Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Pożyczki pozabankowe z niską ratą – TOP 5

Spora konkurencja na rynku pożyczek pozabankowych, sprawia że firmy już nie tylko prześcigają się w tym - kto pożyczy większą kwotę gotówki ale również, kto ma do zaoferowania niższą ratę pożyczki.

Przyzwyczaiłem Was już do tego że każdego miesiąca na łamach bloga Banki24 publikowany jest ranking chwilówek. Wiem jednak, że dużo z Was korzysta z pożyczek ratalnych udzielanych pozabankowo a te na szczęście już nie tylko kojarzą się nam z drogimi pożyczkami ponieważ dzięki sporej konkurencji na tym rynku, pojawiło się kilka firm które mają do zaoferowania pożyczki z niską ratą.

Dzisiaj postanowiłem wyłonić 5 firm w których macie szanse na uzyskanie dosyć przystępnej pożyczki, jednak z góry uprzedzam że dotyczy to głównie mniejszych kwot pożyczek a więc takich do maksymalnie 3000 zł. Pożyczki na większe kwoty to nadal zbyt drogi interes by o nich wspominać, dlatego skupiłem się głównie na firmach które posiadają niskie raty pożyczek dla kwot do 3000 zł.

1. PROVIDENT

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o Providencie, który spośród sprawdzanych firm miał do zaoferowania najniższą ratę pożyczki pozabankowej. Niestety oferta ma jeden minus ponieważ nie jest dostępna przez internet. Owszem, sam wniosek o pożyczkę możecie złożyć przez internet, jednak w celu dopięcia pozostałych formalności będzie konieczne krótkie spotkanie z przedstawicielem firmy. Muszę również zaznaczyć że wspomniana przeze mnie najtańsza opcja pożyczki dotyczy Pakietu Standard – Wygodna spłata przelewem. Jest to opcja w ramach której raty pożyczki spłacamy sami za pośrednictwem przelewów miesięcznych np. internetowych, bądź też w banku, na poczcie itp. O pożyczkę w Providencie mogą wnioskować osoby posiadające dochody oraz ukończone 18 lat. Kwoty dostępnych pożyczek sięgają obecnie nawet do 15 000 zł. Opinie na temat Providenta bywają różne, jednak moim zdaniem jeśli będziecie pożyczkę spłacać terminowo to unikniecie nie potrzebnych problemów. Sam pożyczałem swego czasu, więc tutaj akurat wiem o czym mówię 😉

2. WONGA

Drugą pożyczkę pozabankową z niską ratą znalazłem w Wondze. Jeśli kogoś dziwi pojawienie się tej firmy w tym zestawieniu, to śpieszę poinformować że od kilku tygodni, działalność firmy Wonga skupia się również wokół pożyczek ratalnych. Do tej pory firma znana była z popularnych chwilówek reklamowych w telewizji, dzisiaj znajdziemy w jej ofercie również pożyczki ratalne. Spłata pożyczek może zostać rozłożona na okres od 2 do 12 miesięcy a kwota dostępnych pożyczek to maksymalnie 3000 zł. Podobnie jak w Providencie o pożyczkę możecie się starać jeśli macie ukończone 18 lat i posiadacie dochód czy to z tytułu umowy o pracę, pracując jako osoba samozatrudniona czy będąc na emeryturze lub rencie. Choć rata miesięczna wychodzi trochę drożej niż w Providencie, to mamy tu ten komfort że wszystkie formalności załatwiamy przez internet a do tego gotówkę będziemy mieli na koncie jeszcze tego samego dnia.

3. RATKA

Ratka posiada bardzo zbliżone koszty do pożyczek Wongi a oferta obejmuje kwoty od 1000 zł do 3400 zł z okresem spłaty mogącym sięgać od 6 do 24 miesięcy. Nieco większe wymagania stawiane są pod względem wieku dla potencjalnych pożyczkobiorców ponieważ osoba starająca się o pożyczkę musi mieć przynajmniej 20 lat. Kolejny ważny warunek do spełnienia to brak zadłużeń o których informacja byłaby odnotowana w takich bazach jak BIG InfoMonitor, ERIF lub KRD. Pożyczkę jednak ma szansę uzyskać każda osoba która posiada dochód który może udokumentować a więc nawet osoby pracujące np. na pół etatu czy na umowach śmieciowych.

4. HAPI POŻYCZKI

I tu jest dobra propozycja dla tych osób które nie chcą za długo czekać na pożyczkę w Providencie a tym bardziej nie zamierzają się spotykać z konsultantami firmy. Hapi Pożyczki to bowiem internetowy odpowiednik firmy Provident, w którym wszystkie potrzebne rzeczy związane z dodatkową gotówką załatwimy bez wychodzenia z domu, przez internet i konieczności dodatkowych spotkań. Rata miesięczna co prawda będzie droższa niż w macierzystej ofercie firmy Provident, no ale tu kłania się powiedzenie – coś kosztem czegoś. Uzyskania pożyczki możliwe jest dla osób które mają ukończone 18 lat i posiadają dochód miesięczny. Maksymalna kwota dostępnych pożyczek to 7500 zł a okres może wynosić od 3 do 24 miesięcy.

5. SZALONA POŻYCZKA

I na sam koniec, na piątej pozycji postanowiłem zamieścić ofertę opisywanej nie tak dawno Szalonej Pożyczki. Nie jest to co prawda tradycyjna firma specjalizująca się w udzielaniu pożyczek pozabankowych, ale pośrednik w ofercie którego znajdziemy szereg interesujących propozycji od chwilówek do opisywanych dzisiaj pożyczek z niską, miesięczną ratą. Dzięki temu że firma współpracuje z wieloma firmami działającymi na rynku pożyczek pozabankowych, macie tą możliwość że wybrana zostanie dla was najbardziej korzysta oferta pożyczki. Kwoty dostępnych pożyczek mogą sięgać nawet bardzo wysokich kwot (do 25 000 zł), jednak jeśli chcecie aby rata miesięczna pożyczki była niska, radziłbym przypomnieć sobie o radzie o której wspomniałem na początku – sięgając po pożyczkę do maksymalnie 3000 zł będziecie mieli pewność że rata pożyczki nie będzie zbyt wysoka. Oferta jest skierowana do osób mających ukończone 18 lat ze stałymi miesięcznymi dochodami.

1 komentarz

  1. Z Providentem to macie rację, chyba nikt nie ma tak niskiej raty pożyczki, ale trzeba tu zaznaczyć że nie wszystkim chcą dawać tą pożyczkę w opcji przelew. Wolą sprawdzić potencjalnego klienta przed udzieleniem pożyczki i wysyłają do niego konsultanta i kończy się tym że udzielają mu pożyczkę domową przy pierwszej pożyczce.

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*