Pożyczki z dochodem poniżej 1000 zł

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

15 udostępnij na FB
Pożyczki z dochodem poniżej 1000 zł Jeśli mając niski dochód nie możemy uzyskać kredytu w banku to znacznie łatwiej uzyskamy pożyczkę w firmach pozabankowych. Koszt takiej pożyczki będzie jednak nieco wyższy niż tej bankowej.

Istnieje taka grupa osób, która nie posiada za wysokich dochód i nie zarabia nawet najniższej krajowej. Są wśród nich najczęściej osoby pracujące na pół etatu, posiadające niskie emerytury czy renty. Czy takie osoby posiadające dochód poniżej 1000 zł, a więc w wysokości 700 czy 800 zł mają szansę na uzyskanie pożyczki?

Wysokość dochodów które wymagane są do uzyskania pożyczki czy kredytu jest różna, w zależności od tego w jakim banku złożymy wniosek o taki kredyt. Niektóre banki mogą respektować wyłącznie dochodów w wysokości najniższej krajowej. W innych przypadkach ten limit może być mniejszy i szanse na uzyskanie kredytu mogą mieć również osoby zarabiające 800 czy 900 zł miesięcznie.

Pożyczka z niską zdolnością kredytową

Jak najlepiej sprawdzić czy mamy szanse na kredyt? Najlepsza opcja to złożenie kilku wniosków jednocześnie. Taką możliwość daje np. wniosek Market Money gdzie za pomocą specjalnego formularza podajemy cel kredytu. Również jego kwotę, okres spłaty, informację o naszej historii w BIK, oraz z jakiego tytułu otrzymujemy wynagrodzenie i ile zarabiamy. Po złożeniu takiego wniosku powinniśmy otrzymać kilka propozycji kredytów z różnych banków. Wyłącznie takich, które są w stanie udzielić nam kredytu w oparciu o dane które podaliśmy.

Jeśli jednak każdy z banków stwierdzi że nasze dochody są zbyt niskie by udzielić nam kredytu, możemy poszukać pomocy wśród firm udzielających pożyczek pozabankowych. W przypadku tego rodzaju firm akceptowane są również niskie dochody, więc szanse na uzyskanie pożyczki będą w tym przypadku znacznie większe. Powinniśmy jednak wybrać taką ofertę która będzie dla nas najbardziej korzystna pod względem finansowym, a więc będzie posiadała najniższą ratę pożyczki.

Jeśli szukamy pożyczki ze spłatą w ratach 12 czy 24-miesięcznych to w zasadzie będziemy mieli w czym wybierać. Pod warunkiem że nie będziemy mieli wysokich wymagań pod względem kwoty pożyczki. Jeśli jednak poszukiwana kwota pożyczki nie przekracza 3000-4000 zł to mamy duże szanse na jej uzyskanie. Oto gdzie możemy uzyskać taką pożyczkę pozabankową i z jakim okresem spłaty.

Firmy udzielające pożyczek dla osób z niższym dochodem

Ferratum Money – od 3 do 24 miesięcy
Rapida Money – od 3 do 60 miesięcy
Wonga – od 1 do 60 miesięcy
Zaplo – od 3 do 36 miesięcy
Hapi Pożyczki – od 3 do 24 miesięcy
Takto Finanse – od 2 do 36 miesięcy

Przytoczone firmy to te spośród tych sprawdzonych, które do uzyskania pożyczki nie wymagają wysokich przedpłat. Jak również zaliczek pobieranych jeszcze przed udzieleniem pożyczki. Jak pokazuje historia, na rynku pozabankowym działa wiele firm które potrafią wykorzystać naszą naiwność. Z mojej strony przestrzegam więc przed korzystaniem z usług takich firm. Jeśli wybierać to wyłącznie te, które posiadają sprawdzone opinie i nie pobierają opłat przed udzieleniem pożyczki.

Czytaj również

15 Opinie
 1. Proszę o pożyczkę kwota 1200 proszę o kontakt

 2. Z niskim dochodem pożyczkę znacznie łatwiej uzyskać za pośrednictwem firm pożyczkowych. W banku jak przyniesiemy zaświadczenie z najniższą krajową to nie udzielą nam nawet najmniejszego kredytu. Jeszcze to widoczne politowanie pracownika siedzącego za oknem w banku.. Żenada, lepiej sobie odpuścić i złożyć wniosek o taką sprawdzoną pożyczkę pozabankową. Takie firmy jak Wonga czy Monedo już niemal zbliżyły się do banków pod względem kosztów pożyczek. Do tego wszystkie formalności załatwimy u nich przez internet i bez potrzeby patrzenia oko w oko i dumania nad naszą zdolnością kredytową.

 3. Na pewno znacznie łatwiej będzie nam uzyskać pożyczkę z taką niską wypłatą, za pośrednictwem firmy pożyczkowej aniżeli banku. Tyle że trzeba się po prostu przygotować na większe koszta takiej pożyczki, a dla osób zarabiających tak mało może to nie być łatwe. Zamiast raty w wysokości 200 zł, przyjdzie im spłacać ratę w wysokości blisko 300 zł a nawet więcej. To główna różnica – łatwiej można tą pożyczkę uzyskać, ale trudniej spłacić.

 4. Firmy pożyczkowe ogólnie mają niższy próg dochodowy niż banki. Przykładowo z 1000 zł praktycznie żaden bank nie da nam kredytu, ponieważ wymagana jest najniższa krajowa. Choć wiem że niektóre banki udzielą nam rat, jeśli przykładowo pracujemy na pół etatu, mamy niską emeryturę czy rentę. W firmach udzielających pożyczek pozabankowych dochód nie odgrywa aż tak znaczącej roli, ważne że nie posiadamy zadłużeń w bazach 😉

 5. Mając niski dochód lepiej poszukać ofert bankowych. W bankach wbrew pozorom też można dostać nie dużą pożyczkę, choć zgodzę się z tym że dla większości ten minimalny próg to najniższa krajowa. Są jednak banki czy głównie SKOK’i które udzielają kredytów osobom z niską emeryturą czy małą rentą lub które zatrudnione są na pół etatu.

 6. Tak jak koleżanka wyżej wspomniała, jeśli bank nie chcą nam dać kredytu z powodu niskich dochodów, to powinniśmy spróbować w Skok’ach jeśli jest jakiś akurat w naszym pobliżu. A teraz to chyba w każdym mieście powyżej 20k mieszkańców mają swoje placówki. Z nie wysoką wypłatą u nich najprędzej uzyskamy kredyt. W firmach pożyczkowych też ale większość nalicza sobie wysokie opłaty więc po co przepłacać.

 7. Niska zdolność – też to przerabiałem.. Faktycznie w banku ciężko w takiej sytuacji dostać kredyt, bo jak pani w banku spojrzy na takie zaświadczenie to od razu powiem nam, że nie mamy co liczyć na żaden kredyt. W firmach pożyczkowych będzie mieli większe szanse, o ile nie mamy jakichś innych obciążeń finansowych typu alimenty, komornik itp.

 8. Escobar from Medellin 7 grudnia 2017 at 17:31

  Popróbujcie w Wondze złożyć wniosek o pożyczkę ratalną – https://www.banki24.com.pl/wonga-pozyczki-z-ratami/ , polecam ją wszystkim moim znajomym. Po pierwsze pożyczka łatwiejsza do uzyskania niż w banku, szczególnie jeśli macie problem z jej uzyskaniem z powodu niskich dochodów (a nie z powodu złej historii w BIK). Po drugie zaskoczą Was koszty pożyczki, które niekiedy są niższe aniżeli w niektórych bankach.

 9. Jak ktoś ma taki dochód to nie powinien mieć z uzyskaniem nie dużej kwoty, bo ja raty będą na poziomie 200 czy 300 zł to przecież ma z czego spłacać tą pożyczkę. Wiem jednak z doświadczenia że faktycznie w bankach jest problem z dostaniem przy taki niskim dochodzie kredytu.

 10. Dochód dochodem ale ważne jest również to czy nie posiadamy przy takim niskim dochodzie również dodatkowych obciążeń w postaci innych kredytów czy pożyczek. Każde takie zobowiązania zmniejsza zdolność kredytową, szczególnie jeśli staramy się o kredyt w banku.

 11. Z tego co się orientuję większość firm pożyczkowych akceptuje dochód poniżej najniższej krajowej, więc to nie powinno być przeszkodą. Gorzej jeśli mamy jakieś zadłużenie, to wtedy możemy mieć faktycznie kłopoty z uzyskaniem pożyczki a już wogóle kredytu w banku.

 12. Spróbujcie w Skok’u, tam powinni mieć mniejsze oczekiwania względem dochodów jak w bankach. No i firmy pożyczkowe, tyle że one mogą mieć większe raty. Chociaż są takie firmy które mają całkiem niezłe warunki i nie trzeba za dużo płacić za takie pożyczki. Najlepiej sprawdzić sobie dokładnie zanim złożymy wniosek.

 13. W bankach raczej nie przejdzie,ale w firmach pożyczkowych jak najbardziej dostaniemy pożyczkę z takim niskim dochodem. Oczywiście jeśli zależy nam na nie dużej pożyczce, bo jednak firmy udzielające pożyczki pozabankowe również zwracają uwagę na zdolność kredytową.

 14. Pożyczki z niskim dochodem najchętniej udzielają firm pożyczkowe, ponieważ dla nich najważniejszy jest fakt, że posiadamy stały dochód oraz nie mamy zadłużeń. Trzeba tu jednak poszukać sobie nie drogiej w spłacie oferty pożyczki np. Wonga czy Monedo mają dosyć niskie raty pożyczki.

  (4/5)
 15. W banku raczej będzie słabo o kredyt z tak niskim dochodem. Kiedyś już przerabiałem podobny temat, gdy pracowałem na najniższym wynagrodzeniu, i w każdym jednym banku miałem problem z dostaniem kredytu. W Providencie dali bez większego problemu, dzisiaj takich firm jest na pęczki więc nie ma już tego problemu.

  (5/5)
Oceń:*