Bank odrzucił wniosek o kredyt

- co dalej?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

19 udostępnij na FB

Dzisiaj przedstawię sytuację z którą zapewne spotyka się wiele osób. Co więcej, sam przez taką sytuację przeszedłem swego czasu, co prawda już kilkanaście lat temu ale temat nie jest mi obcy. Główny temat dzisiejszego artykułu to odrzucone wnioski o kredyt gotówkowy przez banki. Co robić w sytuacji, kiedy na gwałt potrzebujemy gotówki, a nie możemy jej uzyskać od banku?

Powodów dla których bank odrzucił wniosek o kredyt, może być wiele. Pamiętam że w moim przypadku tym głównym powodem było to, że spłacałem już kredyt (a konkretnie raty za sprzęt) w innym banku. W tej sytuacji żaden z banków nie udzielił mi kredytu, właśnie dlatego że moja zdolność kredytowa po prostu na to nie pozwalała. Otrzymywałem w tym czasie najniższą krajową, a nie dość tego, miałem już na koncie jeden kredyt który spłacałem. Dlatego też, banki odrzucały mój wniosek o kredyt. To jeden z najczęstszych powodów odrzuconych wniosków, ale bywają również inne. Dla przykładu – nie ciekawa historia kredytowa w BIK, w przypadku jeśli poprzedni kredyt spłacaliśmy z dużymi opóźnieniami. Aż po zajęcie komornicze. Dzisiaj postaram się nakreślić propozycje uzyskania dodatkowej gotówki dla każdego z tych trzech przypadków.

Odrzucony wniosek o kredyt z powodu niskiej zdolności kredytowej

Bez wątpienia jest to jeszcze najbardziej komfortowa sytuacja z tych trzech. Ponieważ w takiej sytuacji, praktycznie każda firma pozabankowa udzieli nam pożyczki. A jako że sytuacja jest komfortowa, warto więc wybrać taką ofertę, która dla nas również będzie komfortowa czyli najtańsza.

Pożyczka w Kokos’ie – jeśli ktoś zapytałby mnie o najtańszą pożyczkę poza bankiem to wskazałby na Kokos. Jednocześnie uprzedziłbym, że tutaj niestety tak od ręki pożyczki nie uzyskam,y a będziemy musieli na nią trochę poczekać. Wszystko dlatego, że Kokos to nie tradycyjna pożyczka udzielana przez firmę pozabankową a pożyczka społecznościowa udzielana przez prywatnych inwestorów. Czyli przez takie osoby, które chcą zarobić na udzielonej pożyczce a nie stracić. Dlatego też wybierają najbardziej korzystne dla siebie aukcje i takie do których mają największy stopień pewności, że osoba będzie daną pożyczkę spłacała terminowo.

Jeśli więc po raz pierwszy pożyczamy w Kokos’ie to niestety musimy dać sobie trochę czasu. Zarówno na samą rejestrację w serwisie, przygotowanie aukcji (w której sami określamy wysokość oprocentowania pożyczki) ale również na.. oczekiwanie. Oczekiwanie na to, by zebrała się odpowiednia ilość osób chętnych pożyczyć nam dodatkową gotówkę. Jeśli nie mamy na to czasu, lepiej od razu szukać w innych miejscach np…

Bank odrzucił wniosek o kredyt – alternatywna pożyczka pozabankowa

w Providencie

To kolejna pożyczka w przypadku której mówiłbym o najtańszej pożyczce, w sytuacji kiedy bank odmówił nam udzielenia kredytu. Głównym powodem ku temu były stosunkowo niskie dochody. W Providencie mamy obecnie szansę na uzyskanie całkiem dobrej oferty. Pod warunkiem że wybierzemy odpowiednią opcję. Mam tu na myśli nowe propozycje Providenta, wśród których jest opcja Standard (raty miesięczne) w ramach której uzyskamy najtańszą opcję spłaty pożyczki. Bardzo zbliżona do raty pożyczek bankowych. Tak się składa że ja pożyczałem w tej firmie pożyczkę dobre kilkanaście lat temu, właśnie w sytuacji kiedy bank nie dał mi kredytu który chciałem uzyskać. Do tej pory decyzji swojej nie żałuję, pomimo tego że wtedy koszty pożyczki były znacznie wyższe niż teraz. Jedyną dostępną opcją była ta obecnie najdroższa czyli domowa. Czas oczekiwania na pożyczkę w Providencie to w najlepszej sytuacji jakieś 24 godziny. Jeśli zależy nam na czymś szybszym możemy spróbować w..

Hapi pożyczki

czyli bliźniaczej firmie Providenta która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek wyłącznie internetowych. Dzięki temu mamy pewność, że pożyczkę uzyskamy znacznie szybciej niż w Providencie. Do tego bez żadnych dodatkowych formalności załatwianych twarzą w twarz. Opcja znacznie szybsza ale i nieco droższa w spłacie. Zanim złożycie wniosek o pożyczkę, warto sprawdzić ile wyniesie rata miesięczna dla konkretnej kwoty i okresu spłaty które was interesują.

Co jednak, gdy nasz wniosek o pożyczkę został odrzucony z powodu złej historii kredytowej w BIK

W takiej sytuacji najlepszym pomysłem będzie zapoznanie sie z artykułem który dotyczył już sytuacji uzyskania pożyczki z negatywną historią w BIK, a miałem okazję opublikować go na łamach serwisu Banki24. Na rynku pozabankowym znajdziecie wiele firm które udzielą Wam pożyczki nawet w takiej sytuacji. Jednak zanim zdecydujecie się na skorzystanie z którejś z ofert, warto w pierwszej kolejności sprawdzić ile będzie Was kosztować rata miesięczna. Również to, jaki będzie łączny koszt takiej pożyczki. Szukanie takiej oferty możecie rozpocząć np. od Incredit czy Monedo. Są to firmy, które oferują pożyczki z dostępem przez internet i możliwością ich uzyskania w ciągu nawet kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku. Poniżej znajdziecie kilka propozycji pożyczek dostępnych bez weryfikacji w bazach BIK:

 • Super Grosz – pożyczki do 15 000 zł
 • Ratkomat – pożyczki do 10 000 zł
 • Zaplo – pożyczki do 10 000 zł
 • Ferratum Money – pożyczki do 15 000 zł (aktualnie oferta nie dostępna)
 • Rapida Money – pożyczki do 25 000 zł (aktualnie oferta nie dostępna)

Uzyskanie pożyczki w przypadku zajęcia komorniczego

Temat który również nie jest obcy moim czytelnikom i o którym bliżej pisałem w artykule który dotyczył pożyczek przy zajęciach komorniczych. Wiadomo że w takiej sytuacji, problem z uzyskaniem pożyczki możemy mieć zarówno w banku jak i nawet firmach pozabankowych. Są jednak nie liczne firmy, które umożliwiają uzyskanie dodatkowej gotówki w takich sytuacjach. Jednak mogą one wymagać jakiegoś dodatkowego zabezpieczenia z naszej strony.

Skupię się tu na dwóch znanych mi firmach udzielających pożyczek, gdy posiadamy komornika. Jedną z nich jest Fundusz Pożyczka udzielający pożyczek gotówkowych do 10 000 zł. Udziela on również pożyczek hipotecznych pod zastaw, dla kwot pożyczek powyżej 10 000 zł. W przypadku te ostatniej opcji konieczne jest posiadanie zabezpieczenia w postaci nieruchomości. A więc może to być mieszkania, dom czy działka budowlana.

Druga możliwość to uzyskanie pożyczki pod zastaw posiadanego samochodu. Taką ofertę znajdziemy w ofercie Motopożyczki. Wysokość pożyczki uzależniona jest od wartości posiadanego pojazdu, a więc w skrócie – im nowszy i bardziej markowy tym mamy większe szanse na uzyskanie większej kwoty pożyczki. Sam pojazd będzie stanowił jedynie zabezpieczenie pożyczki. OZnacza to, że będziemy mogli z niego korzystać tak jak do tej pory. W ramach oferty Moto Pożyczki możliwe jest uzyskanie nawet do 100 000 zł.

Jak więc widzicie, możliwości uzyskania pożyczki poza bankiem jest sporo. Warto jednak korzystać z usług wyłącznie tych firm, których oferty uznane są za sprawdzone i bezpieczne. Nie korzystajmy z takich pożyczek, w przypadku których do uzyskania potrzebnej gotówki konieczne jest wpłacanie wysokich przedpłat czy opłat przygotowawczych. W internecie możemy zapoznać się z opiniami na temat wielu firm, w tym również na naszych łamach.

Czytaj również

19 Comments
 1. Temat przerabiałem już kilkanaście lat temu chociaż trochę sam byłem sobie winny ponieważ zarabiałem nie dużo a zoobowiązań wziąłem sobie na głowę zbyt dużo. Efektem tego było nie terminowe spłaty rat kredytu i mało brakowało a bank wymówiłby mi umowę kredytu. Niestety żaden bank nie chciał mi dać wtedy kredytu a firm pozabankowych nie było tyle co teraz, jedynie Provident który dawał pożyczki domowe i z tej propozycji skorzystałem. Na szczęście wziąłem nie dużą kwotę, ale już to pozwoliło mi stanąć na nogi, spłacić ostatnie raty kredytu. Poteż już tylko wystarczyło spłacać raty pożyczki Providenta a przy tym nie brać nic więcej na raty i jakoś wyszłem z tego.

  Taka więc przestroga dla młodych – wiem że kusi posiadanie nowego telewizora, tableta, smartfona, konsoli playstation czy xboxa ale na prawdę nie warto brać zbyt dużo na siebie i do tego na raty bo potem może się pojawić problem z ich spłatą a od tego mogą się dopiero rozpocząć nasze problemy.

  • dlatego moim zdaniem firmy czy przedsiębiorstwa powinny udostępniać swoim pracownikom coś takiego jak pożyczki bezprocentowe. Ja miałem okazję korzystać z takich w moim zakładzie pracy (Zakłady Porcelany Stołowej “Lubiana”) i pamiętam że można było taką pożyczkę wziąć na okres 10 miesięcy lub więcej. Oczywiście kwota pożyczki była uzależniona od wysokości zarobków oraz posiadanego wkładu własnego. Ten ostatni polegał na tym że wpłacało się miesięcznie 20 czy 30 zł, jednak jeśli odchodziło się z pracy całość wkładu była zwracana. Moim zdaniem świetne rozwiązanie, tym bardzie właśnie dla osób młodych, którzy nie muszą brać kredytu bo dostaną go z firmy w której pracują i to bez dodatkowego oprocentowania. Więcej firm powinno umożliwiać, szczególnie młodym osobom taką możliwość.

 2. @Natan – właśnie te młode osoby mają ten problem że z każdej strony są kuszone wszelkiego rodzaju gadżetami i są to tylko wspomniane przez Ciebie gadżety ale również np. fajne ciuchy. W dzisiejszych czasach każdy chce wyglądać modnie, stylowo a do tego chce zabłysnąć wśród znajomych czymś nowym a najlepiej drogim. Takie mamy czasy.. a jak nie za gotówkę to na kredyt.

 3. Bywa, ze bank odrzuca wniosek o kredyt hipoteczny, mimo ze podczas jego skladania pracownik banku twierdzil, ze nie powinno byc zadnych problemow. Klienci nie zawsze otrzymuja szczegolowa informacje na temat powodu tej odmowy, a jej przyczyny naprawde bywaja przerozne.

 4. To właśnie bywa denerwujące że banki najczęściej nie podają konkretnego powodu odrzucenia wniosku, przeważnie zasłaniają się decyzją analityka. Swego czasu dostałem kilka odmownych odpwiedzi a ani razu nie dostałem jasnej, konkretnej odpowiedzi, z jakiego powodu wniosek o kredyt został odrzucony.

  • Miałem niestety tak samo, tym bardziej jak szło się nie bezpośrednio do banku a do jakiejś partnerskiej placówki. Wtedy nie dość że trzeba było czekać na decyzję z kilka dni to jeszcze koniec końców dowiedziałeś się że twój wniosek o kredyt został odrzucony. Cieszę się że dzisiaj jest taka bogaty rynek pożyczek pozabankowych ponieważ osoby które dziś nie mogą uzyskać kredytu w banku, przynajmniej mają jakieś alternatywy.

 5. Są jeszcze takie banki które odrzucaj wniosek o kredyt? Przy takiej konkurencji jaką mają ze strony firm pożyczkowych, pewnie już tak nie odrzucają wniosków jak kiedyś. Pewnie tym którzy mają negatywny BIK to odmawiają, w pozostałych przypadkach pewnie już tego nie robią a jeśli już to po prostu oferują niższą kwotę kredytu jeśli jest niska zdolność.

  @ANdrzej – dobrze mówisz, jakby większość firm umożliwiała taki kredyt zakładowy to młodzi ludzie nie musieliby się zadłużać w pożyczkach czy chwilówkach.

  • Oczywiście że są, inaczej nie byłoby tyle firm pożyczkowych na rynku które czerpią zyski z tego że ktoś nie dostał kredytu w banku. Choć faktem jest że obecnie banki jakby mniej restrykcyjniej podchodziły do kienta i na pewno trochę łatwiej jest uzyskać ten kredyt niż było to przed ogromnym zalewem firm pozabankowych, bynajmniej jeśli mowa o kwotach mniejszych np. do 5000 zł.

   • Jak mają przy sobie tak mocną konkurencję w postaci firm takich jak Wonga, to muszą nieco przystopować bo w przeciwnym wypadku rynek pożyczek i kredytów do 10 000 zł całkowicie przejmą firmy pożyczkowe. Przy okazji w Wonga już można pożyczyć nawet do 15 000 zł pożyczki, więc alternatywa idealna jeśli bank odmówił kredytu.

 6. Gdy bank odrzuca wniosek o kredyt to najczęściej są ku temu powody.Czasem bierzemy pożyczki i kredyty bez zastanowienia, czy cel jest naprawdę ważny. Ale z drugiej strony chyba lepiej, że istnieją takie firmy, życie nie lubi próżni, kto wie, co pojawiłoby się w to miejsce.

 7. Są powody, co więcej nawet jeśli bank nam ich nie zdradzi to możemy to sprawdzić wykupując raport BIK. Wszystko co do tego potrzebne zrobimy przez internet, przy użyciu komputera. Tyle że choć samo założenie konta w BIK jest bezpłatne, to za pobranie raportu trzeba już niestety zapłacić. Ale myślę że warto bo dzięki niemu dowiemy się jaką mamy ocenę punktową w BIK i co stanowi główne źródło problemu tego że nie możemy uzyskać kredytu.

 8. Nie zawsze negatywny BIK stanowi główny problem uzyskania pożyczki. Pamiętajmy że informacje o zadłużeniach w spłacie kredytów, wpisywana jest dopiero po 60 dniach od momentu powstania takiego opóźnienia. Bardzo często ludzie myślą że przez negatywny BIK nie dostają kredytu w banku, a bardzo często tym głównym problemem jest niska zdolność kredytowa. Jeśli mamy kredyt już w jednym banku a do tego zarabiamy najniższą krajową, to już w takiej sytuacji bank może nie dać nam kredytu.

 9. Nie ma co załamywać rok bo jest obecnie tyle ofert jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe że każdy znajdzie coś dla siebie. Jak chce szybko spłacić to chwilówki online a jak na raty podobne jak w banku to pozabankowe pożyczki ratalne. Wybór jest spory, można sobie porównać poszczególne oferty więc na prawdę nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem jeśli bank odmówi nam udzielenia kredytu. Panowie i Panie – nic się nie stało!

 10. Jak odrzucił to nie ma co płakać. To nie lata 90-te czy głębokiego prl’u. Teraz pożyczki da Ci każdy, tyle że może nie tak korzystnych warunkach jak w banku. Można jednak znaleźć dobre oferty pożyczki, gdy bank odrzuci wniosek o kredyt. Ja brałem w Wonga pożyczkę ratalną, chwilówkę w Vivusie i moim zdaniem to dwie najbardziej zaufane firmy pożyczkowe.

  • To prawda, dziś jest ofert dużo i całe grono firm, które udzielą pożyczki nawet jeśli w banku jej nie dostaliśmy. Tylko trzeba uważać gdzie się pożycza, żeby później nie było lamentu że wybraliśmy jakąś drogą w spłacie pożyczkę.

 11. Wybór spory w temacie pożyczek pozabankowych, więc każdy kto dostał odmowną decyzję w banku ma szansę na uzyskanie pożyczki w inny sposób. Oczywiście mam na myśli te udzielane gotówkowo, bo hipoteczne to inna bajka, i póki co w przypadku tego ostatniego bankowy kredyt to jedyna opcja.

 12. Sytuacje kiedy bank nie udzielił kredytu zdarzają się niestety dosyć często. Dzisiaj jednak dobrą alternatywą mogą być pożyczki pozabankowe, pod warunkiem że dokładnie zweryfikujemy ofertę oraz przeliczymy koszty takiej pożyczki.

  (4/5)
 13. Kiedy bank odmówił ci kredytu, często nie wiadomo co zrobić. Mnie też spotkała taka sytuacja, przez co mężem nie mogliśmy kupić wymarzonego mieszkania. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem była zmiana banku na inny.

  (5/5)
 14. Do tej pory była jedna sprawdzona firma pożyczkowa, której hasłem przewodnim było bank ci odmówił my ci pożyczymy. Niestety od jakiegoś czasu ma wstrzymane udzielanie pożyczek. Mam na myśli Rapidę.

  (3/5)

Oceń:

 • bank odmówił ci kredytu
 • dlaczego Vivus odmówił mi pożyczki
 • bank odmówił mi kredytu
 • odmowa kredytu
 • bank ci odmówił my ci pożyczymy
 • bank odmawia kredytu
 • odmowa kredytu hipotecznego
 • odmowa kredytu przez bik
 • odrzucenie kredytu hipotecznego
 • pożyczka dla odrzuconych przez banki
 • wniosek o kredyt
 • wnioski kredytowe