Pożyczka przez internet na raty

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

20 udostępnij na FB

Szukając pożyczki, nie musimy specjalnie w tym celu udawać się do banku. Nie musimy również pobierać zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach z miejsca pracy. Dziś pokażę Wam, jak w prosty i szybki sposób pozyskać pożyczkę przez internet. Jako że w przypadku banków tylko w nie licznych uzyskamy gotówkę w ten sposób, dorzuciłem do mojej listy również kilka firm pozabankowych.

Pozabankowa pożyczka przez internet na raty, różni się jednak tym od tych bankowych że jest droższa w spłacie. Z jakiej oferty byśmy nie skorzystali, to zawsze będzie ona dla nas mniej korzystna od tej bankowej. Dlatego też, jeśli nie posiadamy negatywnej historii kredytowej oraz legitymujemy się odpowiednią zdolność kredytową (dochody,) to w pierwszej kolejności powinniśmy szukać dodatkowej gotówki pośród ofert bankowych.

Gdzie uzyskamy pożyczkę bankową z ratami i przez internet? Oczywiście w mBanku, choć nie tylko ponieważ w ostatnich miesiącach przybyło nam kilka dodatkowych banków które zdecydowały się udzielać pożyczek i kredytów całkowicie przez internet. Mowa tu T-Mobile Usługi bankowe (wcześniej działający pod nazwą Alior Sync), Igotówka (pod skrzydłami BNP Paribas) czy iKredyt (nowy produkt Getin Banku). Jest więc w czym wybierać. Nawet jeśli jeden z banków nie da nam kredytu, to nadal istnieje szansa, że dostaniemy go w drugim. Dobre jest to, że możemy to sprawdzić bez konieczności odwiedzania placówek stacjonarnych.

Bankowa pożyczka przez internet na raty – co będzie nam potrzebne?

Co będzie nam potrzebne do uzyskania pożyczki online na raty w banku? Oczywiście główny dokument czyli dowód osobisty. Banki mogą od nas wymagać przesłania skanu tego dokumentu. Jeśli nie mamy w domu skanera to jeszcze nic straconego. Równie dobrze możemy zrobić skan za pomocą zdjęcia, czyli wykorzystując do tego celu aparat cyfrowy czy nawet smartfona. Najważniejsze, aby dane z dowodu były czytelne, jak również widoczne było nasze zdjęcie, znajdujące się na dowodzie.

Banki oraz Firmy udzielające Pożyczki przez internet na raty

Poza dowodem osobistym będzie również konieczne potwierdzenie naszych dochodów, ale nie koniecznie w postaci dokumentu wystawionego przez naszego pracodawce. Jeśli wynagrodzenie otrzymujemy na konto bankowe, to bardzo prawdopodobne że do uzyskania kredytu wystarczy pobranie historii konta z ostatnich kilku miesięcy. Jeśli mamy dostęp do naszego konta przez internet to taki wyciąg elektroniczny możemy pobrać po zalogowaniu się na nasze konto. Do banku będziemy mogli go dostarczyć, wysyłając wyciąg drogą mailową lub poprzez specjalny formularz.

Jak napisałem na wstępie, taki kredyt bankowy przez internet będzie znacznie tańszy w spłacie niż pożyczka pozabankowa. Tym bardziej, jeśli zależy nam na większej kwocie i dłuższym okresie spłaty. W ramach oferty mBanku i iGotówka drogą internetową możemy uzyskać do 20 000 zł, w przypadku iKredyt może to być do 10 000 zł. Okres spłaty możemy sobie dowolnie dopasować do naszych potrzeb.

Pozabankowe pożyczki internetowe

Czy pożyczka przez internet na raty, dostępna jest również za pośrednictwem firm pozabankowych? Wszystko zależy od tego, jaką kwotę potrzebujemy i jak szybko zamierzamy ją spłacić. W miarę rozsądne ofertę znajdziemy w ofertach firm Zaplo, Hapi Pożyczki, Incredit czy Takto Finanse. Najszybciej jednak uzyskamy ją w dwóch pierwszych firmach. W ich przypadku, czas oczekiwania pożyczki online na raty może zamknąć się nawet w kilkadziesiąt minut od momentu złożenia wniosku. W przypadku firm pozabankowych raczej nie będzie też konieczne przesyłanie zaświadczeń o dochodach czy wyciągów z konta.

Bankowe pożyczki przez internet na raty:
Aktualizacja: 08.10.2021

ALIOR BANK – kredyt internetowy do 70 000 zł, spłata do 84 rat miesięcznych
GETIN BANK – kredyt internetowy do 50 000 zł, spłata do 48 miesięcznych rat
BANCOVO – kredyt internetowy do 200 000 zł, spłata do 120 miesięcznych rat

Pozabankowe pożyczki przez internet na raty:

WONGA – pożyczka ratalna do 20 000 zł, spłata do 60 rat miesięcznych
ZAPLO – pożyczka ratalna do 10 000 zł, spłata do 36 rat miesięcznych
PROVIDENT – pożyczka ratalna online do 20 000 zł, spłata do 48 rat miesięcznych

Czytaj również

20 Comments
 1. Nie ufam pożyczkom. Jak muszę to staram się o kredyt. Ostatnio wzięłam poprzez fajny serwis platformafinansowa.pl i bez żadnych problemów przez internet. Wszystkie formalności załatwili za mnie.

  • @Karola – wszystko zależy od tego w jakiej firmie składasz wniosek, jeśli w sprawdzone, takie jak te wymienione wyżej to jeśli będziesz spłacała pożyczkę w terminie to nie będziesz miała żadnych problemów. Oczywiście kredyt w banku zawsze będzie tańszy od takiej pożyczki od firmy pozabankowej, ale jednak w tych ostatnich sam proces uzyskania jest znacznie łatwiejszy.

   Z bankowych pożyczek internetowych to chyba najlepiej spróbować w mBanku, ciekawe oferty mają również iGotówka, iKredyt czy całkiem nowa oferta Nest banku.

 2. Jak na raty to raczej tylko w banku bo inaczej się nie dopłacimy a po co płacić dwa razy większą kwotę od tej pożyczonej a tyle będziemy musieli zapłacić w takich firmach jak Zaimo czy Incredit. Nieco lepiej teraz wychodzą koszty pożyczek w Providencie i jak nie chcemy pożyczki na zbyt długi okres to wyjdzie prawie tyle co mielibyśmy zapłacić w banku.

  • Nieco lepiej? Dla mnie ta ich oferta nadal jest droga w spłacie i jest to ostatnia firma z oferty której bym skorzystał. Żeby dwa razy więcej spłacać niż się pożyczyło. To jakaś porażka a te ich internetowe pożyczki są dostępne dla kogo? Bo chyba nie dla osób które nie dostały kredytu w banku, bo takie żadnej normalnej kwoty nie dostaną od nich..

 3. Owszem, w bankach zawsze będzie taniej niż w firmie pożyczkowej, jednak nie zawsze da się pożyczyć z banku. Ja sprawdzałem ostatnio różne oferty pożyczek i by komuś zaoszczędzić czasu, mogę tylko zdradzić że najtańsza pożyczka obecnie dostępna rynku pożyczek przez internet to Wonga. Świetna oferta pożyczki na raty, do tego dostępna całkowicie przez internet z możliwością otrzymania jej na konto jeszcze tego samego dnia. Jakiś czas firma zwiększyła limit dostępnych pożyczek i można już u nich pożyczyć nawet do 5000 zł.

 4. Dosyć fajna pożyczka przez internet dostępna jest teraz w ofercie Providenta. Oczywiście mam na myśli tą tańszą opcję, którą można uzyskać całkowicie przez internet. Kiedyś miałem okazję pożyczać u nich pożyczkę domową, ostatnio wysłałam wniosek o pożyczkę samoobsługową i dali mi od ręki. Praktycznie co chwilę mają jakąś promocję, w ramach której pożyczkę można uzyskać taniej.

  • Ja też ją dostałem, ale głównie dzięki temu że wcześniej brałem u nich pożyczkę domową. Jak klient sprawdzony to taką pożyczkę internetową dadzą bez problemu, gorzej jak zgłasza się jakiś nowy klient bez historii kredytowej. Najtaniej u nich wychodzi pożyczka jak bierze się ją na stosunkowo krótki okres czasu np. 3 czy 6 miesięcy.

 5. Nie wiem jak można chwalić Providenta, tym bardziej z takimi kosztami bo tak a prawdę ta pożyczka przez internet dostęna jest dla nielicznych. To taki przysłowiowy haczyk aby złapać osoby zainteresowaną stosunkowo nie drogą pożyczką, a jak okaże się że osoba która wnioskuje ma zbyt słabą zdolność lub historię kredytową to wciskają pożyczkę domową. A taka pożyczka nie jest ani przez internet, ani nie jest tania ani nie jest na raty miesięczne.

 6. Ale pożyczka przez internet też jest dostępna w bankach i nie trzeba za nią dużo płacić jak w parabankach. Polecam sobie obrać jeden bank, który ma w ofercie kredyt z nie dużymi kosztami i za jego pośrednictwem wziąć taką pożyczkę. Jeśli wyrobiy sobie u niego odpowiednią historię kredytową a więc będzie spłacać taką pożyczkę terminowo, to następną będziemy mogli uzyskać już na korzystniejszych warunkach. Ponadto będziemy mieli go na klik a więc już bez dodatkowych formalności i przedstawienia zaświadczeń.

  • Obecnie w Eurobanku można uzyskać bez większych problemów pożyczki online do 4000 zł całkowicie bez dodatkowych zaświadczeń o dochodach. Można uzyskać nawet większą kwotę, ale wtedy konieczne będzie przedstawienie dokumentów potwierdzających uzyskiwany dochód.

 7. W przypadku pożyczek internetowych warto pamiętać o tym aby wybrać najkrótszy możliwy okres spłaty. Internetowe pożyczki na raty są dobrym rozwiązaniem, ale pod warunkiem że wybierzemy najmniejszą możliwość ilość rat miesięcznych. Z doświadczenia wiem że pożyczka na 6 rat miesięcznych jest jeszcze stosunkowo opłacalna, ale każdy dłuższy okres spłaty a w szczególności powyżej 12 miesięcy wiąże się z bardzo dużymi kosztami.

 8. Teraz są takie firmy pożyczkowe które udzielają pożyczki przez internet, że zapłacimy za taką pożyczkę nie dużo więcej od kredytu w banku. Oczywiście mam tu na myśli bardziej nie duże kwoty a więc tak do 5000 zł. Można oczywiście tą tą drogą pożyczyć nawet do 10k, ale w takim przypadku już ta różnica w kosztach jest zdecydowanie bardziej widoczna. Jeśli więc kogoś interesuje taka duża kwota to warto poszukać w banku, oni też taki kredyt dadzą nam przez internet.

 9. Taka pożyczka internetowa z firmy pożyczkowej może być nawet tańsza. Banki często wymagają wzięcia kredytu czy pożyczki z ubezpieczeniem a to jak wiadomo zwiększa jej koszt. Firmy pożyczkowe tego nie stosują, więc jak znajdziemy taką najtańszą ofertę to możemy okazać się nawet bardziej korzystna niż kredyt w banku.

 10. To prawda ale przeważnie te tańsze są trudno dostępne, że wymagania to trzeba niemal takie spełnić jak w bankach a więc dobra historia kredytowa, nie naganna zdolność itp. No tyle że wszystko jest załatwiane przez internet, więc czas oczekiwania znacznie krótszy i szybciej jest to załatwiane bo nie przechodzi przez tyle osób co w bankach.

 11. Jeśli ktoś szuka pożyczki przez internet to dzisiaj ma bardzo ogromny wybór bo zarówno banki jak i firmy pożyczkowe takich udzielają. Mi to się bardzo podoba, bo kiedyś trzeba było się sporo napocić żeby taki, nawet najmniejszy kredyt czy pożyczkę uzyskać. Dzisiaj składasz wniosek przez internet wygodnie siedząc w fotelu i chwilę później masz potrzebny kaskę na koncie.

 12. Obecnie chyba już większość udziela pożyczki przez internet i nikt już się nie wymaga żeby pojawiać się w placówkach czy inne pożyczki domowe. Ja jeśli pożyczam to tylko przez internet i już nie wyobrażam sobie, żeby po małe pożyczki sięgać w inny sposób jak drogą internetową.

 13. Z mojej strony mógłbym polecić ofertę Bancovo, firma która może zaoferować zarówno bankowe kredyty online, jak również pożyczki online na raty udzielane przez firmy pozabankowe. Szeroki wachlarz ofert i praktycznie dla każdego mają ofertę dodatkowej gotówki.

  (5/5)
 14. Wonga to bez wątpienia jedna z tych firm, w których pożyczka online na raty będzie na pewno tania w spłacie. Bynajmniej jeśli mowa o firmach udzielających pożyczki pozabankowe, jest to obecnie pożyczka z najniższymi ratami, nie wiele przekraczającymi raty kredytu gotówkowego w banku.

  (4/5)
 15. Jeśli chcemy uzyskać takie pożyczki na dowód na raty bez żadnych przeszkód i bez dodatkowych dokumentów to moim zdaniem Provident albo Zaplo. Obie firmy dają pożyczki przez internet, a w przypadku tej drugiej firmy pożyczka jest na koncie w ciągu max. 1h.

  (5/5)
 16. Czy orientuje się ktoś z Was, czy banki również udzielają takie pożyczki przez internet na raty, ale z maksymalnym okresem spłaty 3 miesięcy? Chciałabym szybko spłacić zaciągniętą pożyczkę.

  (4/5)

Oceń: