Euroloan

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

5 udostępnij na FB
Euroloan posiada w swojej ofercie trzy produkty finansowe: limit kredytowy, szybkie pożyczki oraz pożyczkę ekspresową.

Z nazwą tej firmy spotykałem się już nie raz, podczas przeglądania wszelakiej maści for internetowych, głównie dotyczących tematu zaciągania kredytów i pożyczek. Euroloan to firma specjalizująca się w udzielaniu pożyczek pozabankowych i jeśli wierzyć temu co zobaczyłem na ich stronie, koszty pożyczek posiadają dosyć przystępne jak na warunki rynku pozabankowego.

Euroloan Consumer Finance Sp. z o.o. to pełna nazwa firmy, która wywodzi się z Finlandii a działa również na rynkach Szwecji i Polski. W naszym kraju firma działa od 2009 roku, oferując pożyczki z okresem spłaty 12 miesięcy w formie limitu kredytowego lub pożyczek ekspresowych. Do uzyskania pożyczki wymagane jest ukończone 18 lat, posiadanie rachunku bankowego oraz brak negatywnych opinii w bazach Biura informacji Gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej.

Jak działają pożyczki Euroloan i dlaczego są tańsze od innych pożyczek pozabankowych? Główny produkt firmy to limit kredytowy o który wnioskujemy składając specjalny wniosek. Wysokość limitu uzależniona jest od naszej zdolności kredytowej a więc zarówno od naszej historii kredytowej jak i obecnej sytuacji finansowej. Z informacji które do mnie docierają, wiem jednak że w większości wypadków firma przy pierwszej pożyczce udziela raczej niskich limitów. Poza tym, nawet jeśli uda nam się uzyskać limit w takiej kwocie jak chcieliśmy, to ani tak nie będziemy mogli całości wypłacić od razu na nasze konto. Otóż według regulaminu, przy pierwszej wypłacie klient może wypłacić maksymalnie 50 procent przyznanego przez Euroloan limitu. Do całkowitego limitu będziemy mieli dostęp wtedy, kiedy opłacimy nasz pierwszy rachunek oraz otrzymamy kod odblokowujący, który wysyłany jest do klienta listem na adres zamieszkania.

Pożyczki do 10 000 zł – tyle wynosi maksymalny limit pożyczkowy w EuroLoan. Nawet jeśli tak wysoki limit zostałby nam zaproponowany przy pierwszej pożyczce, to w rzeczywistości moglibyśmy wypłacić na swoje konto maksymalnie 5000 zł.

Jak więc widać, firma dba o pożyczane pieniądze i to by wracały do nich z powrotem wraz ze stosowną prowizją. Przypuszczam że właśnie dzięki temu są w stanie zaproponować stosunkowo niskie koszty pożyczek. Nie wszystkim jednak Euroloan decyduje się na udzielenie pożyczek, co potwierdzają wpisy na forach internetowych które widziałem. Przypuszczam że największe szanse na uzyskanie u nich pożyczki mają te osoby które faktycznie albo wcale nie miały zadłużeń. Takie osoby, które nie mogą uzyskać kredytu w banku np. w powodu niskich dochodów albo mają jakieś małe zadłużenia. W postaci nie opłaconego rachunku telefonicznego w sieci komórkowej czy mając historię w postaci przejażdżek na gapę koleją miejską, trafili do rejestru dłużników. Nie wielkie przewinienia = większe szanse na uzyskanie pożyczki w Euroloan.

Na koniec jeszcze kilka słów o my.euroloan.pl – jest to specjalny serwis do którego uzyskujemy dostęp jako klient firmy. Właśnie dzięki niemu możemy dokonywać wypłat przyznanego limitu na nasze konto bankowe jak również zarządzać swoimi finansami. Ponadto sprawdzać termin spłaty pożyczki oraz monitorować wszelkie inne rzeczy związane z limitem pożyczkowym.

Czytaj również

5 Opinie
  1. Nie wiem jak inni ale ja dostałam decyzję o odmowną a jeśli już komuś zdecydują się udzielić pożyczki to przeważnie jest to kwota nie większa jak 500 zł. Więc może i koszta niskie ale przypuszczam że dla osób które spłacą przynajmniej kilka pożyczek w tej firmie.

    • Świetny artykuł. A wszystkich szukających wyjścia z tarapatów ostrzegam przed firmą parabankową EUROLOAN z Warszawy – odradzam jakiekolwiek związki z nimi. Jakiekolwiek negocjacje po podpisaniu umowy z góry skazane na porażkę. Jeśli powinie Ci się noga, znaczy niższe dochody miesięczne niż przewidywałeś i nie będzie Cie stać na pokrycie pełnej raty to nie masz szans na obniżenie raty i wydłużenie okresu spłaty, zapomnij. Po trzech niepełnych wpłatach windykacja! Chore opłaty za każdą oczywistą czynność i nawet za posiadanie konta w ich serwisie internetowym 60 zł miesięcznie!!! Kontakt jedynie z panienką obsługującą telefon, nie wiadomo kto jest jej przełożonym. Niekompetencja i niekonsekwencja w przekazywaniu informacji. Raz twierdzą, że nie obowiązuje ich ustawa o kredytach konsumenckich a innym razem, że nie udzielają kredytów tylko „limity”. Tragedia. Nigdy więcej EUROLOAN. Zdecydowanie odradzam, ta firma żeruje na niewiedzy ludzi którzy i tak mają już problemy. Może w końcu ktoś się nimi zajmie.

  2. Teraz w Euroloan jest pożyczka nawet do 20 000 zł z okresem spłaty do 48 miesięcy. Nie jest to wcale pożyczka droga w spłacie i chyba najtańsza jaką znam z ofert firm udzielających pożyczki pozabankowe. Pewnie wymagania mają większe ale warto spróbować.

  3. Dobra tania pożyczka, będąca dobrą alternatywą dla kredytów bankowych tylko że również sprawdzają bardzo dokładnie pożyczkobiorcę w różnych bazach. Możliwe więc że nie wszystkim będzie łatwo uzyskać dodatkową gotówkę przez Euroloan.

    • Odradzam jakiekolwiek związki z tą firmą. Jakiekolwiek negocjacje po podpisaniu umowy z gory skazane na porażkę. Jeśli powinie Ci sie noga, znaczy niższe dochody miesięczne niż przewidywałeś i nie będzie Cie stać na pokrycie pełnej raty to nie masz szans na obniżenie raty i wydłużenie okresu spłaty, zapomnij. Po trzech niepelnych wplatach windykacja!. Chore opłaty za każdą oczywistą czynnosc i nawet za posiadanie konta w ich serwisie internetowym 40 zł miesięcznie!!! Kontakt jedynie z panienką obsługującą telefon, nie wiadomo kto jest jej przełożonym. Tragedia. Nigdy więcej Euroloan. Zdecydowanie odradzam.

Oceń:*