Firmy pożyczkowe pozabankowe

- 10 sprawdzonych firm

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

19 udostępnij na FB
Dzisiaj przedstawiam Wam 10 sprawdzonych firm pozabankowych w których możecie uzyskać od 300 do nawet 15 000 zł z różnymi opcjami spłaty.

Rynek pozabankowy cieszy się co raz większą popularnością, co raz więcej ludzi nie mogąc uzyskać kredytu w banku sięga po pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe. Trzeba jednak pamiętać że nie wszystkie z nich to firmy uczciwe, część z nich będzie wymagać od nas przedpłat czy zaliczek przed udzieleniem pożyczki, ostatecznie pożyczki nam nie udzielając.

Dlatego zanim sięgniemy po pożyczkę pozabankową powinniśmy się przyjrzeć dokładnie takim firmom czy przeczytać opinie na ich temat. Są one powszechnie dostępne są na forach internetowych dzięki czemu może wyeliminować z góry te, które przed udzieleniem pożyczki będą od nas wymagać jakichkolwiek pieniędzy (poza drobną opłatą weryfikacyjną). Dzisiaj postanowiłem ułatwić Wam nieco zadanie i przedstawić 10 bezpiecznych moim zdaniem firm pozabankowych, które udzielają pożyczek z możliwością spłaty ratalnej.

Firmy Pozabankowe udzielające pożyczek – 10 wybranych firm oraz instytucji

1. PROVIDENT

Tej firmy chyba nie trzeba przedstawiać szerzej. Jedna z najstarszych firm działająca na rynku pozabankowym obecnie posiadająca jedną z lepszych ofert jeśli mowa o rynku pozabankowym. Pożyczki dostępne aktualnie w firmie Provident to od 300 do 10 000 zł, możliwość wyboru spłaty rat w cyklu tygodniowym (do 90 tygodni) lub miesięcznym (do 12 rat miesięcznych). Pożyczki dostępne już dla osób od 18 roku życia, które posiadają dowód osobisty.

2. HAPI POŻYCZKI

Internetowy odpowiednik Providenta w ramach którego wszystkie formalności załatwimy bez odrywania się od klawiatury komputera. Wysyłany wniosek o pożyczkę przez internet, czekamy na kontakt z konsultantem a następnie decyzję o przyznaniu pożyczki. Jeśli ta jest pozytywna cieszymy się gotówką która trafia prosto na nasze konto bankowe. Warunki uzyskania pożyczki zbliżone do macierzystej oferty Providenta. Kwoty dostępnych pożyczek od 1500 do 7500 zł, okres spłaty od 3 do 24 miesięcy.

3. MONEDO NOW

Jedna z popularniejszych marek udzielająca pożyczek długoterminowych przez internet, należąca do grupy Kreditech. Obecna oferta Monedo to pożyczki od 1500 zł do 15 000 zł z okresem spłaty od 3 do nawet 36 miesięcy. Wszystkie potrzebne formalności załatwiamy przez internet a potrzeba gotówka jeszcze tego samego dnia powinna być na naszym koncie. Pożyczki dostępne da osób już od 18 lat.

4. INCREDIT

Kolejna typowo internetowa oferta w ramach której przy pierwszej pożyczce możemy uzyskać do 1500 zł, natomiast przy kolejnej do 5000 zł. Okres spłaty możemy sobie dowolnie dopasować wybierając okres do 1 do 24 miesięcy. Pożyczki dostępne są dla osób które ukończyły już 20 lat.

5. ZAPLO

Za marką Zaplo kryje się nie kto inny jak znana z chwilówek firma Vivus. Pod nazwą Zaplo mamy okazję uzyskać pożyczkę z rozłożeniem spłaty na raty. Tu mamy do wyboru okres od 3 do 12 miesięcy a kwoty pożyczek uzależnione są od tego którą pożyczkę zaciągamy. Przy pierwszej firma jest w stanie zaoferować nam do 1600 zł, przy kolejnych do 4000 zł. Oferta dostępna dla osób od 20 lat.

6. FERRATUM

Ferratum umożliwia uzyskanie pożyczek na krótko jak i na długo. W przypadku tych ostatnich mamy do wyboru kwoty pożyczek do 3000 zł i okres spłaty od 3 do 12 miesięcy.

7. SMS KREDYT

Podobnie jak Ferratum tak i SMS Kredyt udziela pożyczek na dwa fronty a więc w postaci chwilówek i pożyczek długoterminowych. Te drugie to pożyczki od 1000 do 3000 zł z okresem spłaty do 24 miesięcy.

8. TAKTO FINANSE

Oferta Takto to pożyczki od 500 zł do 10 000 zł ze spłatą w ratach miesięcznych od d do 24 miesięcy.

9. AASA

Przedział pożyczek z zakresu od 1000 zł do 3400 zł z okresem spłaty od 6 do 18 miesięcy.

10. RAPIDA MONEY

Pożyczki dla osób zadłużonych, mających problem z uzyskaniem pożyczki z powodu negatywnej historii kredytowej w BIK, zadłużeń w rejestrach dłużników czy zajęć komorniczych.

Czytaj również

19 Opinie
 1. I pomyśleć jak dużo się zmieniło przez te zaledwie dwa lata, widać ewidentnie że piszący miał problem z dobrnięciem do tej dziesiątki, a dzisiaj śmiało mógłby napisać listę przynajmniej 30 sprawdzonych firm pożyczkowych, tyle nam przez te dwa lata przybyło. Mi to akurat na rękę że jest tyle firm i jest w czym wybierać, bo mi akurat banki nie chętnie dają kredyt, więc nic na siłę. Poza tym po co czekać, jak można mieć od ręki…

  • To fakt, pamiętam jak jeszcze jakieś kilkanaście lat temu jedyną opcją na pozyskanie gotówki pozabankowej był telefon do Providenta albo innej firmy której ogłoszenie można było znaleźć na słupie energetycznym. Dziś wybór jest znacznie większy a zarazem korzystny dla potencjalnego Kowalskiego. Nie dostanie kredytu w banku to idzie do firmy pożyczkowej, w której oprocentowanie będzie tylko nie wiele wyższe.

  • I dobrze, bynajmniej nie ma problemu z wyborem jak to było kiedyś. Człowiek był zależny od banków jak potrzebował dodatkowej gotówki, a dzisiaj mamy szereg alternatywnych rozwiązań. Nie tylko pożyczki pozabankowe, ale cieszące się również dużą popularnością pożyczki społecznościowe. Te ostatnie może nie są aż tak łatwo na wyciągnięcie ręki, ale warunki jakie możemy uzyskać za pośrednictwem takich serwisów jak choćby Kokos mogą być jeszcze bardziej korzystne niż w banku. Warto więc sprawdzić!

   • To prawda, tylko że nie każdy może czekać tydzień czy dwa w oczekiwaniu na pożyczkę, a tyle przeważnie trzeba czekać w przypadku złożenia wniosku w serwisach oferujących pożyczki społecznościowe. Można mieć pożyczkę tanio ale trzeba na nią trochę poczekać. Każdy więc ma jakiś minus. Firmy pożyczkowe mają największe koszty pożyczek ale potrafią potrzebną gotówkę przelać w ciągu 15 czy 20 minut od momentu złożenia wniosku.

 2. Warto byłoby jednak wspomnieć przy okazji Providenta że pożyczki z ratą tygodniowe są bardzo drogie w spłacie. Jak ktoś już decyduje się korzystać z usług tej firmy powinien korzystać z pożyczki z ratami miesięcznymi. Ta pożyczka udzielana jest całkowicie przez internet i bez wizyt pracowników firmy w naszym domu.

  Ogólnie, brakuje w tym zestawieniu firmy która posiada zdecydowanie najtańszą opcję pożyczki ratalnej a mianowicie Wongi. Od dłuższego czasu też umożliwiają wzięcie pożyczki z ratami i na całkiem przystępnych warunkach – https://www.banki24.com.pl/wonga-pozyczki-z-ratami/

  • właśnie, te pożyczki domowa są dwa razy droższe w spłacie od tych które udzielają przez internet no i do tego jeszcze te odwiedziny pracownika od nich z firmy każdego tygodnia. To jeszcze dałoby się jakoś przeżyć, ale to ich oprocentowanie pożyczek zabija niestety.. Wiem że taniej można dostać w ramach pożyczki internetowej ale mi niestety jej nie zaproponowali. W obecnych czasach są firmy pożyczkowe, które mają znacznie bardziej korzystną ofertę i niższe raty pożyczek.

 3. Trzeba wybierać takie firmy pożyczkowe, które mają normalne warunki i zasady. Postawa to brak opłat przed udzieleniem pożyczki, no i nie wygórowane koszty pożyczek. Do tej pory dużo było firm nastawionych na szybki zarobek na „głupim Kowalskim”, teraz ta sytuacja idzie w innym kierunku. Takie firmy jak Wonga czy Vivus chcą wyrobić sobie markę i nie robią klientów w konia, dzięki czemu możemy w takich firmach wziąć nie drogą i bezpieczną w spłacie pożyczkę.

  • Bezpieczną dla tych osób które będą przestrzegać warunków umowy. Jak ktoś nie będzie spłacał rat takiej pożyczki w takim terminie jaki został wyznaczony, to już może się przygotować na to, że będzie musiał ponieść nie małe dodatkowe opłaty. Tak to już jest że takie firmy bogacą się na ludzkich błędach i większość z nich tylko czeka na nasze potknięcie..

 4. Przerabiałem ostatnio temat pożyczek udzielanych przez firmy pozabankowe. Nie mogłem dostać kredytu nie z powodu tego że mam negatywną historią kredytową w BIK czy w innych bazach. Moim głównym problemem na drodze do uzyskania kredytu okazało się to, że mam już jeden kredyt gotówkowy w jednym banku, raty za sprzęt w drugim i potrzebowałem teraz kolejny kredyt, ale z szybką spłatą (tak w ciągu 3-4 miesięcy). Trzy wnioski w banku, każdy jeden bank mi odmówił, właśnie z powodu tych innych kredytów. Pomocy zacząłem więc szukać w firmach pożyczkowych, sprawdzałem koszty w kilku różnych firmach i decyzja padła na wspomnianą wyżej przez Joanne, firmę Wonga. Koszty pożyczek niemal zbliżone do tych oferowanych przez większość banków i co najważniejsze, zaakceptowali mój wniosek o pożyczkę. Mile zaskoczyła mnie obsługa i to że gotówkę miałem u siebie jeszcze w tym samym dniu w którym składałem wniosek.

 5. Nie wiem ale do mnie takie parabanki nie przemawiają, jednak widzę po opiniach że wiele ludzi narzeka na takie firmy. Owszem, na banki też nie brakuje negatywnych komentarzy ale to jednak głównie przez takie parabanki i instytucje pozabankowe dużo ludzi popada w zadłużenia. A przyczyna jest prosta – bank jak ktoś opóźnia się ze spłatą raty pożyczki dolicza może jakieś tam odsetki liczone w kilka złotych a w parabankach to są już koszty liczone w kilkadziesiąt jak nie kilkaset złotych za opóźnienie w spłacie jednej raty! Jeśli więc ktoś chce robić porządek z takimi firmami to niech bardziej skoncentruje się na tym by poblokować takie nie uczciwe naliczenie dodatkowych odsetek. W taki właśnie sposób zadłużyła się jedna z małych polskich wsi o której zrobiło się głośno właśnie przez to zadłużenie.

