Pożyczka domowa

- w jakich firmach?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

17 udostępnij na FB

Zdawać by się mogło że pożyczka domowa to już przeszłość. A jednak niektórzy z Was nadal szukają takiej formy pozyskania dodatkowej gotówki. Dotyczy to jednak głównie osób starszych, które z jednej strony nie ufają nowoczesnym, elektronicznym metodom. Z drugiej strony, nie za bardzo mają możliwość odwiedzenia placówki. Choćby w celu załatwienia formalności związanych z pożyczką.

Co to właściwie jest pożyczka domowa?

Ta forma udzielania pożyczek stała się popularna w naszym kraju, wraz z pojawieniem się firmy Provident. A miało to miejsce na początku ubiegłego dziesięciolecia. Aby uzyskać taką pożyczkę, należy się skontaktować telefonicznie z firmą pożyczkową (obecnie można również złożyć wniosek przez internet). Firma taka jeszcze tego samego dnia, lub dnia następnego, przyśle do nas pracownika. Bezpośrednio w miejscu naszego zamieszkania, dopełni on wszystkie formalności związane z pożyczką. Możemy więc umówić się na konkretny dzień i konkretną godzinę odwiedzin. Potrzebna gotówka zostanie nam dostarczona bezpośrednio do domu. Spłata raty pożyczki, odbywa się nie przelewem jak ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych czy chwilówek, a bezpośrednio w miejscu naszego zamieszkania. We wcześniej ustalonym terminie, pracownik firmy pożyczkowej będzie zjawiał się u nas i odbierał każdą kolejną ratę pożyczki. Większość pożyczek domowych dostępne są w spłacie w ratach tygodniowych.

pożyczka domowa w Providencie

Wyższe koszty pożyczki domowej

To, o czym trzeba wiedzieć w przypadku pożyczek domowych, to znacznie wyższe koszty. Zarówno w porównaniu do kredytów gotówkowych, dostępnych w banku. Jak również w przypadku pożyczek pozabankowych oferowanych przez internet. W przypadku pożyczek domowych ponosimy dodatkowe koszta związane z obsługą domową. A więc zarówno za dostarczenie nam gotówki do miejsca zamieszkania. Jak również za odbiór każdej raty pożyczki u nas w domu. Koszt takiej pożyczki, najczęściej wynosi drugie tyle co pożyczona kwota. A więc jeśli pożyczamy 1000 zł do spłaty możemy mieć 2000 zł. Jeśli zechcemy pożyczyć 2000 zł to nawet 4000 zł itd.

Firmy udzielające pożyczki domowe

Aktualizacja: 18.10.2021

PROVIDENT

Ta firma, to bez wątpienia najstarsza firma działająca na krajowym rynku oferująca pożyczki domowe. Choć obecnie w ofercie firmy znajdziemy również nowoczesne formy pozyskania gotówki, dostępne całkowicie poprzez kanały internetowe. To pożyczka domowa nadal dostępna jest w ich ofercie. Z tej propozycji mogą skorzystać zarówno osoby młode, już od 18 roku życia, jak również seniorzy, którzy rzadko kiedy upuszczają swoje miejsca zamieszkania. Pożyczki domowe w Providencie, obejmują pożyczki od 300 zł nawet do 15 000 zł, z wybranym okresem spłaty w cyklu tygodniowym od 30 do 90 tygodni.

BOCIAN POŻYCZKI

Firma która głównie wyspecjalizowała się w pożyczkach domowych i do tej pory posiadała ofertę bardzo zbliżoną do oferty Providenta. Aktualnie w ofercie firmy znajdują się pożyczki z dowozem do domu od 500 zł, z okresem spłaty 25, 35, 44, 52 oraz 62 tygodni. Pożyczki są udzielane osobom pełnoletnim od 18 do 75 lat. Posiadające stałe zameldowanie oraz dochód miesięczny, również osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą oraz rolnikom.

HOMEKREDYT

Kolejną z firm w ofercie której dostępna jest pożyczka domowa to HomeKredyt, oferująca swoim klientom pożyczki od 100 do 10 000 zł. Spłata rat pożyczki może odbywać się w ratach tygodniowych od 21 do 75 tygodni. Wstępna decyzja o udzieleniu pożyczki, udzielana jest telefonicznie a pożyczka może zostać udzielona osobom od 18 do 75 roku życia, których minimalny dochód to 500 zł netto miesięcznie. Jeżeli mamy odpowiednią zdolność kredytową, dzień po złożeniu wniosku firma wyśle do nas pracownika który na miejscu spiszę z nami umowę i wyda nam gotówkę.

EUROCENT

Ostatnią z przedstawianych dzisiaj firma jest Eurocent. Firma która podobnie jak wszystkie dzisiaj nazwy, obsługuje klientów na terenie całej Polski. W ich ofercie znajdziemy pożyczki domowe od 100 do 10 00 zł. Z okresem spłaty w cyklu tygodniowym od 21 do 72 tygodni. Pożyczka domowa dostępna jest dla osób pełnoletnich, które mogą poświadczyć uzyskiwane dochody poprzez przedstawienie zaświadczenia o dochodach.

MIKRORATKA

Kolejną ofertą pożyczki do domu klienta jest Mikroratka. Firma dostarcza pieniądze bezpośrednio do domu lub mieszkania klienta i działa na zbliżonych zasadach jak Priovident czy Bocian Pożyczki. Maksymalna kwota udzielonej pożyczki to 2000 zł. Dostępny okres spłaty to 35,44 lub 52 tygodnie. Wniosek o pożyczkę w Mikroratce mogą składać osoby które posiadają ukończone co najmniej 18 lat i nie przekraczają 74 roku życia.

Czek Giro – pożyczka do odbioru na poczcie

Jeszcze inną propozycją pożyczki domowej mogą być pożyczki, której nie otrzymamy ani na rachunek bankowy, ani też nie zostanie nam dostarczona do domu. Trafi ona natomiast do najbliższego nam urzędu pocztowego, gdzie będziemy mogli ją sobie odebrać. Takie rozwiązanie ma zdecydowanie większy atut od pożyczek domowych. Głównie z tego względu, że koszt pożyczki może być niższy. Pod warunkiem że wybierzemy odpowiednią firmę, która nie przesadza z kosztami pożyczek. A trzeba wiedzieć, że za opcję dostarczenia pożyczki do urzędu pocztowego nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat. Temat takich pożyczek miałem okazję poruszyć w artykule opisującym pożyczki bez konta bankowego. Będziecie mogli się w nim zapoznać zarówno z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pożyczek z wykorzystaniem czeku Giro. Jak również poznać konkretne firmy w których możliwe jest uzyskanie takiej pożyczki.

Czytaj również

17 Comments
 1. Ja brałem pożyczkę domową w Providencie bo w banku nie mogłem a ofertę Providenta znalazłem poprzez popularne wtedy kartki z numerem telefonu wywieszone na jednym z słupów. Tanio nie było to fakt ale firma nie miała wtedy w ofercie pożyczek pozadomowych, więc była to jedyna sensowna opcja poza bankami. Spłacałem u Pana który odwiedzał mnie co dwa tygodnie, odbierając dwie raty z góry. Ja żadnych problemów nie miałem, może dlatego że spłacałem terminowo.

 2. Ooo proszę nawet cały artykuł na temat pożyczek domowych, a właśnie w innym wątku zastanawiałem się, jak to jest możliwe że takie pożyczki jeszcze w ogóle są na rynku. Przecież dzisiaj żeby uzyskać pożyczkę wystarczy wpisać kilka danych w formularz i kliknąć wyślij a gotówka leci prosto na nasze konto. Owszem kilka kroków może pominąłem, ale fakt faktem że gotówkę można dzisiaj uzyskać bez zbędnych ceregieli a taka pożyczka domowa nie dość że masakrycznie droższa to jeszcze czekać na nią trzeba kilka dni. Nie na dzisiejsze czasy takie rozwiązania…

 3. Przyznam się szczerze że miałem okazję korzystać ale tak jak piszą poprzednicy, kiedyś nie było innych opcji na uzyskanie gotówki, w momencie kiedy bank odrzucił wniosek o kredyt. Był jeszcze co prawda Skok, Kasa Stefczyka ale jak bank nie dał to i u nich raczej ciężko było kredyt uzyskać. Co by nie mówić o Providencie czy innych firmach które udzielają pożyczek domowych to fakt że są drogie w spłacie, ale z drugiej strony patrząć nikt nie każe na siłe ich brać. Ja miałem potrzebę więc wziąłem, dzisiaj pewnie już bym z takiej oferty nie skorzystał. Tyle że dzisiaj są lepsze oferty i to bardziej na wyciągnięcie ręki.

 4. Z tych firm to chyba tylko Provident jest w miarę rozsądną firmą, reszty nie znam i chyba nie za bardzo chciałabym poznać. Wydaje mi się że po takie pożyczki to sięgają wyłącznie ludzie w podeszłym wieku a więc albo emeryci albo renciści. Szkoda tylko że muszą za nie tyle przepłacać, choć z drugiej strony pewnie takie pożyczki byłyby tańsze gdyby nie to że po każdą ratę co tydzień przychodzi pracownik Providenta.

  • Hehe.. coś w tym jest bo moja teściowa brała u nich pożyczkę. Niektórym osobom to chyba trzeba zabierać dokumenty tożsamości aby nie brnęły w jakieś nie przemyślane pożyczki. Nie mam nic przeciwko pożyczkom pozabankowym, ale przecież jak ktoś chce pożyczkę domową to może wziąć pożyczkę przez internet i będzie nie dość że wygodniej bo żaden pracownik Cię nie nawiedza, to jeszcze koszt pożyczki jest niższy No ale weź to wytłumacz tym starszym osobom jak większość z nich nie ma komputerów co najwyżej telefon komórkowy.

   • Taaa.. idealna pożyczka dla teściowej 😉 Ale faktycznie, fakt że z takich pożyczek to najczęściej korzystają osoby starsze a gdyby tylko ktoś ich uświadomił takie osoby mogłyby brać znacznie tańsze kredyty online.

 5. A czy ten Loan Me komukolwiek udzielił pożyczki, bo gdzie bym nie zapytał to nikt nie dostał od nich pożyczki. Opinii na ich temat w internecie również praktycznie brak, więc jak się domyślam trudno u nich pożyczyć jakieś dodatkowe pieniądze.

 6. Korzystałem z pożyczki domowej z kilkanaście lat temu. Pamiętam te wizyty pracownika Providenta każdego tygodnia i podpisywany harmonogram spłaty. Dzisiaj nie dość że można mieć pożyczkę znacznie taniej to jaszcze bez takich ceregieli. Jak ktoś będzie terminowo spłacać to nie będzie miał żadnych problemów czy nie przyjemności, ale ogólnie lepiej korzystać z pożyczek internetowych, jak ma się taką możliwość.

  • Gdyby nie te koszty nie byłoby to takie złe, choć na dzisiejsze czasy to faktycznie już nie ta bajka. Teraz też można wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu i bez płacenia rat na poczcie czy w banku. Wystarczy sięgnąć po pożyczkę internetową, która trafia na konto a następnie spłacamy raty pożyczki przez konto internetowe, nie wychodząc z domu. Nie dość że łatwiej, prościej to jeszcze znacznie taniej.

 7. Sprawdźcie sobie lepiej te pożyczki z czekiem Giro o którym mowa jest na dole artykuły. To znacznie tańszy odpowiednik pożyczki domowej, ale tańszy w spłacie i bez nachodzenia ludzi w domu. Do uzyskania pożyczki nie trzeba mieć konta a pożyczkę można odebrać na najbliższej poczcie. Raty pożyczki spłaca się w ratach miesięcznych a nie jak w przypadku domowych co tydzień. Jest więc taniej i łatwiej.

 8. Dajcie sobie spokój z takimi pożyczkami domowymi. Jest tyle firm pożyczkowych, że można dostać pożyczkę przez internet i bez tych wszystkich dodatkowych kosztów jakie generuje za sobą pożyczka domowa. Ja się nie dziwię że są one takie drogie, skoro każdego tygodnia po ratę pożyczki przychodzi pracownik takiej firmy. To nie pożyczka na XXI wiek, a nawet osoby starsze mogą mieć tańsze pożyczki na wyciągnięcie ręki np. Giro pożyczki.

 9. Kiedyś pożyczałem, ale to było z 15 lat temu, kiedy nie były dostępne takie wygodne pożyczki jak teraz. Zmieniło się sporo, bo nie dość że można załatwić pożyczkę całkowicie przez internet, to można ją mieć w ciągu nawet kilku minut od chwili złożenia wniosku.

 10. Za moim czasu były właśnie takie pożyczki do domu. Jak pamiętam były drogie w spłacie i często trzeba było drugie tyle spłacić. Teraz z perspektywy czasu nie specjalnie mnie to dziwi. Dzisiaj pożyczki udzielane są online, a więc praktycznie bez żadnych kosztów dla firmy. Dzisiaj nawet prze;ew można wykonać za darmo. A wtedy po każdą ratę tej pożyczki przychodził człowiek. Robił to każdego tygodnia, w wyznaczonym dniu. Proszę sobie policzyć ile jest dni w tygodni i ile razy musiał odwiedzić taką osobę 😉

 11. A ja uważam że pożyczki domowe jeszcze powrócą. Na firmy pożyczkowe które udzielają pożyczki online nakładają co raz większe zaostrzenia, więc niektóre z nich cofną się do udzielania pożyczek domowych. Bo taką pożyczkę będzie można uzyskać łatwiej i bez sprawdzania w bazach.

 12. Niektóre firmy pożyczkowe udzielają jeszcze pożyczki w domu, ale trzeba unikać takich, o których nic nie wiadomo lub nie ma komentarzy i opinii w necie. Wydaje mi się, że sprawdzone marki to Provident czy Bocian.

 13. @Kaśka – racja i w innych nie radziłabym pożyczać pożyczki do domu klienta, bo możemy trafić na taką firmę, w której będziemy musieli spłacać kwotę kilka razy większą.