Wysokie pożyczki pozabankowe

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

16 udostępnij na FB
Duże i Wysokie pożyczki pozabankowe Potrzebujecie pożyczki powyżej 10 000 zł a nie możecie uzyskać jej w banku? Podpowiem Wam gdzie znajdziecie w miarę sensowne rozwiązania na uzyskanie takiej gotówki.

Na łamach Banki24 poruszam głównie tematy związane z pożyczkami pozabankowymi. Najczęściej jednak skupiając się na mniejszych kwotach pożyczek, których wysokość nie przekracza kilku tysięcy złotych. Robię to głównie z tego powodu, ponieważ wiem że zaciągnięcie wysokiej pożyczki pozabankowej to przede wszystkim bardzo duże ryzyko, a jednocześnie nie małe koszta. Nie ma praktycznie firm, które oferowałyby tanie w spłacie, duże pożyczki pozabankowe.

Postanowiłem jednak, że w tym artykule przyjże się firmom, które w ofercie mają wysokie pożyczki pozabankowe, których kwota przekracza 10 000 zł. Skupiłem się jednak wyłącznie na sprawdzonych firmach, które nie należą do grona firm, pobierających wysokie przedpłaty. To samo tyczy się firm, które pobierają opłaty przygotowawcze, przed udzieleniem pożyczki. Jeśli interesują Was mniejsze kwoty pożyczek do 10 000 zł, to odsyłam Was do innego artykułu w którym opisywałem pożyczki pozabankowa z niską ratą. Jeśli jednak szukacie większej pożyczki, to propozycje poniższych firm, z pewnością mogą Was zainteresować.

Duże Pożyczki Pozabankowe – gdzie szukać?

PROVIDENT
Maksymalna kwota pożyczki: 20 000 zł
Okres spłaty pożyczki: do 48 miesięcy

Od tej firmy zaczynam z jednego głównego powodu. Jeśli szukamy dużej pożyczki pozabankowej powyżej 10 tysięcy złotych to powinniśmy zacząć swoje poszukiwana właśnie od nich. Głównie z tego powodu, że firma Provident posiada najtańsze koszty przy tak dużych kwotach pożyczek. Szczególnie dotyczy to, dosyć taniej w spłacie (jak na pożyczkę pozabankową) opcji przelew z ratą miesięczną. Jednak nawet w opcji domowej, łączny koszt pożyczki nie przekroczy dwu krotności pożyczonej kwoty. Jeśli będziecie terminowo spłacać raty pożyczek to gwarantuję Wam, że będziecie zadowoleni z współpracy z nimi.

KOKOS
Maksymalna kwota pożyczki: 25 000 zł
Okres spłaty pożyczki: do 36 miesięcy

W Kokosie macie możliwość uzyskania jeszcze tańszej pożyczki niż w Providencie, ale tutaj jednak będziecie musieli się trochę bardziej wysilić aby ją uzyskać. A więc jeżeli zależy Wam bardzo na czasie, to raczej będziecie musieli poszukać innej opcji. Przede wszystkim musicie wiedzieć, że te większe kwoty pożyczek zarezerwowane są dla stałych klientów, którzy zaciągali już wcześniej pożyczki i spłacali je terminowo. Ponadto tutaj pożyczki nie otrzymamy od ręki, ponieważ Kokos należy do pożyczek społecznościowych. Zatem aby uzyskać pożyczkę, musi zebrać się odpowiednia liczba osób, które będą chętne do jej udzielenia nam.

Pożyczki z długim okresem spłaty

PROPOŻYCZKA
Maksymalna kwota pożyczki: 25 000 zł
Okres spłaty pożyczki: do 12 miesięcy

Propożyczka to pośrednik w udzielaniu pożyczek pozabankowych, ale współpracujący wyłącznie z zaufanymi i sprawdzonymi firmami z tego sektora. W ofercie firmy znajdują się zarówno małe pożyczki, jak również wysokie pożyczki pozabankowe, mogące sięgać nawet do 25 000 zł. Uzyskanie pożyczki możliwe jest dla osób które mają ukończone 18 lat oraz posiadają dowód osobisty. Przy większych kwotach pożyczek, mogą od nas wymagać przekazania zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu.

PROFI CREDIT
Maksymalna kwota pożyczki: 25 000 zł
Okres spłaty pożyczki: do 48 miesięcy

W Profi Credit znajdziemy bardzo duże kredyty pozabankowe, ale niestety będziemy musieli za nie, nie mało zapłacić. Oferta firmy obejmuje kilka różnych ofert od pożyczek na oświadczenie, pożyczek na zaświadczenie, po pożyczki dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą oraz rolników. W przypadku większych pożyczek, wymagane jest ukończone 30 lat oraz posiadanie określonego dochodu. Ciekawą opcją dostępną w ofercie firmy, jest możliwość odroczenia spłaty pożyczki.

Pożyczki powyżej 20 000 zł

SPEED CASH POLSKA
Maksymalna kwota pożyczki: 10 000 000 zł
Okres spłaty pożyczki: do 120 miesięcy

Najwyższa w tym zestawieniu oferta pożyczki pozabankowej, skierowana zarówno do osób prywatnych, jak również do przedsiębiorców i firm. Do uzyskania wysokiej pożyczki w Speed Cash Polska konieczne jest posiadanie zabezpieczenia w formie nieruchomości, pojazdu lub firmy. Posiadając takie zabezpieczenie, firma udzieli nam pożyczki pod zastaw majątku, w wysokości od 30 tyś zł do nawet 10 milinów złotych. Wysokość przyznanej pożyczki w głównej mierze uzależnione jest od wyceny posiadanego majątku. Do uzyskania kredytu pozabankowego nie jest konieczna pozytywna historia kredytowa. Pożyczka dostępna jest również dla osób które znajdują się w trudnym położeniu finansowym.

RAPIDA MONEY
Maksymalna kwota pożyczki: 25 000 zł
Okres spłaty pożyczki: do 48 miesięcy

Ostatnią na dzisiaj firmą oferującą duże pożyczki pozabankowe jest Rapida Money, która w tym roku zadebiutowała na krajowym rynku pożyczek pozabankowych. Jest to oferta w głównej mierze skierowana do osób zadłużonych. Zarówno do tych osób które posiadają negatywną historię kredytową w bazach BIK czy w bazach dłużników. Jak również do tych osób, które posiadają zajęcia komornicze. Uzyskanie pożyczki w Rapida Money możliwe jest w każdym jednym z tych przypadków, pod warunkiem jednak, że posiadamy dodatkową osobę, która zostanie gwarantem pożyczki. Jeśli mamy taką osobę w naszym zasięgu, to za pośrednictwem firmy możemy uzyskać wysokie pożyczki do 25 000 zł.

Czytaj również

16 Opinie
 1. Nie polecam.. niestety duże pożyczki pozabankowe zawsze będą drogie. Koszt pożyczki pozabankowej w przypadku takiej duże kwoty będzie przynajmniej dwa razy taki (o ile nawet nie większy) jak w przypadku tradycyjnego kredytu w banku. A więc z jakiej firmy byśmy nie skorzystali to spłata będzie boleć.. Lepiej poszukać sobie jakiejś innej alternatywy.. może pożyczka społecznościowa typu Kokos czy Lendico.

 2. Faktycznie, takie duże pożyczki pozabankowe są strasznie drogie w spłacie i nie ważne czy będzie to pożyczka gotówkowa, pożyczka hipoteczna czy pożyczka pod zastaw samochodu. Jeśli to pożyczka na większą kwotę rzędu 10 czy 15 000 zł to niestety taka pożyczka pozabankowa nie może być tania w spłacie. Wonga czy Vivus może zaproponować nam stosunkowo tanią pożyczkę, ale w ramach pierwszych pożyczek nie dostaniemy u nich więcej jak 3000 zł. Niestety cudów nie ma..

 3. Do tego zestawu można dorzucić jeszcze ofertę firmy Rapida Money która daje nawet do 25 000 zł, pod warunkiem że znajdziemy sobie osobę która zostanie żyrantem pożyczki. Z takich większych pożyczek u nich zdecydowanie dostaniemy najtańszą ofertę pożyczki, co może zainteresować moim zdaniem szczególnie osoby, mające problemy z różnego rodzaju zadłużeniami.

 4. I moim zdaniem taka pożyczka pozabankowa wychodzi jeszcze najtaniej spośród innych firm udzielających duże pożyczki pozabankowe. Wystarczy sobie porównać koszty pożyczek Rapida z innymi firmami które mają w ofercie tak duże pożyczki. Nie jest ich zresztą dużo, więc łatwo to sobie sprawdzić. Jedyny minus, choć może i z drugiej strony atut to konieczność posiadania gwaranta, dzięki temu pożyczka może być tańsza i nie naraża nas na ogromne koszty.

 5. Są pożyczki drogie i są te tańsze, choć w przypadku takich dużych pożyczek pozabankowych niestety musimy przygotować się na ten pierwszy wariant i tu nie ma odstępstwa od tego. Może więc lepiej popytać wśród krewnych, znajomych, jeśli mają dobrą zdolność kredytową czy mogliby nam pomóc i sięgnąć w naszym imieniu po kredyt gotówkowy w banku? Szukanie rozwiązania pozabankowego w przypadku tak dużych kwot, to niestety ładowanie się w kłopoty i to nie małe.

 6. Sprawdźcie jeszcze sobie ofertę Euroloan – https://www.banki24.com.pl/euroloan/, dają pożyczki nawet do 20 000 zł i w porównaniu do większości firm nie mają takich wysokich kosztów. Nie wiem czy wymagania mają większe jak w innych firmach, ale jak ktoś potrzebuje większą kwotę to warto by spróbować własnie u nich ze względu właśnie na nie duże koszta.

 7. Moim zdaniem są dwie opcje na uzyskanie takiej dużej pożyczki a więc albo bank, albo tania pożyczka pozabankowa z poręczycielem. Nikt niestety nie udzieli nam pożyczki gotówkowej na przystępnych warunkach, więc jakiej byśmy zdolności nie mieli to ani tak, nikt takiej pożyczki nam tanio nie da. W przypadku poręczyciela nawet łatwiej uzyskać taka pożyczkę, bo nie jest wtedy specjalnie ważna nasza historia kredytowa, a bardziej osoby która jest poręczycielem pożyczki. Tańsza w spłacie na pewno będzie również pożyczka hipoteczna z zabezpieczeniem pod nieruchomość, ale po taką pożyczkę o tylko i wyłącznie w banku!

 8. Remigiusz Kościerzyna 30 listopada 2017 at 12:21

  Porównajcie sobie najpierw ile będziecie musieli dodatkowo zapłacić za taką pożyczkę pozabankową, a ile zapłacicie za nią składając wniosek w banku. Podpowie Wam tylko, że różnica przy kwotach rzędu 15-20 000 zł będzie kolosalna. Kredyt w banku będzie znacznie tańszy a przy tym jeszcze ubezpieczony na wypadek rożnych nieszczęśliwych następstw, którą mogą się nam przydarzyć w trakcie spłacania kredytu.

 9. W Takto Finanse zwiększyli pożyczki do 25 000 zł ale porównajcie sobie koszty, przy większych kwotach będzie do spłacania majątek. Rozwiązanie bardzo mało korzystne, jak zresztą u większości firm w których znajdziemy duże pożyczki pozabankowe. Chyba jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać zanim pojawi się firma skłonna zaoferować jakieś normalne warunki. Na rynku pożyczek dla firm już to się dzieje (Iwoca, Kredytmarket) więc myślę że to już kwestia czasu jak i dla indywidualnych osób pojawią się alternatywy.

  • @Mieszko, mi się wydaje że już powoli się tak właśnie dzieje. Miałem okazję ostatnio szukać dla znajomego pożyczki internetowej i jakie było moje zdziwienie kiedy w Wonga uzyskałem niższy koszt raty miesięcznej niż w Getinie. Na razie chyba tylko Wanga ma takie niskie koszty równe bankom, ale myślę że już niedługo więcej firm zacznie dołączać do tego grona tanich pożyczek.

 10. Ciekawie przedstawia się również oferta firmy Speed Cash – https://www.banki24.com.pl/pozyczka-pozabankowa-pod-zastaw/ ale to oferta głównie dla osób poszukujących na prawdę wysokiej pożyczki pozabankowe nawet do 5 mln złotych. Oczywiście do uzyskania tak dużej pożyczki konieczne jest posiadanie zastawu a więc dom, mieszkanie czy działka. Wiem że firma udziela również wysokie pożyczki pod zastaw dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą.

  • Przyznawalność pożyczki jest jednak znacznie mniejsza niż w Rapidzie. Trzeba spełnić znacznie więcej wymagań, poza tym wymagane jest zabezpieczenie na nieruchomości, więc to dodatkowe obciążenie i ryzyko. Jeśli ktoś szuka takiej dużej pożyczki to pewnie będzie to jakaś opcja, choć nie wiem czy nie za bardzo ryzykowna.

   • Również jestem tego zdania, że tak wysokie pożyczki pozabankowe to bardzo ryzykowne posunięcie. Głównie dlatego że tego rodzaju pożyczki wiążą się z dużo wyższymi kosztami pożyczki w postaci odsetek, oprocentowania.

 11. Doradca Kredytowy24 7 listopada 2018 at 09:04

  Jeśli ktoś faktycznie potrzebuje dużej pożyczki pozabankowej, to z tego grona proponowałbym albo Rapidę albo Speed Cash. Pierwszą z nich dlatego że to pożyczka z gwarantem więc koszt nie powinien być aż tak wysoki. W Speed Cash również nie powinien ponieważ tak na prawdę to nie pożyczka pozabankowa a kredyt bankowy, tyle że załatwiany przez doradców, ale również w przypadku zadłużenia.

 12. Duże pożyczki to duże koszta, w szczególności w przypadku pożyczek pozabankowych. Zresztą wydaje mi się że w dzisiejszych czasach każdy zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ koszty pożyczki są jawnie podawane jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę.

  • Owszem to duże koszty, dlatego jeśli interesuje nas duża pożyczka pozabankowa powinniśmy pomyśleć nad innymi dostępnymi rozwiązaniami jak choćby pożyczka z poręczycielem/gwarantem czy pożyczka hipoteczna (tylko bankowa lub przez doradców kredytowych).

   (5/5)
Oceń:*