Pożyczki długoterminowe – które najtańsze?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

17 udostępnij na FB
Dzisiaj bez większych przeszkód możemy sprawdzić wysokość raty miesięcznej w poszczególnych firmach, wykorzystując do tego celu dobrodziejstwa internetu.

Jeżeli mamy problem z uzyskaniem kredytu gotówkowego w banku, zaczynamy rozglądać się za innymi sposobami na pozyskanie dodatkowej gotówki. Najczęściej są to oczywiście pożyczki pozabankowe z długim okresem spłaty czyli tzw. pożyczki długoterminowe, których spłatę możemy rozłożyć na dowolny okres od kilku czy kilkunastu miesięcy po 36 czy 48 miesięcy.

Jak już nie raz wcześniej wspominałem, długoterminowe pożyczki pozabankowe nie muszą być drogie w spłacie. Owszem, zawsze to będzie droższe rozwiązane od tradycyjnego kredytu gotówkowego w banku. Przy obecnej konkurencji na rynku pozabankowym, mamy możliwość otrzymania całkiem korzystnych warunków.

O czym powinniśmy wiedzieć szukając potrzebnej pożyczki długoterminowej drogą pozabankową? Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy wiedzieć o tym, że praktycznie każda sprawdzona firma pożyczkowa posiada na swojej stronie internetowej specjalne kalkulatory pożyczkowe. Z ich pomocą w prosty sposób obliczymy sobie dokładny koszt pożyczki. Po wskazaniu kwoty pożyczki oraz okresu w jakim zamierzamy spłacić pożyczoną kwotę, wyświetli tam się wysokość raty miesięcznej pożyczki jak również łączny jej koszt czyli to co będziemy mieli do spłaty przez cały okres obowiązywania umowy.

Wyniki które otrzymamy to nie żadne orientacyjne koszty które mijają się z rzeczywistością, ale kwoty określające rzeczywiste koszty pożyczek w konkretnych firmach. Oczywiście mam w tym miejscu na myśli wyłącznie oferty sprawdzonych firm które oferują pożyczki długoterminowe, takie o których piszę na swoim bogu a nie te firmy których reklamy spotkamy na słupach energetycznych…

Dzięki takim symulacjom pożyczkowym, możemy sprawdzić w których firmach oferta uzyskania pożyczki będzie dla nas najkorzystniejsza. Praktycznie każda firma pożyczkowa posiada inne koszty pożyczek, inne koszty opłat przygotowawczych co ma wpływ na łączne koszty pożyczki. Co równie ważne, praktycznie każda jedna firma ma inne wymagania względem potencjalnego pożyczkobiorcy – jedna udziela pożyczek od 18 lat a inna umożliwia uzyskanie pożyczki od 23 roku życia. Przykładów jest więcej – jedna weryfikuje dane w BIK, inne sprawdzają tylko rejestry dłużników albo u jednej uzyskamy maksymalnie do 2000 zł a u innej możemy wnioskować nawet o 25 000 zł.

Jeżeli zależy Wam na korzystnej oferty pożyczek z długim okresem spłaty, warto sprawdzać pisane przeze mnie co miesiąc Rankingi Pożyczek pozabankowych, w których staram się pisać wyłącznie o tych najlepszych moim skromnym zdaniem i często też najtańszych ofertach z krajowego rynku pozabankowego.

A oto oferty pożyczek długoterminowych z ratą miesięczną, w wybranych przeze mnie firmach:

Provident – do 24 miesięcy
Hapi Pożyczki – do 24 miesięcy
Zaplo – do 24 miesięcy
Incredit – do 24 miesięcy
Wonga – do 12 miesięcy
Pożyczka OK – do 30 miesięcy
Aasa Polska – do 24 miesięcy
Banknot – do 12 miesięcy
Ferratum – do 12 miesięcy
Takto Finanse – do 36 miesięcy
Monedo Now – do 36 miesięcy

Czytaj również

17 Opinie
 1. Jak tu już wcześniej pisałem dla mnie takimi sprawdzonymi i bez konkurencyjnymi firmami są nam pewno Zaplo i Wonga. Jak porównamy ich koszty pożyczek z kosztami innych podobnych firm to bez problemu ocenimy że jednak u nich ta oferta jest jednak najlepsza i najtańsza. Do tego te firmy akurat często robią promocje dla nowych klientów, w ramach których pożyczkę można uzyskać na jakichś fajnych i przystępnych warunkach.

 2. Dobre zestawienie, tym bardziej że wymieniliście tylko te sprawdzone firmy, pomijając te które za samo udzielenie pożyczki na start życzą sobie jakieś kosmiczne opłaty. Ja tam nic nie mam do pożyczek pozabankowych, bo nie raz miałem trudną sytuację, kiedy bank nie chciał mi dać kredytu a dostałem ją przez taką właśnie firmę. Trzeba tylko terminowo spłacać raty, wtedy żadne problemy nam się nie przydarzą.

 3. teraz jest duży wybór firm które udzielają takie pożyczki długoterminowe, więc już ludzie nie muszą się kierować tylko tym że w ogóle ktoś zechce im udzielić kredytu bo nie dostali kredytu w banku. Teraz można również sobie dopasować koszt w zależności od tego jaki jest koszt raty miesięcznej takiej pożyczki. Jeśli wychodzi drogo z jednej firmie, sprawdzamy w drugiej. Teraz takich pożyczek z ratami miesięcznymi udziela mnóstwo firm pożyczkowych.

 4. Moglibyście jeszcze napisać odrębny artykuł w którym przedstawione będą pożyczki długoterminowe dla zadłużonych. Teraz w przypadku takich pożyczek o których piszecie stawiane wymagania są niemal takie jak w bankach. Osobie po przejściach która zmaga się z problemami finansowymi, ciężko uzyskać dodatkową gotówkę za pośrednictwem takich firm gdzie weryfikowana jest dogłębnie zdolność i historia kredytowa.

 5. @Robson – coś podobnego już było tu publikowane już jakiś czas temu, klik: https://www.banki24.com.pl/pozyczka-dla-zadluzonych-bik-krd/ i tam jest kilka firm które albo nie sprawdzają BIK, albo nie sprawdzają co w przypadku tego ostatniego zdarza się bardzo rzadko. Co innego jeśli decydujemy się sięgnąć po pożyczkę z poręczycielem czy jak kto woli żyrantem. Wtedy nasza historia kredytowa nie odgrywa już tak dużej roli, jak historia kredytowa osoby która będzie nam żyrować pożyczkę. To zresztą tańsze rozwiązanie w spłacie niż taka tradycyjna pożyczka gotówkowa bez żadnych zabezpieczeń.

 6. Mój znajomy ostatnio prosił mnie bym znalazł mu jakąś nie drogąw spłacie pożyczkę pozabankową, bo niestety odmówiono mu w banku. Z moich wyliczeń najtańsze stawki miały trzy firmy a więc Wonga, Hapi i Monedo. Każda jedna z tych sprawdza jednak BIK i bardzo często, jeśli osoba posiada negatywny BIK to wniosek jest odrzucany. Inne osoby np. te które nie dostały kredytu z powodu niskich dochodów, powinny mieć większe szanse na uzyskanie pożyczki.

 7. Słuchajcie, jeśli ktoś szuka na prawdę taniej pożyczki to polecam albo ofertę Wonga albo Monedo. Obie firmy mają na prawdę przystępne ofertę pożyczek długoterminowych i jak policzymy koszty pożyczek tak do 5000 zł to wychodzą nie wiele większe jak w bankach, a nawet na tym samym poziomie. Wszystko zależy od kwoty pożyczki a w szczególności okresu spłaty. Te z maksymalnie 12-miesięcznym okresem spłaty wychodzą podobnie.

 8. Można jeszcze wspomnieć o tych bankowych pożyczkach gotówkowych, które są dostępne przez internet a więc choćby mBank, iGotówka, iKredyt, T-Mobile Usługi Bankowe czy Inbank. Oczywiście wymagania nieco większe niż w firmach pożyczkowych, ale za to można uzyskać korzystniejsze oprocentowania a więc niższe raty.

 9. Wymagania nieco większe? Podczas gdy jeden bank przyzna 1 kredyt na 100 złożonych, to inna firma pożyczkowa może z 30 pożyczek przyznać. Z bankami jest problem, bo one po prostu nie chcą udzielać kredytów online i wybierają sobie tylko te osoby które posiadają już ugruntowaną historię kredytową.

 10. Sprawdzałem ostatnio i najtańsze rat ma kilka firm np. Monedo, Wonga, iGotówka. Jednak wymagania takie jak w bankach a więc wyłącznie dobra historia kredytowa bez zadłużeń, no i oczywiście minimum najniższa krajowa nie obciążona innymi kredytami czy pożyczkami.

 11. Jak sięgać po pożyczki długoterminowe z ratami miesięcznymi, to najlepiej takie które mają najniższe raty a to samemu jesteśmy w stanie łatwo sprawdzić. Ważna jest również łatwa dostępność, a więc bez zaświadczeń, przesyłania dodatkowych dokumentów czy dzwonienia po naszych znajomych czy pracodawcy.

  • Większość firm które udzielają pożyczki ratalne nie wymaga zaświadczeń, bo mogą automatycznie sprawdzić wpływy jakie mamy na konto. Są specjalne systemy, które sprawdzą to w kilka sekund, i tylko wystarczy że wyrazimy na to zgodę.

 12. Wonga i Zaplo – to sprawdzone firmy, w których pożyczkę długoterminową w ratami miesięcznymi można uzyskać bez większych problemów. Jeśli nie uda się w jednej, warto spróbować w drugiej, bo to akurat dwie niezależne od siebie firmy pożyczkowe.

 13. Ja wiem, że na pewno Ferratum jest taką firmą w której można uzyskać pożyczkę pozabankową bez większych przeszkód. Również w sytuacji takiej, że bank odrzuca wniosek o kredyt który złożyliśmy. U nich gotówkę możemy mieć jeszcze tego samego dnia.

 14. (4/5)

  Jest dużo firm które takich pożyczek udzielają, więc mamy możliwość dokonania przemyślanego wyboru. Pożyczka długoterminowa najlepiej sprawdza się (jeśli mówimy o gotówkowej) np. z niedługim 12 miesięcznym okresem spłaty. Wtedy mamy szanse uzyskać dosyć niskie raty miesięczne.

  • (4/5)

   Tego typu pożyczkę równie dobrze uzyskamy w banku i również całkowicie przez internet. Jeśli mamy odpowiednio dobrą zdolność i historię kredytową, nic nie będzie stało na przeszkodzie by taką pożyczkę uzyskać.

 15. (4/5)

  A jaką pożyczkę długoterminową polecilibyście w przypadku jeśli chciałbym pożyczyć 10 000 zł na okres 48 miesięcy. Czy to wogóle sensowne rozwiązanie, brać taką pożyczkę za pośrednictwem firm pożyczkowych?

Oceń:*