Kredyt Pozabankowy

- w jakiej firmie?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

22 udostępnij na FB

Nie da się ukryć, że formalności związane z uzyskaniem kredytu bankowego nie zawsze są proste, łatwe i przyjemne. Niekiedy nawet osoby posiadające całkiem dobre dochody mają pod górkę i muszą przedstawić szereg dokumentów. Zanim uzyskają pozytywną opinie dotyczącą otrzymania kredytu. A co dopiero mają powiedzieć osoby które otrzymują wypłatę na poziomie najniższej krajowej czy z nie najlepszą historią kredytową. Nie więc dziwnego, że niektóre z takich osób, decydują się na kredyt pozabankowy, przy którym formalności najczęściej ograniczone są do minimum.

Jeszcze jakiś czas temu, gdy ktoś nie dostał kredytu w banku, nie miał zbyt dużo alternatywnych rozwiązań. Mógł temat najzwyczajniej w świecie odpuścić, albo pójść do firmy pożyczkowe. Czasami bywało również tak, że to firma pożyczkowa przychodziła do niego. Ilość takich firm można było jednak policzyć na palcach jednej dłoni. Natomiast koszty pożyczek w każdej jednej takiej firmie, wynosiły drugie tyle co pożyczana kwota i to nawet przy nie wielkiej pożyczce.

W których firmach warto sięgnąć po kredyt pozabankowy?

Aktualizacja: 19.10.2021

Dzisiaj mamy zupełnie inne czasy, firmy pożyczkowe wyszły z cienia i dzisiaj ich oferty są traktowane na jednym poziomie z tymi bankowymi. Nadal koszty niektórych takich firm są wysokie, niektórych mniej a innych bardziej. Jednak łatwość z jaką można uzyskać tego typu pożyczkę rekompensuje wszystko. Nie musicie wychodzić z domu, nie musicie również załatwiać zaświadczeń o dochodach. Czas oczekiwania w jakim pieniądze pojawią się na koncie, niekiedy wynosi kilkanaście minut, licząc od momentu złożenia wniosku.

Ktoś mógłby odpowiedzieć, że na pewno w takich firmach w których uzyskamy najniższe koszty. To oczywiście ważne, tylko należy pamiętać, że firmy które mogą nam zaproponować najbardziej korzystne warunki, będą wymagać również czegoś od nas. Tutaj chodzi głównie o dobrą zdolność i historię kredytową, bez najmniejszych zadłużeń.

Jest to więc na pewno idealna opcja dla osób które cenią swój czas. Nie nie chcą czekać kilka dni na decyzję o przyznaniu kredytu. Jeśli jednak myślicie o kredycie pozabankowym, ponieważ bank odrzucił wasz wniosek o kredyt z jakiegoś konkretnego powodu. To musicie wiedzieć o tym, że firmy mające te najbardziej korzystne oferty, również mogą ten wniosek o pożyczkę odrzucić. Pozostaje jednak nadal szereg ciekawych ofert, na które warto zwrócić uwagę. O nich właśnie chciałbym wspomnieć, prezentując Wam 10 propozycji kredytów pozabankowych wg. bloga Banki24. Ruszamy!

WONGA ratalna – tutaj zdecydowanie najtaniej

Jeśli bez problemu możecie uzyskać kredyt w banku, ale boicie się że nie dostaniecie go w pełni drogą internetową, lub bardzo zależy wam na czasie to tutaj idealną opcją będzie oferta pożyczek Wonga. To zdecydowanie najtańsze rozwiązanie jakie znajdziecie wśród pożyczek pozabankowych. Koszty są bardzo porównywalne z tymi bankowymi a dokładny koszt kredytu można policzyć jeszcze przed złożeniem internetowego wniosku o pożyczkę.

Maksymalną kwotą pożyczki jest kwota 20 000 zł a okres spłaty może sięgać od 3 do 24 miesięcznych rat. Osoby które chciałyby gotówkę spłacić w szybkim czasie mogą skorzystać z opcji 30 lub 60-dniowej chwilówki. W ramach tej ostatniej opcji nie pożyczycie jednak więcej jak 1500 zł. Szanse na otrzymanie pożyczki będzie tu miała niemal każda osoba która posiada ukończone 18 lat. Nie może również posiadać zadłużeń i uzyskuje dochód umożliwiający spłatę rat pożyczki.

SMARTNEY – jeżeli nadal szukasz taniej pożyczki

Jedną z firm, w której znajdziemy nie drogie kredyty pozabankowe online jest Smartney. Co więcej, to właśnie w tej firmie mamy szansę uzyskać najwyższy limit pożyczki pozabankowej. Kwoty udzielonych pożyczek w Smartney wynoszą od 3000 do 60 000 zł. Taką pożyczkę możemy otrzymać bez przez internet, przeprowadzając wszystkie formalności zdalnie i bez wychodzenia z domu. Wstępny koszt pożyczki możemy poznać przed złożeniem wniosku, dzięki czemu wysokość raty miesięcznej nie będzie dla nas niespodzianką. Pożyczki w Smartney dostępne są dla wszystkich osób, które mają ukończone 23 lata i są osobami posiadającymi zatrudnienie.

Monedo – kredyt pozabankowy online na 24 miesiące

Monedo to druga firma pod kątem niskiej raty, jeżeli wziąć pod uwagę wyłącznie pożyczki pozabankowe. Koszt delikatnie wyższy w porównaniu do oferty poprzednika, ale nadal wyróżniający się na tle konkurencyjnych firm. Oferta pożyczek jest tu bardzo zbliżona, ponieważ firma ma nam do zaoferowania kredyty pozabankowe w wysokości do 10 000 zł z okresem spłaty od 3 do 24 miesięcy. Szanse otrzymania pożyczki będą tu miały osoby posiadające ukończone 18 lat. Nie mające przy tym na koncie jakichkolwiek zadłużeń, widocznych w rejestrach dłużników. Podobnie jak w przypadku Wongi, będziemy mogli liczyć w tym przypadku na niemal ekspresową pożyczkę z bezpośrednią dostawą na nasz rachunek bankowy.

RAPIDA MONEY – jeśli szukamy duży kredyt pozabankowy i mamy złą historię kredytową

Ta firma to stosunkowo nowy gracz na rynku pożyczek pozabankowych, o którym jeśli chcecie poczytać więcej to zachęcam Was do przeczytania artykułu który dane mi było spłodzić na ich temat. Ich oferta może wydać się interesująca głównie z dwóch względów.

Po pierwsze, jak mało która firma, umożliwia uzyskanie dużej pożyczki pozabankowej. Za ich pośrednictwem pożyczycie kredyt pozabankowy w wysokości nawet do 25 000 zł z okresem spłaty do 60 miesięcy. Po drugie, firma umożliwia uzyskanie pożyczki osobom, znajdującym się w różnych trudnych i czasami skomplikowanych sytuacjach. Dotyczy to takich osób, w przypadku których uzyskanie jakiegokolwiek innego kredytu czy pożyczki jest nie możliwe. Z powodu negatywnej historii kredytowej w bazie BIK, zajęcia komorniczego czy nawet z powodu chwilowej utraty pracy. Warunkiem koniecznym do uzyskania pożyczki w Rapidzie jest jednak posiadanie poręczyciela, czyli dodatkowej osoby posiadającej dobrą historię kredytową.

ZAPLO – po kredyty pozabankowe z okresem spłaty 36 miesięcy

Zaplo jest taką sprawdzoną i rzetelną firmą pożyczkową, za pośrednictwem której pożyczycie do 10 000 zł. Atutem firmy jest duża akceptacja wniosków. Jeśli więc nie posiadacie większych zadłużeń, to bez większych przeszkód powinniście uzyskać u nich pożyczkę. Tutaj nie będzie Wam potrzebny żaden dodatkowy poręczyciel czy gwarant. Do uzyskania pożyczki nie będziecie musieli nawet przedstawiać zaświadczenia o dochodach. Firma oczywiście wymaga posiadania stałych dochodów, ale jeśli nie będziecie mieli nic przeciwko, zweryfikuje to w pełni automatycznie za pomocą systemu który wykorzystuje. Dodatkowym warunkiem otrzymania pożyczki jest ukończone 21 lat i brak informacji o zadłużeniach w bazach zarówno dłużników jak i BIK.

Które firmy oferują największą akceptację wniosków?

