Bancovo Platforma Kredytowa Online

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

14 udostępnij na FB

Rynek kredytowy zmienia się z roku na rok. Nie tylko firmy pożyczkowe widzą zapotrzebowanie na udzielanie szybkich pożyczek internetowych. Widzą to również banki, które co raz chętniej wchodzą w świat elektronicznej gotówki. Bancovo to nowa platforma kredytowa online. Umożliwia ona potencjalnemu klientowi sprawdzenie kilku różnych ofert bankowych lub pozabankowych, za jednym razem.

Czym wyróżnia się Bancovo spośród innych podobnych platform? Jak podkreślają właściciele marki, po raz pierwszy w Polsce otrzymujemy do porównania prawdziwe oferty kredytów i pożyczek. A nie tylko wykaz reklam, jakie standardowo wyświetlają nam się w porównywarkach internetowych. Aby uzyskać najkorzystniejszą ofertę, nie musimy odwiedzać banków czy placówek innych instytucji finansowych.

Jak działa Platforma Kredytowa Bancovo?

Okazuje się że to banalnie proste, ponieważ wygląda to niemal identycznie jak w przypadku wnioskowania o chwilówkę czy pożyczki internetowe. Pierwszy krok to wskazanie za pomocą kalkulatora kwoty pożyczki którą jesteśmy zainteresowani. A następnie okresu, w jakim będziemy chcieli to zobowiązanie spłacać. Kalkulator podaje przybliżone koszty. Jednak są one oczywiście orientacyjne, jako że Bancovo współpracuje z wieloma bankami i firmami pożyczkowymi.

Gdy już wybierzemy kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty, przejdziemy do wypełnienia wniosku, w którym będziemy musieli podać podstawowe dane identyfikacyjne. Gdy wszystkie te informacje trafią do Bancovo, firma będzie mogła nam zaproponować wszystkie te oferty, które są w zasięgu naszej ręki i które rzeczywiście możemy otrzymać. Co najważniejsze, samodzielnie będziemy mogli wybrać ofertę, z której będziemy chcieli skorzystać. Ostatnim elementem, aby otrzymać pieniądze, będzie uwierzytelnienie tożsamości. W tym celu zostaniemy poproszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł z własnego konta bankowe. Ta opłata zostanie nam jednak później zwrócona. Pozostało już tylko podpisać umowę przez internet za pomocą kodu, który otrzymamy w specjalnej wiadomości sms.

Podsumowując – Bancovo to bardzo wygodne rozwiązanie, skierowane do osób które cenią swój czas. Tutaj mają możliwość wyboru kredytu lub pożyczki, która będzie spełniała ich oczekiwania. W przypadku kredytów bankowych, będziemy mieli mieli prawo wyboru tej oferty, która posiada najniższą ratę kredytową. Osoby które mają problem z uzyskaniem kredytu drogą bankową, będą mogły wybrać dla siebie ofertę spośród firm z sektora pozabankowego. Tego rodzaju oferty najczęściej wybierają osoby, które posiadają negatywną historią kredytową w BIK, lub posiadają niską zdolność kredytową. Bancovo współpracuje pod tym kątem z wieloma różnymi firmami i instytucjami. Dzięki czemu prawdopodobieństwo uzyskania pożyczki jest znacznie większe, aniżeli składanie wniosków bezpośrednio w firmach pożyczkowych. Warto również dodać, że platforma kredytowa Bancovo została tak skonstruowana, aby wzięcie kredytu czy pożyczki było maksymalnie uproszczoną procedurą. Bez konieczności kompletowania dodatkowych dokumentów czy załatwiania dodatkowych formalności w placówce.

Czytaj również

14 Comments
 1. Fajnie działa to Bancovo bo ogólnie mogą nam pomóc znaleźć jakiś tani kredyt gotówkowy w banku. Jeśli jednak mamy jakieś problemy w BIK czy ze zdolnością kredytową i banki odrzucą nam taki wniosek o kredyt, to Bancovo może nam poszukać czegoś za pośrednictwem firm pożyczkowych. Nikt więc nie powinien zostać z niczym.

 2. Dosyć uniwersalna oferta, ponieważ umożliwia uzyskanie zarówno kredytu bankowego, a w momencie kiedy nie uda się nam go uzyskać, szukają nam pożyczki drogą pozabankową. W moim przypadku Bancovo sprawdziło się więc niemal wzorowo!

  • To prawda, ja akurat nie miałam szans na kredyt bankowy online, ale znaleźli mi pożyczkę przez internet. Pod względem kosztów wcale nie różniąca się mocno od kredytu w banku, a do tego udzielana całkowicie przez internet.

 3. Działają bardzo szybko, dzięki czemu można otrzymać ofertę pożyczki lub kredytu w bardzo krótkim czasie. No i wszystko w Bancovo odbywa się przez internet, dzięki czemu w przypadku mniejszych kwot nie jest konieczne odwiedzanie żadnych dodatkowych placówek.

 4. Widać to całe Bancovo na każdym kroku ostatnio. Czy faktycznie warto z tego korzystać jak chce się wziąć kredyt, udzielą go całkowicie przez internet?

  • To na pewno szybkie rozwiązanie. Większość osób które złoży swój pierwszy wniosek w banku czy firmie pożyczkowej i dostanie pozytywną decyzję kredytową, korzysta z takiej oferty. Pomimo tego że w innych bankach/instytucjach mają szanse otrzymania korzystniejszych warunków.

 5. Bancovo ma na prawdę bardzo bogatą ofertę kredytów i pożyczek, więc faktycznie bez większych przeszkód znajdziemy u nich to czego potrzebujemy. Czy będzie to miał być kredyt gotówkowy, czy kredyt na samochód nowy lub używany czy kredyt studencki.

 6. A jak oni dopasowują dla kogoś pożyczkę, skoro współpracują zarówno z bankami jak i firmami pożyczkowymi. Banki odrzucą im wniosek o kredyt, to wtedy szukają pożyczki za pośrednictwem firm pozabankowych, czy jak to wygląda?

  • Nie składałem u nich wniosku, ale przypuszczam że tak to właśnie może wyglądać. Jednak nie każdy ma szanse na uzyskanie kredytu w banku, więc wtedy Bancovo może szukać innych alternatyw. Akurat w przypadku pożyczek pozabankowych, istnieją duże szanse że uzyskamy pożyczkę na zbliżonych kosztach ja w banku.

 7. Szukam pożyczki w wysokości 20 000 zł na spłatę zadłużeń w bankach, opóźnienia widoczne w BIK, jednak nie mam żadnych zobowiązań pozabankowych. Co polecacie?

 8. @Grego – do tej pory taką pomoc znalazłbyś w Rapida Money, ale firma na czas koronawirusa wycofała się z rynku. Może w jakimś banu uda się cię zdobyć kredyt konsolidacyjny na spłatę tych zobowiązań. A może właśnie Bancovo albo jakiś inny doradca kredytowy?

 9. bancovo czy jest możliwe starać sie o pożyczkę w waszej firmie poza bankowa czy jakieś propozycje w innych firmach?

 10. Przeważnie dają małe pożyczki lub kredyty, jak wspominał mój znajomy doradca finansowy. Jak ktoś potrzebuje nie dużej pożyczki a do tego przez internet, to nie powinno być problemu by ją otrzymać.