Kredyt Gotówkowy z szybką spłatą

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

17 udostępnij na FB
Sprawdzamy w których bankach dostępna jest pożyczka lub kredyt gotówkowy z szybką spłatą, w trzech, czterech lub 6 miesięcznych ratach.

Wiadomo że pożyczanie najbardziej opłacalne jest wtedy, gdy sięgamy po taką dodatkową gotówkę w banku a więc pożyczamy ją ze sprawdzonego źródła. Jeśli zależy nam na niskich kosztach pożyczki, powinniśmy również wybrać najkrótszy możliwy okres spłaty. Tutaj najlepiej sprawdzi się bankowy kredyt gotówkowy z szybką spłatą, a więc z 3, 4 lub 6 miesięcznym okresem spłaty.

W przypadku kredytów gotówkowych możemy wybrać dowolny okres spłaty, nawet taki sięgający 10 lat. Takie kredyty choć bardzo chętnie udzielane przez banki, charakteryzują się wysokimi kosztami, które trzeba ponieść. Na najmniejsze koszty kredytu w banku, będziemy mogli liczyć wtedy, jeśli zdecydujemy się wybrać najkrótszy spośród możliwych okresów spłaty. Co prawda rata takiego kredytu będzie wyższa, ale dzięki temu kredyt spłacimy szybciej i poniesiemy ze swojej strony mniejsze koszta.

Kredyty Gotówkowe z szybką spłatą na kilka rat miesięcznych

Banki raczej nie chętnie udzielają kredytów gotówkowych z szybką spłatą, stąd duże pole do popisu mają w tej kwestii firmy udzielające chwilówek. W banku najkrótszy możliwy okres spłaty jaki spotkałem wynosi 3 miesiące. W większości banków jest to jednak albo okres czterech albo 6-ciu miesięcznych rat. W dzisiejszym materiale postanowiłem skupić się na wybranych bankach, które mogą zaproponować nam kredyt gotówkowy z szybką spłatą, z okresem spłaty nie dłuższym jak 6 miesięcy.

Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkim osobom banki mogą zaproponować kredyt spłacany w kilku miesięcznych ratach. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiej kwoty kredytu poszukujemy oraz jaką posiadamy zdolność kredytową. Dla przykładu, nie każda osoba będzie w stanie spłacić kredyt w wysokości 3000 zł w 3 miesięcznych ratach. Do tego jest potrzebna odpowiednia zdolność a więc odpowiednio wysoki dochód.

1. EUROBANK – kredyt na 3 miesiące

Bank w którym znalazłem chyba najkrótszy możliwy okres spłaty kredytu to Eurobank. W tym banku kredyt gotówkowy możemy uzyskać ze spłatą w 3 miesięcznych ratach. Za jego pośrednictwem pożyczymy zarówno małą pożyczkę w wysokości 500 zł, jak również większe kwoty kredytów sięgających kwoty nawet 120 000 zł. Oczywiście tak dużej kwoty, zarówno Eurobank jak również żaden inny bank nie pożyczy nam na tak krótko. Dzięki dostępnemu na stronie banku kalkulatorowi, po wprowadzeniu kwoty interesującego nas kredytu oraz okresu spłaty, będziemy mogli obliczyć jaka będzie wysokość raty kredytu.

2. GETIN BANK / IKREDYT

Jeżeli będziemy szukać kredytu z 3 miesięcznym okresem spłaty, to poza Eurobankiem znajdziemy go również w Getin Banku. Co więcej, za pośrednictwem tego banku będziemy mieli szansę uzyskania kredytu całkowicie przez internet. Tą drogą udzielane są jednak wyłącznie kredyty w wysokości nie przekraczającej kwoty 10 000 zł. Warto również odnotować że Getin należy do tych banków w których kredyt możemy uzyskać już w wieku 18 lat, co nie zdarza się często w przypadku banków. Dodatkowe dokumenty wymagane przy kredycie w postaci dowodu czy zaświadczenia o dochodach możemy przesłać elektronicznie w postaci skanu lub zdjęcia.

3. PKO Bank Polski – Mini Ratka

W zestawieniu banków udzielających kredyt gotówkowy z szybką spłatą nie mogłoby zabraknąć chyba najbardziej popularnego krajowego banku a mianowicie PKO Bank Polski. W tym banku również otrzymacie kredyt z 3-miesięcznym okresem spłaty a więc taki którego spłatę można rozłożyć na 3 miesięczne raty. Kredyt w ramach oferty Mini Ratka udzielany jest na dowolny cel a pełna kwota kredytu może nam zostać wypłacona jeszcze w tym samym dniu w którym złożyliśmy wniosek o kredyt gotówkowy. Do uzyskania pożyczki gotówkowej w PKO nie jest wymagane posiadanie rachunku w PKO ani jego zakładanie.

4. INBANK – kredyt na 4 miesiace

Prawdziwa nowość w tym zestawieniu, która pojawiła się w tym roku wśród ofert bankowych. W odróżnieniu od pozostałych ofert uwzględnionych w tym artykule, Inbank należy do banków całkowicie internetowych. Oznacza to że kredyt uzyskacie u nich bez wychodzenia z domu i całkowicie przez internet. Do uzyskania kredytu za ich pośrednictwem nie są również wymagane zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, a jedynie wyciąg z rachunku bankowego uwzględniający ostatnie 3 miesiące. Warto przyjrzeć się ofercie tego banku, szczególnie że zajął on w ostatnim czasie czołowe miejsca w różnego rodzaju rankingach przeprowadzonych przez niezależne portale internetowe, specjalizujące się w tematyce finansowej.

5. IGOTÓWKA – kredyt online na 6 miesięcy

I na koniec propozycja kredytu na 6 miesięcy a więc takiego który macie szanse otrzymać u większości banków. Oferta iGotówka wyróżnia się jednak tym na tle konkurencyjnych banków, że podobnie jak oferta Inbanku dostępna jest całkowicie online i bez konieczności ruszania się z miejsca zamieszkania. Na głównej stronie banku dostępne jest specjalne narzędzie, za pomocą którego w prosty i szybki sposób obliczycie jaka będzie wysokość raty kredytu, jeżeli interesującą nas kwotę kredytu będziecie chcieli spłacić w 6 miesięcznych ratach.

Czytaj również

17 Opinie
 1. Kredyty.. jeśli spłaca się je w terminie i przestrzega warunków umowy to pomagają. W przeciwnym wypadku działają na naszą niekorzyść. Przez te wszystkie lata miałem zaciągnięte kilka kredytów gotówkowych w różnych bankach. Był Getin, był Eurobank, Bank Pocztowy, ostatnio BZ WBK. I chyba współpracę z tym ostatnim oceniam najlepiej. Choć tak na prawdę, jeśli człowiek spłaca raty kredytu w terminie to każda jedna współpraca na linii bank > kredytobiorca będzie układała się wzorowo.

  Co mnie jednak denerwuje w przypadku kredytów bankowych, to podawanie zupełnie innych wysokości rat kredytów w różnego rodzaju porównywarkach. Jak człowiek później idzie do placówki bankowej tu otrzymuje zupełnie inne wyliczenia, najczęściej znacznie wyższe.

 2. Ja miałem kredyt gotówkowy w Eurobanku i raczej wszystko przebiegało bez problemów. Pamiętam że w pakiecie z kredytem dostałem od nich kartę kredytową. Wtedy nie za bardzo wiedziałem do czego służy, dzisiaj czasami mi się przydaję jak nie chcę nadwyrężać mojego portfela. A kredyt jak kredyt, jak spłacasz go w terminie to nie masz problemów a jeszcze dostaniesz jakiś zwrot na konto po spłacie.

 3. Można też wziąć taki kredyt który przykładowo zaciągamy na kilkanaście miesięcy ale w umowie jest zastrzeżenie że możemy go spłacić szybciej np. w ciągu kilku miesięcy i wtedy bank na koniec spłaty zwraca nam część odsetek. Zresztą z tego co pamiętam, zawsze kiedy spłacałem kredyt terminowo to na koniec bank przysyłał mi przekaz z nadpłaconymi odsetkami.

 4. Nie powinno być problemu z takim kredytem z małą ilością rat. Pod warunkiem że mówimy tu o niej dużej kwocie. Bo jeśli ktoś szuka przykładowo 10 000 zł i chciałby taki kredyt spłacić w 3 miesiące to już może być problem. No chyba że mamy na prawdę dobrą zdolność kredytową i wypłatę powyżej 10k miesięcznie to bank licząc na dobrą współpracę, zapewne pójdzie na taki układ. Zresztą w takim wypadku nie wiem, czy nie lepszy byłby limit w rachunku. To zawsze bardziej wygodne dla pożyczkobiorcy, bo może taki limit spłacić kiedy chce, nawet w kilka dni i płaci zawsze za te dni na które pożyczył a nie za pełne miesiące. No tyle że za taka wygodę trzeba zapłacić opłatę roczną.

 5. Kredyt na kilka miesięcy chyba dostaniemy w każdym jednym banku, to chyba nie problem? Większym problemem może być nasza zdolność kredytowa, bo jeśli zarabiamy zbyt mało to bank może nam nie pozwolić na rozbicie kredytu na taką małą liczbę rat. Z tego względu że koszt raty miesięcznej będzie zbyt duży i zdaniem analityka czy banku, możemy mieć problem ze spłatą raty pożyczki.

 6. Szybka spłata ok, ale pod warunkiem że nas na to stać. Niektórzy chcą szybko spłacić kredyt, a potem mają problem z regulowaniem rat takiego kredytu w terminie i potem ani tak muszą jeszcze płacić karne odsetki. Nie warto się specjalnie nadwyrężać i lepiej wziąć taki kredyt który nie będzie zbytnim obciążeniem finansowym.

 7. Kredyt gotówkowy ogólnie wychodzi drogo w spłacie, a tym bardziej jeśli wydłuży się okres spłaty do granic możliwości, wtedy pewnie RRSO jest porównywalne do pożyczek pozabankowych. Choć teraz ani tak nie jest tak źle, bo stopy procentowe od trzech lat są na rekordowo niskim poziomie. Ogólnie jednak lepiej szukać rozwiązań tańszych w spłacie np. pożyczka pod hipotekę.

 8. To prawda, jeśli myślimy o większej kwocie kredytu lepiej pomyśleć o innym rozwiązaniu niż kredyt gotówkowy. Może to być limit w koncie, pożyczka hipoteczne, linia odnawialna. Tylko w przypadku kredytu z szybką spłatą możemy liczyć na stosunkowo korzystne warunki i nie duże oprocentowanie i rrso.

 9. Jeśli mówimy o nie dużych kredytach, to faktycznie warto wtedy wybrać krótszy okres spłaty. Jednak na pewno nie warto tego robić wtedy gdy myślimy o pożyczeniu większej gotówki i szybko chcielibyśmy pozbyć się takiego zadłużenia. Dla niektórych osób może to okazać się zbyt dużym obciążeniem, efektem czego jest problem z terminowym opłaceniem rat.

 10. Taki kredyt szybko spłacony zawsze najbardziej będzie się opłacał. Co prawda różnica w kosztach pomiędzy firmami pożyczkowymi a bankami nie jest taka duża, jeśli bierzemy kredyt do 12 miesięcy. Ale jeśli już chcemy kredyt z dłuższą spłatą, to banki wychodzą dużo korzystniej i taniej.

 11. Kiedyś miałem taki kredyt na kilka miesięcy i faktycznie, jest to dobra opcja, ale tylko wtedy jeśli jesteśmy w stanie spłacać raty w takiej wysokości. Nie ma co na siłę brać wysokich rat, żeby kredyt możliwie jak najszybciej spłacić, bo możemy się szybko wyłożyć na takim rozwiązaniu. Wystarczy, że będziemy mieli przez ten czas jakiś dodatkowy wydatek i już będzie problem.

 12. Z tego co się orientuję to większość banków udziela kredytów na krótszy okres np. 3 czy 4 miesięcy. Jednak to czy uda nam się uzyskać taki kredyt zależy głównie od tego jakiej kwoty kredytu poszukujemy oraz jaką mamy zdolność kredytową.

  • Dokładnie tak, zdolność kredytowa nie tylko wpływa na kwotę kredytu którą uzyskamy ale również na szybkość spłaty. Mają wysoką zdolność kredytową, nawet przy większej kwocie kredytu mamy możliwość uzyskania krótkiego okresu spłaty, jeśli chcemy kredyt spłacić szybko.

 13. (4/5)

  Kredyt i szybka spłata to moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie, ale wyłącznie w sytuacji jeśli pozwalają na to dochody. Niektórzy nadwyrężają tutaj swój budżet i mają później problem ze spłatą a nie tędy droga.

 14. (4/5)

  W moim przypadku bank dał mi kredyt z szybką spłatą w postaci 3 miesięcznych rat, i z perspektywy czasu muszę przyznać że była to idealna opcja. Mogę więc polecić tę opcję, ale wyłącznie osobom które mają odpowiednią zdolność kredytową.

 15. (5/5)

  Ile w bankach wynosi minimalny okres spłaty kredytu? Czy są banki które udzielałyby kredyt na na okres przykładowo miesiąca czy dwóch miesięcy? Chciałabym właśnie taki krótki kredyt, który maksymalnie szybko można spłacić.

  • (5/5)

   U większości banków takie kredyty z szybką spłatą to najczęściej min. 3 raty miesięczne. Nie spotkałem się jeszcze by w którymś banku można było uzyskać pożyczkę na miesiąc czy dwa.

Oceń:*