Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Pożyczka przez internet na raty

Pożyczkę przez internet możemy uzyskać na dwa sposoby - od banku oraz od firm pozabankowych. Ta druga opcja będzie jednak droższa w spłacie

Szukając pożyczki nie musimy w tym celu udawać się specjalnie do banku a do tego jeszcze specjalnie na ten cel pobierać zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach z miejsca pracy. Dziś pokaże jak w prosty i szybki sposób pozyskać pożyczkę przez internet. Jako że w przypadku banków tylko w nie licznych uzyskamy gotówkę w ten sposób, dorzuciłem do tego również kilka firm pozabankowych.

Pozabankowa pożyczka przez internet na raty, różni się jednak tym od tych bankowych że jest droższa w spłacie. Praktycznie z jakiej oferty byśmy nie skorzystali, to zawsze będzie ona dla nas mniej korzystna od tej bankowej. Dlatego jeśli nie mamy negatywnej historii kredytowej oraz posiadamy odpowiednią zdolność kredytową (dochody) to powinniśmy wybierać w pierwszej kolejności spośród ofert bankowych.

Gdzie uzyskamy pożyczkę bankową z ratami i przez internet? Oczywiście w mBanku choć nie tylko ponieważ w ostatnich miesiącach przybyło nam kilka dodatkowych banków które zdecydowały się udzielać pożyczek i kredytów całkowicie przez internet. Mowa tu T-Mobile Usługi bankowe (wcześniej działający pod nazwą Alior Sync), Igotówka (pod skrzydłami BNP Paribas) czy iKredyt (nowy produkt Getin Banku). Jest więc w czym wybierać i nawet jeśli jeden z banków nie da nam kredytu to jest szansa że dostaniemy go w drugim. Dobre jest to że możemy to sprawdzić bez konieczności odwiedzania placówek stacjonarnych.

Bankowa pożyczka przez internet na raty – co będzie nam potrzebne?

Co będzie nam potrzebne do uzyskania pożyczki internetowej w banku? Oczywiście główny dokument czyli dowód osobisty, banki mogą od nas wymagać przesłania skanu tego dokumentu. Jeśli nie mamy w domu skanera to nic straconego. Równie dobrze możemy zrobić skan za pomocą zdjęcia czyli wykorzystując do tego celu aparat cyfrowy czy nawet smartfona. Ważne aby dane z dowodu były czytelne jak również widoczne było nasze zdjęcie nam nim się znajdujące.

Poza dowodem osobistym będzie również konieczne potwierdzenie naszych dochodów ale nie koniecznie w postaci dokumentu wystawionego przez naszego pracodawce. Jeśli wynagrodzenie otrzymujemy na konto bankowe to bardzo prawdopodobne że do uzyskania kredytu wystarczy pobranie historii konta z ostatnich kilku miesięcy. Jeśli do naszego konta mamy dostęp przez internet to taki wyciąg elektronicznych możemy pobrać po zalogowaniu się na nasze konto. Do banku będziemy mogli go dostarczyć wysyłając go drogą mailową lub poprzez specjalny formularz.

Jak napisałem na wstępie taki kredy bankowy przez internet będzie znacznie tańszy w spłacie niż pożyczka pozabankowa. Tym bardziej, jeśli zależy nam na większej kwocie i dłuższym okresie spłaty. W ramach oferty mBanku i iGotówka drogą internetową możemy uzyskać do 20 000 zł, w przypadku iKredyt może to być do 10 000 zł. Okres spłaty możemy sobie dowolnie dopasować do naszych potrzeb.

Czy pożyczka przez internet na raty dostępna jest również za pośrednictwem firm pozabankowych? Wszystko zależy od tego jaką kwotę potrzebujemy i jak szybko zamierzamy ją spłacić. W miarę rozsądne ofertę znajdziemy w ofertach firm Zaplo, Hapi Pożyczki, Incredit czy Takto Finanse. Najszybciej jednak uzyskamy ją w dwóch pierwszych firmach. W ich przypadku, czas oczekiwania na pożyczkę może zamknąć się nawet w kilkadziesiąt minut od momentu złożenia wniosku. W przypadku firm pozabankowych raczej nie będzie też konieczne przesyłanie zaświadczeń o dochodach czy wyciągów z konta.

6 Comments

 1. Nie ufam pożyczkom. Jak muszę to staram się o kredyt. Ostatnio wzięłam poprzez fajny serwis platformafinansowa.pl i bez żadnych problemów przez internet. Wszystkie formalności załatwili za mnie.

  • @Karola – wszystko zależy od tego w jakiej firmie składasz wniosek, jeśli w sprawdzone, takie jak te wymienione wyżej to jeśli będziesz spłacała pożyczkę w terminie to nie będziesz miała żadnych problemów. Oczywiście kredyt w banku zawsze będzie tańszy od takiej pożyczki od firmy pozabankowej, ale jednak w tych ostatnich sam proces uzyskania jest znacznie łatwiejszy.

   Z bankowych pożyczek internetowych to chyba najlepiej spróbować w mBanku, ciekawe oferty mają również iGotówka, iKredyt czy całkiem nowa oferta Nest banku.

 2. Jak na raty to raczej tylko w banku bo inaczej się nie dopłacimy a po co płacić dwa razy większą kwotę od tej pożyczonej a tyle będziemy musieli zapłacić w takich firmach jak Zaimo czy Incredit. Nieco lepiej teraz wychodzą koszty pożyczek w Providencie i jak nie chcemy pożyczki na zbyt długi okres to wyjdzie prawie tyle co mielibyśmy zapłacić w banku.

  • Nieco lepiej? Dla mnie ta ich oferta nadal jest droga w spłacie i jest to ostatnia firma z oferty której bym skorzystał. Żeby dwa razy więcej spłacać niż się pożyczyło. To jakaś porażka a te ich internetowe pożyczki są dostępne dla kogo? Bo chyba nie dla osób które nie dostały kredytu w banku, bo takie żadnej normalnej kwoty nie dostaną od nich..

 3. Owszem, w bankach zawsze będzie taniej niż w firmie pożyczkowej, jednak nie zawsze da się pożyczyć z banku. Ja sprawdzałem ostatnio różne oferty pożyczek i by komuś zaoszczędzić czasu, mogę tylko zdradzić że najtańsza pożyczka obecnie dostępna rynku pożyczek przez internet to Wonga. Świetna oferta pożyczki na raty, do tego dostępna całkowicie przez internet z możliwością otrzymania jej na konto jeszcze tego samego dnia. Jakiś czas firma zwiększyła limit dostępnych pożyczek i można już u nich pożyczyć nawet do 5000 zł.

 4. Dosyć fajna pożyczka przez internet dostępna jest teraz w ofercie Providenta. Oczywiście mam na myśli tą tańszą opcję, którą można uzyskać całkowicie przez internet. Kiedyś miałem okazję pożyczać u nich pożyczkę domową, ostatnio wysłałam wniosek o pożyczkę samoobsługową i dali mi od ręki. Praktycznie co chwilę mają jakąś promocję, w ramach której pożyczkę można uzyskać taniej.

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*