SUPER GROSZ – nawet na 48 miesięcy

Firma która również posiada dosyć dużą akceptację wniosków i jeśli już odrzuci wniosek o pożyczkę to raczej z konkretnego powodu. Koszty pożyczek w tej firmie może nie należą może do najniższych. Jednak podobnie jak w Ferratum czy Zaplo, tutaj będziemy mieli duże szanse uzyskania pożyczki. Wystarczy że posiadamy ukończone 18 lat i nie posiadamy za sobą negatywnej historii kredytowej. Wtedy mamy szanse wnioskować o pożyczkę w wysokości od 1000 do 15 000 zł. Spłatę pożyczki w Super Groszu możemy rozłożyć na czas od 2 do 48 miesięcy. Z dokładnym kosztem pożyczki zapoznamy się jeszcze przed kliknięciem przycisku “weź pożyczkę”.

SZALONA POŻYCZKA – pomoc w wyborze konkretnej oferty

To rozwiązanie dla osób którym nie wystarczą moje propozycje i nadal nie będą wiedziały który kredyt pozabankowy wybrać. Takie osoby mogą skorzystać z gotowego rozwiązania jakim jest Szalona Pożyczka. To coś na kształt internetowego doradcy, który w naszym imieniu złoży wybierze najbardziej dopasowaną do naszego profilu ofertę pożyczki lub kredyty poza bankowe. Firma pośredniczy w udzielaniu pożyczek, współpracują pod tym kątem z wieloma różnymi firmami działającymi na rynku pożyczek pozabankowych. Wśród ofert znajdziemy pożyczki w wysokości od kilkuset do nawet 25 000 zł.

BANCOVO – pośrednik z pożyczkami nawet do 200 000 zł

Bancovo to bardzo zbliżona oferta do Szalonej Pożyczki. Tutaj również możecie złożyć wniosek o pożyczkę. Jeśli nie przekonała Was żadna z powyższych ofert lub po prostu nie wiecie z której oferty skorzystać. Co więcej, Bancovo umożliwi Wam uzyskanie nie tylko pożyczki pozabankowej, ale również kredytu w banku, jeśli otrzymaliście odmowną decyzję w którymś z banków. Dostępny zakres pożyczki pozabankowej to kwoty od 100 do 25 000 zł, a w przypadku kredytów bankowych nawet do 200 000 zł. Bancovo jest więc w stanie znaleźć ofertę niemal dla każdej osoby która posiada ukończone 18 lat i posiada zatrudnienie, umożliwiające jej spłatę rat pożyczki.

Pożyczki Pozabankowe z długim stażem

PROVIDENT – klasyka..

Tak, można by powiedzieć że firma Provident to już niemal klasyka. Na naszym krajowym rynku pożyczkowym firma działa już od 20 lat. Nie jest już wyłącznie firmą słynącą z pożyczek domowych z ratami tygodniowymi. Dzisiaj bez większych przeszkód za pomocą Providenta uzyskamy kredyt pozabankowy z ratami miesięcznymi. Co więcej, choć firma nadal w swojej ofercie posiada tradycyjne pożyczki domowe, to umożliwia uzyskanie pożyczki całkowicie przez internet. Aktualnie w ofercie firmy znajdują się pożyczki w wysokości do 15 000 zł z okresem spłaty do 36 miesięcy.

AASA – z lekkimi ratami

Propozycja dla osób które szukając alternatywy dla kredytu bankowego, będą szukać kredytu pozabankowego z lekkimi ratami. Aasa posiada stosunkowo nie wygórowane koszty jak na pożyczki pozabankowe, więc będzie to oferta którą na pewno będzie warto rozważyć. Firma dysponuje pożyczkami do 10 000 zł z okresem spłaty od 3 do 24 miesięcznych rat. Osoba starająca się o uzyskanie pożyczki powinna posiadać ukończone 20 lat. Ponadto stały i udokumentowany dochód, a jej dane nie mogą znajdować się w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor oraz ERIF).

FERRATUM – kredyt pozabankowy przez internet

Oferta ogólnie jest tu bardzo podobna jak u większości firm. Główna oferta firmy to kredyty pozabankowe od 1500 do 10 000 zł. Okres spłaty sugerowany jest nam automatycznie, w zależności od kwoty jaką wybierzemy. Im większą kwotą będziemy zainteresowani, tym okres spłaty będzie dłuższy. Poza pożyczkami ratalnymi, mamy do wyboru ofertę w ramach której gotówkę pożyczymy z krótkim okresem spłaty. Jest to tradycyjna chwilówka z 15 lub 30-dniowym okresem spłaty. W ramach takiej pożyczki będziemy mogli pożyczyć nie więcej jak 2000 zł. Ferratum wymaga do uzyskania pożyczki ukończonych 20 lat i braku wpisów w bazach dłużników.

Czytaj również

22 Comments
 1. Oczywiście najlepiej w takiej, w której wysokość oprocentowania takiego kredytu będzie na zbliżonym poziomie jak w banku. Z doświadczenia mogę powiedzieć że jest t już możliwe i kilka firm oferuje bardzo zbliżone warunki. A przy tym pożyczki takie są dostępne bez wychodzenia z domu i całkowicie przez internet. Tyle że trzeba posiadać dobrą historię kredytową, jeśli jest niska zdolność kredytowa a więc mamy niski dochód nie stanowi to aż takiej przeszkody jak negatywny BIK czy inne bazy.

 2. Aktualnie jest wiele dobrych firm pożyczkowych w których dostaniemy kredyt pozabankowy. Wybór jest duży ale powinniśmy uważać by nie władować się w jakieś duże koszty, bo niektóre firmy mają jednak wysokie koszty, które moim zdaniem powinny jednak być niższe. Ale takie Zaplo, Monedo czy Wonga to sprawdzone firmy udzielające kredyty pozabankowe więc z nimi problemów nikt nie będzie miał.

 3. Zgadza się na rynku jest sporo firm którym można zaufać w tej kwestii i co najlepsze, nie tylko w przypadku tradycyjnych pożyczek pozabankowych ale również tych dla osób zadłużonych. Co prawda nadal na rynku są firmy na które powinniśmy mieć oko i ograniczone zaufanie, jednak jest kilka firm w których uzyskamy pomoc w zakresie finansowania nawet jeśli mamy zadłużenia w bazach BIK czy komornika na karku.

 4. A jeśli ktoś jeszcze szukały kredyt pozabankowy dla zadłużonych, to poza Rapidą jest jeszcze firma Speed Cash, która udziela na prawdę wysokich pożyczek dla osób zadłużonych. Kwoty pożyczek mogą sięgać nawet kilku milionów złotych, ale do ich uzyskania będzie nam już potrzebne zabezpieczenie w postaci nieruchomości czy innego majątku.

 5. Jest trochę firm które udzielają kredyty pozabankowe i posiadają całkiem przystępną ofertę takich pożyczek. Ja akurat raz tak miałem że nie dostałem kredytu w banku, wtedy złożyłem wniosek o pożyczkę w Monedo i wcale nie wyszło mnie to drogo. Faktycznie rata może i była nieco wyższa ale nie żeby jakoś drastycznie większa od tego co oferowali mi w banku.

 6. Jeśli ktoś chce pożyczyć tanio to tylko Wonga. Wiem że u nich dostaniemy kredyt pozabankowy bez zbędnych formalności i wychodzenia z domu, tylko musimy mieć pozytywną historię kredytową. Osoby które miały wcześniej jakieś opóźnienia w spłacie rat kredytów czy nie płaciły rachunków na czas, raczej nie dostaną u nich pożyczkę. Jednak jeśli nie mieliśmy takich problemów to zdecydowanie warto złożyć u nich wniosek o pożyczkę.

 7. Trochę tego jeśli chodzi o kredyty pozabankowe i co najlepsze każdy można znaleźć coś dla siebie. Nie tylko osoby które szukają pożyczki z szybką spłatą, ale również te osoby które wolą jednak spłatę jak w przypadku tradycyjnego kredytu w banku. Ja poleciłbym na pewno Zaplo, Wonga, Vivus, czy Netcredit, każda z tych firm udziela szybkie pożyczki pozabankowe.

 8. Nie brakuje ciekawych ofert jeśli szukamy kredyt pozabankowy, a właściwie wypadałoby powiedzieć – pożyczki pozabankowe. Jest wiele firm w których raty są stosunkowo niskie i nie wiele oddalone od tego co oferują banki w ramach internetowych kredytów gotówkowych. Każdy ma wybór i to cieszy, bo kiedyś był problem z dostaniem pożyczki w ten sposób czyli pozabankowo.

 9. Jest bardzo dużo firm które oferują takie pożyczki pozabankowe przez internet. Tylko że oferty takich firm różnią się od siebie kosztami pożyczek, jedne są tańsze a inne droższe. Dobrze jednak że dziś nie ma problemu by znaleźć takie tanie kredyty przez internet. Wszystko teraz jest podane czarno na białym, jaka jest wysokość raty a nie tak jak kiedyś.

 10. Podstawowa zasada, jeśli już sięgamy po takie pożyczki to wybór sprawdzonej firmy które udzielają kredyt pozabankowy. Żadnych opłat wstępnych czy prowizji pobieranej przed udzieleniem pożyczki. Ponadto trzeba oczywiście sprawdzić koszty pożyczki, wysokość raty miesięcznej oraz inne opłaty z nią związane.

  • I spłacać terminowo raty, bo niestety ale koszty za nie terminową spłatę raty pożyczki nie będą małe jak w przypadku rat kredytów które bierzemy w banku. Na ogół firmy pożyczkowe mają wyższe koszty pożyczek, więc wiadomo że również opłaty za opóźnienia w spłacie kredytu pozabankowego będą większe.

 11. Kredyt Pozabankowy na raty można brać w wielu firmach, ale nie wszystkie oferty są opłacalne. Kiedyś miałem taką pożyczkę, w ramach której musiałem spłacić dwa razy więcej, no ale mogę zawdzięczać jedynie mojej nie przemyślanej decyzji. teraz łatwiej to sprawdzić, bo można sobie policzyć koszty pożyczki pozabankowej przez internet.

  • Na szczęście dzisiaj nie musimy przepłacać za takie kredyty, a o dziwo nawet Provident chce wprowadzić pożyczkę która ma być konkurencją dla banków, pod względem kosztów. A więc jest co raz ciekawiej , tym bardziej dla zwykłych ludzi którzy w końcu mają porządny wybór i nie muszą dzięki temu przepłacać.

 12. Na początku gdy firmy pożyczkowe wchodziły w internet, te kwoty pożyczek nie były zbyt wysokie i nawet nie takie duże jakie teraz dostaniemy w ramach chwilówek. Aktualnie jednak bez większego problemu znajdziemy takie firmy pożyczkowe, które udzielają wysokich pożyczek rzędu do 25 000 zł.

 13. Ja korzystałem w ubiegłym miesiącu z Ferratum i tą firmę mogę polecić, w szczególności jeśli ktoś podobnie jak ja, ma problem z uzyskaniem kredytu bankowego. Wszystko załatwimy u nich przez internet a przelew robią w kilka minut od akceptacji wniosku.

  • Również mogę polecić, zwłaszcza że u nich możemy wybrać czy chcemy pożyczkę spłacaną jednorazowo w formie chwilówki czy kredyt pozabankowy online z ratami miesięcznymi. Lubię mieć wybór, dlatego właśnie propozycja Ferratum również przykuła moją uwagę.

   • To prawda, oferta Ferratum wydaje się godna polecenia, choć w ostatnim czasie zwiększyli scoring, przez co nie tak łatwo uzyskać u nich kredyty poza bankowe w sytuacji gdy otrzymamy negatywną decyzję kredytową w banku.

    • Niestety co raz więcej firm udzielających pożyczki pozabankowe przez internet w ostatnim czasie zaostrzyło politykę udzielania pożyczek, więc nie tylko Ferratum.

 14. A jednak można uzyskać kredyt bez banku. Szkoda tylko, że w ostatnim czasie tego rodzaju pożyczki stały się jakby mniej dostępne. Firmy pożyczkowe zaostrzyły wymagania, niemal każda weryfikuje bazy BIK więc kto ma tam zadłużenia, ten na pożyczkę nie ma już co liczyć.

 15. Raczej wątpię w to, by takie firmy jak Provident zniknęły z rynku. Ludzie pożyczali u nich pieniądze od kiedy pamiętam. Z jednej strony dobrze że kredyty pozabankowe nie są drogie w spłacie jak były dotychczas, z drugiej strony będzie na pewno trudniej o ich uzyskanie.

 16. No niektóre firmy udzielające kredyty pozabankowe niestety w 2020 roku poznikały i oferty nadal mają zawieszone. Przykład? Rapida Money, Ferratum Money, Ekspres Kasa,..

 17. @Rudolf tu masz rację, co raz trudniej znaleźć coś sensownego poza ofertami bankowymi. Wniosek o kredyt gotówkowy w dwóch bankach już mam odrzucony, więc szukam jakiś sensowny kredyt pozabankowy online, ale widzę że wymagania to już te firmy mają podobne co banku.