 6. Jak ktoś szuka dużych pożyczek, których wysokość przekracza 10 tyś zł, to niech lepiej pokieruje swojej kroki w stronę banków. Pożyczanie tak dużej gotówki z firm pożyczkowych nie jest dobrym rozwiązaniem a pożyczałem za ich pośrednictwem nie jedną pożyczkę, więc coś o tym wiem. te kilka tysięcy złotych to jeszcze przejdzie, bo jest dużo firm które je oferują i dużo z nich może zaproponować korzystne warunki. Ale w przypadku dużych pożyczek, tych firm jest bardzo mała ilość i każda jedna posiada wysokie koszty.

 7. Ja brałem pożyczkę w Incredit i jak ktoś szuka takiej pożyczki ratalnej bo nie może jej dostać w banku, to ta firma pożyczkowa warta jest polecenia. Nie mają dużo wymagań przy udzielaniu pożyczek, wszystko załatwimy przez internet a jak dobrze to jeszcze tego samego dnia gotówka będzie na naszym koncie.

 8. Ja powiem tak – Wonga i już wyjaśniam dlaczego. Szukałem ostatnio czegoś dla siebie, nie dużej pożyczki którą mógłbym wziąć przez internet. Skierowałem swoje poszukiwania raczej do banków, tych które udzielają kredyty przez internet z przelewem na konto. Z ciekawości porównałem sobie jednak również koszty kilku firm pożyczkowych, jednak duża większość z nich miała znacznie wyższe koszty pożyczek od banków, poza jedną – właśnie Wongą. Dlatego ich ofertę zdecydowanie mogę zakomunikować jeśli ktoś szuka pożyczki przez internet.

 9. Ostatnio widziałem że firma Takto Finanse zwiększył kwoty swoich pożyczek do 25 000 zł a więc to już duża kwota pożyczki. Oczywiście koszt takiej pożyczki ogromny w porównaniu do ofert bankowych, więc podaję tylko w ramach ciekawostki. Pożyczki do 10 000 zł można u nich uzyskać na oświadczenie a więc bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach.

 10. Mieszko lepiej sprawdź sobie ofertę Rapidy, u nich wyjdzie taniej. Tylko że będziesz musiał mieć dodatkową osobę, która albo ma wzorową historię kredytową, albo jest w posiadaniu nieruchomości a więc domu czy mieszkania. Nie będzie to stanowiło zastawu pożyczki.

 11. Grunt to uzyskanie pożyczki w takiej firmie pożyczkowej która będzie mogła nam zaproponować najniższą ratę. A wiadomo powszechnie, że takie firmy zawsze mają nieco większe wymagania od tych firm które mają wysokie koszty pożyczek. Ale jeśli ma ktoś dobrą historię kredytową, bądź też nie ma żadnego zadłużenia to bez większych przeszkód powinien taką pożyczkę otrzymać.

 12. Co prawda wszystkie te firmy nadal działają, ale jest też zer innych ciekawych ofert o których warto byłoby wspomnieć a również udzielają pożyczki ratalne. Jest w czym wybierać, niektóre firmy pożyczkowe mogą zaproponować całkiem solidne warunki i na pewno nie przepłacimy na nich, jak kiedyś.

 13. (4/5)

  Aktualnie jest tak dużo różnego rodzaju ofert, że jest w czym wybierać, jeśli z jakiegoś powodu zamierzamy uzyskać pożyczki z firmy pozabankowej. Co więcej, taka pożyczka nie musi być wcale droga w spłacie ponieważ jeśli dobrze poszukamy, to znajdziemy koszty zbliżone do tych bankowych.

 14. (5/5)

  Firma pożyczkowa firmie pożyczkowej nierówna, więc lepiej sprawdzać oferty, a szczególnie oprocentowanie. Ja brałem pożyczkę w SMS Kredyt. Zależało mi na pożyczce długoterminowej i w SMS nie było problemu.

Oceń:*