ProFimo – Prometeusz Finanse

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

8 udostępnij na FB

Działalność firmy pożyczkowej Profimo można podzielić na dwie odrębne kategorie. Pierwszą z nich jest tradycyjna pożyczka ratalna, którą można uzyskać całkowicie przez internet. Druga oferta dotyczy refinansowania kosztów zakupu pojazdu, a więc jest to pożyczka udzielana stricte na zakup samochodu używanego. Obie z ofert Profimo przybliżymy Wam w poniższym artykule.

Obie z ofert różnią się oczywiście i to dosyć zacznie, głównie kwotą oferowanej pożyczki oraz okresem spłaty. Pożyczka ratalna skierowana jest do osób poszukujących raczej nie dużej kwoty, którą można uzyskać całkowicie online. Pożyczka samochodowa natomiast, skierowana jest do osób, które chciałyby sfinansować zakup samochodu, w całości lub częściowo.

Prometeusz Finanse Sp. z o. o.

ProFimo Prometeusz Finanse opinie

Na samym początku, warto jednak wspomnieć o firmie stojącej za marką ProFimo. Firmą odpowiedzialną za działalność marki, jak również udzielająca pożyczek pod tą nazwą, jest Prometeusz Finanse Sp. z o. o. z siedzibą w Kielcach, mieszczącą się przy ul. Paderewskiego 48. Firma działa pod tą nazwą już od 2005 roku i specjalizuję się w udzielaniu pożyczek zarówno przez internet, jak również w stacjonarnej placówce firmy, znajdującej się w Kielcach. W przypadku pożyczek udzielnych przez internet, konieczne jest wyrażenie zgody na pełnomocnictwo do podpisania umowy pożyczki.

Pożyczka Ratalna przez Internet

W ramach pożyczki internetowej, Profimo Oferuje nam pożyczki w wysokości od 1000 do 2500 zł. Są to zatem pożyczki online, które z łatwością będziemy mogli zarówno uzyskać jak i spłacić przez internet. Pożyczki udzielana są z 18-miesięcznym okresem spłaty. Wysokość raty miesięcznej, jak również wysokość RRSO poznamy jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. W celu uzyskania pożyczki wystarczy wypełnienie prostego wniosku a następnie zalogowanie się do rachunku bankowego przez system Kontomatik. Dzięki temu systemowi, będzie możliwa natychmiastowa weryfikacja osoby wnioskującej o pożyczkę. Dzięki temu rozwiązaniu, nie jest konieczne również wysyłanie przelewu weryfikacyjnego.

Pożyczka Samochodowa ProFimo

Na znacznie większą kwotę pożyczki będą mogły liczyć osoby, które z pożyczonych pieniędzy chciałyby sfinansowań zakup samochodu używanego. Jest to opcja skierowana zarówno do tych osób, które szukają samochodu za pełną kwotę pożyczki w wysokości 20 000 zł, jak również dla tych które chciałyby częściowo sfinansować zakup samochodu z pomocą pożyczki. ProFirmo może nam pod tym kątem zaoferować pożyczkę w wysokości od 3000 do 20 000 zł. Tutaj okres spłaty jest nieco bardziej elastyczny i może wynosić od 24 do 36 rat miesięcznych.

Jakie wymagania należy spełnić aby uzyskać pożyczkę?

W zależności od tego, z jakiej oferty będziemy chcieli skorzystać, firma ma nieco inne wymagania. Osoby wnioskujące o pożyczkę ratalną powinny posiadać ukończone 28 lat i nie przekroczone 84 lata. Natomiast osoby wnioskujące o pożyczkę na zakup lub refinansowanie kosztów zakupu samochodu, powinny posiadać ukończone 26 lat i nie przekroczony 84 rok życia. W obu przypadkach warunkiem uzyskania pożyczki jest posiadanie polskiego obywatelstwa, udokumentowanego dochodu oraz konta bankowego. ProFimo może odrzucić wniosek o pożyczkę, jeśli posiadamy zadłużenia widoczne w bazach dłużników czy bazie BIK.

Czytaj również

8 Comments
 1. W większości firmach pożyczkowych nie udało mi się uzyskać pożyczki online. Z powodzeniem jednak poszło złożenie wniosku o udzielenie pożyczki w Profimo. Jeśli więc macie obecnie problem z uzyskaniem pożyczki, zdecydowanie próbujcie u nich. Jedyny minus to kwota pożyczki do maksymalnie 2500 zł.

  (5/5)
 2. Do tej pory ciężko znaleźć opinie o ProFimo, a teraz dowiaduje się że firma działa już od kilkunastu lat. Jeśli ktoś szuka nie dużej pożyczki a nie dostał jej w banku, to z myślę że z powodzeniem ją u nich dostanie.

  (4/5)
 3. Ogólnie bez większych problemów uzyskałem w Profimo pożyczkę. Jednak poleciłem tą ofertę znajomemu, z którym mieliśmy zaplanowany wspólny wyjazd i jemu nie udało się jej dostać.

  (5/5)
 4. @Gustaw miałam to samo, myślałam że łatwiej będzie uzyskać pożyczkę w tym Profimo, ale się tylko rozczarowałam. Z tego co się orientuję, to dużo wniosków odrzucają.

  (1/5)
 5. Teraz już większe pożyczki ratalne dostępne są w tym Profimo. Gotówkowo można dostać do 4000 zł, jak potrzeba więcej do 20 000 zł to można dostać pod zastaw samochodu.

  (5/5)
 6. Już myślałem że nigdzie nie uda mi się dostać pożyczki a w końcu udało się dzięki Prometeusz finanse. Dostałam mniej niż oczekiwałam, ale doceniam że wogle dali mi pożyczkę.

  (5/5)
 7. Chce.uzyskac.pozyczke.na.splateinnych.bankow.a.tez.niezwloczniepotrzebuje.na.zalatwienie.osobistych.spraw

Oceń: