Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Pożyczki KOKOS

Pożyczki Prywatne Kokos

Kokos jest najbardziej popularnym serwisem społecznościowym, specjalizującym się w udzielaniu pożyczek prywatnych. Serwis zrzesza na swoich stronach zarówno osoby poszukujące pożyczek jak również prywatnych inwestorów czyli osoby które w ramach serwisu chcą pożyczyć pieniądze na określony procent.

Taniej niż w banku – niektórzy mogą być tym zdziwieni ale w większości przypadków koszt pożyczki może być niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu w banku. Nie ma tu jednak nic dziwnego ponieważ banki muszą mieć wysokie koszty ponieważ utrzymują placówki bankowe, pracowników, systemy komputerowe, sieci i wiele innych rzeczy. Jak wiadomo wszystko to kosztuje i wliczone jest w koszty udzielanych nam kredytów. W przypadku pożyczek udzielanych przez Kokos wiele z tych rzeczy odchodzi a główną prowizje pobierają prywatni użytkownicy oraz właściciele serwisu.

Że może być tanio niech świadczy jedna z przykładowych pożyczek udzielonych w ramach serwisu. Jedna z osób zainteresowana pożyczką która potrzebowała pieniędzy na remont mieszkania a brała już wcześniej pożyczkę w serwisie otworzyła aukcje w ramach której kwota pożyczki wynosiła 20 000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy. Wynagrodzenie inwestora bez gwarancji wynosiło 10% w skali roku, natomiast wynagrodzenie inwestora z gwarancją tylko 5% w skali roku. Dzięki temu rata miesięczna wyniosła tylko 1833 zł co łącznie daje do spłaty jedynie.. 21 996 zł.

Oczywiście pożyczkę na tak dobrych zasadach i w tej wysokości uda się uzyskać tylko tym osobom które zaciągnęły już wcześniej przynajmniej kilka pożyczek i spłacały je terminowo. Tym samym są one rzetelnymi pożyczkobiorcami do których inwestorzy będą mieli zaufanie i zdecydują się pożyczyć im pieniądze na przystępnych warunkach.

Ile dostanę przy pierwszej pożyczce? Osoby pożyczające w Kokosie swoją pierwszą pożyczkę mogą pożyczyć do 1000 zł a oprocentowanie w skali roku w tym wypadku wynosi najczęściej 15-16%. Przy kolejnych pożyczkach limit ten może wzrosnąć nawet do 25 000 zł.

Co będzie potrzebne do uzyskania pożyczki w Kokos? W pierwszym kroku będziemy musieli przygotować skan naszego dowodu osobistego oraz drugiego dokumentu tożsamości (prawo jazdy, paszport itp) jeśli taki posiadamy. W kolejnym kroku będziemy mogli już przejść do składania swojego pierwszego wniosku o pożyczkę w którym poza kwotą pożyczki oraz okresem spłaty wskażemy również cel pożyczki, aby zachęcić inwestorów do jej udzielenia.

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*