Monedo Now

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

22 udostępnij na FB

Najpierw było Kredito24 Raty, następnie pojawiła się całkowicie nowa marka Zaimo. A teraz kolejna metamorfoza i kolejna zmiana nazwy – Monedo Now. Firma Kreditech uruchomiła właśnie całkowicie nową markę. Która wcześniej mogła być Wam znana pod nazwą Zaimo.

Przyznać muszę, że sama oferta nie uległa jakimś drastycznym zmianom. Zmiany widać bardziej pod kątem wizualnym, a więc można być powiedzieć, że mamy tu do czynienia ze zmianami czysto kosmetycznymi. Zmieniła się strona internetowa firmy, logo oraz sama forma przedstawienie oferty pożyczki. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Zaimo, nie znajdziemy na stronie informacji na temat kosztów pożyczek. Takich, do których przyzwyczaiły nas inne firmy pozabankowe, udzielające pożyczek przez internet. Zamiast tego możemy wybierać spośród dostępnych kwot pożyczek od 1500 zł do 10 000 zł (w przypadku stałych klientów do 15 000 zł). Nie znajdziemy również możliwości wyboru okresu spłaty pożyczki. Ponieważ zamiast tego dostępny jest wybór miesięcznej raty pożyczki sięgający od 25 zł do maksymalnie 3333 zł.

Monedo Now Pożyczka

Dla kogo pożyczki Monedo?

Tu zasady są bardzo zbliżone do Zaimo, ponieważ wystarczy ukończone 18 lat, dowód osobisty oraz posiadanie konta bankowego oraz telefonu komórkowego. Wszystkie formalności załatwiane są w 100% przez internet. Natomiast samą decyzję o uzyskaniu pożyczki powinniśmy otrzymać w ciągu kilku minut od momentu złożenia wniosku o pożyczkę. Jeśli decyzja będzie pozytywna, będziemy musieli potwierdzić otrzymaną ofertę elektronicznie oraz zakładając profil na Monedo. Gdy już będziemy mieli to za sobą, na nasze konto bankowe zostanie przelana pełna kwota pożyczki.

Ekspresowy przelew pożyczki na konto

– Cała wspomniana operacja przelania pożyczki online na raty na nasze konto, powinna odbyć się stosunkowo błyskawicznie ponieważ jak podkreśla firma na swojej stronie, proces przelania gotówki trwa od 30 sekund do maksymalnie 5 minut.

Poniżej możecie wyrażać swoje opinie o Monedo, zarówno o samej firmie jak i udzielanych przez nich pożyczkach.

Czytaj również

22 Comments
 1. Jeżeli ktoś szuka szybkiej pożyczki pozabankowej to oferta Monedo będzie pod tym kątem zapewne najlepszą możliwą propozycją pożyczki ratalnej, bo chyba mało kto jest w stanie tak szybko udzielić pożyczki spośród krajowych firm. Jednak koszty pożyczek w Monedo już do tak nie zachęcają do sięgnięcia u nich po gotówkę. Ogólnie jednak dobra opcja, szczególnie jeśli ktoś szuka szybkiego zastrzyku gotówki.

 2. Właśnie wyświetliła mi się ich reklama na poczcie wp. Tu możemy przeczytać, że za 3000 zł pożyczki zapłacimy 148 zł odsetek i UWAGA, 1604 zł prowizji. Przetarłem oczy ze zdumienia. Koszt pożyczki nie zachęca? To nazywa się lichwa i POWINNO BYĆ ZABRONIONE. Mamy nawet nic nie warty paragraf 304 w Kodeksie Karnym. Nic nie warty, gdyż w Polsce nikt jeszcze nie został skazany za taki proceder. Można by rzec, że zagraniczne podmioty żerujące w Polsce na najbiedniejszych są pod szczególną ochroną władzy.

  Właśnie dlatego należy trzymać się od tego typu “firm” z daleka.

  Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Jak komuś brakuje pieniędzy niech przeczyta uważnie cały akapit z ewangelii św. Mateusza, rozdział 6, werset 25-33.

  Bóg wypełnia swoje obietnice.

  • Powiem Ci że ten koszt pożyczki nie jest aż taki tragiczny bo większość firm pożyczkowych przy spłacie 12 miesięcy ma taką prowizję i odsetki. Ja jak kiedyś pożyczałem w Providencie tyle to musiałem oddać dwa razy tyle, no ale taką miałem potrzebę to był mój wybór, nikt mnie od niego nie zmuszał a w banku kredytu nie chcieli mi dać.

 3. Spokojnie Panowie, koszty pożyczek pozabankowych w większości firm poszły ostatnio dosyć mocno w dół więc pod ty kątem nie jest wcale źle. W Monedo całkiem nieźle to wygląda, warto sprawdzić również u Wongi jeśli kogoś urządza pożyczka do 5000 z. Zarówno Monedo jak i Wonga udziela pożyczek od 18 lat więc profil pożyczkobiorcy podobny, no tyle że z tego co się orientuję Monedo chyba nie sprawdza danych w bazach BIK?

  • Monedo należy do firmy Kreditech która ma swój własny system weryfikacji klienta, więc tak na prawdę nie wiadomo co tam weryfikują dokładnie, ale weryfikacji w BIK chyba nie przeprowadzają.

   Widziałam że ostatnio pojawili się w opcji raty PayU na Allegro, czyżby wzięli się za oferowanie rat zero procent?

 4. Korzystałem z pożyczki Mondeo i jeśli o mnie chodzi wszystko było w jak najlepszym porządku. Ja akurat brałem pożyczkę 3 miesięczną, które nie są takie drogie w spłacie jak te na większą ilość rat. Kiedyś nie można było obliczyć dokładnego kosztu pożyczki, ale teraz można to zrobić jeszcze przed złożeniem wniosku. Ta 3-miesięczna którą ja miałem nie wychodzi tak drogo.

  • No właśnie aż dziwnie niskie te koszty (jak na warunki pozabankowe) mają w tym swoim symulatorze. Czy faktycznie te koszty zgadzają się z tymi realnymi czy nieco odstają od rzeczywistości?

 5. Czy jak spoźnie się ze spłatą raty w Monedo to odsetki naliczane sąpodobne jak w bankach czy wyższe?

  • @Viola – nigdy wcześniej nie korzystałaś z pożyczek pozabankowych prawda? Każda firma pożyczkowa będzie zacierać ręce jeśli spóźnisz się ze spłatą bo to dla nich dodatkowy zarobek. Naliczenie odsetek przez w banki w przypadku opóźnień w spłacie rat kredytu to pikuś to tego co robią niektóre firmy udzielające pożyczek pozabankowych. O Monedo nic konkretnie nie mogę powiedzieć bo u nich nie miałam pożyczki, ale praktycznie każda jedna firma jak spóźnisz się dzień czy dwa to już podnosi alarm – od razu są telefony, pisma, monity.. Jak już decydujesz się na taką pożyczkę, NIE WARTO spóźnić się ze spłatą raty pożyczki!

 6. Czy ktoś korzystał z rat pożyczki tej firmy poprzez Allegro raty 0%? Banki mi nie udzieliły, dostałem ofertę tylko przez Kreditech.

  • W październiku dziecku padł laptop i zapałało miłością do mojego, sugerując, bym kupił sobie nowy. Allegro, cena nieco ponad 5100 u sprzedawcy i raty. Miało być nowocześnie, bez prowizji, ponoć mogłem decydować o “wszystkim” (chciałem 10 rat), a “wyszło”: 5727,84 zł na 24 miesiące co dało ratę na poziomie 238,66/mc. Ponieważ, jak wspomniałem nie pasowało mi takie długie bycie zobowiązanym, od razu złamałem harmonogram, na dwa tygodnie przed terminem 1 raty wpłaciłem ok. 250 zł., a w terminie drugie 250 zł. W grudniu nieco przyspieszyłem, też 2 raty łącznie na ok. 700 zł. … . I system zwariował. Opcja PayU od razu padła, a “normalnym” przelewem można było zapłacić jedynie cały kredyt. Obecnie mam do spłaty ok. 1500 zł.

   Trzeba jednak uczciwie zauważyć, że faktyczne koszty udzielenia kredytu maleją. Z każdym wejściem na profil obserwowałem mniejszą kwotę do spłaty, niż przy poprzedniej wpłacie.

   I co można po tych kilku miesiącach rzetelnego napisać. Kontakt z firmą niemal zerowy. Na infolinii, gdy zadzwoniłem, że przez 2 tygodnie nie księgowali wpłaty, poradzono, by na ogólnego meila przysłać skan. Po ostatniej wpłacie, nadal nie zaksięgowanej od tygodnia straciłem dostęp do profilu (na meila w tej sprawie również nie mam odpowiedzi), bo ponoć przygotowana jest dla mnie propozycja kredytowa (umorzenie pozostałej kwoty i przyznanie nowej, przelewanej od razu na moje konto) pod warunkiem, no właśnie, że zaloguję się online na swe konto, a Monedo/Kreditech wykona tam jakieś nie sprecyzowane bliżej czary-mary.
   Tak więc nowoczesność w domu i zagrodzie, która w moim mniemaniu się nie sprawdza, bo jest za bardzo bezosobowa i sztywna, gdy chce się nieco inaczej, stosownie do swych możliwości i potrzeb dostosować warunki kredytu.

 7. Ja nie korzystałem ale wydaje mi się że to nic innego jak pośrednictwo kredytowe. Wniosek o raty idzie do nich, ale przekazują go do innych banków bo jako firmie pożyczkowej raczej nie opłacałoby im się udzielać tak nie oprocentowanych rat.

 8. Nawet jak ktoś jest w bazie dłużników to nie oznacza od razu że odrzucą mu wniosek w Monedo 😉 Wiem po sobie bo miałem pewne przewinienie które było w KRD i bez większych przeszkód mój wniosek o pożyczkę przeszedł. Pożyczka jest bardzo szybko na koncie, a formalności załatwiane są w ekspresowym tempie. Przypominają o zbliżającej się spłacie, jak się spóźnimy to już przypominają telefonicznie, więc lepiej spłacać terminowo.

 9. No niestety opinia negatywna gdybym wiedziała że tak będzie nigdy nie wzięłabym nic na raty za pośrednictwem Mondeo odradzam wszystkim nierzetelną firme są z nimi same problemy np., 20 telefonów dziennie i to już od 8 rano na temat nieuregulowania rachunku który został opłacony w terminie po przez zlecenie stałe ustawione na moim koncie więc wszystko terminowo a oni dzwonią juz 3 dni przed terminem opłaty raty żeby przypomnieć i 2 tygodnie później ze dalej nic nie mają -żenada co miesiąc tak samo i co miesiąc muszę wysyłać potwierdzenie przelewu bo odgonić się nie mogę tych telefonów JEDEN WIELKI BAŁAGAŃ mają i tyle ! Nie polecammmm!!!!!!

 10. Ludzie… Toz to lichwa. I jeszcze obowiazak podania danych logowania do konta bankowego – zgroza. Oni celuja w najmniej swiadomy, najglupszy typ klienta – takiego typowego bezmozgiego prola, ktory podpisze wszystko co mu sie podsunie. Tak to wyglada. Jak Wam w Allegro wyskoczy Monedo od razu – Z PUNKTU – zamykacie strone i zaczynacie wniosek o pozyczke od nowa. Pozyczkodawcy sa przydzielani losowo (przynajmniej z punktu widzenia klienta).

 11. Od kiedy zmienili nazwę Zaimo na Monedo już nie tak łatwo dostać u nich pożyczkę. Wydaje mi się bardziej skupiają się na weryfikacji klientów niż było to do tej pory. Kiedyś jak było opóźnienie w BIK to nie robili problemów, a dzisiaj paru moim znajomym już nie udzieli pożyczki. Widać że obniżyli też koszty swoich pożyczek więc chyba bardziej profilem do banków się zbliżyli.

  • To niestety prawda, firma nadal udziela pożyczek ale uzyskanie u nich pożyczki nie jest już takie proste. Monedo to taka propozycja dla osób którym bank odrzucił wniosek o kredyt, a jednocześnie nie mają negatywnej historii kredytowej, a więc pozytywny BIK, czyste bazy dłużników etc.

 12. Witam serdecznie,

  szybkie pożyczki pozabankowe tzw. chwilówki bardzo często można otrzymać da darmo, pod warunkiem, że jest to pierwsza pożyczka w danej instytucji oraz, że zwróci się ją w terminie.
  Chwilówki są dla osób, które szybko potrzebują ale wiedzą, że będą je w stanie spłacić w terminie – wtedy mogą zdobyć potrzebą gotówkę bez żadnych kosztów.

 13. Monedo to zdecydowanie jedna z najbardziej korzystnych ofert finansowych wśród firm udzielających pożyczki przez internet. Jeśli więc komuś podobnie jak mi, bank odrzuci wniosek o kredyt, to warto u nich spróbować wziąć pożyczkę. Stosunkowo niskie koszty i mało kłopotliwe formalności.

  (5/5)
 14. Przez ostatnie miesiąca Monedo miało podkręcony scoring i ciężko było u nich uzyskać pożyczkę. W ostatnim czasie jednak zwiększyli przyznawalność pożyczek i obecnie pożyczkę można u nich znacznie łatwiej uzyskać. Jeśli więc nie udało się w banku, to zdecydowanie warto spróbować u nich, bo opinie i warunki mają dosyć dobre.

  (5/5)
 15. Czy to prawda że firma Monedo ogłosiła upadłość? Mam u nich pożyczkę, co w takim przypadku z jej spłatą?

  (5/5)
 16. Z jednej strony pojawiła się informacje o upadłości którą ma zarządzać niemiecka kancelaria Brinkmann & Partners. A z drugiej strony inwestor zapewnia że Monedo dzięki nowemu inwestorowi ma utrzymać płynność finansową. Jeśli ogłosi upadłość to zobowiązania może wykupić jakaś firma od wierzytelności np. KRUK.

  (4/5)

Oceń: