Pożyczki KOKOS

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

7 udostępnij na FB

Kokos jest najbardziej popularnym serwisem społecznościowym, specjalizującym się w udzielaniu pożyczek prywatnych. Serwis zrzesza na swoich stronach zarówno osoby poszukujące pożyczek. Jak również prywatnych inwestorów. Czyli osoby które w ramach serwisu chcą pożyczyć pieniądze na określony procent.

Pożyczka społecznościowa

Taniej niż w banku – niektórzy mogą być tym zdziwieni ale w większości przypadków koszt pożyczki może być niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu w banku. Nie ma tu jednak nic dziwnego. Ponieważ banki muszą mieć wysokie koszty ponieważ utrzymują placówki bankowe, pracowników, systemy komputerowe, sieci i całą infrastrukturę. Jak wiadomo wszystko to kosztuje i wliczone jest w koszty udzielanych nam kredytów. W przypadku pożyczek udzielanych przez Kokos, wiele z tych rzeczy odchodzi a główną prowizje pobierają prywatni użytkownicy oraz właściciele serwisu.

Że faktycznie może być tanio, niech świadczy jedna z przykładowych pożyczek udzielonych w ramach serwisu. Jedna z osób zainteresowana pożyczką która potrzebowała pieniędzy na remont mieszkania a brała już wcześniej pożyczkę. W serwisie otworzyła aukcje w ramach której kwota pożyczki wynosiła 20 000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy. Wynagrodzenie inwestora bez gwarancji wynosiło 10% w skali roku. Natomiast wynagrodzenie inwestora z gwarancją tylko 5% w skali roku. Dzięki temu rata miesięczna wyniosła tylko 1833 zł co łącznie daje do spłaty jedynie.. 21 996 zł.

Wysokość pożyczek społecznościowych

Oczywiście pożyczkę na tak dobrych zasadach i w tej wysokości uda się uzyskać tylko tym osobom, które zaciągnęły już wcześniej przynajmniej kilka pożyczek i spłacały je terminowo. Tym samym są one rzetelnymi pożyczkobiorcami. Do których inwestorzy będą mieli zaufanie i zdecydują się pożyczyć im pieniądze na przystępnych warunkach.

Ile dostanę przy pierwszej pożyczce? Osoby pożyczające w Kokosie swoją pierwszą pożyczkę mogą pożyczyć do 1000 zł. A oprocentowanie w skali roku w tym wypadku wynosi najczęściej 15-16%. Przy kolejnych pożyczkach limit ten może wzrosnąć nawet do 25 000 zł.

Co będzie potrzebne do uzyskania pożyczki w Kokos? W pierwszym kroku będziemy musieli przygotować skan naszego dowodu osobistego. Oraz drugiego dokumentu tożsamości (prawo jazdy, paszport itp) jeśli taki posiadamy. W kolejnym kroku będziemy mogli już przejść do składania swojego pierwszego wniosku o pożyczkę. W którym poza kwotą pożyczki oraz okresem spłaty wskażemy również cel pożyczki, aby zachęcić inwestorów do jej udzielenia.

Czytaj również

7 Comments
 1. Kokos to bardzo fajna alternatywa dla pożyczki bankowej. Tylko że nie tak od razu.. żeby uzyskać atrakcyjne oprocentowanie pożyczki które będzie niższe niż dla kredytu bankowego, potrzebny jest.. czas! Nie jest tak że już przy pierwszej pożyczce dostaniemy w Kokosie tanią pożyczkę. Najpierw musimy zyskać status zaufanego pożyczkobiorcy. Bierzemy pierwszą pożyczkę z nieco wyższym oprocentowaniem niż standardowe, dzięki czemu łatwiej nam będzie uzyskać tą pierwszą pożyczkę. A wiadomo że inwestorzy nie mają specjalnego zaufania do nowych klientów, wolą udzielać pożyczek osobom już zaufanym. Takim, którzy zaciągali już pożyczki przez Kokos i spłacali je terminowo. Przy tej pierwszej pożyczce to więc my będziemy musieli zachęcić inwestorów do udzielenia nam pożyczki. Najlepiej przy tej pierwszej pożyczce wnioskować o jakąś nie dużą pożyczkę z nieco krótszym okresem spłaty np. 3 do 6 miesięcy. Zobaczycie że już drugą pożyczkę znacznie łatwiej przyjdzie Wam uzyskać a jeśli będziecie spłacać je bez opóźnień to już przy trzeciej można poszaleć i nie dość że uzyskać wyższą kwotę pożyczki t jeszcze z przyjemnym oprocentowaniem, którego nie uświadczycie w żadnym banku. No ale na to trzeba zapracować.

  Przy pierwszej pożyczce można maksymalnie pożyczyć 5000 zł, ale przy kolejnych już nawet do 25 000 zł. Dlatego jeśli ktoś planuje jakiś większy remont czy jakiś zakup i będzie szukał kredytu tańszego od tego oferowanego w banku, to warto wypracować sobie historię kredytową w Kokosie.

 2. Fajna opcja, jeśli ktoś nie możemy dostać kredytu w banku, czy to z powodu zdolności kredytowej czy historii kredytowej. W przypadku tej drugiej opcji, może nie będzie łatwo dostać tu pożyczki, ale nie jesteśmy od razu przekreśleni na porażkę. Łatwiej na pewno mają te osoby która raz już pożyczały w Kokos gotówkę i spłacały raty terminowo. Przy kolejnych pożyczkach i warunki będą korzystniejsze i łatwiej będzie nam uzyskać taką pożyczkę.

 3. Pożyczki gotówkowe kokos to bardzo korzystna oferta. Ja zdecydowałem się na taką pożyczkę, ponieważ szybko potrzebowałem gotówki, a miałem już na koncie kilka pożyczek. Pożyczka w KOKOS okazała się łatwa w spłacie.

  (5/5)
 4. Ja prubuje uzyskac choc pierwsza pozyczke a co odmowy to odmowy.a niby dawaja tak.jakos ja nie moge otrzymac ciekawa sprawa

  (1/5)
 5. Jeżeli chodzi o firmy pożyczkowe, to jedyna którą mogę polecić to Szybka Gotówka – niepodważalny lider na polskim rynku finansowym. Zachęcam do skorzystania z ich promocji, w ramach której rozdają po 50 zł bonusów 

  (2/5)
 6. Najlepsze prywatne pożyczki są w firmie Szybka Gotówka. Polecam z całego serca każdemu kto znalazł się w trudnej sytuacji finansowej.

  (2/5)
 7. Pożyczka kokos – o tym słyszałem pierwszy raz, na pierwszy rzut oka warunki były zadowalające, ale ja jednak zdecydowałem się obecnie na inne, bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Niemniej dla niektórych to będzie naprawdę super opcja.

  (5/5)

Oceń:

 • kokos.pl czy warto
 • kokos.pl opinie
 • pożyczki kokos
 • pożyczki gotówkowe kokos
 • pożyczka kokos
 • opinie kokos.pl
 • kontakt kokos.pl
 • kokosy pożyczki
 • kokos pożyczki opinie
 • kokos pożyczki gotówkowe
 • kokos pożyczki
 • kokos opinie