Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Ratka.pl

Ratka.pl to nowa marka na rynku pozabankowym oferująca pożyczki z długim okresem spłaty od 6 do 18 miesięcy.

Dziś ostatni dzień wakacji a pogoda za oknem nadal w pełni wakacyjna i jakoś tak ochoty na pisanie we mnie dzisiaj nie specjalnie dużo. Aby jednak nie rozleniwić się zbyt bardzo postaram się dzisiaj przedstawić jedną nową ofertę która pojawiła się na krajowym rynku pożyczek pozabankowych a jest nią oferta Ratka.pl.

Pierwsze moje spojrzenie na kwoty dostępnych pożyczek (od 1000 do 3400 zł) oraz okres spłaty pożyczki (od 6 do 18 miesięcy) i już po chwili wiedziałem że z czymś ta oferta Ratki mocno mi się kojarzy. Nie wiem czy zauważyliście ale ostatnio modne zrobiło się tworzenie nowych marek przez firmy pozabankowe. Provident otworzył Hapi Pożyczki i Hapi Loans, Ferratum ma już kilka marek od Ekspres Kasy po Ofin a o Kreditech już nie wspomnę. Ratka to również żadna nowa firma a marka stworzona przez Aasa Kredyt S.A.

Mamy więc tu zatem te same kwoty dostępnych pożyczek jak również dostępny okres spłaty. Jak się też można domyśleć identyczne są również koszta pożyczek. Podsumowując oferta Ratki to głównie chwyt reklamowy aby przyciągnąć nowych klientów do składania wniosków o udzielenie pożyczki. Tu jednak o uzyskanie pożyczki nie jest tak łatwo jak u większości firm pozabankowych ponieważ firma weryfikuje praktycznie wszystkie możliwe bazy pod kątem historii kredytowej. Uzyskać pożyczkę w Ratce mają więc głównie te osoby które posiadają albo pozytywną historię kredytową albo też kiedyś miały jakieś drobne przygody z nie spłaconymi terminowo ratami a obecnie mają już wszystko pouregulowane i mają też zdolność kredytową do uzyskania pożyczki.

Kto może się ubiegać o pożyczkę w Ratka.pl? Mogą to być osoby w wieku od 20 roku życia (nie starsze jak 80 lat) mieszkające na terenie Polski i które posiadają stały, udokumentowany dochód. Ponadto należy posiadać aktywne konto bankowe oraz nie powinniśmy być osobami widniejącymi z rejestrach dłużników takich jak BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD).

  1. Jedna z lepszych propozycji pozabakowych moim zdaniem, choć wiem że nie wszystkim dają i dosyć dogłębnie sprawdzają historię kredytową. Jeśli ktoś nie ma jakichś większych zadłużeń to nie powinien mieć problemów z dostaniem u nich pożyczki. Kwoty pożyczek może nie są zbyt duże ale z drugiej strony patrząc, bynajmniej nie można się u nich jakoś mega mocno zapożyczyć.

  2. Może i koszty pożyczek nie są duże, ale mogliby popracoać nad czasem oczekiwania na pożyczkę. Przelewają ją dopiero jak dostaną w drodze powrotnej, podpisaną umowę którą dowiezie im kurier. Na uzyskanie pożyczki w czasie krótszym niż 48 godzin nie ma więc praktycznie co liczyć.

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*