Ferratum

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

20 udostępnij na FB

Nie da się ukryć, że co raz więcej firm które do tej pory były znane z udzielania chwilówek, zaczyna swoje podboje również na rynku pożyczek długoterminowych. Czyli takich z okresem spłaty ratalnym, a konkretnie takich, których spłata jest rozłożona na raty miesięczne.

Monedo, Zaplo, Incredit – za wszystkimi tymi markami stoją firmy udzielające na co dzień chwilówek. Jednak pod tymi nazwami oferują również pożyczki długoterminowe. I co raz więcej firm decyduje się na poszerzenie swoich usług o długoterminowe spłaty. Kolejną firmą która dołączyła do tego grona jest Ferratum.

Ferratum Money – pożyczki długoterminowe do 48 miesięcy

Firma Ferratum znana jest głównie z marki Ekspres Kasa, od wielu lat dobrze radząca sobie na rynku chwilówek. Teraz pod główną nazwą firma Ferratum reklamuje swoje pożyczki zarówno krótko jak i długoterminowe. Po wejściu na stronę Ferrartum pokazują nam się dwie opcje pożyczek: pożyczka na długo i pożyczka na krótko. Ta druga opcja to praktycznie identyczna propozycja co Ekspres Kasa, więc nie będę jej bliżej przedstawiać a skupię się na opcji pożyczek na długo.

Przez te wszystkie lata oferta pożyczek Ferratum się zmieniała. Firma rozpoczynała działalność od pożyczania stosunkowo nie wielkich kwot. Dzisiaj jest w stanie zaoferować całkiem duże pożyczki pozabankowe, nawet do 15 000 zł. Ponadto zapewnia również elastyczny termin spłaty, który może wynosić od 3 do nawet 48 miesięcy.

A jaki jest koszt pożyczek Ferratum?

W przypadku jeśli będziemy zainteresowani pożyczeniem 3000 zł, z 12-miesięcznym okresem spłaty to łączna kwota do spłaty zamknie się w kwocie około 4800 zł. Jest to niestety niemal dwu krotność pożyczonej kwoty. Tanio więc nie jest, nawet jak na warunki pozabankowe.

Kto ma szansę na uzyskanie pożyczki w Ferratum?

Podobnie jak w Ekspres Kasie szanse na uzyskanie pożyczki mają osoby od 21 do 70 lat. Które nie posiadają zadłużeń w Krajowym Rejestrze Długów

Ferratum Opinie

Poniżej możecie poznać opinie o Ferratum oraz komentarze użytkowników na temat pożyczek udzielanych przez firmę Ferratum Money. Jeżeli korzystałeś z pożyczek firmy, zapraszam do podzielenia się Twoją opinią na jej temat, oraz pozostawieniem swojego komentarza.

Czytaj również

20 Comments
 1. Byłam w nagłej potrzebie i dołku finansowym. Pożyczka z Ferratum okazała się zbawienna. Obciążenie spłaty do uniesienia, tym bardziej ,że wzięłam niewygórowaną kwotę.

 2. Kiedy z kasą krucho, bo się nadwydatkowało na święta to na karnawał trzeba chyba będzie się trochę zapożyczyć. Biorę w Ferratum i dokładam do nowego -starego auta z wyprzedaży rocznika 2015. Niezła okazja. poszukajcie najbliżej oddziału banku. Spłata niezbyt droga w porównaniu z innymi.

 3. Podobnie jak w Ekspres Kasie szanse na uzyskanie pożyczki mają osoby od 21 do 70 lat, które nie posiadają zadłużeń w Krajowym Rejestrze Długów. No i wszystko jasne. Jutro biorę na szaleństwo alpejskie.

  • A jak ktoś ma 18 czy 19 lat to już nie ma szansy na pożyczkę w Ferratum? Nawet jesli nie ma się żadnych zadłużeń ani w KRD ani w BIK?

 4. Spośród dostępnych na rynku chwilówek i szybkich pożyczek najmniej ryzykowna jest ta proponowana przez Ferratum Bank. Przynajmniej ze względu na koszt spłaty i zminimalizowane ryzyko.

  • No nie do końca bym się zgodził bo jak dobrze przyjrzeć się ofertom firm pożyczkowych, to znajdziemy jednak oferty z jeszcze mniejszym ryzykiem (czyli z niższą ratą). Przy obecnej konkrencji, szukając pożyczki pozabankowej wystarczy tylko dobrze poszukać, dzisiaj to bułeczka z masłem 😉

 5. W Ferratum możemy wziąć pożyczkę na szybko bez zbędnych “prześwietleń” naszych zdolności kredytowych. Ot tak okazjonalnie na natychmiast.

  • Czyli nie jest wymagane ani zaświadczenie o dochodach ani wyciąg z konta? Telefonów do pracodawcy Ferratum też nie wykonuje?

   • reklamują się jako firma udzielająca pożyczek bez zaświadczeń, więc pewnie przy mniejszych kwotach nie wymagają takich dokumentów, jak jest w praktyce tego niestety nie wiem.

 6. Kiedy z kasą nie wyrabiałem, bo tak się porobiło przez zdarzenia losowe trafiłem po pożyczkę w Ferratum Banku. Dają szybko i nawet nie trzeba się specjalnie spinać ze spłatą.

  • Taaa.. ale terminowo to trzeba spłacać wszędzie, bo właśnie na tym jak ktoś spóźni się ze spłatą, takie firmy pożyczkowe zarabiają najwięcej, doliczając im dodatkowe opłaty za opóźnienia w spłacie. Ale fakt faktem, że jeśli my będziemy pilnować terminu spłaty tu unikniemy nie potrzebnych nie przyjemności. Trzeba jednak tego pilnować 😉

 7. Uwaga dla korzystających z pożyczek w Ferratum Banku /szanse na uzyskanie pożyczki mają osoby , które nie posiadają zadłużeń w Krajowym Rejestrze Długów. Trzeba zatem ogarnąć swoją wiarygodność spłaty ewentualnego zadłużenia.

  • Akurat to już wiadomo od dawna że sprawdzają KRD, zresztą która firma pożyczkowa nie sprawdza tych baz przy udzielaniu pożyczek?

   • Są takie uwierz mi 😉 Tylko że potrzebne jest odpowiednie zabezpieczenie – nieruchomość, samochód albo dobry poręczyciel.

 8. W ofercie dla stałych klientów pojawiła się pożyczka w wysokości do 10 000 zł ze spłatą do 24 miesięcy, jeśli by to kogoś interesowało. Zaświadczeń o dochodach nie trzeba pokazywać, bo sami weryfikuje rachunek bankowy pożyczkobiorcy pod kątem dochodów.

 9. Jeśli chodzi o pożyczki ratalne, to firma bardzo spoko. Może koszty pożyczek w Ferratum nie są tak niskie jak w innych firmach jak Monedo czy Wonga, ale znacznie łatwiej można uzyskać niż w tych firmach. Jak komuś odrzucili wniosek o kredyt w banku, to powinien spróbować u nich, powinno się udać.

 10. Firma Ferratum nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań przy udzielaniu pożyczek, więc uważam to za duży atut w przypadku osób którym odmówiono udzielenia kredytu w banku. Ponadto można za ich pośrednictwem uzyskać zarówno chwilówki online, jak również pożyczki ratalne nawet do 10 000 zł.

  • Może kiedyś, ponieważ teraz już nie tak łatwo otrzymać za ich pośrednictwem pożyczkę. Zresztą wydaje mi się, że to już dotyczy niestety większości firm udzielających pożyczki pozabankowe a nie tylko Ferratum. Nie dostałeś kredytu w banku, to u większości firm pożyczkowych też nie dostaniesz.

   (2/5)
 11. Ferratum jest w trakcie zmian i z tego co się orientuję usprawnia swój system udzielania pożyczek. Właśnie wprowadzili weryfikację bez konieczności przesyłania przelewu przez system Instantor, a niedługo oferta powiększy się również o dodatkowe kwoty pożyczek i wydłużony okres spłaty.

  (5/5)
 12. Choć jak widzę, o ferratum opinie są w większości dobre, to niestety firma zawiesiła udzielanie pożyczek na czas Covid.

  (4/5)

Oceń: