Pożyczka na 12 rat

- która będzie najtańsza?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

18 udostępnij na FB

Do rankingu pożyczek pozabankowych które co miesiąc publikuje na łamach Banki24, konkretne firmy dobieram w zależności od wielu czynników. Zarówno mogą to być najniższe koszty pożyczki ale również promocja którą akurat jest objęta pożyczka, warunki uzyskania pożyczki czy czas oczekiwania na pożyczkę. Dzisiaj zajmę się znalezieniem trzech najtańszych pożyczek pozabankowych ze spłatą w 12 miesięcznych ratach.

Oczywiście aby zbadać koszty konkretnych pożyczek potrzebna jest również konkretna kwota pożyczki. Postanowiłem że wykonam test dla kwoty 3000 zł i sprawdzę w których firmach otrzymam najniższą możliwą ratę miesięczną. Należy również zaznaczyć że do testu dopuściłem wyłącznie oferty pozabankowe a podana wysokość raty miesięcznej aktualna jest na dzień przeprowadzenia testu (widoczna w nagłówku artykule).

Pozabankowa Pożyczka na 12 rat – najtaniej

1. PROVIDENT
Rata pożyczki: 275 zł

Pożyczka na 12 rat od popularnej firmy Provident, która nie tak dawno wprowadził do swojej oferty pożyczkę samoobsługową. Powyższe wyliczenie raty miesięcznej dotyczy właśnie tej oferty, w ramach której potrzebną gotówkę możemy uzyskać bez wychodzenia z domu i odbywaniem spotkań z konsultantami firmy.

Główne wymagania Providenta do przyznania nam pożyczki ograniczają się do ukończonych 18 lat. Ponadto do posiadania dochodu umożliwiającego spłatę pożyczki oraz braku większych zadłużeń. Do uzyskania pożyczki internetowej przyda nam się równie konto bankowe i telefon komórkowy.

2. WONGA
Rata pożyczki: od 275,57 zł

Wonga to aktualnie jedna z najtańszych propozycji pożyczki pozabankowej. Nawet jeśli ktoś znalazłby jeszcze tańszą ofertę to firma jest w stanie jeszcze bardziej obniżyć nam koszty w ramach promocji Gwarancji niskiej raty pożyczki w Wondze. Akurat 3000 zł to maksymalna kwota pożyczki jaką na dzień dzisiejszy pożyczymy w Wondze z maksymalnym okresem spłaty 12 miesięcznych rat.

Pożyczka na 12 rat w Wondze dostępna jest dla wszystkich osób które mają już ukończone 18 lat, nie posiadają zadłużeń w rejestrach dłużników i BIK oraz mają założone rachunek bankowy. Spośród przedstawionych propozycji jest to najszybsza pożyczka którą możemy mieć na swoim koncie w błyskawicznym czasie.

2. RATKA
Rata pożyczki: 293 zł

Kolejna propozycja taniej pożyczki pozabankowej czeka na nas w Ratce, choć identyczną ofertę znajdziemy również w Aasa – są to dwie bliźniacze marki za którą stoi jedna firma. W Ratce wysokość raty wyniosła tylko o 10 zł a więcej a ponadto podany koszt dotyczy pierwszej raty pożyczki a pozostałe powinny być delikatnie niższe.

Oferta pożyczek Ratki skierowana jest do osób które mają ukończone przynajmniej 20 lat, mieszkają na terenie Polski oraz posiadają udokumentowany dochód. Do uzyskania pożyczki będzie nam również potrzebna pozytywna historia kredytowa w rejestrze dłużników BIG.

Czytaj również

18 Comments
 1. Jeszcze w przypadku 12 miesięcznych rat można trafić na jakąś nie drogą w spłacie ofertę. Ale jeśli będziemy szukać pożyczki pozabankowej na 24 czy 36 miesięcy to już trzeba będzie się przygotować na większe koszty pożyczki. Wtedy przeważnie koszty takiej pożyczki robią się dwa razy większe, nawet w przypadku tych najtańszych firm. Po większe kredyty z dłuższym okresem spłaty już lepiej sięgać w banku, bo pozabankowe już nie będą zbytnio opłacalne. Tym bardziej jeśli nie zdążymy ze spłatą jednej czy kilku rat, to jeszcze będziemy musieli ponieść koszt dodatkowych odsetek które mogą nam zostać naliczone. A te w przypadku pożyczek pozabankowych nie należą do najmniejszych.

 2. Aktualnie jest tyle firm pożyczkowych w których dostaniemy pożyczkę na 12 rat miesięcznych, że jest na prawdę w czym przebierać. Kiedyś takie firmy można było policzyć na placu jednej ręki i każda jedna taka oferta była kosmicznie droga. Teraz jeśli spojrzymy na te 3 najtańsze oferty to praktycznie koszty tych pożyczek nie różnią się dużo od tych bankowych.

 3. Dobre propozycje, ale.. w Ratce i Wondze ciężko będzie dostać pożyczkę jeśli odrzucono komuś wniosek o kredyt w banku. Mają dokładną weryfikację, sprawdzają wszystkie możliwe bazy więc jeśli wcześniej zdarzały nam się jakieś opóźnienia w spłatach kredytów czy nie opłacone na czas rachunki i informacje odnotowane w erif lub krd to niestety klapa. Provident jest nieco bardziej elastyczny, tyle że internetowej pożyczki też nam w takim wypadku nie dadzą.

 4. Dobrze że te pożyczki nie są już takie drogie jak kiedyś. Pamiętam ze jak kiedyś jeden bank a potem drugi odrzucił mój wniosek, to dzwoniłem do Providenta po pożyczkę. Chciałem taką na 12 rat ale zamiast tego dostałem pożyczkę na 56 rat, ale tygodniowych więc spłata też coś koło roku. Szkoda tylko że koszt takiej pożyczki był znacznie wyższy niż w banku. Teraz można to zrobić taniej, bo jest więcej firm, takie pożyczki są już bardziej powszechne no i ta dostępność na wyciągnięcie ręki.

 5. Jeśli pożyczka na 12 rat miesięcznych t albo jakiś kredycik który dostępne jest online jak iGotówka czy iKredyt, albo jakaś nie droga w spłacie pożyczka pozabankowa, która charakteryzuje się podobnymi kosztami a tu moim zdaniem najbliżej takim firmom jak Wonga czy Monedo.

 6. @Misha – zgadzam się z tobą, bo miałem okazję właśnie sprawdzać nie tak dawno oferty wszystkich przez Ciebie przytoczonych marek. W zasadzie wszystkie z nich działają już na zbliżonym poziomie i mają określone wymagania. Każda sprawdza BIK a nawet koszty mają podobne. Jeśli jednak nie uda nam się uzyskać za pomocą w/w, to można jeszcze skorzystać z pożyczki na raty w Zaplo, tyle że wyjdzie trochę drożej.

 7. A jak oceniacie Providenta i ich pożyczką samoobsługową, faktycznie ma takie koszty jak mają przedstawione na stronie? Pożyczka na 12 miesięcy według tych wyliczeń nie wychodzi zbyt drogo, jestem ciekaw tylko czy rzeczywiście są koszty są takie same jakie mają przedstawione.

 8. No koszty powinny być takie jak podają bo inaczej mieli by problemy i ktoś mógłby ich podać to UOKiK, więc jestem pewien że to musi się zgadzać. Inna kwestia że nie wszystkim taką pożyczką udzielą. Trzeba mieć na pewno pozytywną historię kredytową, bez zadłużeń w bazach i innych BIK’ach.

 9. Warto sprawdzić też w Zaplo. Może nie mają najniższej raty w przypadku pożyczki na 12 miesięcy, ale na pewno łatwiej będzie u nich dostać pożyczkę niż w takich firmach jak Wonga. Nie mają skomplikowanych wymagań, nie wymagają zaświadczeń o dochodach nawet jeśli staramy się o większą pożyczkę.

 10. Potwierdzam, moim zdaniem pod kątem pożyczek udzielanych na 12 miesięcy bardzo dobrze sprawdza się pożyczka Zaplo. Nie mają dużych wymagań, łatwo u nich dostać pożyczkę i bez żadnych dodatkowych dokumentów czy zaświadczeń. Może nie jest najtańsza ale na pewno łatwo i szybko można ją uzyskać.

 11. Pożyczka na 12 rat Hmm.. teraz Eurobank ma fajną ofertę kredytów online ale maksymalnie pożyczki do 4000 zł. Jeśli komuś to wystarczy to warto sięgnąć po raty na pewno będą niższe niż w firmach pożyczkowych, tym bardziej na 12 rat. Korzystałem z usług banku, kiedyś brałem kredyt, nadal mam od nich kartę kredytową i uważam że posiadają dobrą ofertę pożyczkową.

 12. 12 ratalna pożyczka to moim zdaniem najbardziej rozsądne rozwiązanie jeśli sięgamy po pożyczki. Nie jest to okres krótki ale też nie za długi, więc nie będzie wiązał się z wysokim kosztem pożyczki. Oczywiście trzeba najpierw sprawdzić gdzie taka pożyczka będzie najtańsza.

 13. Można dorzucić jeszcze Hapi, ponieważ spośród firm udzielających pożyczki pozabankowe posiadają dosyć niskie raty pożyczek. Myślę że pożyczka na 12 rat nie wyjdzie u nich zbyt drogo. A jeśli ktoś ma wątpliwości może sobie przeliczyć koszty takiej pożyczki za pomocą kalkulatora.

 14. Na 12 rat można też pożyczyć w Providencie, bo oni już odchodzą od tych pożyczek udzielanych na raty tygodniowe. Moim zdaniem to jedna z najtańszych firm spośród tych pozabankowych, która udziela pożyczki na 12 rat miesięcznych.

 15. To na pewno znacznie lepsza opcja niż tradycyjna chwilówka, którą trzeba spłacić za jednym razem. Taka pożyczka online z roczną spłatą to znacznie większa swoboda spłaty, ponieważ dzięki temu że pożyczka podzielona jest na 12 rat miesięcznych, nie jest ona aż tak droga w spłacie.

  (4/5)
 16. Jakie wymagania stawiają aktualnie firmy pożyczkowej, udzielające pożyczki na 12 rat przez internet? Zależy mi na uzyskaniu takiej pożyczki, bez konieczności wychodzenia z domu.

  (5/5)
 17. Wymagania? Praktycznie takie same jak banki, ponieważ cześć firm pożyczkowych przez koronawirusa się wykruszyła. Dowód osobisty, dochód przynajmniej na poziomie najniższej krajowej i brak zadłużeń zarówno w BIK, jak też w bazach dłużników.

  (5/5)
 18. Wśród firm które najtaniej udzielają pożyczki na 12 rat na pewno jest Wonga, ale szanse na dostanie pożyczki podobne jak w banku. A więc nie każdy dostanie u nich pożyczkę. Trochę łatwiej można przez Smartney albo przez Hapi Pożyczki.

  (5/5)

Oceń: