Ranking Pożyczek Pozabankowych – 2000 zł

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

9 udostępnij na FB
Ranking Pożyczek Pozabankowych 2000 zł Gdzie sięgamy po pożyczkę kiedy bank nie chce nam jej udzielić? Oczywiście do firm pozabankowych, a gdzie uzyskamy ją najtaniej? To dzisiaj sprawdzę w rankingu pożyczek pozabankowych dla kwoty 2000 zł z okresem spłaty w 12 miesięcznych ratach.

Grudzień należy do tych miesięcy w których wiele z nas myśli o pozyskaniu dodatkowej gotówki. Jeżeli nie możemy pożyczyć jej w banku, sięgamy w takiej sytuacji najczęściej po pożyczki w firmach pozabankowych. Z moich informacji wynika że najczęściej pytamy o kwotę pożyczki 2000 zł ze spłatą w ratach miesięcznych. Dzisiaj udaję się więc w poszukiwaniu takiej pożyczki i sprawdzę w których firmach będzie ona najtańsza.

Pożyczkę w wysokości 2000 zł możemy dostać z kilkoma różnymi opcjami spłaty. Taką kwotę możemy spłacać w ratach tygodniowych, miesięcznych i z różnym okresem spłaty od 3 do nawet 36 miesięcy. Jako że w ostatnim czasie sprawdzałem dla Was najtańsze pożyczki pozabankowe zarówno z 3-miesięcznym jak i 6-miesięcznym okresem spłaty, więc dzisiaj sprawdzę propozycję spłaty w 12 miesięcznych ratach.

Pożyczka 2000 zł ze spłatą w 12 miesięcznych ratach – Ranking Pożyczek Pozabankowych 2000 zł

1. PROVIDENT

Od razu na początku trzeba zaznaczyć że kalkulację przeprowadzałem na bazie najnowszego kalkulatora firmy. Ddostępnego na stronach Providenta i jest to najtańsza możliwa opcja do uzyskania w Providencie. A żeby taką uzyskać zaznaczyłem Pakiet Standard. Wygodna spłata przelewem w ramach której mamy płatność miesięczną i spłatę pożyczki regulujemy za pomocą przelewów we własnym zakresie. Gdybyśmy wybrali jedną z dwóch pozostałych opcji (Pakiet Standard Plus – Obsługa przez Doradcę Klienta lub Pakiet Elastyczny – Szeroki wachlarz korzyści) to koszt pożyczki byłby wyższy. Dodatkowo będzie on obejmował obsługę domową. Mi to jednak nie potrzebne, podobnie pominąłem również oferowane dodatkowo ubezpieczenie medyczne. Miało być być najtaniej i wyszło najtaniej. Dzięki temu Providentowi udało się uzyskać pierwsze miejsce w tym zestawieniu.

2. RATKA

Kolejną najniższą ratę udało mi się uzyskać w Ratce. Całkowicie nowej marce która pojawiła się w tym roku na rynku pożyczek pozabankowych. Należy przy tym zaznaczyć że wg. informacji podanej na stronie, tylko pierwsza rata pożyczki ma taką wysokość. Pozostałe raty będą nawet delikatnie niższe. Całkowita kwota do spłaty jest jednak delikatnie wyższa od najtańszej propozycji Providenta. Ratka ma jednak tą przewagę że uzyskamy ją całkowicie przez internet. W ten sam sposób załatwimy również wszystkie formalności związane z pożyczką. Propozycja Ratki dostępna jest dla osób które mają ukończone 20 lat, posiadają stały dochód oraz nie widnieją w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD).

2000 zł całkowicie przez internet

3. HAPI POŻYCZKI

Również w pełni internetowo wszystkie formalności załatwimy w Hapi Pożyczki a potrzebną gotówkę na koncie będziemy mogli mieć na swoim koncie nawet w ciągu kilkunastu minut. Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, Hapi to taki internetowy odpowiednik Providenta który pod tą nazwą działa wyłącznie internetowo. Koszty pożyczki są delikatnie wyższe od tych najtańszych które mamy w Providencie. Ale za to pożyczkę na koncie będziemy mieli znacznie szybciej. Dodatkowy atut to możliwość uzyskania pożyczki już przez osoby od 18 roku życia. Pod warunkiem posiadania dowodu osobistego, zatrudnienia oraz konta bankowego.

4. POŻYCZKA OK

Tylko delikatnie wyższą ratę od Hapi zaproponowała Pożyczka OK, która również ma nam do zaproponowania internetowe pożyczki pozabankowe. Warunkiem uzyskania pożyczki jest ukończone 20 lat, stałe źródło dochodów oraz brak negatywnej historii kredytowej w bazach BIG InfoMonitor, KRD, ERIF, BIK S.A. Umowa o pożyczkę podpisywana jest za pośrednictwem kuriera który dostarczy nam ją do podpisu do naszego miejsca naszego zamieszkania.

5. INCREDIT

Propozycja pożyczki Incredit jest najdroższą opcją w tym zestawieniu, jednak firma daje nam możliwość obniżenia kosztów pożyczki. Wystarczy że po dokończeniu rejestracji wyślemy naszym znajomym zaproszenie do sięgnięcia po pożyczkę w Incredit. Jeśli choć jeden z tych znajomych sięgnie i uzyska pożyczkę w Incrdit to my otrzymamy bonus w wysokości 50 zł za każdą taką osobę. Jeśli uda nam się pozyskać więcej takich osób to możemy takich bonusów otrzymać nawet kilka. Pożyczki w Incredit dostępne są dla osób od 20 lat, które nie są osobami widniejącymi w rejestrach dłużników.

Czytaj również

9 Opinie
 1. Fajnie, teraz czekamy na ranking chwilówek nie ratalnych. Tych których maksymalny okres spłaty wynosi miesiąc.

  • tutaj co miesiąc jest publikowany w formie rankingu chwilówek. Takich firm aktualnie sporo jest na rynku więc jest w czym wybierać. A z pożyczek na 2000 zł ja wybrałabym ofertę Wongi bo ma najtańszą ratę.

 2. Chyba jeszcze Zaplo powinno znaleść się w tym zestawieniu, tym bardziej że od Incredit mają lepsze warunki obecnie.

 3. Teraz najtańszą taką pożyczkę pozabankową ma Wonga, bo jak przypuszczam wtedy jeszcze nie oferowali pożyczki ratalnej. Kiedyś w ich ofercie były tylko chwilówki z maksymalnym okresem spłaty do 60 dni. Obecna oferta to również pożyczki na ratalne i do tego jeszcze najtańsze na rynku. Warto więc sprawdzić ich ofertę, jeśli ktoś jeszcze nie korzystał.

 4. Też ich wybrałem i uważam że mają najkorzystniejszą ofertę pożyczki, szczególnie jeśli mowa o takich nie dużych pożyczkach jak 2000 zł. Przy takich pożyczkach, o ile wybierzemy jakąś nie drogą firmę, koszty pożyczki idzie jeszcze przeboleć. Gorzej jak na siłę szukamy pożyczki pozabankowej, a te które mają te najtańsze pożyczki, odmówiły nam jej udzielenia.

 5. Nie lepiej te 2000 pożyczyć na jakiś krótszy okres czasu np. 3 miesiące? To będzie bardziej opłacalna opcja niż pożyczanie długoterminowe. Tym bardziej w przypadku pożyczek to mało opłacalne bo im dłuższy okres spłaty, tym te koszty bardziej rosną w górę. Firmy pożyczkowe w ten sposób chcą sobie odbić sytuację gdyby ktoś takiej pożyczki nie spłacał w terminie. A wiadomo że im dłuższy okres spłaty tym większe ryzyko że ktoś będzie miał problem ze spłatą.

 6. Warto tu dodać Wonge, bo jak ktoś szuka pozabankowej pożyczki 2000 zł to w tej firmie pożyczy zdecydowanie najtaniej. Tyle że warunki niemal zbliżone do bankowych, ponieważ trzeba posiadać niemal wzorową historię kredytową oraz nie naganną zdolność kredytową czyli dochody na poziomie przynajmniej najniższej krajowej, oczywiście w zależności od tego jakiej pożyczki potrzebujemy. Przy pożyczce 2000 zł ta najniższa jak najbardziej wystarczy.

 7. Marian Proboszcz 17 maja 2018 at 11:40

  Zdecydowanie brakuje mi tu Zaplo, ta firma https://www.banki24.com.pl/pozyczki-poza-bankiem-zaplo/ nie posiada dużych wymagań jeśli zalezy nam na nie dużej kwocie pożyczki 2000 zł. Na pewno nie będą potrzebne zaświadczenia o zarobkach czy inne podobne dokumenty. Łatwo dostać u nich pożyczkę a wszystko załatwimy przez internet.

 8. (5/5)

  Akurat w przypadku pożyczek w wysokości 2000 zł nie musimy się narażać na wysokie koszta, pożyczając pieniądze za pośrednictwem firm pożyczkowych. Wystarczy odpowiedzialny i przemyślany wybór firmy pożyczkowej.

Oceń:*