Top 10 – Pozabankowe Pożyczki Ratalne

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

18 udostępnij na FB

Dzisiaj będzie konkretny artykuł a właściwie zestawienie. Przedstawię w nim 10 wybranych przeze mnie firm, udzielających pożyczek pozabankowych w ratach miesięcznych. Jako że namnożyło nam się ostatnio zarówno nowych firm, jak i marek na krajowym rynku pożyczkowym, postanowiłem przedstawić w tym artykule najkorzystniejsze propozycje wśród tego typu ofert. No to bez zbędnego przedłużania wstępu – zaczynamy!

Firmy które udzielają Pozabankowe Pożyczki Ratalne – moje TOP 10

1. SOLVEN

Zacznę to zestawienie od propozycji całkiem nowej na naszym rynku. Tą firmą, jest opisywany już wcześniej na łamach mojego bloga – Solven. Czym wyróżnia się ta firma na tle innych podobnych firm? Przede wszystkim wyróżnia się kosztami, które obecnie należą do najniższych, tym bardziej jeżeli weźmiemy pod lupę firmy udzielające ratalnych pożyczek pozabankowych. W ofercie firmy znajdują się pożyczki od 300 do 5000 zł, z okresem spłaty który możemy sami sobie wybrać, z zakresu od 2 do 18 miesięcy. Aby uzyskać pożyczkę w firmie, należy mieć ukończone przynajmniej 21 lat, oraz posiadać stałe miesięczne wynagrodzenie. Do uzyskania pożyczki w Solven wymagane jest przedstawienie zaświadczenia o dochodach.

Klasyczna pożyczka ratalna od..

Zdecydowanie najtańsza pożyczka ratalna na rynku to obecnie Solven

2. PROVIDENT

Nie mógłbym pominąć w tym zestawieniu Providenta i to głównie z dwóch względów. Pierwszy to fakt, że oferta Providenta nadal pozostaje jedną z najbardziej korzystnych na rynku, a przy tym firma idzie z duchem czasu i często wzbogaca swoją ofertę pożyczek. Ten drugi punkt ma już podłoże bardziej osobiste, ponieważ sam w nieco trudniejszych dla mnie chwilach korzystałem z oferty firmy. Właśnie dzięki temu udało mi się wyjść na prostą. Obecnie w ofercie Providenta znajdziecie pożyczki nawet do 20 000 zł, z okresem spłaty od 3 do 24 miesięcy. Najkorzystniejsza oferta to pożyczka spłacana przelewem. Natomiast pożyczkę domową ze względu na koszty omijałbym raczej z daleka. Oferta dostępna jest dla osób już od 18 roku życia a opinie na temat ich pożyczek znajdziecie tutaj.

3. ZAPLO

Ciekawa oferta firmy, która również udziela pozabankowe pożyczki ratalne. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że firma oferuje wysokie kwoty pożyczek pozabankowych. Za pośrednictwem Zaplo mamy możliwość uzyskania nawet do 15 000 zł, z okresem spłaty od 3 do 36 miesięcznych rat. Zaplo to taki brat bliźniak Vivusa, ponieważ nad obiema markami stery obejmuje ta sama firma. Wspominam o tym nie bez przeczymy. Jak wiadomo jest wszem i wobec, oferta Vivusa to najkorzystniejsza propozycja na rynku chwilówek. Zaplo to również oferta godna polecenia, tym bardziej jeżeli zależy nam na czasie. Wszystkie formalności związane z uzyskaniem pożyczki w Zaplo, możemy załatwić tu bardzo szybko i sprawnie. A przy tym oczywiście bez konieczności wychodzenia z domu. Oferta pożyczek obejmuje osoby od 21 roku życia, nie posiadające zadłużeń w bazach.

4. WONGA

Wonga ma do zaoferowania równie dużą pulę pożyczek. Udostępnia również szeroki zakres spłaty pożyczki, oczywiście w ratach miesięcznych. Maksymalna kwota dostępna w ramach oferty to nawet do 20 000 zł. Okres spłaty pożyczki może wynosić od 3 do 60 miesięcy. Na wyróżnienie zasługują tu głównie koszty pożyczki, ponieważ obok oferty Solven jest to oferta zdecydowanie najtańsza wśród pożyczek pozabankowych. Co jeszcze przemawia na korzyść oferty Wongi, to promocja dla nowych klientów. Pierwszą pożyczkę mogą uzyskać na promocyjnych warunkach, płacąc za nią jedynie 10 zł. W tym przypadku warunkiem jest jednak spłata całej pożyczonej kwoty w okresie 60 dni. Z oferty Wongi mogą skorzystać wszystkie osoby które mają już ukończone 18 lat.

Pożyczki z ratami miesięcznymi – dla kogo?

5. RATKA

Kolejna z pożyczek które mogą się pochwalić najtańszą ratą miesięczną. Propozycja Ratki obejmuje pożyczki od 1000 do 10 000 zł oraz okresem spłaty mogącym wynosić od 6 do 24 miesięcy. Ogólnie Ratka to taki brat bliźniak Aasa Kredyt, firmy która posiada identyczną ofertę pożyczkową. Zarówno pod kątem kwoty pożyczki, okresu spłaty jak i samych kosztów. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ obie marki należą do tej samej firmy. Aby skorzystać z oferty pożyczek, musimy mieć już ukończone przynajmniej 20 lat. Nie możemy posiadać zadłużeń odnotowanych w bazach dłużników oraz legitymować się stałym miesięcznym dochodem. Takim, dzięki którym będziemy mogli spłacać ratę miesięczną pożyczki.

Ferratum udziela nie tylko chwilówek ale również pożyczek z ratami miesięcznymi

6. FERRATUM

Ferratum Bank może być Wam znany z wielu różnego rodzaju marek obecnych na rynku chwilówek. Takich jak choćby Ekspres Kasa czy Kasa Tak. Firma specjalizuje się jednak również w pożyczaniu ratalnym. Pod główną domeną Ferratum Banku, umożliwia uzyskanie pożyczek z ratami miesięcznymi. W ofercie firmy znaleźć możemy kwoty pożyczek do 5000 zł z okresem spłaty od 6 do 24 miesięcy. Jeżeli będziecie zainteresowani skorzystaniem z oferty pożyczek Ferratum, powinniście mieć ukończone 20 lat. Nie możecie posiadać zadłużeń widniejących w bazie Krajowego Rejestru Długów.

7. HAPI POŻYCZKI

Choć dla niektórych z Was, nazwa ta może wydawać się nowa i mało znajoma, to tak na prawdę skrywa się pod nią nie kto inny, jak firma Provident. Tyle że pod tą nazwą, firma udziela wyłącznie pozabankowe pożyczki ratalne przez internet. Oznacza to więc. że do uzyskania pożyczki za pośrednictwem Hapi nie będą konieczne żadne dodatkowe spotkania z konsultantami i pracownikami firmy w „realu”. Obecna oferta Hapi to pożyczki od 1500 do 25 000 zł, z okresem spłaty od 3 do 24 miesięcy. Do uzyskania pożyczki wymagane jest ukończone 18 lat, brak zadłużeń w bazach oraz opóźnień w spłacie kredytów.

Pożyczki Pozabankowe – na co zwrócić uwagę?

8. FENIKO

Ofertę Feniko można polecić szczególnie tym osobom, które potrzebują nie dużej kwoty pożyczki ze stosunkowo krótkim okresem spłaty. Mamy tu zatem do wyboru kwoty pożyczek od 300 do 1000 zł, a okres spłaty pożyczki to 4 miesiące. Oznacza to, że pożyczki w Feniko udzielane są wyłącznie z jednym okresem spłaty, którym mogą być 4 miesięczne raty. Choć koszty pożyczek nie należą niestety do najtańszych, to na uwagę zasługuję na pewno fakt, że wymagania aby uzyskać tutaj pożyczkę nie są specjalnie wygórowane. Wystarczy że mamy ukończone 18 lat i czyste konto w bazach dłużników.

9. MONEDO

Monedo jeszcze do niedawna mogło być Wam znane pod marką Zaimo. Ale jakiś czas temu firma zdecydowała się na zmianę nazwy. Ogólna oferta firmy pozostała jednak praktycznie bez zmian. Z tą różnicą, że już nie tak łatwo uzyskać pożyczkę w firmie jak kiedyś (stwierdzam to po dużej liczbie odrzucanych wniosków). Sięgając po pożyczkę w Monedo, mamy do wyboru pożyczkę ze spłatą w 3 miesięcznych ratach lub pożyczkę długoterminową, której okres spłaty może wynosić nawet do 24 miesięcy. Kwoty dostępnych pożyczek sięgają do 15 000 zł, a główne wymagania jakie stawia firma, to ukończone 18 lat oraz pozytywna ocena zdolności i historii kredytowej.

10. INCREDIT

Pożyczki Incredit dostępne są na krajowym rynku pożyczkowym już od kilku dobrych lat. Sama marka wywodzi się od innej firmy pożyczkowej znanej jako Netcredit. W każdym bądź razie, pod nazwą Incredit udzielane są wyłącznie pozabankowe pożyczki ratalne. Ich wysokość może sięgać do maksymalnie 4000 zł, a okres spłaty może zostać wygodnie dopasowany do naszych potrzeb i możliwości. Nie może być jednak dłuższy jak 4 miesiące. Na ofertę szczególnie powinni zwrócić uwagę nowi klienci, którzy z oferty firmy nie mieli okazji jeszcze korzystać. Mogą oni pierwszą pożyczkę uzyskać całkowicie bez opłat. Pod warunkiem jednak, że pożyczymy nie więcej jak 2000 zł i całą pożyczoną kwotę zwrócimy w okresie 61 dni. Oferta Incredit dostępna jest dla osób od 21 lat, które nie posiadają zadłużeń.

Czytaj również

18 Opinie
 1. Przy okazji Solven warto napomknąć że to firma całkowicie z polskim kapitałem a nie zachodnia marka przeniesiona na polski rynek jak większość przedstawionych tu marek, więc cieszy należąca się pierwsza pozycja w zestawieniu.

 2. Ja to ustawiłbym Wonge na pierwszy miejscu ponieważ uważam że spośród tych ratalnych pożyczek ich pożyczka jest jednak najtańsza. Nie ma tam żadnych ukrytych opłat więc tyle ile wyliczy kalkulator tyle faktycznie płacimy a z innymi firmami to różnie bywa. No i świetna promocja dla nowych klientów którzy pierwszą pożyczkę mogą uzyskać za jedyne 10 zł pod warunkiem jednak, że pożyczkę spłacą w ciągu 60 dni. Ta promocja nadal jest aktualna.

  • potwierdzam, pożyczka ratalna Wonga jest aktualnie bezkonkurencyjna. Nie tylko jest najtańsza,ale możemy mieć ją w szybkim czasie na swoim koncie. Moim zdaniem oferta stojąca na równym poziomie co kredyty internetowe udzielane przez banki, może nieco droższa w spłacie ale na pewno szybsza w uzyskaniu. No i jest dostępna od 18 lat, bez posiadania historii kredytowej co w przypadku banków jest praktycznie nie możliwe.

 3. Akurat Solven zakończył udzielanie pożyczek ratalnych i teraz wchodząc na ich stronę wyświetla się tylko oferta chwilówki na 30 dni. Wygląda na to że wśród pożyczek ratalnych nadal bezkonkurencyjna pod względem kosztów pozostaje Wonga.

  • faktycznie, tym bardziej że teraz mają koszty pożyczek do których żadna inna firma pożyczkowa póki co się nie zbliżyła. No i podwyższyli znacząca koszt pożyczek ratalnych zarówno dla nowych jak i dla stałych swoich klientów.

  • Wonga albo Monedo, które w ostatnim czasie też zmniejszyło koszty pożyczek. Widać ewidentnie że chcą się zbliżyć do pozycji lidera, bo koncentrują się teraz tylko na tej jednej marce i zakończyli kilka innych projektów które tworzyli przez ostatnie lata jak Kredito24 czy Pandamoney. Poza tym przy pierwszej pożyczce w Wonga dostaniemy jakąś nie dużą kwotę a w Monedo możemy już na starcie złożyć wniosek o 10 000 zł. Tyle że trzeba mieć odpowiednio wysokie dochody aby dostać taką pożyczkę.

 4. Takie ratalne pożyczki nie są zbyt tanie w spłacie. Chwilówka jest o tyle dobra że pożyczamy ją na krótko, szybko spłacamy i jest po problemie. Z taką ratalną pożyczką będziemy się męczyć przez 12 czy 24 miesiące. W firmach pożyczkowych dosyć drogo one wychodzą, nawet jeśli sięgniemy po to najtańszą. Nigdy nie zbliżą się kosztami do kredytów bankowych, nie ta liga..

 5. Ja jeśli sięgam już po pożyczkę pozabankową to tyko korzystam z chwilówek, nigdy z ratalnych bo wychodzą drożej. No ale ja mam możliwość wzięcia pożyczki w banku, więc dlatego nie mam nawet potrzeby by brać pożyczkę ratalną. A chwilówki są dobre, przydają się nie raz i jak wiem z doświadczenia korzystają z nich nawet właściciele firm, którzy obracają często nie małymi pieniędzmi.

 6. Ja jeśli miałbym potrzebę sięgać po pożyczkę pozabankową to wybrałbym ofertę Kokos lub inną podobną pożyczkę społecznościową. Jak się dobrze postaramy to mamy szansę uzyskać raty niższe niż w przypadku kredytu bankowego. Tylko że z góry zaznaczę że nie jest to opcja dla osób ktorym zależy na szybkiej pożycze. W przypadku takich serwisów cały proces z uzyskanem pożyczki może potrwać nawet ponad tydzień a niekiedy nawet dłużej.

 7. Jest w czym wybierać jeśli szukamy takiej pożyczki, tym bardziej że firm tego pokroju przybyło w ostatnim czasie bardzo dużo. Oferty firm które udzielają pożyczki ratalne oczywiście różnią się między sobą. Dzielą się najczęściej na te które tańsze i droższe w spłacie oraz na te które można uzyskać łatwiej i trudniej. Jeśli ktoś ma pozytywną historię kredytową w BIKu oraz dobrą wypłatę to oczywiście będzie miał szansę uzyskanie tej bardziej korzystnej i najtańszej oferty.

 8. W niektórych firmach taka pożyczka ratalna posiada zdecydowanie zbyt duże koszta. Żeby trzeba było oddać drugie tyle co pożyczamy, to już moim zdaniem gruba przesada. Od takich firm zdecydowanie powinniśmy trzymać się z daleka, bo tylko pogorszymy swoją sytuację finansową. A jeśli jeszcze zdarzy nam się spóźnić ze spłatą raty takiej pożyczki, to jej koszt jeszcze bardziej może wzrosnąć.

 9. Jeśli to ma być pożyczka przez internet na raty, ale taka pozabankowa to ja polecam zdecydowanie Zaplo. Spośród firm które ja sprawdzałam, to właśnie u nich najłatwiej dostałam pożyczkę a też miałam problemy z tym żeby dostać ją w banku. Nie są u nich nawet potrzebne żadne zaświadczenia a wszystko zweryfikuje ich system po weryfikacji naszego konta bankowego. Aktualnie można u nich pożyczyć do 10 000 zł, ze spłatą nawet do 36 miesięcy.

 10. Często przerabiałem różnego rodzaju pożyczki ratalne od tych bankowych po kilka branych z firm pożyczkowych. Ogólnie zauważyłem że nie ma najmniejszego problemu, dopóki regulujemy swoje zobowiązania terminowo. Jeśli już zaczniemy się spóźniać ze spłatą rat to wtedy zaczynają się schody i bywa różnie. Przeważnie naliczają dodatkowe odsetki.

 11. Jest wiele alternatywnych opcji, jeżeli zawiedziemy się na uzyskaniu kredytu w banku. Co więcej, taką pożyczkę możemy już uzyskać całkiem tanio a do tego szybki i przez internet. Wystarczy dobrze poszukać, porównać sobie kilka ofert, sprawdzić wysokość raty miesięcznej i wybrać taką pożyczkę ratalną która będzie dla nas najbardziej korzystna.

 12. Kiedyś był tylko Provident albo Bocian, dzisiaj tych ofert jest do wyboru znacznie więcej ale trzeba zaznaczyć że niektóre firmy to mają wymagania niemal jak w banku. Jest kilka takich firm które udzielają pożyczki ratalne bez najmniejszego problemu, tym bardziej jeśli wcześniej nie mieliśmy opóźnień w spłacie innych zobowiązań.

  • To prawda, ja w banku nie dostałem pożyczki, w Wonga i Monedo też mi odrzucili. W innych firmach nie składam wniosku o pożyczkę, bo mają wysokie te koszty. Jeszcze zainteresowała mnie Rapida, ale tam potrzebny jest gwarant pożyczki, jak takiego znajdę to może wtedy się zdecyduję.

 13. (5/5)

  Porównując takie pożyczki pozabankowe na raty obecnie a 20 lat temu, to różnica jest kolosalna. Koszt takich pożyczek jest niemal podobny jak w banku, a kiedyś decydując się na taką pożyczkę, trzeba było mieć świadomość tego, że będziemy musieli spłacić przynajmniej (!) drugie tyle co pożyczyliśmy.

 14. (4/5)

  Istnieją firmy pożyczkowe które faktycznie mogą zaoferować korzystne warunki i niskie raty pożyczki. W takich firmach pożyczka ratalna online może jednak okazać się nie dla wszystkich dostępna a jedynie dla osób, posiadających dobrą zdolność i historię kredytową.

Oceń:*