Pożyczki pozabankowe z niską ratą

- TOP 5

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

17 udostępnij na FB

Przyzwyczaiłem Was już do tego, że każdego miesiąca na łamach bloga Banki24 publikowany jest ranking chwilówek. Wiem jednak, że dużo z Was korzysta z pożyczek ratalnych udzielanych pozabankowo. Te na szczęście już nie tylko kojarzą się nam z drogimi pożyczkami. Ponieważ dzięki sporej konkurencji na tym rynku, pojawiło się kilka firm które mają do zaoferowania pożyczki z niską ratą.

Dzisiaj postanowiłem wyłonić 5 firm udzielające pożyczki pozabankowe. Za ich pośrednictwem macie szanse na uzyskanie dosyć przystępnej pożyczki. Jednak z góry uprzedzam, że dotyczy to głównie mniejszych kwot pożyczek. A więc takich do maksymalnie 3000 zł. Pożyczki na większe kwoty to nadal zbyt drogi interes by o nich wspominać. Dlatego skupiłem się głównie na firmach które posiadają niskie raty pożyczek dla kwot do 3000 zł.

Firmy udzielające pożyczki online z niską ratą

1. PROVIDENT

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o Providencie, który spośród sprawdzanych firm miał do zaoferowania najniższą ratę pożyczki pozabankowej. Niestety oferta ma jeden minus ponieważ nie jest dostępna przez internet. Owszem, sam wniosek o pożyczkę możecie złożyć przez internet. Jednak w celu dopięcia pozostałych formalności, będzie konieczne krótkie spotkanie z przedstawicielem firmy. Muszę również zaznaczyć, że wspomniana przeze mnie najtańsza opcja pożyczki dotyczy Pakietu Standard – Wygodna spłata przelewem. Jest to opcja, w ramach której raty pożyczki spłacamy sami za pośrednictwem przelewów miesięcznych np. internetowych, bądź też w banku, na poczcie itp.

O pożyczkę w Providencie mogą wnioskować osoby posiadające dochody oraz ukończone 18 lat. Kwoty dostępnych pożyczek sięgają obecnie nawet do 25 000 zł. Opinie na temat Providenta bywają różne. Jednak moim zdaniem jeśli będziecie pożyczkę spłacać terminowo, to unikniecie nie potrzebnych problemów. Sam pożyczałem swego czasu, więc tutaj akurat wiem o czym mówię 😉

2. WONGA

Drugą ofertą pożyczki pozabankowej z niską ratą znalazłem w Wondze. Jeśli kogoś dziwi pojawienie się tej firmy w tym zestawieniu, to śpieszę poinformować że od kilku tygodni, działalność firmy Wonga skupia się również wokół pożyczek ratalnych. Do tej pory firma znana była z popularnych chwilówek reklamowych w telewizji. Dzisiaj znajdziemy w jej ofercie również pożyczki pozabankowe z niską ratą. Spłata pożyczek może zostać rozłożona na okres od 2 do 12 miesięcy. A kwota dostępnych pożyczek to maksymalnie 3000 zł.

Podobnie jak w Providencie, o pożyczkę możecie się starać jeśli macie ukończone 18 lat i posiadacie dochód. Zarówno z tytułu umowy o pracę, pracując jako osoba samozatrudniona czy będąc na emeryturze lub rencie. Choć rata miesięczna wychodzi trochę drożej niż w Providencie, to mamy tu ten komfort że wszystkie formalności załatwiamy przez internet. Ponadto gotówkę będziemy mieli na koncie jeszcze tego samego dnia.

Niska rata pożyczki przez internet

3. RATKA

Ratka posiada bardzo zbliżone koszty do pożyczek Wongi. A oferta obejmuje kwoty od 1000 zł do 10 000 zł z okresem spłaty mogącym sięgać od 6 do 24 miesięcy. Nieco większe wymagania stawiane są pod względem wieku dla potencjalnych pożyczkobiorców. Ponieważ osoba starająca się o pożyczkę musi mieć przynajmniej 20 lat. Kolejny ważny warunek do spełnienia to brak zadłużeń, o których informacja byłaby odnotowana w takich bazach jak BIG InfoMonitor, ERIF lub KRD. Pożyczkę jednak ma szansę uzyskać każda osoba która posiada dochód, który może udokumentować. Nawet osoby pracujące np. na pół etatu czy na umowach śmieciowych.

4. HAPI POŻYCZKI

I tu jest dobra propozycja dla tych osób które nie chcą za długo czekać na pożyczkę w Providencie. Tym bardziej nie zamierzają się spotykać z konsultantami firmy. Hapi Pożyczki to bowiem internetowy odpowiednik firmy Provident. W którym wszystkie potrzebne rzeczy związane z dodatkową gotówką załatwimy bez wychodzenia z domu. A więc przez internet i konieczności dodatkowych spotkań. Rata miesięczna co prawda będzie droższa niż w macierzystej ofercie firmy Provident. No ale tu kłania się powiedzenie – coś kosztem czegoś. Uzyskanie pożyczki możliwe jest dla osób które mają ukończone 18 lat i posiadają dochód miesięczny. Maksymalna kwota dostępnych pożyczek to nawet do 25 000 zł, a okres spłaty może wynosić od 3 do 36 miesięcy.

Pożyczki pozabankowe z niską ratą

5. SZALONA POŻYCZKA

I na sam koniec, na piątej pozycji postanowiłem zamieścić ofertę opisywanej nie tak dawno Szalonej Pożyczki. Nie jest to co prawda tradycyjna firma która oferuje pożyczki pozabankowe z niską ratą. Jest to pośrednik w ofercie którego znajdziemy szereg interesujących propozycji. Od chwilówek do opisywanych dzisiaj pożyczek z niską, miesięczną ratą. Dzięki temu że firma współpracuje z wieloma firmami działającymi na rynku pożyczek pozabankowych, macie tą możliwość, że wybrana zostanie dla was najbardziej korzysta oferta pożyczki.

Kwoty dostępnych pożyczek mogą sięgać nawet bardzo wysokich kwot (do 25 000 zł). Jednak jeśli chcecie aby rata miesięczna pożyczki była niska, radziłbym przypomnieć sobie o radzie o której wspomniałem na początku. Sięgając po pożyczkę do maksymalnie 3000 zł będziecie mieli pewność że rata pożyczki nie będzie zbyt wysoka. Oferta jest skierowana do osób mających ukończone 18 lat ze stałymi miesięcznymi dochodami.

Czytaj również

17 Comments
 1. Z Providentem to macie rację, chyba nikt nie ma tak niskiej raty pożyczki, ale trzeba tu zaznaczyć że nie wszystkim chcą dawać tą pożyczkę w opcji przelew. Wolą sprawdzić potencjalnego klienta przed udzieleniem pożyczki i wysyłają do niego konsultanta i kończy się tym że udzielają mu pożyczkę domową przy pierwszej pożyczce.

  • ewidentnie sytuacja się zmieniła i jest szereg firm które zaproponują lepsze warunki od Providenta. Poza tym nie ma co ukrywać że ta ich pożyczka internetowa to jest typowy haczyk. Owszem uzyskają ją niektóre osoby, ale z dobrą zdolnością kredytową i bez zadłużeń. A innym firma zaproponuje pożyczkę domową za którą trzeba będzie zapłacić znacznie więcej.

   • Tu niestety masz rację, właśnie tak to się odbywa. Ja skuszony niską ratą który obliczyłem sobie u nich przez te suwaki dostępne na stronie, złożyłem wniosek o pożyczkę. Po rozmowie i weryfikacji okazało się że niestety nie mogą mi zaproponować pożyczki dopasowanej, czy jak ona tam się nazywa. Ale jeśli chcę mogą mi zaproponować pożyczkę domową na “bardzo korzystnych” warunkach. Podziękowałem..

 2. Niska rata to teraz Wonga i jeszcze raz Wonga. Jak ktoś szuka pożyczki pozabankowej to nie znajdzie pożyczki z niższą ratą miesięczną. Faktycznie jeszcze do nie dawna Provident był pod tym kątem bezkonkurencyjny, ale odkąd Wonga wprowadziła większe kwoty pożyczek i nie oferuje już maksymalnie 3000 zł (teraz nawet do 15 000 zł) to teraz och oferta nie ma sobie równych. Takie pożyczki z niską ratą w zasadzie nikt inny nie jest w stanie zaoferować, więc jak szukacie dla siebie coś pozabankowego to zacznijcie poszukiwania od ich oferty.

  • No dobra, ale Wonga to ma wymagania niemal takie same jak w banku. No może osoby które zarabiają nie dużo będą miały większe szanse na pożyczkę, ale osoby z jakimiś opóźnieniami w spłacie to już raczej nie mają co liczyć bo firma sprawdza wszystkie możliwe bazy jakie ma w zasięgu. To taka pożyczka z niską ratą, dla osób którym bank odrzucił wniosek o kredyt ale do końca nie wiadomo z jakiego powodu.

 3. W dzisiejszych czasach wystarczy tylko dobrze poszukać, bo faktycznie można uzyskać nie drogą w spłacie pożyczkę. Wiem że może to dziwić niektórych ale faktycznie niektóre firmy pozabankowe mocno poleciały po kosztach i są w stanie zaoferować potencjalnemu Kowalskiemu całkiem nie drogą w spłacie pożyczkę. Okazuje się więc że można być konkurencyjnym dla ofert bankowych, co prawda na razie dla nie dużych kwot, ale wydaje mi się że ten rynek w niedługim czasie jeszcze bardziej nabierze tempa.

 4. Moim zdaniem brakuje jeszcze Zaplo i Monedo, bo oni tez mają nie drogie w spłacie pożyczki pozabankowe. A wiadomo że lepiej mieć większy wybór, bo jak ktoś szuka tego typu pożyczki to najczęściej ma problem z dostaniem jej w banku. Warto więc w takiej sytuacji rozważyć sobie różne opcje. Atutem Momedo na pewno jest niski koszt pożyczki w porównaniu do innych firm, ale z drugiej strony patrząc udzielają teraz pożyczek głównie osobom z dobrą historią kredytową. W Zaplo pożyczkę uzyskamy łatwiej i bez zaświadczeń ale zapłacimy za nią nieco więcej.

 5. Do takich firm pożyczkowych nie ma się zaufania, dopóki się nie skorzysta z ich oferty. Ja swego czasu się przełamałem gdy nie mogłem dostać pożyczki w banku i skorzystałem z oferty Zaplo. Przyznam że nie żałuję bo nie dość że pieniądze szybko trafiło na moje konto to jeszcze nie musiałem spełniać tyle wymagań co przy takim samym kredycie w banku. Ta firma też ma kredyty pozabankowe z niską ratą więc raty nie różnią się aż tak mocno w porównaniu do oferty którą przedstawił mi bank.

 6. Jeśli ktoś potrzebuje większej pożyczki jak kilka tysięcy złotych to niska rata pożyczki będzie w firmie Euroloan. Dają wysokie pożyczki pozabankowe nawet do 20 000 zł z okresem spłaty 48 miesięcy i według moich informacji mają najkorzystniejsze warunki spośród podobnych firm. Warto porównać ich ofertę z pożyczkami taki firm jak Provident czy Profi Credit to zauważymy znaczącą różnicę w kosztach.

 7. Jest kilka takich firm które udzielają pożyczek pozabankowych, w których rata nie jest wysoka i nie różni się aż tak drastycznie od banków. Przeważnie jednak, firmy które posiadają te najlepsze warunki, wymagają jednak pozytywnej historii kredytowej i zdolności na nieco wyższym poziomie niż najniższa krajowa. Można jednak popróbować np. Wonga, wspomniany Euroloan czy Rapida Money (tu dodatkowo wymagany poręczyciel).

 8. Warto zwrócić uwagę na to, czy koszty podane na stronie internetowej czy w kalkulatorze są identyczne z tymi, które firma przedstawi nam w ofercie. Niekiedy firmy podają że są to tylko przykłady i ostateczny koszt, może różnić się od podanego. Wiem jednak z doświadczenia że u większości tych sprawdzonych firm typu Wonga czy Zaplo, te koszty powinny się zgadzać z tymi podanymi na stronie.

 9. Powiem szczerze że wolę już dopłacić te kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na racie i dostać tą pożyczkę drogą internetową. Niż tracić czas na chodzenie do placówek stacjonarnych, składania jakichś zaświadczeń czy innych dokumentów. A faktycznie te najtańsze pożyczki pozabankowe typu Wonga czy Monedo dużo pod kątem raty miesięcznej się nie różnią.

 10. Nika rata jest jednak co raz częściej spotykana wśród firm które oferują pożyczki pozabankowe przez internet. Łatwo znaleźć pożyczki które nie są wcale drogie w spłacie, większość z nich faktycznie jest droższa od tych w banku. Są jednak oferty które nie są aż tak kosztowne, szczególnie w przypadku pożyczki online.

 11. Faktycznie, choć mamy duży wybór jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe z ratą, to jednak tych na prawdę tanich nie jest zbyt dużo na rynku. W zasadzie znalazłem tylko dwie firmy które mogą zaproponować na prawdę niskie raty, na poziomie banków – to Monedo i Wonga.

 12. Od niedawna również w firmie Hapi Pożyczki raty miesięczne są na dosyć niskim poziomie, więc ktoś kto szuka pożyczki z niska ratą powinien zwrócić uwagę na ich ofertę. Kwota pożyczki online została u nich zwiększona w ostatnim czasie do 20 000 zł, więc usatysfakcjonuje również osoby szukające wysokiej pożyczki.

 13. Szukając pożyczki z niską ratą warto na pewno kierować się wyliczeniami, jakie uzyskamy za pośrednictwem kalkulatorów pożyczkowych. Niemal każda firma udzielają pożyczki pozabankowe przez internet, posiada takie narzędzie na swojej stronie www.

  (5/5)
 14. Jeżeli już mamy zamiar pożyczać tanio, to zamiast firm pożyczkowych, lepiej szukać pożyczki wśród banków. Niektóre z nich udzielają taki kredyt z niską ratą online, a więc jest on udzielany w 100% przez internet, bez skomplikowanych i czasochłonnych formalności. U mnie fajnie się sprawdziła pożyczka selfie Alior i pożyczka Smartney – polecam!

  (5/5)

Oceń: