Ratka.pl

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

8 udostępnij na FB

Dziś ostatni dzień wakacji, a pogoda za oknem nadal w pełni wakacyjna, więc jakoś tak ochoty na pisanie we mnie dzisiaj – nie specjalnie dużo. Aby jednak nie rozleniwić się zbyt bardzo, postaram się dzisiaj przedstawić jedną nową ofertę. Która pojawiła się na krajowym rynku pożyczek pozabankowych a jest nią oferta Ratka.pl.

Pierwsze moje spojrzenie na kwoty dostępnych pożyczek (od 1000 do 3400 zł) oraz okres spłaty pożyczki (od 6 do 18 miesięcy) i już po chwili wiedziałem że z czymś ta oferta Ratki mocno mi się kojarzy. Nie wiem czy zauważyliście, ale ostatnio modne zrobiło się tworzenie nowych marek przez firmy pozabankowe. Provident otworzył Hapi Pożyczki i Hapi Loans. Ferratum ma już kilka marek od Ekspres Kasy po Ofin a o Kreditech już nie wspomnę. Ratka to również żadna nowa firma a marka stworzona przez Aasa Kredyt S.A.

Ratka.pl – pożyczki pozabankowe na raty miesięczne

Mamy więc tu zatem te same kwoty dostępnych pożyczek, jak również dostępny okres spłaty. Jak się też można domyśleć, identyczne są również koszty pożyczek. Podsumowując oferta Ratki to głównie chwyt reklamowy, aby przyciągnąć nowych klientów do składania wniosków o udzielenie pożyczki. Tu jednak o uzyskanie pożyczki nie jest tak łatwo, jak u większości firm pozabankowych. Ponieważ firma weryfikuje praktycznie wszystkie możliwe bazy pod kątem historii kredytowej. Uzyskać pożyczkę w Ratce mogą więc głównie te osoby, które posiadają albo pozytywną historię kredytową. Albo też kiedyś miały jakieś drobne przygody z nie spłaconymi terminowo ratami miesięcznymi. A obecnie mają już wszystko uregulowane i mają też zdolność kredytową do uzyskania pożyczki.

Kto może się ubiegać o pożyczkę w Ratka.pl?

Mogą to być osoby w wieku od 20 roku życia (nie starsze jak 80 lat) mieszkające na terenie Polski. Kktóre posiadają stały, udokumentowany dochód. Ponadto powinniśmy posiadać również aktywne konto bankowe, oraz nie powinniśmy być osobami widniejącymi z rejestrach dłużników takich jak BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD).

Czytaj również

8 Comments
  1. Jedna z lepszych propozycji pozabakowych moim zdaniem, choć wiem że nie wszystkim dają i dosyć dogłębnie sprawdzają historię kredytową. Jeśli ktoś nie ma jakichś większych zadłużeń to nie powinien mieć problemów z dostaniem u nich pożyczki. Kwoty pożyczek może nie są zbyt duże ale z drugiej strony patrząc, bynajmniej nie można się u nich jakoś mega mocno zapożyczyć.

  2. Może i koszty pożyczek nie są duże, ale mogliby popracoać nad czasem oczekiwania na pożyczkę. Przelewają ją dopiero jak dostaną w drodze powrotnej, podpisaną umowę którą dowiezie im kurier. Na uzyskanie pożyczki w czasie krótszym niż 48 godzin nie ma więc praktycznie co liczyć.

  3. Wydłużyli okres spłaty pożyczek do 24 miesięcy, kwota maksymalnej dostępnej pożyczki również powędrowała w górę i teraz może wynosić nawet do 10 000 zł. Można u nich dostać pożyczkę bezpośrednio na konto jeśli je posiadamy, a jak nie to można ustalić odbiór pożyczki w urzędzie pocztowym, znajdującym się w naszej miejscowości. Nie ma z tym żadnego problemu nic za to dodatkowo się nie płaci.

  4. Zgadza się realizują również pożyczki przez czek Giro, więc nawet jak ktoś nie ma konta bankowego to ma możliwość uzyskania u nich pożyczki. Dobra dla osób które musiałyby w celu uzyskania pożyczki zakładać rachunek bankowy. Gotówkę w przypadku czeków Giro odbiera się na poczcie, w tej do której mamy najbliżej, zresztą możemy ją wypłacić w dowolnej placówce. Nie trzeba za to nic dodatkowo płacić więc to spore udogodnienie.

  5. Ja odbierałam pożyczkę na okienku w poczcie, bo nie posiadam konta. Dlatego też ucieszyłam się że jest w ogóle taka możliwość uzyskania pożyczki bez konta właśnie w Ratce. Zresztą ta firma to jedna z lepszych ofert pozabankowych, bo nie ma takich drogich kosztów jak reszta. Zresztą na stronie wszystko ładnie można sobie obliczyć i dopasować wysokość raty do tego ile możemy miesięcznie spłacać.

  6. W Ratce na plus zmieniło się ostatnio trochę rzeczy. Przede wszystkim łatwiej można dostać u nich pożyczkę. Nie nie jest już konieczne podpisywanie umowy przez kuriera a można to zrobić drogą elektroniczną. Poza tym osoby które nie mają konta mogą otrzymać pożyczkę na czek Giro, dzięki któremu gotówkę mogą wypłacić bezpośrednio w placówce pocztowej. Tak samo ma również Aasa.

  7. Firma ma jedne z niższych kosztów jak ktoś myśli o pożyczkach pozabankowym, a poza tym jak pisze Szymon u góry mamy kilka możliwości odbioru pożyczki, albo przelewem albo na poczcie. Wiem też że nie trzeba podpisywać umowy przez kuriera, a można to zrobić telefonicznie.

  8. Firma która ma na prawdę niskie raty, więc jest dobrą alternatywą dla osób szukających dla siebie pożyczki pozabankowej. Można dzięki takiej ofercie jak Ratka wyjść na prostą a nie jeszcze bardziej się zadłużyć, bo większość ofert pozabankowych przez wysokie raty jednak do tego właśnie prowadzi.