Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

12 udostępnij na FB

Opisywaliśmy na łamach bloga już różnego rodzaju trudne sytuacje finansowe. Jedną z takich sytuacji może być nagła utrata pracy lub dochodu który mieliśmy do tej pory. Bardzo często w takich sytuacjach dochodzi do zadłużenia, tym bardziej jeśli jesteśmy w trakcie spłacania jakiegoś długoterminowego kredytu. Co gorsza, nie możemy liczyć na żadne dodatkowe wsparcie finansowe, ponieważ utraciliśmy zdolność kredytową, która jest niezbędna do uzyskania dodatkowej pożyczki czy kredytu.

Czy istnieją jakieś alternatywne metody uzyskania gotówki w takich sytuacjach? Czy osoba która utraciła dochód i jest w trakcie szukania nowej pracy, ma szansę na uzyskanie wsparcia finansowego? Okazuje się że jest to możliwe. Jedną z takich możliwości jest uzyskanie pożyczki z poręczycielem lub gwarantem, której temat swego czasu poruszaliśmy na łamach bloga. Druga opcja to uzyskanie pożyczki z zabezpieczeniem, pod zastaw hipoteki.

Szukamy pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Przedstawimy Wam dzisiaj dwie opcje, w ramach których uzyskanie pożyczki jest możliwe zarówno w przypadku posiadania zadłużenia, jak również w przypadku utraty zdolności kredytowej np. przez nagłą utratę pracy. Do uzyskania poniższych pożyczek nie będą konieczne żadne zaświadczenia o dochodach. Jak również przeprowadzanie weryfikacji pożyczkobiorcy za pośrednictwem rejestrów BIK, bądź też baz dłużników. W przypadku tego rodzaju pożyczek, firmy pożyczkowe mają inne wymagania, ale o tym już powiemy za chwilę.

Opcja nr 1: Pożyczki z gwarantem

Jedną z popularniejszych tego rodzaju pożyczek, udziela od kilku lat firma Rapida Money. Firma umożliwia uzyskanie pożyczki w różnych trudnych sytuacjach. Mamy u nich szansę uzyskać zarówno jeśli straciliśmy pracę, mamy jakieś zadłużenia widoczne w bazach. Bądź też też grozi nam zajęcie komornicze. W każdej z takich sytuacji, firma może nam zaoferować swoją pomoc finansową, pod warunkiem ze wywiążemy się ze stawianych przez firmę warunków. Nie są one jednak specjalnie skomplikowane. Wystarczy bowiem, że znajdziemy odpowiedzialną osobę, która zechce zostać gwarantem naszej pożyczki.

Powinna to być być osoba o dobrej zdolności kredytowej. Osoba która posiada odpowiedni dochód, taki który w razie potrzeby umożliwi spłatę rat zaciągniętej pożyczki. Ponadto musi to być osoba która nie posiada i nigdy wcześnie nie posiadała jakichkolwiek zadłużeń. Zarówno w bankach jak również w innych instytucjach. Jeśli uda nam się znaleźć taką osobę, to mamy duże szanse na otrzymanie pożyczki pozabankowej za pośrednictwem firmy Rapida Money. Aktualna wysokość pożyczki dla zadłużonych oferowanych przez Rapidę wynosi do 25 000 zł. Okres spłaty pożyczki może zostać rozłożony od 12 do 60 rat miesięcznych.

Opcja nr 2: Pożyczki dla zadłużonych pod hipotekę

Kolejna firmą, która również umożliwia uzyskanie pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej, jest firma Speed Cash Polska. Specjalizuje się ona w udzielaniu pożyczek, osobom, które potrzebują wysokich pożyczek, a nie mogą ich uzyskać za pośrednictwem banków. Do ich uzyskania również konieczne będzie dodatkowe zabezpieczenie. W tym przypadku konieczne będzie posiadanie własnej nieruchomości takiej jak dom, mieszkanie, działka czy przedsiębiorstwo. Większość tego rodzaju pożyczek udzielanych pod zastaw nieruchomości, udzielanych jest z pomocą banków, z którymi współpracuje firma Speed Cash.

Dzięki temu jednak, że taka pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytowej załatwiana jest przez wyspecjalizowanych doradców firmy, mamy dużo większe szanse na jej uzyskanie. Szanse są dużo większe, niż w przypadku gdybyśmy chcieli samodzielnie sięgnąć po taki kredyt. Szczególnie w przypadku posiadania zadłużenia, bądź też nie posiadając bieżącej zdolności kredytowej. Kwoty pożyczek jakie są dostępne za pośrednictwem firmy są już znacznie wyższe niż w przypadku pożyczek z gwarantem jakie oferuje Rapida Money. Tutaj maksymalna kwota pożyczek może wynosić aż 10 milionów złotych i stanowić 60% wartości posiadanego zabezpieczenia.

Czytaj również

12 Comments
 1. Ja się zastanawiam po co szukać pożyczki, skoro ktoś nie ma zdolności czyli nie ma z czego takiej pożyczki spłacić. Do roboty się zabrać i zarobić potrzebną gotówkę, jak nie w Polsce to zagranicą a nie szukać po firmach pożyczkowych bez posiadania zdolności.

  • Czasami brak zdolności może wynikać z zupełnie czego innego np. zajęcie komornicze na koncie czy praca poza granicami Polski. To zresztą nie jedyne powody dla których zdolność kredytowa może być niska lub nie mam jej wcale 😉

   • Racja, może to być również kredyt spłacany w innym banku. Mi własnie z tego powodu kilka banków odrzuciło wniosek o kredyt i musiałem szukać firmy pożyczkowej. A wiadomo że u nich ta zdolność jednak jest inaczej liczona.

 2. Moim zdaniem, pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są możliwe do uzyskania jedynie za pośrednictwem wspomnianej firmy Rapida. Na dzień dzisiejszy to jedyna firma pożyczkowa która oferuje sprawdzone pożyczki z gwarantem, do których nie jest potrzebna ani zdolność ani pozytywna historia kredytowa.

  (4/5)
  • Właśnie, normalnie człowiek wziąłby kredyt w banku na spłatę tych zobowiązań. Problem jednak w tym że banki odrzucają wniosek o kredyt, nawet jeśli nie masz jeszcze negatywnej historii kredytowej w BIK. Problem stanowi niska zdolność kredytowa, bo obniżają ją zaciągnięte kredyty czy chwilówki.

   (2/5)
 3. Wiadomo że w firmach pożyczkowych zawsze ta zdolność inaczej jest obliczana niż w banku, dlatego łatwiej dostać u nich pożyczkę. Choć wiadomo, że takie pożyczki bez zdolności nie zostaną udzielone w sytuacji jeśli w ogóle nie posiadamy zatrudnienia i dochodów.

  (4/5)
 4. Ale tutaj nawet jeśli będzie mieli jakieś zabezpieczenie w postaci nieruchomości, to wykazanie zdolności ani tak jest konieczne do uzyskania pożyczki. Przecież musimy posiadać jakieś źródło, z którego będziemy mogli spłacać raty pożyczki.

  (2/5)
  • Dokładnie, chyba że jest to pożyczka z gwarantem, wtedy największą rolę odgrywa tutaj nie zdolność i historia kredytowa klienta, a gwaranta pożyczki. W ten sposób, wiele osób ma szanse uzyskania pożyczki, w przypadku posiadania trudnej sytuacji finansowej.

   (5/5)
 5. Pożyczka z gwarantem to jest jakaś opcja, tylko czy taka pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytowej nie będzie zbyt kosztowna w spłacie? Wiadomo powszechnie, że firmy pożyczkowe mają znacznie wyższe oprocentowanie pożyczek od banków.

  (4/5)
  • Możesz to dokładnie sprawdzić za pomocą kalkulatora pożyczkowego Rapidy. Podaj kwotę pożyczki oraz okres spłaty pożyczki dla zadłużonych, a dowiesz się, jaka będzie wysokość raty miesięcznej. Potem możesz sobie porównać koszty w zestawieniu z tradycyjnym kredytem.

   (5/5)
 6. Rapida aktualnie wstrzymała udzielanie pożyczki dla zadłużonych, więc nie wiadomo czy jeszcze będzie możliwość uzyskania u nich pożyczki z gwarantem. Była to w zasadzie jedyna pożyczka, do której wzięcia nie była wymagana zdolność kredytowa.

  (5/5)
 7. Faktycznie, w Rapida póki co brak szans na udzielenie pożyczki. Czy jakieś inne firmy podobno do Rapida udzielają pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online, które zarazem nie charakteryzują się ogromnymi kosztami?

  (4/5)

Oceń: