Ratkomat

- pożyczki na raty do 5000 zł

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

7 udostępnij na FB

Mam przyjemność przedstawić Wam nową ofertę na rynku pożyczkowym, jaką jest marka Ratkomat. Sama nazwa już wiele zdradza, ponieważ mamy tu do czynienia z pożyczkami ratalnymi w wysokości od 1000 do 5000 zł.

Wydawać by się mogło, że Ratkomat to całkowicie nowa propozycja na rynku pożyczek pozabankowych,. Jednak jeśli dobrze się przyjrzymy i zajrzymy do stopki serwisu internetowego, to znajdziemy tam informację że pożyczkodawcą jest znana nam już Aasa Polska. Dlatego też nic dziwnego, że sama oferta jest praktycznie zbliżona do macierzystej oferty firmy.

Pożyczki Ratkomat na raty do 5000 zł

Pożyczki na raty do 5000 zł – to maksymalna kwota jaką możemy pożyczyć za pośrednictwem Ratkomat. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że koszty pożyczek jakie tu spotkamy, należą do jednych z najniższych w przypadku pożyczek udzielanych do kwoty 5000 zł. Okres spłaty pożyczki możemy rozłożyć na raty miesięczne. Mamy pod tym kątem do wyboru okres od 6 do 24 miesięcy.

Dla kogo pożyczka w Ratkomat? Wymagania nie są specjalnie duże, więc aby ubiegać się o pożyczkę za pośrednictwem Ratkomatu powinniśmy mieć ukończone 20 lat (a nie więcej jak 80). Powinniśmy otrzymywać udokumentowany stały dochód (na terenie Polski) oraz brak zadłużeń w rejestrach dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD). Do uzyskania pożyczki potrzebny będzie nam również aktywny rachunek bankowy.

Umowa za pośrednictwem kuriera

Aby dopełnić wszystkie formalności związane z pożyczką Ratkomat konieczne jest odebranie umowy. Zostanie nam ona dostarczona za pośrednictwem kuriera i w jego obecności powinna zostać podpisana. Z jej treścią możemy zapoznać się jednak wcześniej. Ponieważ zostanie ona do nas wysłana drogą mailową, na wcześniej podany adres e-mail. Zaraz po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki. Dzięki takiej opcji pożyczka zostanie udzielona całkowicie przez internet. Bez odwiedzania placówki firmy pożyczkowej i bez wychodzenia z miejsca zamieszkania.

Czytaj również

7 Comments
  1. Jak dowiedziałem się o tym że umowa idzie przez kuriera i trzeba składać podpis i dopiero jak umowa wraca firma to wypłacana jest pożyczka, to podejrzewałem że stoi za tym Aasa. No ale przynajmniej koszty pożyczek nie wygórowane, dlatego w tym wypadku można poczekać. Wiadomo że za ekspresowe pożyczki trzeba niestety płacić więcej..

  2. Bynajmniej dostajesz umowę na papierze a nie jakieś wirtualne pismo, z którym nie wiadomo co zrobić. Czy wydrukować i odesłać czy nic nie robić?

    Tylko jeśli ktoś wysyła umowę drogą pocztową czy kurierem, to powinien przesłać ją wcześniej na maila czy w inny sposób. Tak aby można się było z nią zapoznać wcześniej a nie dopiero w obecności kuriera. Żaden pracownik firmy kurierskiej nie będzie czekał aż zapoznamy się z jej treścią i złożymy stosowny podpis.

  3. Teraz już można u nich pożyczyć nawet do 10 000 zł i jeśli na tak wysoką pożyczkę się zdecydujemy to okres spłaty możemy rozszerzyć do 24 miesięcy. Koszty też mają niższe niż większość podobnych firm udzielających pożyczki pozabankowe. Jak ktoś nie chce przesyłania pożyczki na konto to może wybrać opcję odbioru pożyczki na poczcie w miejscu zamieszkania.

  4. Można też podpisać już u nich umowę elektronicznie i nie trzeba wtedy czekać aż kurier nam ją przywiezie do domu. Wtedy pożyczka Ratkomat może na naszym koncie pojawić się nawet jeszcze tego samego dnia co składaliśmy wniosek, wcześniej nie było to możliwe bo najpierw wychodziła umowa, następnego dnia kurier ją dostarczał i praktycznie jak dopiero wróciła ona do firmy spowrotem to wysyłali pożyczkę na konto.

  5. Z tego co się orientuję to Ratkomat udziela też pożyczki Giro, do których nie trzeba posiadać konta osobistego. Po załatwieniu wszystkich formalności, pieniądze można odebrać w najbliższej placówce pocztowej w naszym mieście.

  6. Koszty mają nie duże jak na pożyczki pozabankowe z ratami więc opcja warta rozpatrzenia jeśli mamy problem z uzyskaniem kredytu w banku. Do tego mają w ofercie nawet większe kwoty pożyczki i ogólnie dobre opinie więc moim zdaniem warto przyjrzeć się tej ofercie bliżej. Nie wiem jednak czy sprawdzają BIK?

  7. Czy ktoś uzyskał u nich pożyczkę w wysokości 10000 zł? Pytam ponieważ zależy mi wyłącznie na takiej kwocie, a jedna firma w której składałam wniosek niestety dała mi odmowną decyzję. Boję się że jak będę tak po kolei składała wnioski o pożyczkę w każdej jednej firmie to każda z czasem będzie odrzucała wniosek, bo będzie zbyt dużo zapytań do baz. Dlatego jestem ciekawa jak wygląda to w Ratkomat.