Bocian Pożyczki

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

7 udostępnij na FB

Pora przedstawić kolejną firmę udzielającą pożyczek pozabankowych, której nazwa powinna być doskonale znana osobom szukającym tego rodzaju pożyczek. Bocian podobnie jak firma Provident działa na naszym krajowym rynku już od kilkunastu lat.

I choć Provident w ostatnim czasie dokonał szereg ciekawych udogodnień w stronę klienta w postaci choćby rat miesięcznych czy podniesienia limitu pożyczek, to oferta Bociana póki co pozostaje nie zmienna już od kilku lat.

Ile pożyczymy w Bocianie? W ofercie są obecnie dostępna pożyczki od 300 zł do 6000 zł. Splata pożyczki może odbywać się w cyklu tygodniowym a więc raty pożyczki spłacamy raz w tygodniu w umówionym dniu i godzinie (podobnie jak w ofercie Providenta w opcji domowej). Okres spłaty pożyczki może wynosić od 18 do 62 tygodni.

Pożyczka gotówkowa w Bocianie

Gotówka czy Przelew? Podobnie jak w Providencie znajdziemy tu dwie opcje spłaty a mianowicie Gotówka w postaci spłaty rat pożyczki u nas w mieszkaniu, po którą będzie się zgłaszał co tydzień pracownik firmy oraz Przelew za pomocą której sami możemy spłacać tygodniowe raty pożyczki, przelew zarówno przez internet, na poczcie czy w banku.

Koszty pożyczek Bocian. Oczywiście te dwie opcje różnią się między sobą głównie kosztami i jak się można domyśleć opcja Gotówka będzie znacznie droższa w spłacie. Poniżej pokażemy to na przykładzie pożyczki 2000 zl z okresem spłaty 62 rat tygodniowych.

Opcja Gotówka: rata tygodniowa: 73,55 zł, łącznie do spłaty: 4560,1 zł
Opcja Przelew: 44,59 zł, łącznie do spłaty: 2764,58 zł

Jak więc widać różnica jest kolosalna i o ile pożyczenie gotówki w opcji przelew jest całkiem opłacalne jak na pożyczkę pozabankową i przy stosunkowo długim okresie spłaty (ponad 1 rok) to opcja gotówka nie jest raczej oferta godną polecenia ze względu na koszty przewyższające dwu krotność pożyczonej kwoty.

Czytaj również

7 Comments
 1. To niemal to samo co pożyczka domowa Providenta, niczym się od niej nie różni. Pożyczamy 1000 i do oddania mamy 2000 zł. Udzielą pożyczki niemal każdemu, nawet jak ktoś jest chwilowo bezrobotny. Jak ktoś przymierza się do pożyczenia u nich pieniędzy, nie najpierw na spokojnie sobie to przekalkuluje.

 2. Typowa domówka, pożyczki które może kiedyś mogły cieszyć się popularnością. Teraz moim zdaniem nie mają najmniejszych szans przeżycia, ponieważ potrzebny gotówkę można pożyczyć znacznie taniej przez internet i nie narażając się za duże odsetki w przypadku nie terminowej spłaty raty pożyczki.

 3. Zastanawiam się, czy warto zdecydować się na pożyczkę u bociana. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem wpis. Przy pożyczeniu 2000 zł z okresem spłaty 62 rat tygodniowych (ok. 15,5 miesiąca) trzeba oddać 4560 zł? To jakie jest RRSO? Ponad 200%? Poza tym, kto ma wypłatę co tydzień?

  (5/5)
 4. Nie dziwię się, że spłata gotówką jest o wiele droższa, ponieważ trzeba opłacić pracownika, który zgłosi się po pieniądze. Pożyczki Bocian chyba nie są zbyt łatwe w spłacie, szczególnie przy takim procencie

  (5/5)
 5. Słyszałem, że Bocian pożyczki to naprawdę wysokie RRSO. Na ich stronie znalazłem informację o RRSO od 373.89 %. Co wy na to?

  (5/5)
 6. Bocian Pożyczka jest dość często reklamowana w telewizji, ale w sumie nie wiem, czy byliby oni u mnie jako pierwsi na liście, gdy myślałabym o wzięciu pożyczki. Na pewno gdyby to była ostatnia deska ratunku – skusiłabym się, ale tak to wybieram coś z mniejszym RRSO.

  (5/5)
 7. A ja z Bocian pożyczki do domu mam same miłe doświadczenia. To prawda, że mają naprawdę wysokie oprocentowanie, ale czy to jest aż tak istotne gdy np. wali nam się na głowę dach? Myślę, że duże znaczenie ma tutaj możliwość szybkiego uzyskania pieniędzy, więc dla mnie Bocian sprawdza się.

  (5/5)

Oceń: