszty kredytu za pomocą takiej właśnie porównywarki kredytu. Oczywiście wybrałem bank, który posiadał najniższą ratę w tym zestawieniu a ponadto jego placówka znajdowała się na terenie miejscowości którą zamieszkuję. Niestety, gdy doszło do bliższych rozmów, okazało się że koszt interesującego mnie kredytu gotówkowego, nie będzie taki sam, jaki wyliczyła mi wcześniej porównywarka internetowa. Podobnie zresztą było w kolejnym banku, do którego się udałem.

Jak znaleźć korzystny kredyt w banku?

Tani kredyt gotówkowy

Być może niektórzy z Was pamiętają, że nie tak dawno zamieszczałem na łamach bloga poradnik skierowany do osób sięgających po swój pierwszy kredyt. Wspomniałem w nim o podstawowych rzeczach o jakich powinniśmy pamiętać, sięgając po pierwszy kredyt gotówkowy. Dzisiaj postaram się Wam pomóc w sytuacji jeśli będziecie chcieli uzyskać jak najniższe koszty takiego kredytu.

Najlepszym sposobem by znaleźć tani kredyt gotówkowy, jest sprawdzenie jego kosztów w kilku różnych bankach. Oczywiście przy założeniu że w każdym jednym podamy tą samą kwotę kredytu oraz identyczny okres jego spłaty. Tylko w takiej sytuacji takie porównanie będzie miało jakiś sens. Oczywiście w każdym jednym banku inna będzie wysokość oprocentowania, różna może też być wysokość prowizji. W niektórych bankach prowizja banku może być zerowa, ale za to wyższe może być oprocentowanie lub wysokość ubezpieczenia. Dlatego też, dla nas najważniejsze jest to, jaka będzie wysokość raty kredytu oraz łączny jego koszt czyli to co przyjdzie nam spłacać poza samą kwotą kredytu.

Niestety szukanie najtańszego kredytu na własną rękę może nie być najlepszym pomysłem. Z jednej strony stracimy ogromną ilość czasu jaki będziemy musieli poświęcić na wizyty w placówkach bankowych. Z drugiej strony, przez dużą liczbę zapytań w bazach BIK, możemy obniżyć naszą wiarygodność kredytową. Musimy bowiem wiedzieć o tym, że za każdym razem gdy uzyskujemy dokładne informacje na temat kredytu w placówce bankowej, bank weryfikuje naszą historię kredytową w bazach BIK. Jeśli będziemy takie zapytania składać w kilku bankach, może obniżyć się nasza ocena punktowa w BIK. Efektem tego może być odrzucony wniosek o kredyt lub uzyskanie niższej kwoty kredytu niż planowaliśmy uzyskać.

Tylko jeden wniosek o tani kredyt gotówkowy

Jeśli chcecie porównywać oferty kilku różnych banków aby znaleźć upragniony tani kredyt gotówkowy, mam dla was znacznie lepsze rozwiązanie niż wizyty w placówkach bankowych. Możecie otrzymać kilka czy nawet kilkanaście ofert bankowych za pośrednictwem wypełnienia tylko jednego wniosku o kredyt. Na rynku usług finansowych jest przynajmniej kilka instytucji, które umożliwiają sprawdzenie kosztów kredytu w kilku bankach jednocześnie. Nie będziecie musieli więc w tym celu nawet wychodzić z domu.

Jak to działa? Za całą operację odpowiedzialna jest firma świadczące usługi doradztwa finansowego. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o kredyt w takiej firmie, w którym podajemy jedynie podstawowe dane kontaktowe. W kolejnym kroku następuje rozmowa telefoniczna. My precyzujemy swoje potrzeby a więc informujemy jaką kwotę kredytu potrzebujemy i w jakim okresie czasu zamierzamy go spłacić. Może to być więc zarówno mała kwota kredytu jak również duży kredyt gotówkowy sięgający nawet 200 000 zł. To samo tyczy się okresu spłaty, ponieważ w przypadku małego kredytu możemy rozłożyć go na kilka rat miesięcznych, a duży spłacać nawet przez 8 czy 10 lat. Gdy sprecyzujemy te informacje, w kolejnym kroku zostaną one przekazane do banków. W ciągu 24 godzin powinniśmy otrzymać ofertę obejmującą propozycje kredytowania z kilku czy nawet kilkunastu banków.

Propozycje taniego kredytu gotówkowego

Aktualizacja: 19.10.2021

Jakie są zalety przedstawionego rozwiązania? Przede wszystkim nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów z tytułu tego, że korzystamy z usług doradcy. Nie musimy martwić się wspomnianymi wyżej zapytaniami BIK ponieważ nasza punktacja BIK pozostaje bez zmian a zapytanie zostanie złożone tylko jedno. Otrzymujemy podane na tacy informacje o najtańszych propozycjach kredytów. Oparte są one na podstawie naszych danych a więc jest to gotowa oferta z której możemy od ręki skorzystać. Co więcej, mamy pewność tego, że wysokość raty będzie taka a nie inna. Mamy możliwość wyboru takiej oferty która najbardziej będzie nam odpowiadać. Takiego kredytu, który będzie cechował się najniższą ratą i najniższymi kosztami.

Czytaj również

18 Comments
 1. Na pewno nie przez internet.. Tak to sobie możemy porównywać pożyczki pozabankowe a dokładnych kosztów kredytów bankowych przez internet nie sprawdzimy. Można skorzystać z pomocy doradców, tylko trzeba się upewnić czy jakieś koszty nie spadną na nas potem. Z bankami to ogólnie jest różnie, bo jednego dnia wyliczą Ci takie koszty, a jak przyjdziesz tydzień później to już zupełnie co innego. Chyba najlepiej jest zrobić tak, że idziesz do jednego banku, dostaniesz jakieś wyliczenia z harmonogramem spłaty. Potem idziesz z tym wszystkim do innego banku i pytasz czy będą w stanie zaproponować korzystniejszą ofertę.

 2. To nawet niezłe, pod warunkiem że tych banków nie odwiedzimy zbyt dużo bo każdy jeden będzie robiła zapytania w BIK i jak dojdziemy do czwartego czy piątego to już nic nam nie zaproponują. A może i zaproponują ale przy składaniu wniosku decyzja będzie odmowna. Można pójść tym krokiem, zapytać w jednym banku, w drugim ale z umiarem. Albo po prostu skorzystać z firmy doradczej, który za jednym zamachem sprawdzi ofertę w kilkunastu bankach jednocześnie przy jednym zapytaniu do BIK.

 3. Ja mam wrażenie że koszty tych kredytów w bankach są bardzo zbliżone, ogólnie to każdy chce ugrać jak najwięcej dla siebie. Lepszą ofertę kredytu możemy dostać w tym banku w którym coś dodatkowo założymy a więc konto bankowe (choć większość banków ani tak zakłada je z automatu przy kredycie), oszczędnościowe czy wykupimy jakieś dodatkowe ubezpieczanie. Wtedy bank może nam obniżyć raty kredytu, bo zarobi przy okazji na innym produkcie z którego skorzystaliśmy dodatkowo.

 4. Przez internet to wszystkim wychodzi że mają taniej, ale jak już musisz się przejść do tej konkretnej placówki bankowej, to okazuje się że jednak rata jest wyższa niż przypuszczałaś. Czasami faktycznie lepiej wziąć sobie ten kredyt online, bo to co pisze jest święte i powinniśmy płacić tyle ile wyszło nam przy symulacji kredytu czy pożyczki.

 5. Ja mam inną propozycję a mianowicie kredyt w Kokosie. To taka pożyczka społecznościowa, udziela przez indywidualne osoby. Ja nie ukrywam że brałam tam pożyczkę bo bank nie udzielił mi kredytu. U nich musiałam trochę na pożyczkę poczekać, ale po upływie ok. półtorej tygodnia zebrała się grupa chętnych która udzieliła mi potrzebnej pożyczki. Może ta pierwsza nie będzie najtańsza i można powiedzieć że pod względem kosztów podobna jak w banku, ale przy kolejnych pożyczkach koszt może być już znacznie niższy. To chyba najlepszy sposób na tani kredyt gotówkowy, pod warunkiem że komuś nie zależy nadzwyczajnie na czasie.

 6. Na pewno tańszy kredyt dostaniemy przez internet aniżeli w placówce bankowej np. w mBanku. Przy takim kredycie odchodzą dodatkowe koszty obsługi klienta w placówce więc może być taniej. Choć z drugiej nie strony, nie dla wszystkich taki kredyt będzie łatwy do uzyskania bo jednak bank nie ma w tym przypadku fizycznego kontaktu z osobą starającą się o kredyt. Jednak jeśli mamy dobrą historią kredytową a do tego zdolność to nie powinno być problemu.

 7. Ofert kredytów jest dużo, ale tak jak mówicie, jak już gdzieś pójdziemy do bank chce jak najlepiej na tym zarobić. Albo więc da nam wysoko oprocentowany kredyt, jeśli widzi że raczej mamy niskie dochody albo zaproponuje nam atrakcyjne warunki ale za to dorzuci coś w pakiecie, jakąś lokatę, limit w koncie czy kartę kredytową, na których zarobi dodatkowo.

 8. Pożyczyć kredyt nie trudno, a gorzej go spłacić, tym bardziej jeśli raty wysokie. Też nadziałem się na drogi kredyt bo nie sprawdzałem w innych bankach. Miałem jednak tyle szczęścia, że w międzyczasie stopy procentowe poleciały ostro w dół, więc i rata kredytu mocno mi spadła, chyba nawet ponad 100 zł na racie, więc różnica była spora. Gdybym taką samą pożyczkę w firmie pożyczkowej, pewnie nie miałabym co liczyć że raty się same obniżą choćby o złotówkę.

 9. No jeśli ktoś myśli o tanim kredycie to lepiej zacząć myśleć szybciej póki właśnie wspomniane stopy procentowe są na najniższym poziomie. Już niedługo może się to zmienić, bo w przeciągu kilku najbliższych miesięcy RPP może podnieść stopy a wtedy koszty kredytu będą większe.

 10. Na razie cały czas stopy procentowe pozostają w dole i moim zdaniem przynajmniej w tym roku jeszcze nic pod tym kątem się nie zmieni. Jeśli więc szukamy tani kredyt to znajdziemy go w kilku bankach. Proponuję sprawdzić przez internet, bo jest kilka ofert które zaciągnięte w ten sposób są jednak tańsze niż w placówce.

 11. Taki kredyt internetowy powinien być znacznie tańszy niż w placówce, a póki co jakoś banki nie zachęcają specjalnie do tego, by brać kredyt drogą internetową. Niektóre pożyczki pozabankowe posiadają podobne koszty co kredyt gotówkowy w banku a są znacznie łatwiej i szybciej dostępne.

  • W Eurobanku teraz dostaniesz kredyt online bez dodatkowych zaświadczeń i wyciągów o dochodach w wysokości do 4000 zł. Jest również możliwość aby uzyskać większy kredyt gotówkowy online nawet do 50 000 zł. Oczywiście wysokość kredytu jest uzależniona od posiadanej zdolności i historii kredytowej.

 12. Szukając taniego kredytu czy pożyczki dzisiaj mamy zadanie nieco ułatwione ponieważ możemy wykorzystać do tego ceku internet i dostępne porównywarki czy kalkulatory zamieszczone bezpośrednio na stronie firm i banków. Z taką pomocą tanie kredyty gotówkowe są na wyciągnięcie naszej ręki wystarczy dobrze poszukać.

  (4/5)
  • Tylko niestety, nie wszystkie dane podawane w tych porównywarkach zgadzają się z rzeczywistością. Najczęściej są to dane orientacyjne, a ostateczny koszt kredytu w głównej mierze uzależniony jest od oceny zdolności i historii kredytowej.

   (4/5)
 13. Najtańszy kredyt chyba najłatwiej znaleźć przez doradcę, z tego względu że samodzielnie nie zweryfikujemy dokładnych kosztów kredytu. Dane podawane w porównywarkach są niestety tylko orientacyjne, więc te rzeczywiste koszty mogą się różnić.

  (5/5)
 14. Jeżeli rozglądamy się za tanim kredytem, warto przeanalizować większość ofert które dostępne są w internecie. Dzięki temu możemy porównać większość ofert, a następnie dokonać wyboru tej najbardziej korzystnej. Warto dokonywać takich analiz szczególnie wtedy gdy zależy nam na uzyskaniu dużego kredytu gotówkowego.

  (4/5)
 15. Takie dane możemy zweryfikować przez rankingi czy porównania kredytów gotówkowych. Jednak moim zdaniem takie tanie kredyty dostępne są wyłącznie dla tych osób, które mogą pochwalić się idealną historią i wysoką zdolnością kredytową. Zawsze w takiej sytuacji można wynegocjować sobie korzystne warunki.

  (4/5)
 16. Gdzie uzyskać tanio kredyt? Nie sugerowałbym się tymi suwakami i porównania dostępnymi w internecie, bo co innego pokazują a zupełnie inne warunki są w rzeczywistości. Najlepiej wysłać wniosek do 3-4 banków i sprawdzić który da nam najniższą ratę kredytu.

  (5/5)

Oceń: