Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Monedo Now

Monedo Now - nowa firma na krajowym rynku pożyczkowym? Nie do końca, ponieważ to tylko nowa marka działającą pod skrzydłami Kreditech Polska, która wcześniej mogła być Was znana pod nazwą Zaimo czy Kredito24 raty.

Najpierw było Kredito24 Raty, następnie pojawiła się całkowicie nowa marka Zaimo a teraz kolejna metamorfoza i kolejna zmiana nazwy – Monedo Now. Firma Kreditech uruchomiła właśnie całkowicie nową markę, która wcześniej mogła być Wam znana pod nazwą Zaimo.

Przyznać muszę że sama oferta nie uległa jakimś drastycznym zmianom, zmiany widać bardziej pod kątem wizualnym a więc można być powiedzieć że mamy tu do czynienia ze zmianami czysto kosmetycznymi. Zmieniła się strona internetowa firmy, logo oraz sama forma przedstawienie oferty pożyczki. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Zaimo, nie znajdziemy na stronie informacji na temat kosztów pożyczek, do jakich przyzwyczaiły nas inny firmy pozabankowe, udzielające pożyczek przez internet. Zamiast tego możemy wybierać spośród dostępnych kwot pożyczek od 1500 zł do 10 000 zł (w przypadku stałych klientów do 15 000 zł). Nie znajdziemy również możliwości wyboru okresu spłaty pożyczki, ponieważ zamiast tego dostępny jest wybór miesięcznej raty pożyczki sięgający od 25 zł do maksymalnie 3333 zł.

Dla kogo pożyczki Monedo? Tu zasady są bardzo zbliżone do Zaimo, ponieważ wystarczy ukończone 18 lat, dowód osobisty oraz posiadanie konta bankowego oraz telefonu komórkowego. Wszystkie formalności załatwiane są w 100% przez internet a samą decyzję o uzyskaniu pożyczki powinniśmy otrzymać w ciągu kilku minut od momentu złożenia wniosku o pożyczkę. Jeśli decyzja będzie pozytywna, będziemy musieli potwierdzić otrzymaną ofertę elektronicznie oraz zakładając profil na Monedo. Gdy już będziemy mieli to za sobą, na nasze konto bankowe zostanie przelana pełna kwota pożyczki.

Ekspresowy przelew pożyczki na konto – Cała wspomniana operacja przelania pożyczki na nasze konto, powinna odbyć się stosunkowo błyskawicznie ponieważ jak podkreśla firma na swojej stronie, proces przelania gotówki trwa od 30 sekund do maksymalnie 5 minut.

9 Comments

 1. Jeżeli ktoś szuka szybkiej pożyczki pozabankowej to oferta Monedo będzie pod tym kątem zapewne najlepszą możliwą propozycją pożyczki ratalnej, bo chyba mało kto jest w stanie tak szybko udzielić pożyczki spośród krajowych firm. Jednak koszty pożyczek w Monedo już do tak nie zachęcają do sięgnięcia u nich po gotówkę. Ogólnie jednak dobra opcja, szczególnie jeśli ktoś szuka szybkiego zastrzyku gotówki.

 2. Właśnie wyświetliła mi się ich reklama na poczcie wp. Tu możemy przeczytać, że za 3000 zł pożyczki zapłacimy 148 zł odsetek i UWAGA, 1604 zł prowizji. Przetarłem oczy ze zdumienia. Koszt pożyczki nie zachęca? To nazywa się lichwa i POWINNO BYĆ ZABRONIONE. Mamy nawet nic nie warty paragraf 304 w Kodeksie Karnym. Nic nie warty, gdyż w Polsce nikt jeszcze nie został skazany za taki proceder. Można by rzec, że zagraniczne podmioty żerujące w Polsce na najbiedniejszych są pod szczególną ochroną władzy.

  Właśnie dlatego należy trzymać się od tego typu „firm” z daleka.

  Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Jak komuś brakuje pieniędzy niech przeczyta uważnie cały akapit z ewangelii św. Mateusza, rozdział 6, werset 25-33.

  Bóg wypełnia swoje obietnice.

  • Powiem Ci że ten koszt pożyczki nie jest aż taki tragiczny bo większość firm pożyczkowych przy spłacie 12 miesięcy ma taką prowizję i odsetki. Ja jak kiedyś pożyczałem w Providencie tyle to musiałem oddać dwa razy tyle, no ale taką miałem potrzebę to był mój wybór, nikt mnie od niego nie zmuszał a w banku kredytu nie chcieli mi dać.

 3. Spokojnie Panowie, koszty pożyczek pozabankowych w większości firm poszły ostatnio dosyć mocno w dół więc pod ty kątem nie jest wcale źle. W Monedo całkiem nieźle to wygląda, warto sprawdzić również u Wongi jeśli kogoś urządza pożyczka do 5000 z. Zarówno Monedo jak i Wonga udziela pożyczek od 18 lat więc profil pożyczkobiorcy podobny, no tyle że z tego co się orientuję Monedo chyba nie sprawdza danych w bazach BIK?

  • Monedo należy do firmy Kreditech która ma swój własny system weryfikacji klienta, więc tak na prawdę nie wiadomo co tam weryfikują dokładnie, ale weryfikacji w BIK chyba nie przeprowadzają.

   Widziałam że ostatnio pojawili się w opcji raty PayU na Allegro, czyżby wzięli się za oferowanie rat zero procent?

 4. Korzystałem z pożyczki Mondeo i jeśli o mnie chodzi wszystko było w jak najlepszym porządku. Ja akurat brałem pożyczkę 3 miesięczną, które nie są takie drogie w spłacie jak te na większą ilość rat. Kiedyś nie można było obliczyć dokładnego kosztu pożyczki, ale teraz można to zrobić jeszcze przed złożeniem wniosku. Ta 3-miesięczna którą ja miałem nie wychodzi tak drogo.

  • No właśnie aż dziwnie niskie te koszty (jak na warunki pozabankowe) mają w tym swoim symulatorze. Czy faktycznie te koszty zgadzają się z tymi realnymi czy nieco odstają od rzeczywistości?

 5. Czy jak spoźnie się ze spłatą raty w Monedo to odsetki naliczane sąpodobne jak w bankach czy wyższe?

  • @Viola – nigdy wcześniej nie korzystałaś z pożyczek pozabankowych prawda? Każda firma pożyczkowa będzie zacierać ręce jeśli spóźnisz się ze spłatą bo to dla nich dodatkowy zarobek. Naliczenie odsetek przez w banki w przypadku opóźnień w spłacie rat kredytu to pikuś to tego co robią niektóre firmy udzielające pożyczek pozabankowych. O Monedo nic konkretnie nie mogę powiedzieć bo u nich nie miałam pożyczki, ale praktycznie każda jedna firma jak spóźnisz się dzień czy dwa to już podnosi alarm – od razu są telefony, pisma, monity.. Jak już decydujesz się na taką pożyczkę, NIE WARTO spóźnić się ze spłatą raty pożyczki!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*